» »

Nakup pohodnih čevljev

Nakup pohodnih čevljev

««
15 / 15
»
»»

celada ::

buttcrack je izjavil:

Ima kdo tele https://www.bergfreunde.de/hoka-one-one... in lahko malo pokomentira. Bi si jih omislil za tele naše 1500m hribčke v okolici, ker mi v gojzarjih ne diši, razen v snegu... Tudi alternative dobrodošle.

Jaz imam tele:
https://www.proalp.si/izdelek/hiking-sh...

Do sedaj so bolje zdržali kot bilo kateri drugi. Mi jih je vseeno ratalo uničit po cca enem letu. Kar je pa vseeno bolje kot scarpa ali pa la sportiva modeli...

#edit ko rečem uničit. čevelj je še povsem funkcionalen. pokajo določeni šivi pa kaka stvar je za zrihtat (vložek, vezalke) ampak v primerjavi s kakimi boulder x ali pa mescalitoti ki so bili za v kanto po enem letu je to kot dan in noč.
Asus p5q-pro, 1,5 TB Segate Baraccuda , Sapphire Ati radeon 4850
Core 2 Duo E8400 4Gb rama

Zgodovina sprememb…

• spremenil: celada ()

buttcrack ::

jernejl je izjavil:

Jaz imam za 1500m hribčke Speedgoat 4.

in kako se ti obnesejo, da vsaj iz prve roke dobim malo infa o firmi, ker mi ni poznana.

Tsunamii ::

Jaz imam pa problem z ozko peto..nikakor ne najdem obutve ..nizke ali visokih. Niti superg. Noga mi spredaj tesna ( imam siroko ) ..zadaj pa ni oprijeta oz opleta. Ima kdo isti problem ?
sem gledal da bi kupil nizke Salamonke X Ultra GTX Gore-TEx..obujem tesni spredaj in ko primem za peto z roko se premika peta. Hmm.. isto kupil LA Sportiva Ultra Raptor in so mi peto unicili..zulje po 20km kot se nikoli...ker ni peta fiksna notri. Zdaj bo treba menjat se gorniske..pa me je ze kar strah počasi...ker sam denar mečem..in upam, da bo ok..pa ni.. hmm.. NE vem al bom vseeno kupil se Salamonke..ker rabim nekaj v nizkega in se gora-tex..

Cena mi ni pomembna, da mi peta ne opltea gor in dol..

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

jernejl je izjavil:

in kako se ti obnesejo, da vsaj iz prve roke dobim malo infa o firmi, ker mi ni poznana.

Hoka One One je ena izmed najbolj zaželenih firm med gorskimi tekači. Imajo pa večinoma bolj maksimalistične čevlje (debel podplat, močno blaženje).
Speedgoat je bolj agresiven model s podplatom za zahtevnejše terene (globok profil). Komot greš z njimi tud na Triglav, če je suho.
Imel sem tudi Hoka Challenger ATR5, ti so malo cenejši in imajo malce slabši podplat ter so bolj udobni (več prostora, mehkejši podplat). Če ne hodiš ravno po visokogorju, bodo tudi tile OK (zdaj je na voljo že novejši model ATR6).

Vsi njihovi modeli so po mojih izkušnjah nekoliko ozki, tako da jih je dobro prej preizkusiti, mogoče ti bodo pretesni. Jaz imam pri Speedgoat Wide velikost (večja širina od običajne številke)... navadne številke so mi preozke.

Poleg omenjenih trenutno uporabljam še Altra Olympus 3.5. Ti so pa super če imaš nekoliko širše stopalo oziroma imaš rad prostorne čevlje. So super udobni in jih od vseh najraje nosim. Imajo pa slabši profil na podplatu in niso primerni za zahtevne terene (skale, visokogorje). Za običajne gozdne poti po hribčkih so pa zakon, kar se udobja tiče. Če imaš ozko stopalo, ti bodo najbrž preširoki.

Dobre in podrobne teste različnih čevljev za tek in gorski tek imajo tukaj: https://www.roadtrailrun.com/

gruntfürmich ::

bolj na ozko gredo planikini gojzarji, ne vem pa točno če ravno v peti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jernejl je izjavil:

buttcrack je izjavil:

jernejl je izjavil:

Hoka One One je ena izmed najbolj zaželenih firm med gorskimi tekači. Imajo pa večinoma bolj maksimalistične čevlje (debel podplat, močno blaženje).
Speedgoat je bolj agresiven model s podplatom za zahtevnejše terene (globok profil). Komot greš z njimi tud na Triglav, če je suho.
Imel sem tudi Hoka Challenger ATR5, ti so malo cenejši in imajo malce slabši podplat ter so bolj udobni (več prostora, mehkejši podplat). Če ne hodiš ravno po visokogorju, bodo tudi tile OK (zdaj je na voljo že novejši model ATR6).

Vsi njihovi modeli so po mojih izkušnjah nekoliko ozki, tako da jih je dobro prej preizkusiti, mogoče ti bodo pretesni. Jaz imam pri Speedgoat Wide velikost (večja širina od običajne številke)... navadne številke so mi preozke.

Poleg omenjenih trenutno uporabljam še Altra Olympus 3.5. Ti so pa super če imaš nekoliko širše stopalo oziroma imaš rad prostorne čevlje. So super udobni in jih od vseh najraje nosim. Imajo pa slabši profil na podplatu in niso primerni za zahtevne terene (skale, visokogorje). Za običajne gozdne poti po hribčkih so pa zakon, kar se udobja tiče. Če imaš ozko stopalo, ti bodo najbrž preširoki.

Dobre in podrobne teste različnih čevljev za tek in gorski tek imajo tukaj: https://www.roadtrailrun.com/

hvala, tak opis sem potreboval ja. glede na to da imam daljšo in ožje stopalo, hoka ne bi smela biti problem. trenutno imam za tople dni nike terra kiger 6, ki je afaik tudi med ožjimi in je super. adidasovi so mi v predelu prstov vsi preširoki in potem noga pleše.
Sky Akrali pa se mi dopadejo predvsem ker so malenkost višji in neopren trak za pokrit vezalke zna bit dobrodošel, pa na uč deluje kot da tut čist vsaka snežinka ne gre not in je potem opcija tut za konec zime, če je kje še kaka kepca.

d_DJ ::

Katere srednje visoke/visoke gojzarje kaj priporočate do max 200€?

Trenutno jih imam od Planike, so zelo udobni, ampak je trajalo kar neki časa da sem jih vhodil. V uč so mi padle Salomon QUEST 4 GTX, ma nima blage kaj bi vzel. Načeloma po več kot 4 urne ture ne delam grem pa ponavadi večkrat na teden na ture (če ta podatek komu kaj pomaga).

AnWar ::

LaSportiva
[Asus ROG Strix SCAR III]

kakšen poseben model?

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

Sky Akrali pa se mi dopadejo predvsem ker so malenkost višji in neopren trak za pokrit vezalke zna bit dobrodošel, pa na uč deluje kot da tut čist vsaka snežinka ne gre not in je potem opcija tut za konec zime, če je kje še kaka kepca.

Če iščeš višji model, potem ima Hoka tudi druge možnosti, recimo Speedgoat Mid, ki so v bistvu povišani (gorsko)tekaški copati.
Lahko pa vzameš nižje + dokupiš še gamaše, pa imaš bolj univerzalno varianto.

Jakub ::

Zanima me če je slučajno kdo naročal obutev iz te strani https://www.lasportivaslovenija.si/

cene so namreč sumljivo nizke..

mikhaair ::

Nisem kupil, vendar cene niso sumljivo nizke. Ko je akcija -25 v iglu šport so nekje takšne cene.

theStranger ::

O vau, to je res hudo znizanje... Precej vec kot 25 iglujevih procentov...

WizzardOfOZ ::

5 let stari modeli, ki jih povsod ven mečejo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!

rdecaluc ::

celada je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Ima kdo tele https://www.bergfreunde.de/hoka-one-one... in lahko malo pokomentira. Bi si jih omislil za tele naše 1500m hribčke v okolici, ker mi v gojzarjih ne diši, razen v snegu... Tudi alternative dobrodošle.

Jaz imam tele:
https://www.proalp.si/izdelek/hiking-sh...

Do sedaj so bolje zdržali kot bilo kateri drugi. Mi jih je vseeno ratalo uničit po cca enem letu. Kar je pa vseeno bolje kot scarpa ali pa la sportiva modeli...

#edit ko rečem uničit. čevelj je še povsem funkcionalen. pokajo določeni šivi pa kaka stvar je za zrihtat (vložek, vezalke) ampak v primerjavi s kakimi boulder x ali pa mescalitoti ki so bili za v kanto po enem letu je to kot dan in noč.

Imam enake čevlje od Proalpa. Ravno sedaj sem jih po 2h letih konstantnega nošenja nesel na "servis". Za 10€ je šivanje (spredaj ob strani in pa opetnik), zamenjal pa sem tudi oba podplata ki je bilo še 30€. Sedaj so čevlji praktično novi, razen barve :). Ne jih metat stran, daj jih popravit
Est modus in rebus. ,typos

Jakub ::

WizzardOfOZ je izjavil:

5 let stari modeli, ki jih povsod ven mečejo?

Tale model je npr. povsem nov, Iglu ga nima še niti v spletni trgovini (ga pa prodajajo za 300€) https://www.lasportivaslovenija.si/mo%C...
««
15 / 15
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji

Oddelek: Šport
468701 (6071) cypena
»

Športni čevlji

Oddelek: Loža
447454 (4696) krepki
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

255191 (3641) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

12321648 (17943) Kleemen

Več podobnih tem