» »

Cro-cop jih je dubu po pic..

Cro-cop jih je dubu po pic..

1
2
3 4

salesky ::

Pa pomislite da dobiš ene 2šusa taka. Ni treba da si v nezavesti da nemoreš nič nardit. Pride tak udarc in taka hitrost da enostavno nemoreš reagirat. ...se gremo tepst? :D ....

LP

Brane2 ::

In zakaj si z rokam ni zakril glave, kot je to naredu pred prvim susom ? Ga je blo strah za rokavice ?

Ocitno je, da po drugem udarcu ni vedu vec zase.

salesky ::

Pa stari ej dubi ti par takih udarcev direkt po nosu. Pa boš vidu da še ne pomeni da si nezavesten da nemoreš se niti premikat.

Pa če pogledaš takoj ko je prišel sodnik zravn mu Cop lepo odpru usta in mu dal ščitnik.

LP

Brane2 ::


Pa stari ej dubi ti par takih udarcev direkt po nosu. Pa boš vidu da še ne pomeni da si nezavesten da nemoreš se niti premikat.


Kaksna je bistvena razlika med tem stanjem in nezavestjo?


Pa če pogledaš takoj ko je prišel sodnik zravn mu Cop lepo odpru usta in mu dal ščitnik.


Sodnik mu ga je vzel iz ust. SIcer pa, ce je bil tak tako pri zavesti, zakaj ni vstal ?

Tip je bil takrat napol mrtev. Se eno ali dve taki bi dobil v glavo "pri polni zavesti" pa bi ga mogoce odnesli-za vedno...

Je ena razlika med mano in ostalimi navadnimi smrtniki in njim. Navadni smrtniki ne serjejo tako prepotentno okrog in ne ukvarjajo se s tako trapastimi stvarmi.
Bolj nori smrtniki se vsaj pripravijo na take zadeve.

Tale tip se pa niti pripravil ni, ceprav verjetno niti ni ravno rojen za to, v nasprotju s crncem, ki je ravno optimalen.
Ocitno so tisocletja naravne izbire v Afriskem okolju le naredile svoje.

Skrajno misicast, gibcen in hiter tip z kratkim, debelim vratom in skorajda neandertalsko glavo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

salesky ::

Dobro Brane2 zmagal si. Nebom se več matral. :D

Samo še neki. A potem vsi v boksu,K1,....ka padejo potleh z nockoutom so potem nezavestni? Vsi padejo potleh in obležijo tam za vsaj par sekund.

Ok, jst grem vn iz te debate, ker nism rojen za tako. :D

Brane2 ::

Ni se ti treba vec matrat. :D

Vsaj tistih enkrat ali dvakrat, ko sem jaz izgubil tla pod nogami sem bil nekaj sekund v nezavesti.
Bil je nek trenutek, kjo nisem vedel zase. MOzgani so morali odpikat par stvari na prioritetni listi, ce sem hotel se dihat itd.

SIcer pa, nisem osamljen v tej oceni glede Cropa. Preberi si recimo

TOLE

salesky ::

No ql. Sepravi je bil nezavesten. OK. :)

MadMicka ::

Če ste gledal fight, ste vidl, kakšn strašn direkt je požru Cro cop. Z glavo je šol naprej, branu svojo levo stran, direkt udarc je pa dobu po desni strani. Ta udarc je bil tist tanajmočnejši, ko je padu na tla, je mel sam še tolk moči, da je za par sekund objel črnca, uni udarci na tleh niti pod razno niso bili tako močni, kot taprvi...

In to se v fightu zgodi. Zdej a je bil zadost prpravljen al ne, to ve sam, ampak vsak, če bi bil še tok pripravljen in bi fasal tak direkt, mu ni pomoči. In tak direkt se faše, pa četud si prpravljen na fight.

ganzi ::

S pravinim udarcem v brado te lahko spravi v nezavest mali otrok!!
Tko da ni nujno da je bil udarec tok močn!

Mislim da jih je huj fasu, ko je bil na tleh..TO SO DIREKTNI UDARCI V GLAVO!!
LP

Dodgeviper ::

Sm po eni strani napol navijač filipoviča, prej cikatiča.
Sam v glavnem sem vesel da jih je dobil in si naredil sramoto, ker športnik kot športnik naj se ukvarja z športom ne pa z politiko, snemanje filma je sicer drugo a to bi tudi moral vedet da v tem primeru moraš 24 ur na dan delat! če pusti politiko mu bo ostalo nekaj časa za spanje?
Drugač pa mislim da je razlika med nezavesten in omamljenostjo razlika? nevem no menda je tko vsaj pravijo, kaj pravš Brane2.
Lp

spaso ::

Samo nekaj bi rad pripomnil na to burno razpravo, športnik je zares športnik ko prizna poleg vseh zmag tudi poraz, ta Hrvat je pa dokazo da to nikakor ni. Menda je zdaj HTV spožila tožbo zoper njega.

Brane2 ::


Če ste gledal fight, ste vidl, kakšn strašn direkt je požru Cro cop.


Kaj bi blo, ce bi bil samo 20 cm blizje ? Randleman ga je zadel prakticno na zadnjih 5 cm dosega tega recimo mu LEVEGA kroseja.


Z glavo je šol naprej, branu svojo levo stran, direkt udarc je pa dobu po desni strani.


Kot da nisva gledala istega posnetka. Po pi*ki jih je dobil v trentku ko je naredil 1/2 planiranega izkoraka z levo nogo, z ocitnim namenom mahanja z nogami.

Crnec je v tem casu stopil cel korak naprej, se vnesel s telesom naprej in z LEVIM krosejem naredu Cropu Vukovar.
In ne, ni ga zadel naravnost v brado, ampak desno polovico vilice.

Hrvat sploh ni utegnil niti trzniti v tem casu, ko je crnec naredu 1m+ poti. Poleg tega, da si je pokril pogled s paradno pripravo na mahanje z nogami.


Ta udarc je bil tist tanajmočnejši, ko je padu na tla, je mel sam še tolk moči, da je za par sekund objel črnca, uni udarci na tleh niti pod razno niso bili tako močni, kot taprvi...


Tip je imel glavo na podlagi, torej je vecimo moci teh udarcev obsorbirala glava. Poglej si na posnetku, kako je odskakovala s tal...


In to se v fightu zgodi. Zdej a je bil zadost prpravljen al ne, to ve sam, ampak vsak, če bi bil še tok pripravljen in bi fasal tak direkt, mu ni pomoči. In tak direkt se faše, pa četud si prpravljen na fight.


Tak direkt se ne fase kar tko. Ne, ce gre za priblizno enakovredna nasprotnika.

Dodgeviper ::

Brane2
To se pravi, ti meniš da je crnac bil ubistvu booljši, hitrejši, močnejši!!!
Ampak če je to res tko zakaj njemu njegova brzina vrlina ne pomaga tudi pri drugih, če se nemotim jih je tudi on kar precej fasal?
Če res spremljaš ta šport kar dvomim Mogoče gledaš na TV3 :(
Si tudi malo poglej kako so nekateri borci zgubili od slabših, pa NE zato ker so slabši kot ti praviš!
Ampak mogoče zarad tega ker so nasprotnika podcenil, oziroma so pač mel smolo in dobil udarec 1x ali kaj drugega, in temu se pol reče da je dobil poP...i, nebi rekel tmu tako. To je tak šport v katerem praktično lahko zmaga vsak vsakega!
Čeprov sm pristaš Tysona! sam on je recimo dobil batine, ni imel nikoli pravega odgovora! v primerjavi takrat z hollyfieldom.
Pol je cro-pop od bob-sapa vsetisto gor našteto boljši, kaj pa če je morda mel le srečo in ga zadel oziroma je le temu rebro počilo, drugim mogoče ob istem udarcu nebi bilo nič? ha dej malo komentiraj, jaz v temu uživam :))
Kako bi komentiral če bi slučajno zmagal cro-pop?
Ozirom ko bo predvidevam da bo prišel k sebi in malo treniral?

Lp

Brane2 ::


To se pravi, ti meniš da je crnac bil ubistvu booljši, hitrejši, močnejši!!!


A ni bil ? Tudi ce odmislimo zadnji zadetek(ki je bil BTW riskanten, ampak genialen), je bilo to stalno videti.


Ampak če je to res tko zakaj njemu njegova brzina vrlina ne pomaga tudi pri drugih, če se nemotim jih je tudi on kar precej fasal?


Ker so drugi prisli veliko bolje pripravljeni denimo ?


Če res spremljaš ta šport kar dvomim Mogoče gledaš na TV3 :(


Ni mi treba gledat drugih bojev, da bi vedel kaj o tem konkretnem boju.


Si tudi malo poglej kako so nekateri borci zgubili od slabših, pa NE zato ker so slabši kot ti praviš!


Mam feeling, da je imel WBF prav, ko je ocenil te zadeve kot neciviliziran pretep folka, ki v svoji osnovni disciplini ni uspel.

Poglejmo samo recimo Cropa. Tip je uspesen zato, ker si je z nabijanjem nog v trde predmete sprozil nenaravno kalcifikacijo kosti. Torej se je trajno deformiral zato , da bo uspesen v tem "sportu". Kaksen sport pa je to ?


Ampak mogoče zarad tega ker so nasprotnika podcenil, oziroma so pač mel smolo in dobil udarec 1x ali kaj drugega, in temu se pol reče da je dobil poP...i, nebi rekel tmu tako.


Tip ima moc in vzdrzljivost povprecnega boxarja, poteguje pa se za naslov svetovnega prvaka. NAmahal ga je NIZJI tip brez tehnike.


To je tak šport v katerem praktično lahko zmaga vsak vsakega!


Torej loterija v zabavo mnozic ?


Čeprov sm pristaš Tysona! sam on je recimo dobil batine, ni imel nikoli pravega odgovora! v primerjavi takrat z hollyfieldom.

Tyson je IMHO tragicni bedak, a vsaj dosegel je visave, ki jih teli ne bodo nikoli.Hollyfielda tu raje ne omenjam- ker ni bedak.


Pol je cro-pop od bob-sapa vsetisto gor našteto boljši, kaj pa če je morda mel le srečo in ga zadel oziroma je le temu rebro počilo, drugim mogoče ob istem udarcu nebi bilo nič? ha dej malo komentiraj, jaz v temu uživam :))


Nisem gledal tega a predvidevam, da ga je zadel z nogo v rebro. Roke ta tip bolj ubogo uporablja.


Kako bi komentiral če bi slučajno zmagal cro-pop?
Ozirom ko bo predvidevam da bo prišel k sebi in malo treniral?


Deformiral si je kosti na nogah in to uporablja. Bolje receno, igra se z usodo, tako kot v tem boju z Randlemanom.

Ne "K-1" ne "Pride" me ne impresionirata. Mam feeling, da folk z nastopastvom in agresivnimi pravili hoce zakrit lastno nepripravljenost, slabo tehniko itd.

Poleg tega, zakaj bi se ustavil tam? Zakaj folku ne bi dovolil denimo nozev ? Ali pa strelnega orozja ?

Zafrustriran folk bi rad videl vec krvi, kot jo dobi na pladnju normalno.
Ko se bo navadil na to, bodo pac vpeljali tudi noze... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ganzi ::

sej to govorim, prvo si poglej druge borbe crocopa pol pa lah za njega trdiš da je slab!

V tem boju je zgubu, to itak ampak ti za njega govoriš k da je ne vem kok slab pa vse to. Mal si poglej kake posnetke pa boš vidu ka dela z nogami.

Praviš da bob ni žival.. sori ampak na kakršn koli način uničt 170kg težko omaro je že velik uspeh!
Pa vrjeto je bob sap po moči močnejši od mirkota, sam nima prave tehnike. Tako kot je mogoče kevin močnejši od mirkota, sam js ta špor spremljam skoz in vem da ga bi mirko lah zluftu!
Pa nism navijač od crocopa!!
ignashov, bojnaski, host.. to so zame legende >:D
LP

Brane2 ::

Pa saj to pravim. CroCop si je otrdel kosti v nogah in s tem poskuša reševat vse.

BTW: Snel sem si povzetke drugih bojev...

Z drugimi besedami, škodljivo se je deformiral, da je lahko uspešen v tem- kar ni šport.

Šport naj bi bil v osnovi zdrav. Če si moraš povzročit kalcifikacijo in reskirat invalidnost, to potem ni šport.

Če to definiraš kot šport, potem je tudi boj pitbullov šport.

Praktično vse nasprotnike je premagal z brco. Ce imas trde noge, potem neke strasne tehnike niti ne rabis.

Brez tega mu ostane malo.

Sploh pa, ni bil Randleman tako zelo dober, amapk je Crop povprecen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ganzi ::

Tole o športu se pa strinjam s tabo..dal bi ase razglabljat a je to res šport.;)

Sam tole s trdimi nogami se pa ne strinjam... ni vse v moči in trdoti..največ je v tehniki, treba je znat udart, ne pa kr neki brcat..:D
LP

Dodgeviper ::

Brane2
A si ti prepričan da je vse z nogobrcom zmagal ozirom si prepričan da si gledal vse njegove fighte.
NISI in ne pisat da si, kakor je Ganzi omenil ni vse v moči, je stvar tudi v tehniki, kdaj, kako, kako-močno, kje itd...
Ti imas velik problemov z cro-popom a a, ti je zbiksal vrjetno kakega tvojega junaka a.
Kako pa ti formiraš Močnejši? Dej mi razloži?
Glede na komentar vrlina brzina pa takole-
Zakaj je te iste nasprotnike, ki jih je imel crnac, zmagal cro-pop recimo ? če je pa cro-pop slabši, švohnejši, počasnejši od njega, kako to?
Kakor sem omenil vsak vsakega!
V lotu ima človek zelo majhen odstotek da zadne pa jim to vseno rata, nekaterim malo manj, drugim malo več.
Kar se tega tiče da se poteguje za naslov in da ga na japonskem zelo zelo cenijo in mu dajejo razna imena že neki pove, da ga njegovi drugi nasprotniki spoštujejo in poznajo je že veliko.
On je prišel že zelo daleč v raznih Fightih in še bo.
Glede Hollyfielda imaš prav in bedak ampak mnogo slabše kot to!
Pa še neki daj preberi si kaj si vse napisal mord boš videl da o filipoviču pišeš eno in pol od drugih pišeš drugo- kje je tu logika pomagaj mi ti imaš visok IQ tko da boš vrjetno vedel na kratko razložit a ne?

To je isto kot bi te vprašal kak avto si videl in bi rekel rdeč, čez dve minuti bi te isto vprašal pa bi rekel moder? d

Sicer nevem koliko let imaš a očitno mnogo tega še nisi videl, včasih je na netu težko najti vse tako kot njegove pretepe?

Lp

Ps: komaj čakam na nove komentarje :)

Brane2 ::


A si ti prepričan da je vse z nogobrcom zmagal ozirom si prepričan da si gledal vse njegove fighte.


Tisti glavni so taki. Na eni uradni stani sem nasel njegovo statistiko do danes (no, razen Randelmana) s pripadajocimi fotkami in nekaj videoposnetki.


NISI in ne pisat da si, kakor je Ganzi omenil ni vse v moči, je stvar tudi v tehniki, kdaj, kako, kako-močno, kje itd...
Ti imas velik problemov z cro-popom a a, ti je zbiksal vrjetno kakega tvojega junaka a.


NE poistovecam se s temi tipi. V njihovem pocetju ne vidim pravzaprav nic sportnega.

Pravim, da so vsi skupaj (ali vsaj vecina) v bistvu ulicne barabe in gostiliniski pretepaci.


Zakaj je te iste nasprotnike, ki jih je imel crnac, zmagal cro-pop recimo ? če je pa cro-pop slabši, švohnejši, počasnejši od njega, kako to?


Razlicnih dejavnikov. Predvsem po moje tega, d asse Randelman se uci. Ima telo, nima pa se znanja.
Poleg tega pa je bil CroCop totalno nepripravljen, tako telesno kot tehnicno.

Poleg tega imajo vsi sibke tocke, nekaj pa pomeni tudi sreca. In kaj s tem ?

Za Cropa bi bilo bolje, da se s tem tipom ne sreca vec, sploh ce bo tako razpolozen.
Kaj se zgodi, ce sta v clinchu in odloca fizicna moc, se je videlo ze v tistem "fightu" vsaj dvakrat.


Kakor sem omenil vsak vsakega!
V lotu ima človek zelo majhen odstotek da zadne pa jim to vseno rata, nekaterim malo manj, drugim malo več.


O.K. Pomota. Kaj pa recimo ruska ruleta ?


Kar se tega tiče da se poteguje za naslov in da ga na japonskem zelo zelo cenijo in mu dajejo razna imena že neki pove, da ga njegovi drugi nasprotniki spoštujejo in poznajo je že veliko.



Glede Hollyfielda imaš prav in bedak ampak mnogo slabše kot to!
Pa še neki daj preberi si kaj si vse napisal mord boš videl da o filipoviču pišeš eno in pol od drugih pišeš drugo- kje je tu logika pomagaj mi ti imaš visok IQ tko da boš vrjetno vedel na kratko razložit a ne?


O.K. NAjdi mi primer. Ce je tako ocitno, ti ne bo tezko.


Sicer nevem koliko let imaš a očitno mnogo tega še nisi videl, včasih je na netu težko najti vse tako kot njegove pretepe?


In kaj bi moral videt ? Sicer sem bil bolj mestna mevza kot vaski kovac, a saj sem hodil kar nekaj let boxat. Ni ti treba bit genijalec, da dojames za kaj gre.
Implementcija je povsem druga stvar a valjda znam ocenik kakovost tekme...

ganzi ::

ja box se lahko hitr dojame.. ampak za box moraš bit močn k žival, pa ful moraš met kondicije!!

Druge borilne veščine pa zahtevajo mal več..dokler se ti naučiš noge uporabljat mine kr neki časa, k se je treba res dobr raztegnt.. Tuki moč ni več tok pomembna (vendar ne gre brez moči), ampak rabiš predvsem vadit, vadit in še enkat vadit. Seveda pa moraš bit tut v dobri formi in moraš pokapirat kdaj se kasn udarc uporabi!
LP

IceIceBaby ::

Brane, skor vsak vrhunski šport je škodljiv za telo. Od smučanja naprej, verjetno se najde kej še bolj škodljivega kot je K1.

ganzi ::

Ja slej ko prej povsod pride do poškodb!
Še pri šahu jih lah skupiš:D
LP

Brane2 ::

mah, saj smo norelli okrog kok mulci s karatejem, pa nekateri so se ukvarjali s full kontaktom pa tko. Celo kako leto sem se zabaval z WIng Tsunom v LJ. Edino pri boxu sem vztrajal, ker sem imel roke ko kaka deklica in sem hotel to popravit.

Pa tud mentor je bil zanimiv- Janez Gale. Sedaj mam precej drugo mnenje o njem a za mularijo je bil legenda.

In kaj imam od vsega ? Malo vec zdravja, predvsem pa spoznanje da pojma nimam.

Pa ze tam na treningih se je dalo videt marsikaj.
Danes se mularija naslaja nad TVjem in misli, da stvar obvladajo ze ce so odgledali kup tekem...

Dodgeviper ::

Brane2
Sm mislu da mas IQ vsaj na normali, ampak očitno tudi moj ni ravno visok zato sem se zmotil :)
Nisem mislil dobesedno da si isto pisal, ampak da si pisal z različnimi besedami v istem pomenu.
No mene vglavnem še zmerom zanima kako si ti razlagaš močnejši?????
Drugače ti pa lahka povem da sam do svojega 12leta od 6 trniral Mu-tai če si mogoče slišal za ta šport, pa sm pol prenehu k me je mulc iz nizozemske prebil ko beba zvečku! Pa tuki ni bla jakost ali moč, hitrost+tehnika, ampak sam si tudi zaslužil ker sem ga podcenil in si moje zmogljivosti spravil pod normalo!

Drugače pa fotke nepovedo skoraj nič razen izjemnih dogodkov, cirka 10% pokažejo.

Zdej si napisal pa da je cro-pop bil totalno nepripravljen, prej si pa razlagal-( ne dobesedno)
da tudi če bi bil nebi nič pomagalo?

Prej sem ti omenil da lahko vsak vsakega premaga pa si mi omenil ( Torej loterija v zabavo mnozic ) sedaj pa srečo omenjaš? d
(Kaj se zgodi, ce sta v clinchu in odloca fizicna moc)
Odvisno od situacije v taki kot je bil mirko je bilo najbolje ne pretiravaj ampak šparaj z močjo še posebi če je nasprotnik na tebi z vso težo!!!
Ter trenutek če se ta prikaže pa iskoristi prišparano!!!
(O.K. Pomota. Kaj pa recimo ruska ruleta ? )
O.K če se gremo po rusko in nas je 6 koliko nas lahko preživi? evo odgovor 5 vsi mi smo praktično zadeli na lotu, oziroma imeli srečo!

Zaenkrat to sedaj grem Špilat in me nebo kake 2 uri? približno.

Z veseljem čakam :))

lp

Brane2 ::


Druge borilne veščine pa zahtevajo mal več..dokler se ti naučiš noge uporabljat mine kr neki časa, k se je treba res dobr raztegnt


Ce bi ti studiru malce lokalno zgodovino, bi videl da so bile najkakovostnejse barabe pri nas boxarji.
Tollko o tem,d a box rabi samo moc, druge vescina pa "mal vec".

Brez zamere, a o boxu potem ne ves ravno veliko.

Pa ga ne kujem v zvezde. Box se mi zdi butast. Amaterski box bi mogoce se razumel do neke mere, profi boxa pa ne.

In vendar je profi box v svojih "zlatih letih" dal "veliko" od sebe.

Zakaj so bila tisto zlata leta ? Zato, ker je bil trg velik- torej povprasevanje za takim nasiljem, boxarji poceni,standard pa nizek.

Takrat so bili odigrani dvoboji, ki se bodo verjetno kazali tudi cez 200 let.

Folk se ni tepu za $10M, tko kot danes in v promeru poraza ni dobil NIC, se tistega drobiza ne.
tepli so se, da je imela druzina kaj jesti.
To so bili casi tudi 50+ rundnih bojev itd.

Kljub temu, da so uporabljali "samo" pesti, torej brez nog, glave itd orozja je bila stvar zelo boleca in povsem efektna.

Joe Louis, Klej, Joe Frasier, Max Schmelling, Rocky Marcianno, Jack Dempsey in mnogi drugi so zapisali zgodovino.

Tisti, ki bi radi videli res dobre fajte, si lahkko pogledajo kaj od teh materialov, mnogi so celo crno-beli.

Kaj je tako viteskega in tako zelo naprednega v mlatenju tipov, ko so na tleh mi ni jasno. (kot je to moderno danes)

Danasnji supertezkokategorniki so mevze proti prejsnjim a ze teli bi pocistili vse pred seboj v K-1, prideu itd, ce bi le bil denarni interes v tem in ce bi bili njiuhovi prihodki ogrozeni vWBA, WBF, whatever.

Gore mesa bi pac utrdile tudi noge in to je vse.

Sploh pa, ni res, da imaj vrhunski boxerji slabe noge.

Poglej si ravno tega povprecnega crnca. V pol sekunde je bil na vseh stirih, se stegnil proti CroCop nogam in spet vstal, kot da se ni nic zgodilo. Hrvat je se trznil skorajda prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

In BTW: kako to, da je CROatioan COP -specialac, tip s srbskm primkom (Filipov) ?

:\

ganzi ::

Filipović je hrvaški priimek..
Kašne barabe, kaj ti hočeš povedat mi ni jasno?!

Fant tut js sm treniru in sicer kickboxing.. povdarek je na NOGAH!!!
K se je stokrat težje naučit brcat kokr pa udarjat z rokami..
Kaj ti tu ni jasno..


Pri pretepanju vsi uporabljajo roke ker to ni nobene umetnosti.. k boš pa nogo dvignu pa prešamaru nasprotnika z njo pol pa svaka ti čast.
Ni se tok lahko naučit uporabljat noge kokr ti misliš..

Pa nism reku da za box rabš sam moč..
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

prismo ::

Jaz bi pa prosil če ma kdo še kak link, ker oni ne dela!!
hvala!

Brane2 ::


No mene vglavnem še zmerom zanima kako si ti razlagaš močnejši?????


Sem ze pozabu, zakaj je slo. CE govoriva o tme boju Crop-Fendleman_al_kaj_je_ze, potem je bil crnec mocnejsi.
To pomeni fizicno mocnejsi, hitejsi, imel je vecjo moc udarca in bil je sploh videti trdnejsi-robustnejsi.


Drugače ti pa lahka povem da sam do svojega 12leta od 6 trniral Mu-tai če si mogoče slišal za ta šport, pa sm pol prenehu k me je mulc iz nizozemske prebil ko beba zvečku! Pa tuki ni bla jakost ali moč, hitrost+tehnika, ampak sam si tudi zaslužil ker sem ga podcenil in si moje zmogljivosti spravil pod normalo!


Tajlandski box ?


Drugače pa fotke nepovedo skoraj nič razen izjemnih dogodkov, cirka 10% pokažejo.


NAsel sem tudo precej posnetkov (torej video posnetkov) in opisov tekem ter same zmage ali poraza.


Zdej si napisal pa da je cro-pop bil totalno nepripravljen, prej si pa razlagal-( ne dobesedno)
da tudi če bi bil nebi nič pomagalo?


Tip je bil videti preestrasen in izgubljen ze pred bojem. Kot da je uletu samo vprasat v dvorano kdaj se zacne basket, pa so ga slekli do gat, postavili v ring in sedaj caka, kaj se bo zgodilo.
Crnec je bil dalec mocnejsi in tudi s pripravo ne vem ce bi ta tip naredil kaj prida. Razlika je bila prevelika.

Poglej si malo matche dobrih heavywightov, kjer je eden bistveno visji od drugega. To vecinoma pomeni hendikep za nizjega borca saj je njegova glava blizje pestem nasprotnika. Sedaj odrvti cel posnetek se enkrat. Kolikokkrat je crnec dobili sus v glavo ?
0.000 ! In to kljub temu, da je tipu zakorakal naravnost v faco in ga izrinil do kota ringa !
Potem si poglej clinch. Crnec je objel Cropa okrog celega telesa, ta pa jes potiskom podlahti pritiskal NAVZDOL proti tipovi bradi, medtem ko je bil naslonjen na steber, pa crnca ni premaknil.

On in steber sta s skupnimi mocmi vzdrzala toliko, da je sodnik prekinil zadevo. Ti to ne govori nič o fizični moči ?


Prej sem ti omenil da lahko vsak vsakega premaga pa si mi omenil ( Torej loterija v zabavo mnozic ) sedaj pa srečo omenjaš? d


Ti si razlagal,d a je toi imeniten sport, ker lahko vsak vsakega premaga.
JAz sem temu ugovarjal, da ce lahko premaga vsak vsakega, potem tu igra sreca vecjo vlogo kot ostali faktorji in da je to blizje loteriji.
Nakar si ti rekel, da je pri loteriji moznost zadetka minimalna.
ZAto sem jaz popravil primerjavo: ruska ruleta namesto loterije- vsak lahko premaga vsakega in moznost zadetka ni minimalna.

Torej se popravljeno vprasanje glasi "V cem je ta imeniten sport bistvenoi razlicen od ruske rulete ?"



(Kaj se zgodi, ce sta v clinchu in odloca fizicna moc)
Odvisno od situacije v taki kot je bil mirko je bilo najbolje ne pretiravaj ampak šparaj z močjo še posebi če je nasprotnik na tebi z vso težo!!!


Tip je bil vidno presenecen nad dejstvom, da ni uspel nadvladti v tem clinchu, klljub vsem okoliscinam.
Ocitno je hotel podlathi sestasviti v vzvod in z njim pritisniti crnca na/pod brado, pa mu niti to ni uspelo.

Ce bi kdorkoli tako spravil v clinch superheawyvighta sploh ne bi razmisljal o tem, da ga bo in ali ga bo zvrnil ampak bi iskal ledvice po tleh ringa, medtem pa poskusil odlimati pleksus s hrbtenice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Pri pretepanju vsi uporabljajo roke ker to ni nobene umetnosti..


:D

To je ze CroCop pokazu kolk v tem ni nobene umetnosti.

Tudi to, kako je bil med dvigom noge full stabilen in jih ni dobil po pi*ki, to je bla samo opticka varka... :D

Heh. Tist sus na pi*ko je bla prava umetnost, pa tega nobeno od umetnikov ni dojel.

Najvecji del te umetnosti je poleg izvedbe pravi tenutek. In tip ga je zadel na 1/10 sekunde natancno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

gazda ::

Sicer nisem super izkusen, ampak iz lastnih treningov bi se skoraj moral strinjati z Branetom :) . Noge so enostavno prepocasne pa si lahko natreniran se tako dobro - poglej ze razliko v poti preden noga pride do glave in preden pest pride do glave. Izkuseni boksarji izkoristijo tako priloznost ko najdejo odprtino pred glavo za delcek sekunde, da te zadanejo. In ce te enkrat zares zadane je dekoncentracija tisti delcek sekunde lahko dovolj, da te nasprotnik popade in dokonca.

Sicer je crocop res eden boljsih glede svojega "foot-worka", ampak vec kot ocitno to se zdalec ni dovolj.

Maximus ::

Brane2, sm gledu enkrat K1, kjer je nastopu boksar proti nevemkomuze. Pa je pusnu ne zato ker ni znal nogo uporabljat, ampak zato ker ni men utrjenih nog (low kicki). Pa je boksar nasprotnika kr dobr mlatu, sam mu ni nevem kok pomagal. Je pa res da je nasprotnik zmagu na pike in ne z K.O.-jem.

Glede crocop-a je pa tko, da je vedno pred bojem vidt presran. Poglej si se ene par njegovih bojev in bos vidu, da zgleda, k da se zdej zdej zjoku.

LP!

Brane2 ::

In se ena stvar, ki mi je pri crncu vsec- Tip je videti desnicar, vsaj tako kaze njegov stav po uvodnih sekudah.

Vendar je Cropa sesul z levico in to iz zacetne pozicije, kjer je imel levo roko naprej. Ce si desnicar, poskusi karkolli udariti na tak nacin - iz garda s sprednjo roko, torej levico in porocaj, kaj ti je ratalo.

Bi bllo zadosti, da bi zlozilo po tleh tipa, za pol glave visjega in mogoce nekaj tezjega od tebe ? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

gazda ::

A res? To pa nisem opazil :) . Se zavedam, levica v takem primeru je skoraj brez moci. Da ga je na tla spravil na tak nacin je... enostavno receno - neverjetno :)) .

Sicer pa Maximus: ja low kicki bi seveda povzrocali probleme keremukoli boksarju v takih sportih. Ampak ce pravis da je zmagal na pike nasprotnik, se boksarji mogoce lahko dosti hitro utrdijo.

Brane2 ::


Filipović je hrvaški priimek..

Ne vem, če je ravno 100% hrvaški....


Kašne barabe, kaj ti hočeš povedat mi ni jasno?!


Hocem rec, ce bi bila vsa ta moderna s*anja res tako pomemnba v realnem zivljenju, potem bi vecina kakokvostnih barab trenirala kaj drugega in ne boks.

Ocitno se je box v pravih rokah obnesel več kot zadosti dobro v primerjavi s cimerkoli drugim.

Mogoce pa ni ozko grlo neuporaba nog, ce tip se rok ne zna uporabljat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

zile ::

Dvoboj je trajal slabe 2 minute ! Kaj pričakujete da se bosta v 2 minutah 5x dol dala, pa prefukala z 10timi udarci po gobcu, pa par nožnih. Mislm halo...
PS: Sicer pa bo to poletje Mike Tyson na sceno stopil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Dodgeviper ::

Kar se tiče mojega treniranja naj omenim, da sem takrat živel v zagrebu.
Kar se tiče tega močnejši, če je človek videti močnejši ne pomeni da dejansko je?
Zakaj je hitrejši zato obstajajo razni pripomočki in varijante treniranja, lahko ti pa povem da vdarec v cro-popa ni bil tako močan oziroma ni bil z vso silo- crnac sploh z vso silo nezna udarit, predvsem zaradi tega ker je vse vrgel na hitrost!
Filipović pa definitivno rabi trenirat na ravnotežju!
Saj veste kako pomenbno je ravnotežje v fight zadevah, in le tega pravilna razporeditev?

Kar se tiče razlike v pripravi, crnac je vedno tak kot si ga videl, filipović lahko rečem da čaka svojo priložnost dostikrat. Zarad tega je zdej tudi spušu!

Praviš da je prednost če si višji, upam da sm prav zastopil?
Sam verjetno veš da če si nižji si tudi bolj gibčen in hitrejši, ampak ponavadi švohnejši? kar ni nujno, Govorim o sili udarca.

Glede ruske rulete, bi samo povedal, da si razlagal kako zmaga zmerom močnejši, hitrejši, +tehnika.
Jaz sem ti pa samo povedal da se Lahko zgodi da premaga tudi slabši in itd... bolšega že iz majhnih napakic itd...

Kar se tiče pa clincha je pa zadeva taka, da če občutiš da je nasprotnik močan fizično le 15-20% manj od tebe in veš da v taki situaciji nemoreš praktično nič ne ti ne on, in da lahko čakaš sodnika da prekine, bi zame bila brezvezna poraba moči.
Tko da probat neki da oceniš situacijo je nekaj in hotet je nekaj drugega!

Lp

MadMicka ::

Borba ena na ena je od nekdaj bil šport in bo vedno šport. In v takem športu poraz v prvi minuti ni nič neobičajnega. Tako da ni potrebno iz tega delat scene :)

In dalje, roka ni nikoli tako močna kot noga, pa da ne bi od tuki naprej razlagal. Sicer pa, da ne bi mlatili prazne slame, naj kaj več o teh stvareh zapiše še kdo, ki je tudi kot polnoleten več let zapored treniral borilne veščine...

ganzi ::

Brane2 zgleda da se nismo čist razumel.
Kje sm js reku da lah z nogo močnej udarš??

Ampak sam pravim da se roke uporabljat lah nauči vsakm, za noge uporabljat pa rabiš že ful tehnike in ni tolk lahko k zgleda!
In to je kot 1x1!

No kere barabe pa dejansko trenirajo box??
Ne vem od kje teb podatki da so sam bokserji barabe..kr neki..
K pride do fajta na ulici ni nobenih pravil in zmaga tisti ki se v situaciji bolj znajde in ki ima več tehnike, jasno pa da v paniki noben ne uporablja nog, ker ni cilj enmu krožnga spucat, ampak ga ulomt in to je najlažje z rokami!!

Pa filipović je hrvaški priimek k se mi frend tko piše k je čisti hrvat.

Pa lah se ga js dans našpikam s steroidi pa bom jutr taka masa.

Prvi udarc k ga je dobu mirko je pa čisto sranje!!
LP

Brane2 ::

Polagas mi v usta stvari, ki jih sploh nisem reku.

.
Kje sm js reku da lah z nogo močnej udarš??

In kje sem jaz reku, da si to reku ? :D


Ampak sam pravim da se roke uporabljat lah nauči vsakm, za noge uporabljat pa rabiš že ful tehnike in ni tolk lahko k zgleda!
In to je kot 1x1!


No, in tle se motis. CroCop recimo ne zna uporabljat rok.


No kere barabe pa dejansko trenirajo box??


Ne bi o tem poimensko.


Ne vem od kje teb podatki da so sam bokserji barabe..kr neki..


Tudi tega nisem reku. Reku sem, da so prakticno vse najkvalitetnejse barabe pri nas trenirale box.


K pride do fajta na ulici ni nobenih pravil in zmaga tisti ki se v situaciji bolj znajde in ki ima več tehnike, jasno pa da v paniki noben ne uporablja nog, ker ni cilj enmu krožnga spucat, ampak ga ulomt in to je najlažje z rokami!!


Torej je box povsem zadosti ?


Pa lah se ga js dans našpikam s steroidi pa bom jutr taka masa.


Ampak, a bos tudi tako hiter, gibcen in mocan kot ta crnc ?


Prvi udarc k ga je dobu mirko je pa čisto sranje!!


Zakaj se je potem takoj ulegu ? Sta billa tako zmenjena ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zavo ::

Ne vem kaj bi rad ganzi povedal s temi svojimi nogami, ko že cel čas govori kot nek veseli telebajsek, kako se je lahko naučiti udariti z roko, kako super ekstra tehniko pa potrebuješ, da lahko koga udariš z nogo??? Bullshit.

V bistvu je noga uporabna samo za low-kicke, drugače se pa v osnovi uporablja roka, ker je hitrejša, natančnejša in moočnejša. Noga se uporablja takrat, ko je nasprotnik že tako zjeban, da se ga lahko z lahkoto dotolče, pa še to samo za publiko!

Glede cropopa imam pa že dolgo neko mnenje, da se tip po večini bori proti nekim no-name borcem, ki jih nato premaga, ko pa naleti na kakšnega Hoost-a, Minotaura, bog ne daj da še na kakšnega Fedora itd. pa po pravilu zgubi. Njegov menedžer pa ima itak prepovet delovanja v K1, zato se hrvat bori v pride-u (baje naj bi neke borbe nastavljali).

Treba je tudi vedeti, da so hrvati dokaj zakompleksan narod in nacionalni heroji, kot so Mavrović, Cikatić in Filipović, pač za nekaj časa dajo tem ljudem občutek, kako pomembni, močni in nasploh viteški so, zato mediji tudi tako spremljajo te zadeve doli, čeprav imamo tudi mi kar nekaj precej boljših borcev od njih (Tomaž Barada - 5 kratni svetovni prvak v ful kontaktu, Dejan Zavec - svetovni prvak v boksu po verziji NBA, tistega mariborčana, ki pa nastopa za hrvate, ko ste prej omenjali je pa Marholt, ki je tudi najboljši borec v hrvaški reprezentanci).

Prej pa je bil navaden redar v kafiču extreme bar v Mariboru. To govori o tem, kako športen je tale šport od redara do vrhunskega športnika.

Brane2 ::

Zavo:

Se strinjam.

Se nekaj o nacionalnih herojih. Vsi neki govorijo o rezultatih tekem, ne govorijo pa o real lifeu svojih izbrancev.

Cikatic je denimo v priporu. Bremenijo ga nagovarjanja k umoru CroCopa, poskusa miniranja diskoteke (ki mu ni hotela placevati zascite), poskusa umora itd.

Saj verjamem, da v tisti druzbi nihce ni naiven, samo folk bi se vendarle moral vprasati o morali svojih "junakov", ce jih ze tako slavijo... :\

zile ::

Kje je moderator ? Kdo bo bral te smeti kle gor. Naj se zmenta pa zluftata preko ZS!

Caligula ::

Komentator na TV3 odlicno obvlada borilne vescine. Poznam. Pac ni komentator po poklicu kar se pozna ampak saj zato pa dajo komentatorja in pa pac njega, da sta predstavljena oba pogleda.

Je pa res, da je prostora za izboljsanje ogromno 0:)

ganzi ::

Komentator na TV3 odlicno obvlada borilne vescine. Poznam. Pac ni komentator po poklicu kar se pozna ampak saj zato pa dajo komentatorja in pa pac njega, da sta predstavljena oba pogleda

Ja sej je trener pa tut sam tekmuje (sam ne za slo kokr js vem) .. kr neki časa nazaj k sm še treniru pri njemu v tivoliju mislm da je tomahavk klub. Pa ful zmagujejo na državnih prvenstvih.
Glede njega sm pa že reku par postov nazaj da res obvlada in pomojm nima para v sloveniji (v svoji kategoriji).
LP

huelz ::

Kolkr je men znano je CroCop prvotno boks treniral... Lahko da se motim, samo...
Drgac pa vsi tisti k spremljamo K1 in ostale 'sporte' vemo, kako hitro se lahko zadeve obrnejo.

Kar pa se tice tega heroizma in teh stvari. Ker narod pa ni tak, da povzdiguje svoje sportnike? Sej to znano v vsakem sportu, najbolj izstopa kle nogomet...

A da zacnemo kle ksno debato? :D

frenk ::

huelz: jah sam pri fuzbalu vsaj vidš tekme na katerih zgubimo, tegale K.O. Crocopa pa niso predvajal na Hrvaškem:P

huelz ::

True :D

kraljo ::

V Ljubljani bomo kmalu organizirali večere "Pride" in "UFC" borb. Na začetku bodo na sporedu pretekle borbe iz leta 2003 in 2004, da se gledalci seznanijo z borci, kasneje pa tekoče borbe z 2-3 dnevnim zamikom. Na primer če bo borba v živo 10.8.2004, bomo predvajali celoten spektakel (dolžina cca. 1,5-2 uri) z ameriškimi komentatorji 12. ali 13.8.2004. v posebni dvorani v sklopu gostinskega lokala (tako, da boste lahko med ogledom še kej popil). Slika bo projecirana na platno (cca. 3x4 m), poskrbljeno pa bo tudi za dobro ozvočenje.

P.S. Po ogledu borb boste mel kej za komentirat na forumu...:)

LP.

MadMicka ::

dej povej še točno lokacijo...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boks (strani: 1 2 3 463 64 65 66 )

Oddelek: Šport
3286395487 (2846) Ganon
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021694 (17916) solatko
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516439 (11382) imagodei
»

Samoobramba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
839732 (7228) Daliborg
»

Tyson vs. Williams

Oddelek: Loža
121609 (1240) OrlyTM

Več podobnih tem