» »

Ogled-primerjava Panasonic TX-P42X10Y in P42G10E

Ogled-primerjava Panasonic TX-P42X10Y in P42G10E

easyrider3 ::

Mene pa zanima kje je kakšna trgovina,da bi lahko na lastne oči primerjal plazmi X10 in G10. To sigurno vem,da naj bi X10 imela boljšo sliko z SD signalom ampak glih to me zanima kakšna je razlika,ker drugače je pa G10 dosti boljši in tudi 300 EUR dražji,kar me ne ovira tako zelo saj je Full HD itd............

kokoon ::

razlika v SDju je zelo majhna. mislim, da imajo v harvey normanu oba. sicer pa te bo tale thread najbrz zanimal:
http://www.avforums.com/forums/plasma-t...
[kokoon]

easyrider3 ::

;)8-)Verjetno je najbolje še malo počakat potem pa drugo leto tam nekje spomladi kupit novo Plazmo,ker bodo cene še padle in do svetovnega prvenstva bom pa že nabavu. Mislim pa da bo potem Panasonic plazma G in V model dosti ceneje,kar bo idealno za kupit. Poprej sem bil sigurn,da bom kupil LCD ampak ko sem pa videl slike ene in druge TV pa je PLAZMA edina rešitev,vse drugo je preveč umetna slika,ki se pri slabem prenosu signala slika mi zdi ogabna,kar na bruhanje mi gre,ni varijante,da bi to gledal. :D

easyrider3 ::

Na zgornjem linku,ki ga je priložu kokoon je eden od lastnikov Panasonicove plazme G model lepo opisal kako je bil nezadovoljen z televizorjem in je šel nabavit drug X model in pravi,da je slika dost boljša kot pri G modelu. Kaj bi pa rekli naši bralci in lastniki Panasonicovih plazem G modela. Verjetno bo vsak svojo hvalil ampak nekdo bo pa menda tudi imel kaj proti za povedat. To je isto kot,da rečem da je mobitel Nokia E71 nič kaj dobr telefon,čeprav so ga pa ocenil in v začetku leta dali na tretje mesto pametnih telefonov,meni je že program se sesul in počasi dela............Ni nujno kar oni ocenijo da je potem tudi tako dobr,zato povejte lastniki Panasonicovih G in X modelov plazem po pravici kako se obnese.

clancy ::

Mene pa zanima kje je kakšna trgovina,da bi lahko na lastne oči primerjal plazmi X10 in G10. To sigurno vem,da naj bi X10 imela boljšo sliko z SD signalom ampak glih to me zanima kakšna je razlika,ker drugače je pa G10 dosti boljši in tudi 300 EUR dražji,kar me ne ovira tako zelo saj je Full HD itd............


Jaz sem bil v podobni dilemi in sem se raje odločil za 42X10Y.
Jaz sem si razlagal nekako takole:
- z razdalje več kot 1,5m se razlika med HD in FHD na 42" ekranu ne vidi
- X10 nima ventilatorjev, čeprav na G10 verjetno tudi niso slišni
- 70% časa gledamo SD
- 1080 ripi in Bluray datoteke so precej večje in je potrebno več časa za dolvleko
- čeprav je G10 NeoPDP, ima večjo porabo od X10, saj je FHD
- in na koncu je G10 250-300€ dražji, kar pa niti ni tako malo
Sedaj ko televizijo imam doma, sem ugotovil da 720p filmi izgledajo super in nimam niti malo slabe vesti, da se nisem odločil za FHD G10.

Še enkrat pravim, da je taka pač moja razlaga in če si bolj pristaš FHD, potem kar po G10 :D

easyrider3 ::

Večinoma bom tudi jaz gledal samo SD programe,če bo kateri HD jo pa itak tud X10 super predvaja saj je HD Ready zato se tudi jaz bolj odločam za ta model X10 edino veličino pa še ne vem točno. Prvo sem mislil 42" a se tudi razgledujem,da bi 50" saj gledam iz 3,5 metra in nekateri gledajo še iz bližje pa pravijo,da ni nič prevelika. Bom moral it v kakšno trgovino in se na lastne oči prepričat pa še DVD bi probal kako izgleda na 42" in 50". Mislim,da bi mogoče Panasonic TX-P50X10Y bila kar dobra izbira.

kokoon ::

ce imas prostor, potem absolutno 50" pri 3.5 metra! za potrebe kot si jih opisal, je TX-P50X10Y odlicen price/performance!
[kokoon]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961179022 (403393) antonija
»

Pomoč pri nakupu TV... LCD, LED LCD, plazma?

Oddelek: Kaj kupiti
2211125 (7709) forummaster
»

Total tv in panasonic plazma TX-P42X10

Oddelek: Zvok in slika
153446 (2940) salasnek
»

Panasonic plazma tv tx-p42u10e ali panasonic plazma tv tx-p42s10e

Oddelek: Kaj kupiti
81717 (1573) djensi
»

plazma ali lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
263104 (2787) kokoon

Več podobnih tem