» »

Pasji teror

Pasji teror

«
1
2 3

Karaya 52 ::

Na vsake toliko časa zahteva narava faksa delo na terenu, aktualno analiza vasi. Danes sem hitro zaključil z analizami ker sem moral bežati pred dobermanom. Na srečo sem stal ob avtu. V vsaki vasi se mi nalepita dva manjša cucka (vedno name!), ki me glasno spremljata, tako da si jima niti ne upam obrniti hrba, kaj šele odmisliti. Razjarjeni ovčarji ki se vlečejo verigo tudi niso najbolj prijetna izkušnja, kaj šele meterske žičnate ograje, ki jih lahko preskoči še mačka. Obstaja kakšna rešitev (sprej, piščalka, karkoli....) preden se znajdem med osmrtnicami?

zee ::

Obstaja piskac, ki spusca izredno visoke tone, ki jih psi ne marajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Menjaj faks ! :D

Ali pa se obleci v veterinarja in vsi psi se bodo poskrili ! :D


Psa si eden drugemu dajeta pogum. Vendar pa to velja tudi za ljudi. Imej še enega zraven (človeka, ne psa, no morebiti tudi psa)

Ponavadi take male nadloge samo lajajo in ti v najslabšem primeru cukajo hlače ter se zaganjajo vate.

Sam jih pogosto 'odpravim' z bolj jeznim pogledom, nekaj renčanja in agresivnih korakov proti njim - 'da mislim resno'.
Ponavadi se potem kar skrijejo nazaj in ne tekajo več za kolesom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

S tem se ni za hecat. Pokliči policijo. Psa, ki ni pod nadzorom lastnika, sme policija odstraniti.

AmokRun ::

Ja eni ljudje pač nebi smeli imeti živali, pa jih imajo vseeno.

amigo_no1 ::

Psi se ponavadi zaganjajo v tiste, ki se jih vede ali nevede bojijo. Nekako zaznajo ta tvoj strah in potem se nadležnega kosmatinca ne rešiš tako zlahka.

Saladin ::

Če ti ne skoči glih za vrat (ali med noge) se lahko skoraj vsakega srednjega velikega psa v primeru napada otepeš.

Moraš biti pazljiv - ampak ne smeš se jih bat. Hodi mirno naprej, ne glej jim v oči in jim v primeru ugriza tudi ti pokaži zobe.

In vedno imej zadaj v mislih - če te katerikoli pes resno napade, se imaš pravico braniti z vsemi sredstvi - in to moraš sebi (in psom) tudi pokazat.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Karaya 52 ::

Ko sem hodil ob meter visoki ograji se na lepem proti meni zapodi nemški ovčar. Verjetno bi lahko preskočil ograjo pa je ni, vseeno se raje umaknem. Ko prvi zalaja opozori celo vas in potem nimam več miru, drugače pa imam rahlo fobijo. Mogoče je dobro imeti v roki palico?

jype ::

Joj no - ni njegova naloga se borit s psi! Pes je odgovornost lastnika. Če te res kateri fizično napade boš itak počel vse precej adrenalinsko. Vedeti moraš samo to, da moraš biti proti psu obrnjen z bokom (kar psu daje vedeti, da ga ne želiš napasti) in da moraš, če te pes ogroža, obvestiti policijo.

dzinks63 ::

Pes sliši petkrat boljše od človeka in sliši bitje tvojega srca. In če je puls povišan, aritmičen, neenakomerno dihanje, tudi znojiš se bolj, kar prav tako z lahkoto pes zazna, pes sklepa da se ga bojiš in ima še večje veselje da te prežene. Nabavi si -dazer- za samoobrambo, če se večkrat giblješ po krajih kjer so nevarni psi celo prosto spuščeni in se bojiš, da bi te kateri napadel. Če je to delo po službeni dolžnosti, ti ga naj kupi firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

AndrejS ::

Tudi sam ugotovil , ko sem kolesaril po lepih slovenskih vaseh, da je večina psov spuščenih.

Pyr0Beast ::

Pes da bo slišal bitje tvojega srca ? O, če ta ni za lase privlečena .. .

Vse te zadevice za odvračanje niso nič drugega kot igračke. Pa citronka in maček in podobne zadeve. Zanašati se na to sploh ni dobro.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Hja, jaz sem se enkrat poklicno znašel na ograjenem dvorišču (človek mi je z daljincem odprl vrata, ki so se po prihodu zaprla za mano) nekoga, ki sem ga potem nekaj časa čakal. No, kmalu pa izza vogala priskakljata dva precej krepka rottweilerja in eden izmed njiju začne takoj lajat, drugi se mu pridruži, pena okoli gobca, itd. To na razdalji dveh metrov, da se razumemo. Mi ni preostalo drugega, kot bit čist pri miru in jih ignorirat. Vmes sem razmišljal, da bi se enega še mogoče ubranil, dveh pa čist nemogoče, sploh če bi napadla skupaj. Čez nekaj minut, se je zdolgočasil en, nato še drugi in jima nisem bil več toliko sumljiv. Ko je potem prišel lastnik, seveda ni zinil nobene, ker njegovi kužki so pač prijazni, če pa lajajo je pa zato ker se jih bojiš. Heh.

Če govorimo o cuckih, se mi tudi dlaka ne dvigne, pa če se še tako derejo ali zaganjajo, večje pasme, še posebno rottweilerji, dobermani, pitbulli, nemški, kraški in drugi ovčarji so pa nekaj čisto drugega, ker je nevarnost zelo realna - sošolki v osnovni je eden takih odtrgal lep del mesa ob podlahtnici, sej veste, tisti del, ki gleda proti psu, ko instinktivno dvigneš roko v obrambo.

Aja, za obrambo pred takimi nadlegami bi si jaz omislil močan elektrošoker.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Pyr0Beast ::

Kaj češ. Če se braniš pusti kremplje. Ti te bodo samo opraskali. Pazi raje na gobec, ta te bo oklal/ubil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

koyotee ::

s sabo imej kak aluminijast ror, za vsak slučaj, pa ne da boš tepel psa, ampak lastnika!!!!!!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Karaya 52 ::

Nič kaj pomirjujoča sporočila. Če bom videl večjo pasmo kako tava po vasi bom poklical policijo... ...iz avta.

c0dehunter ::

Edino pravilno. Pes se nima kaj za sprehajat brez nadzora po ulici/vasi.
Kaj če pride mimo otrok, ki ne bo vedel da se ga "ne sme" ustrašti?

Dobro bi blo še najt kak zakonski akt ki govori o takih primerih.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brane2 ::

Jaz bi imel s seboj kak daljši nož, za vsak slučaj.

Ali pa recimo kaj v smislu smučarske/pohodniške palice, seveda v jekleni, pravilno obteženi varianti in z zašiljeno konico.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Razen pri kakšnem norem rotvajlerju ali pitbulu (in za napad zdresiranem psu) pri vsakem psu zaleže močna brca. Je pa res problem, če ta napadeta dva, ker težko oba istočasno zbrcaš in tudi tisti, ki si ga prvega, se lahko premisli, ko vidi, da te drugi grize.

O.

Pyr0Beast ::

Saj zato pa imaš dve nogi ! :D

Tropi so vedno problem.

Ne vem kako bi delovalo če bi zbrcal 'pogumnejšega'. Se psi gredo to igro, da stojijo za kakšnim 'mačotom', drugače so pa čisto podložni ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MeGreat ::

Elektrošoker sigurno pomaga

poweroff ::

Saj zato pa imaš dve nogi ! :D

Kje pa stojiš potem? :D

Moje izkušnje - če te napade, zaleže brca, je pa seveda fino, da imaš obute kakšne "gojzarje" ali močnejše čevlje.

Varianta bi bil tudi sprej, ki ga imajo varnostniki. Enkrat se je moj brat tako ubranil pred nekim precej agresivnim psom - najprej je bilo slišat renčanje, potem "psss" od spreja, pol pa samo še cviljenje... >:D

Obstaja pa še en malo večji sprej - dobiš ga v trgovini Lovec v BTC-ju, ki je namenjen odganjanju medvedov. Ne vem pa ali je zadevo dovoljeno uporabiti tudi proti psu, je precej nevarna zadeva in lahko resno ogrozi tudi človeka. Se je za pozanimat.

Kar se tiče elektrošokerja - vprašanje je če je posedovanje legalno, pa tudi sama uporaba se mi zdi precej komplicirana, predvsem pospravljanje tistih elektrod...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Pyr0Beast ::

Gojzarji že tako pomagajo ker te bodo nekateri psi zgrabili za nogo ravno pri gležnju.

Kako je s tepežem po 'njuški' ne vem.

Tazer ne učinkuje ker; ali pride pes k tebi ali pa ti k njemu :)
Sicer dokler ga vklopiš te bo pes verjetno že pogrizel.

Najboljša varianta se mi zdi še kakšen sprej, samo pazi v kero smer špricaš. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karaya 52 ::

Pyr0Beast> Ne vem kako bi delovalo če bi zbrcal 'pogumnejšega'. Se psi gredo to igro, da stojijo za kakšnim 'mačotom', drugače so pa čisto podložni ?

Upam da to velja tudi za pse za ograjo? Sumim da bi me ignoriral če med nama nebi bilo prepreke oz. bi renčal z enega metra. Vem da se jahači pred psi obvarujejo z bičem.

Pyr0Beast ::

Hehe. Sam se dobro spomnim ko smo šli z balonom pristajati. Kake 50 m nad tlemi in si spodaj videl psa ki se je na vse pretege mučil lajati proti nam. Ko je 'pilot' prižgal 2x2.5MW brener se je samo ukenil in zbežal :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Zalegla bi verjetno tudi takšnale elektro-palica, ki jo uporabljajo živinorejci, samo je rahlo nerodno še to s seboj vlačit.



O.

jest10 ::

s sabo imej kak aluminijast ror, za vsak slučaj, pa ne da boš tepel psa, ampak lastnika!!!!!!!!

Aha, pes naj me mirno grize, jaz pa naj čakam lastnika, da ga na gobec?

Brane2 ::

Zalegla bi verjetno tudi takšnale elektro-palica, ki jo uporabljajo živinorejci, samo je rahlo nerodno še to s seboj vlačit.



Hej, ni slaba ideja. To lahko celo doma spesniš.

To bi moralo delati ZELO dobro, seveda v "krepki domači" izvedbi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

DonMatejo ::

glej. Psi so napadalni. Imej to vedno v mislih, pa vedno precejšnjo mero spoštovanja do njih. Ti "vdiraš" na njihov teritorij in tako kot bi ti iz svoje postelje odganjal pajka al pa potepuško mačko, al pa soseda, ki bi se paril v njej, tako bi tudi on rad tebe izrinil. Psi ne gledajo na velikost, zdj si pa večji, uuuu bav bav. Psi sprejemajo ljudi take kot so.
Če je psov več, postane problem tropa (imamo psarno doma, zato vem kako je): psi se med seboj spodbujajo, kdo ga bo prvi, kdo ga upa. Skupaj so tudi močnejši, ker bi radi izstopali pred ostalimi in se hierarhično povzpeli. Problem je tudi zato, ker so dokaj usklajeni. Dolgo nič, potem pa vsi navalijo, niso tako kot ljudje, ko ga dva tepeta, 6 pa opazuje in spodbuja, ne, oni gredo vsi na plen.
Čeprav je tole rahlo v nasprotju z mojimi načeli in se temu poskušam izogibati, tvoje življenje je prvo in če je ogroženo, so dovoljena vsa sredstva.

Možne rešitve:
-razne brce zaležejo pri enem, pri tropu pa navadno ne, ker je masovni problem, "pred ostalimi me pa ne bo ponižal" in samo razplamti dogajanje.
-sprejev nisem preizkušal, tudi elekrtošoki bi bili primerni, ali pa razne gorjače (pozor, kija ne smeš nositi s seboj), pripravljeni bodite pa predvsem na hitrost, ki je lahko nepojmljiva, pa na to, da ne pričakovati, da ga bo udarec ustavil, ker bo napadel v istem zamahu. Ljudje rečemo au, pa premislimo naprej, pes gre pa skozi "točo" naravnost proti cilju.
-rešitve z golimi rokami. Jst psa skušam ustaviti brez poškodb in to tako, da bi ga markiral in potem podrl na tla pa pazil da mi gobec ne pride blizu, samo je pri večjih psih problem ker te že z ugrizom v roko (markiranje) tako zaboli, da je groza (mislim, da roke razen v kakšnem navalu ne more zlomt). Problem pri tem je tudi zalet, ki ga pes razvije, ker te lahko podre, ali pa vsaj zamaje ravnotežje, kar mu da prednost pri novem napadu. uglavnem, če ga lahko podreš na tla, z eno nogo poklekni zraven njega, z drugo pa čez njega ter mu z rokami drži glavo v tla. tako lahko kontroliraš njegovo glavo, on se te bo nagonsko otepal z nogami, na kar si pripravlen, nekaj prask boš preživel.
-če te skuša ugriznit, mu porini roko! čimbolj globoko v gobec. psi imajo moč trenja na koncu, pri prvih zobeh, pri zadnjih pa ne, (arhimedova tehnika sila * ročica), zato globlje ko je, manj variant je, da se ti kaj zgodi. Spet ga potem objameš (z roko v njegovem gobcu ter mu preprečiš, da jo porine ven). Kar naenkrat boš ti kontroliral situacijo, sploh je boleče, če ima kakšen gnil zob, ga boš čisto uničil.
-zadnje in res !!! naj bo to dejanje skrajne sile. Če gre za življenje in smrt, s pestjo v smrček. Če mu zlomiš nos, pes umre. To naj se ne bi počelo, ampak jst sm pripravljen to za svojo varnost narest. Seveda pazite na to, ker lahko pes odpre gobec in premakne lokacijo smrčka. En srednje močan udarec zadošča (moški, ženske "razbijajte čaše"). skladno z velikostjo pasme, pri kakšnem rottweilerju ne bi skoparil z močjo. Če zadaneš, si rešen, ker je game over, samo umiranje je pa počasno in boleče. Prekinjen dotok kisika.

toliko. Nastop naj bo dokler ne pride do napada spoštljiv, ne jih izzivat, naj oni pridejo prvi, ker je večkrat samo zastraševanje, takrat stopiš skupaj. Večkrat je pa tudi pretiravanje s strani človeka. Razumite, da imajo psi lastnike, kii jih imajo radi in da niso vsi lastniki, ki imajo spuščene ali "da pes uide" prijatelje, slabi lastniki.

Naj previdnost ne bo odveč,
matej

Okapi ::

Če mu zlomiš nos, pes umre.
Od žalosti verjetno:)) Ne verjet vsaki lovski pravljici.

O.

Icematxyz ::

Ljudje postajajo čedalje večji problem. Predvsem za to ker nimajo praktično več nobenih real life izkušenj. Vse mislijo da rešuje nek zakon ki je napisan v neki knjigi ali če to ne zaleže pa bodo že oni z nasiljem zadeve uredili.

Čez 100 let se bojim da bo na kakem forumu še tema "teror metulja" se odprla in bodo ljudje lepili slike bejzbolsklih palic v temo.

Razumel bi če bi se v temi pogovarjali o točno določenem psu ki ga nekdo ima in je nevaren za okolico. Tema pa v bistvu se nagiba v smer da na vasi pa je toliko psov da ko se usedem enkrat na leto v avtomobil in grem na vas se počutim ogroženega. Ker tam je vse tako drugače in se sploh ne znajdem.

Mislim poslušajte se malo kakšne neumnosti streljate. No da pomirim avtorja teme. Če greš na vas in psi lajajo na tebe to še ne pomeni da si ogrožen. Če pa psov nisi navajen pa se jih pač izogibaj in ne rini na mesta kjer se nahajajo. Tako simpl je to.

P.S. Da ne pozabim:

So še krave, biki, konji, srne in veverice na vasi. In da vse je lahko napadalno. Tako da obisk vasi zna biti zelo nevaren.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Seveda isto velja za vse ostale.

Če naletijo nate, ko imaš pištolo ali nož in si napadalen, naj se ti pač izognejo- kaj bi z zakoni ali uporabo sile...

Neprivezan pes je lahko nevaren in ne, ne moreš se mu vedno izognit.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Karaya 52 ::

No, psom se umaknem kadar je to možno. Najhuje je ko ležijo za kakšnim vogalom hiše in znorijo ko jih (me) presenetim. Vseeno sem presenečen nad resnostjo zadeve, zgleda da sem preveč gledal Dog Whispererja in postal salonarski vaščan. :)

Icematxyz ::

Na vsake toliko časa zahteva narava faksa delo na terenu, aktualno analiza vasi. Danes sem hitro zaključil z analizami ker sem moral bežati pred dobermanom. Na srečo sem stal ob avtu. V vsaki vasi se mi nalepita dva manjša cucka (vedno name!), ki me glasno spremljata, tako da si jima niti ne upam obrniti hrba, kaj šele odmisliti. Razjarjeni ovčarji ki se vlečejo verigo tudi niso najbolj prijetna izkušnja, kaj šele meterske žičnate ograje, ki jih lahko preskoči še mačka. Obstaja kakšna rešitev (sprej, piščalka, karkoli....) preden se znajdem med osmrtnicami?


Neprivezan pes je lahko nevaren


Ne tudi privezan pes je težava. Tudi manjši cucek je težava. Niti dokaj visoka ograja ne zadostuje.

Sodeč po tem torej na vasi pač vedno preti nevarnost in rešitve ni? Tako da primerjave z napadalnimi ljudmi in pištolami niso niti približno na mestu.

Gre pač za nekoga ki se boji psov. Kakršnih koli. Tudi takšnih ki so na verigi in takšnih ki so verjetno manj nevarni kot metulj.

Pes pač laja. Navadi se tega in ne jemati tega kot da si sedaj ne vem kako ogrožen. Pes ki laja ne grize. A ni tako? Boj se pa psa ki ne bo lajal.

In da. Izogibaj se potem mestom kjer se nahajajo psi. Če se bojiš da te bodo presenetili za vogalom pa pač najprej zapelji okrog vogala z avtomobilom in šele potem izstopi. Nekje v naravi ali na samem kjer ni hiš pa bi res rad videl psa ki bo te napadel. Na dvorišče neke hiše kjer so spuščeni psi pa se pač odpelji z avtomobilom in počakaj da pride iz hiše lastnik ali pa odpelji ker ga ni doma.

Malo življenjske modrosti in zdrave pameti. Ne pa kar nekaj. Sodeč po tej temi boš na koncu šel na vas in z palico pobil pudla. To pa je res potem uspeh ja in rešitev težave. Pa še lastnika toži.

DonMatejo ::

Če mu zlomiš nos, pes umre.
Od žalosti verjetno:)) Ne verjet vsaki lovski pravljici.

O.


oprosti, tkole so me učili. Baje da deluje, se bom mogel podučiti. Nisem še nikoli podvomil, niti preizkusil tega. Imaš drugačne podatke?

Pyr0Beast ::

Pes lahko BP diha skozi usta, rinjenje roke v gobec zna pa biti rahlo nevarno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Ja, to sem mislu tud jaz vprašat.

Zakaj naj bi se pes zadušil pri udarcu v nos, če lahko diha tudi skozi usta ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

IMO bi bila še najboljša rešitev kakšna mreža :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Meni je všeč un electro fork.

Idealen za YT posnetke tipa "doggy meets mr Tesla" >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Kak solzilec je zelo neprijetna izkušnja za cucke - enkrat popisaš, pa bo mir. Al pa klasika od WD-ja in vžigalnika - ni mrcine, ki bi prenesla malo ognja v gobec>:D

Drugače pa lekcija iz cuckopsihologije - če je pes v pesjaku/na verigi, takrat pač brani svoj teritorij. Jebat ga, vsak pes čuvaj te bo natulil, če greš takrat mimo. Če sam mirno sedi in zdolgočaseno gleda, pol je bolj slab čuvaj. Je pa tudi res, da karkoli ma več kot dve kile, nima kaj skakat naokoli brez nadzora. Sam imam občasno na skrbi enega nemškega ovčarja, ki je konkretna mrcina. Te more biti nekaj skup, da te sploh posluša in da ga lahko zadržiš, če se slučajno spomni, da bi šal kam po svoje. Pa tudi vzgoja enega takega psa vzame nekaj časa (in avtoritete). Zelo nerad pa vidim na sprehodu kake anoreksične punce, ki vodijo naokoli mrcine z več kilami od njih. Če se tak pes spomni kam it, jo bo odvlekel s sabo brez problema.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krneki0001 ::

Do sedaj nobenih problemov s psi. Ker imam tudi sam pse (in imam pse že nekaj časa) in vem kako se psi obnašajo, se psov ne bojin (nobenega). In tako me potem tudi psi pustijo čisto na miru.

Vsakemu psu dobro odmerjen ne tako močan udarec v smrček povzroči bolečino. In tak pes se hitro umakne. Še bolje je v jajca - takrat bo cvileče zapustil mesto napada.
Druga varianta je, če že šavsne proti tebi in te zagrabi za roko, da mu z drugo roko sežeš v gobec in pritisneš jezik ob dno - takrat avtomatsko odpre gobec. Seveda pa potem šus z nogo v njegovo mednožje, kolikor si močan. Nej obleži tam, potem pa še lastnika ene 2x (izgovarjaš pa se da si bil v šoku, ker te je pes ugriznil).

Sprejčki so nezanesljiva zadeva. Lahko veter piha, pa boš ti dobil vse skupaj nazaj v obraz, potem te bo pa še pes oklal, ti boš pa kriv, ker si s sprejem izzival.
Veliko boljši je piskač. Vklopiš ga že takoj v avtu in ko greš proti vrtu ali ograji zadeva že deluje in pes se sploh ne približa.


Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da 80 kilski rottweiler podre še enkrat težjega, 160kg težkega divjega prašiča, in ga drži na tleh, da se divji prešič ne more niti premikat. Samo normalen rottweiler ni napadalen. Brani sicer svoj teritorij, vendar ve, da te z lahkoto podre in premaga, zato ne napada, ampak se samo kaže močnega. Rottweiler je edini pes, ki bo vedno ob lastniku, pa ni važno kakšni so pogoji, lastnika brani do konca.

Drugače pa lestvica ubijalskih psov. Haski je recimo na 4 mestu po uboju ljudi, pa imajo ti psi do 25kilogramov. Najbolj agresiven in napadalen je jazbečar, vendar ni ubijalec.
Je pa lista ubijalcev takale
1. pitbull
2. rottweiler
3. nemški ovčar
4. haski (v letih 1979 do 1997 kar 6% vseh zakrivljenih smrti ljudi v ameriki - mislim na smrti ljudi, ki so jih pobile domače in divje živali)
5. malamut
6. doberman
7. chow chow
8. presa canario
9. boxer
10. dalmatinec


Drugače pa tole pove vse:
"Dogs most often make wonderful pets, however in certain circumstances, any type of dog can be dangerous. Even friendly dogs, can inflict great harm in the wrong circumstance."

jest10 ::

Ne vem no. Če pes že "visi" na tebi, potem je vsaj po mojem pojmu najbolj učinkovita rešitev potisniti prst v oko pa je.

Avenger ::

Kak solzilec je zelo neprijetna izkušnja za cucke - enkrat popisaš, pa bo mir. Al pa klasika od WD-ja in vžigalnika - ni mrcine, ki bi prenesla malo ognja v gobec>:D



Ja lepo te prosim, zdaj bomo vsi nosili WD40 (v žepu??) in vžigalnik in v kakšnem takem primeru oboje mirno potegnili iz žepa, piksno v paniki obrnili PROTI psu in ne proti sebi, vžigalnik pred piksno??? Sori, mal za lase si tole privlekel, a ni bistveno, bistveno bolj praktično/humano/učinkovito imet s seboj:

 električnega prijatelja

električnega prijatelja



ki je poleg vsega še čisto legalen in ga lahko uporabiš tudi na popadljivih ljudeh.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mtosev ::

heh eni mate probleme vidim. jaz s psi jih nisem nikoli imel. sem bozal dosti psov cez ograjo in so mi se nobel ni nic naredil. pred leti sem tudi nemskega ovcarja peljal na sprehode od znancev. oni so imeli hiso in jaz sem lepo prisel po psa sel z njim ven in ga vrnil. tudi ko je bil pes sam pri hisi. me pa je pes spoznal komaj ko je bil odrasel. se se spomnim jaz sem mel kakih 13let tedaj, pes pa 3leta. sva naredila dosti lepih sprehodov skupaj. ko me je pes videl da prihajam je od srece ponorel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Alencica ::

Ne vem no. Če pes že "visi" na tebi, potem je vsaj po mojem pojmu najbolj učinkovita rešitev potisniti prst v oko pa je.


Psi dobijo informacije iz okolja predvsem preko slušnega kanala in vonja. Človek cca 80% preko oči, psi pa ne, tako da vprašanje, če bi ga to zadosti prizadel, da bi sebe ubranil oz. odvrnil psa.

amigo_no1 ::

Belgijski ovčar ni na tej listi ? Je zelo podoben nemškemu ovčarju, le da je malo manjši in bolj spreten/gibljiv/hiter.

jest10 ::

Ne vem no. Če pes že "visi" na tebi, potem je vsaj po mojem pojmu najbolj učinkovita rešitev potisniti prst v oko pa je.


Psi dobijo informacije iz okolja predvsem preko slušnega kanala in vonja. Človek cca 80% preko oči, psi pa ne, tako da vprašanje, če bi ga to zadosti prizadel, da bi sebe ubranil oz. odvrnil psa.


Brez skrbi bi ga dovolj zabolelo, da bi popustil. Če ne pa prst potisneš še malo globje do možgan...

Belgijski ovčar ni na tej listi ? Je zelo podoben nemškemu ovčarju, le da je malo manjši in bolj spreten/gibljiv/hiter.

In vsaj po mojih izkušnjah tudi veliko bolj tečen in popadljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Daedalus ::

Ja lepo te prosim, zdaj bomo vsi nosili WD40 (v žepu??) in vžigalnik in v kakšnem takem primeru oboje mirno potegnili iz žepa, piksno v paniki obrnili PROTI psu in ne proti sebi, vžigalnik pred piksno???


Sarcasm detector odpovedal?

heh eni mate probleme vidim. jaz s psi jih nisem nikoli imel. sem bozal dosti psov cez ograjo in so mi se nobel ni nic naredil.


Spodoben pes čuvaj se neznancu ne bo pustil božat. Vsaj ne, če ni v bližini nekoga znanega, še manj pa, če je (pes) na "svojem" terenu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

energetik ::

In da. Izogibaj se potem mestom kjer se nahajajo psi. Če se bojiš da te bodo presenetili za vogalom pa pač najprej zapelji okrog vogala z avtomobilom in šele potem izstopi. Nekje v naravi ali na samem kjer ni hiš pa bi res rad videl psa ki bo te napadel. Na dvorišče neke hiše kjer so spuščeni psi pa se pač odpelji z avtomobilom in počakaj da pride iz hiše lastnik ali pa odpelji ker ga ni doma.

Malo življenjske modrosti in zdrave pameti. Ne pa kar nekaj. Sodeč po tej temi boš na koncu šel na vas in z palico pobil pudla. To pa je res potem uspeh ja in rešitev težave. Pa še lastnika toži.
Zakaj bi se moral izogibati takim krajem? Zaradi nemarnosti lastnikov? Pes mora biti pod nadzorom lastnika in pika. Ne pa da greš po kakšni peš poti mimo kmetije itd in ti izza vogala skoči pes in te oblaja, po možnosti še napade. Najbolj butasti se mi pa zdijo izgovori lastnikov, češ saj je prijazen in se samo hoče igrat. Določen % folka se pač boji psov, večini pa je vsaj zelo neprijetno, ko jim kakšen pes skače okoli. IMHO je tisti priročni elektrošoker kar ugodna zadeva. Sicer pa če me bi kakšen napadel, se ne bi obotavljal ga močno brcniti v gobec ali podobno.

amigo_no1 ::

Če greš peš je še najbolj neopazna/nevidna pohodna palica, najboljše teleskopska :D.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710130 (7513) WizzardOfOZ
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614899 (9205) Vice
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452076 (48099) BRBR
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16735105 (29589) Vajenc

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114351 (10874) Tody

Več podobnih tem