» »

odplačevanje štipendije

odplačevanje štipendije

boss-tech ::

Zanima me ali je že kdo imel primer, da je pri neki firmi dobival štipendijo, potem pa se zaposlil pri drugi firmi in mu je ta nova firma odplačala štipendijo? Ker me zanima če obstaja takšna praksa tudi v realnosti in ne le teoretično. Hvala
http://tovornik.info

Phoebus ::

Obstaja (če si za drugo firmo dovolj zanimiv se bo zmenila in uredila vse zadeve okoli tega).

;-) ::

V teoriji, vsi pa vemo da v praksi tk redkih in nenadomestljivih ljudi ni da bi si oni belili glavo z tabo kajšele tvojo štipendijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

OrkAA ::

Če bi ti vedel, kaj vse so delodajalci pripravljeni plačati osebi, ki si jo želijo, ne bi govoril takih neumnosti.

sidd ::

Ponavadi odplačaš sam, razen če imaš veze na tej novi firmi....
no idea for signature
signed
I

;-) ::

Če bi ti vedel, kaj vse so delodajalci pripravljeni plačati osebi, ki si jo želijo, ne bi govoril takih neumnosti.


Štipendije pa dobivajo slovenski dijaki pa študenti stojnih smeri pa takih da imajo potem firme "zasigurane" navadne delavce, vsaj na štajerskem je tako. Štipendije ponujajo Unior itd. firme milorečeno v piz**, zato sem tako napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

OrkAA ::

Ja saj on ne bo delal v firmi, ki mu je plačevala štipendijo, pač pa v firmi, ki mu je bolj pri srcu. Problem pa je, da stara firma od njega zahteva delo oz. vračilo štipendije, ki jo je prejemal. Če si ga nova firma želi, bo pač plačala stroške stari firmi, on pa bo s tem rešen obveznosti.

trek@s ::

Če si najdeš boljši in bolje plačan šiht, se ti splača tudi kredit vzet in odplačat obveznosti zaradi štipendije.

Matek ::

Štipendije pa dobivajo slovenski dijaki pa študenti stojnih smeri pa takih da imajo potem firme "zasigurane" navadne delavce, vsaj na štajerskem je tako. Štipendije ponujajo Unior itd. firme milorečeno v piz**, zato sem tako napisal.
"Navadnih" delavcev je povsem dovolj na zavodu za zaposlovanje, če podjetje podeli štipendijo za neko specifično izobraževalno smer, je precej očitno, da najverjetneje kadra primanjkuje.

Pa tudi s to splošno oceno nimaš najbolj prav IMHO, čisto osebno vem za mnogo podjetij, ki so se nam predstavila ob koncu gimnazije in ponujala kadrovske štipendije za visokošolske in univerzitetne programe ter kasneje relativno dobre raziskovalne poklice, zgolj zaradi pomanjkanja diplomantov v željeni smeri. Metalurgija je že taka zadeva.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474269 (13997) History
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296336 (3172) sandmodnigga
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321728 (16940) bluefish
»

Vračilo štipendije državi oz. kako se izognit?

Oddelek: Šola
3320212 (17875) Firebat
»

Ukinitev Študentskih servisov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636837 (5632) Daedalus

Več podobnih tem