» »

Vandalizem na avtomobilu

Vandalizem na avtomobilu

verhverh ::

Lep pozdrav vsem,

Včeraj sem imel neprijetno situacijo, ko mi je neki pijani (danerečemkaj) ob pretepu v enem izmed ljubljanskih lokalov razbil s stolom zraven parkirani moj avto. Vdrtina na boku avtomobila je ogromna...

Seveda sem zadevo takoj prijavil tudi na policijo, ki so naredili tudi zapisnik...ime in priimek storilca nisem vedel vendar pa glede na to, da je stalni gost v lokalu, policija ne bi smela imeti težav z identifikacijo...

Sedaj me pa zanima, če kdo ve kakšna je možnost, da dobim povrnjeno škodo??? Avto namreč nimam zavarovan kasko niti proti vandalizmu...

galu ::

Sodišče.
Tako to gre.

verhverh ::

Hmm...ja ideja, da bi ga tožil nekako ne pride v poštev saj si nočem navezati še dodatnih problemov, saj sem izvedel, da je storilec že stari znanec policije, hkrati pa tudi človek s katerim ne želim imeti nobenih problemov in opravkov...

Tudi lastniki lokala(lokal so zaprli še pred prihodom policije!) mi niso upali zaupati njegovo ime pred prihodom policije...vendar sem kasneje zvedel za katero osebo gre...

Kakšna druga možnost??

LuGi ::

Ne

galu ::

Hmm...ja ideja, da bi ga tožil nekako ne pride v poštev saj si nočem navezati še dodatnih problemov, saj sem izvedel, da je storilec že stari znanec policije, hkrati pa tudi človek s katerim ne želim imeti nobenih problemov in opravkov...

Tudi lastniki lokala(lokal so zaprli še pred prihodom policije!) mi niso upali zaupati njegovo ime pred prihodom policije...vendar sem kasneje zvedel za katero osebo gre...

Kakšna druga možnost??


Stoži ga, pa vseeno kak "ustrahovalec" je. Če bo TEBI kaj naredil ali tvojim bližnjim, bo on 5x bolj najebal kot pa ti/oni.
Tako to gre.

Tomas 33 ::

Obstaja mogoče zavarovanje odgovornosti lokala? Drugače se pa osredotoči na lokal.

Steinkauz ::

Določeni lokali imajo zavarovano parkirišče in ti v primeru vandalizma zavarovalnica krije povzročeno škodo...
Če ta nima, boš brez sodišča bolj malo dosegel.

verhverh ::

Tomas hvala...mogoče bom pa res, glede na to, da je bila žurka najavljena in so najeli celo varnostnika, ki pa je seveda bil le za okras tam in razkazoval svoje bicepse...

Če ne bi bilo mojih kolegov in pa drugim tam, bi se vse skupaj zame verjetno še bolj tragično končalo...

Pri tožbi je pa problem, da moja identiteta ne bi bila anonimna...vsaj tako, mi je poveal policaj...in se bojim, ko bi zvedel moje podatke, da bi si s tem še njega za vrat nakopal...

Sims ::

Preudari, če je škoda na vozilu vredna celotne "scene" s sodiščem. Ker če je nek "raudi", ti zna težit ne glede na sodišče, policijo itd. Skratka preudari, če ti je vredno ... Fer sicer ni, da odnese brez posledic. Pa vendar ...

LP.

Sims

d0rK ::

Katera beznica je to, verhverh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

KoMar- ::

A spet en psihopat ustrahuje? Upam, da boš zbral dovolj poguma in se soočil z njim. Je pa vsekakor zoprno, ker taki živijo samo za to, da drugim grenijo lajf in komaj čakajo na nove konflikte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

verhverh ::

Sims: Ni vredno...no na grobo glede na vrednost avtomobila mislim, da je škode za okoli 500-600EUR...

Dork: Res ne bi izpostavljal imena lokala...je pa v Lj.

Komar: Jah žal so tudi taki obstajajo in vedno bodo...soočati z njim se pa ne mislim, saj nikoli ne veš česa je tak bed... sposoben naresti...

c00L3r ::

Ker naš pravni sistem ne deluje je odvisno od poguma posameznika, ali se želi it tožbe z takimi huligani. Tožbo sicer dobiš in tudi denar povrnjen. Samo pol si ne želiš tipa srečat zunaj. Ker v njegovi idiotski glavi njemu ni jasno, da mora prevzet odgovornost, za škodo ki jo dela. Ampak dejansko misli, da se mu še krivica godi, ker je moral plačat za škodo, ki jo je sam naredil.

jype ::

So much the more reason to do the right thing.

Če je predrzen, mu je treba pač pomagati, da trdo pristane.

civic_ ::

Hmm...ja ideja, da bi ga tožil nekako ne pride v poštev saj si nočem navezati še dodatnih problemov, saj sem izvedel, da je storilec že stari znanec policije, hkrati pa tudi človek s katerim ne želim imeti nobenih problemov in opravkov...

Tudi lastniki lokala(lokal so zaprli še pred prihodom policije!) mi niso upali zaupati njegovo ime pred prihodom policije...vendar sem kasneje zvedel za katero osebo gre...

Kakšna druga možnost??


Problem pri nas je, da se ne da brez tožbe doseči nič.
Drugi problem je da se ljudem ne, da hodit po sodiščih.

Če imaš prav, priče, zapisnik, storilca ni šans, d aizgubiš tožbo

PacificBlue ::

Problem pri nas je, da se ne da brez tožbe doseči nič.
Drugi problem je da se ljudem ne, da hodit po sodiščih.


Ma ja, pa vleče se postopek lahk v nedogled. Vmes si že popraviš avto,pa tud pozabiš na stvar.

Najbolje, da najdeš njegov avto, pa mu vrneš:)

jype ::

PacificBlue> Najbolje, da najdeš njegov avto, pa mu vrneš:)

Mhm, s tem se absolutno strinjam. Ko te bo stožil do pravnukov se ti bomo pa skupaj smejal!

PacificBlue ::

Mhm, s tem se absolutno strinjam. Ko te bo stožil do pravnukov se ti bomo pa skupaj smejal!


Meni ni kdo razbil avta:). Veš zakaj? Ker ga ni junaka...

Furbo ::

Joj kolk je folk usran, še lokala si ne upa napisat. Ja kar pejd spet tja pa še ritko mu nastavi no.

Dokler folk ne ukrepa, se tak debil komot izživlja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

l0g1t3ch ::

@jype

Ti živiš v preveč idealnem svetu. Pri nas je policija in sodstvo preveč neučinkovito da bi se šel tožbe z raznimi nasilneži.
Crkot pravne države takorekoč.

mojsterleo ::

moj nasvet na podlagi osebne izkusnje izpred 5 let: popravi avto in pozabi, da se je karkoli zgodilo.

T-h-o-r ::

So much the more reason to do the right thing.

Če je predrzen, mu je treba pač pomagati, da trdo pristane.


ali je res vredno 10 let čakanja?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pizzicato ::

Policija bo itak po uradni dolžnosti predala zahtevek naprej (kaznivo dejanje), tako da mu (tudi tebi) sodišče ne uide.
Bogo

mojsterleo ::

eh kazenski postopek se pelje dalje ne glede na to, ce je oskodovanec udelezen ali ne. od tega ti itak nimas nic, ker moras vloziti civilno tozbo, in potem dokazovati, da ti je on povzrocil to skodo. na zalost se kaj rado zgodi, da se bo ta clovek izmikal sodiscu, in ti povzrocal enormne stroske odvetnika. na koncu pa sploh ni nujno, da ti dosodijo skodo, sploh ce je tozeni placilno nesposoben. lahko das potem izvrsbo na podlagi sodbe, ampak to so postopki, ki se vlecejo v nedogled.

amigo_no1 ::

Kaj potem smo že Bagdad&Kabul ali kaj da samo še Ak47 pomaga ?
Ko ti bo nekdo zdemoliral/naredil nekaj neprijetnega _____ (vstavi poljuben predmet/osebo) tudi ne boš ukrepal in se boš bal nasilnežev ?
Če bo temu tako lahko pričakuješ da se bodo v kratkem kar lepili nate.

mojsterleo ::

vsi ki mislite, da vas bo drzava v takih primerih zascitila ~ malo morgen! oni se odzivajo samo na primere, ko je nekdo najmanj na pol mrtev. to je tako po zakonu, pa za manjse prekrske sploh niso dolzni pisati zapisnika! zavarovalnica pa hoce zapisnik, ce ne ti ne da $. to je najvecja svinjarija pri tem.

pa btw dolocen del odgovornosti nosi tudi oseba, ki pred barom pijancev parkira svoj avto.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Saj v Sloveniji je vsake 50m bar pijancev.

Jaz imam na vse štirikolesnike kasko, pa naj se zavarovalnica jebe naprej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ziga Dolhar ::

V kazenskem postopku, če bo sprožen, boš lahko priglasil svoj premoženjskopravni zahtevek.

(Drugo vprašanje pa je, če se bo sodišče z njim ukvarjalo, ali te bo raje napotilo na pravdo, torej ločen civilni postopek.)
https://dolhar.si/

Gregor P ::

Čisto tako mimogrede -> na sodišču pretepli oškodovanca8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mercier ::

Neki veseljaki so mi vzeli registersko tablico in ker jih je ravno nekdo videl, sem jih, reda radi, zašpecal policiji. Čez nekaj mesecev sem dobil odškodnino. Tip se je zdilal (mislim, da so priskrbeli za sodišče le enega) da ga ne gnjavijo in da bo plačal. Čeprav niti nisem htel keša. Bolj bi bil zadovoljen, če bi mu ušesa navili, kolikor pač gre za tako manjšo zadevo.

Utk ::

Čisto tako mimogrede -> na sodišču pretepli oškodovanca8-O

Čisto prav mu je. Kaj je pa poslušal razne "pametne" jurete.

amigo_no1 ::

Z "našimi" (Strojan rasa) včasih prideš na čisto šele, ko jih enkrat ti fino "dobijo". Žal so nekateri take mentalitete, da jim pomaga samo tepež. In ne, nisem zagovornik fizičnega obračunavanja z nikomer, a teorija je eno, praksa pa govori tako.

V tem primeru (link na Dnevnik) so policaji/varnostniki odpovedali na celi črti, vedeli so s kom imajo opravka in česa so zmožni, a niso storili nič. Na kaki nogometni tekmi se pa znajo izživljati nad gledalci, ki mirno gledajo tekmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

TekO ::

Tu se prav lepo vidi kdo je imel že izkušnje s čim podobnim in je na realnih tleh, ter tistimi ki živite v pravljici. =)

Če je človek res tak zajebanec kot praviš, ti iz lastnih izkušenj povem (je bil tudi stari znanec policije), da boš imel večje travme s tem ko ga boš tožil, kot pa da sedaj plačaš teh 500EUR.. skratka najboljše da pozabiš na vse skupaj.

Take civilne tožbe so "uporabne" v primerih, ko je tisti ta drugi vsaj na meji normalnega človeka. Verjemte mi, da čim imaš opravka z raznimi resnimi mafijozoti, cigani, šiptarji, je bolje pozabiti..

Seveda se boste zdj oglasili ljudje, ki ste neustrašni in pametni, kao da sem/je reva, da bo un človek še naprej to počenjal gor in dol, da ga ne bo izučilo..., a vi najverjetneje ne veste kako je ko prejemaš grožnje še kje drugje kot v WOWu, ko napadete nasprotnikovo vas (al karkol se že tam dela). Dejstvo pač je, da tu večjo krivdo nosi naša gnila država in njeno kazensko pravo..saj kot praviš je človek star znanec policije in ga več kot očitno to še ni izučilo..
Ideas are bulletproof.

gendale ::

popravi avto in za pol leta navidez pozabi na stvar (v tem času bo ta človek sigurno pozabil nate)
v resnici izkoristi ta čas za zbiranje čim večih informacij o tem človeku
predvsem naj te zanima, kdaj ga lahko dobiš samega na kakem osamljenem mestu
po pol leta se organiziraj s kolegi
ti + 3 kolegi (vsi imejte na glavi maske + nerazpoznavna oblačila + bejzbolske palice) ga dobite samega in mu razbijte kolena, zobe, zapestja, ...
kakih 4 ostalih kolegov pa naj vam služi za alibi, če bi zadeva slučajno prišla do policije

jype ::

Tek0> Dejstvo pač je, da tu večjo krivdo nosi naša gnila država

In komot tožiš tudi državo. To je pri nas dovoljeno.

Pyr0Beast ::

An eye for an eye will make the whole world go blind.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mercier ::

Najbolje, da ga prosi za avtogram, če je bil tak Al Capone.

cyber_killer ::

Joj kolk je folk usran, še lokala si ne upa napisat. Ja kar pejd spet tja pa še ritko mu nastavi no.

Dokler folk ne ukrepa, se tak debil komot izživlja.


Se strinjam. Jaz bi pravico vzel v svoje roke in bi ga nalomil ko psa, pa da vidim potem koga bo izsiljeval, ko bi imel polomljena kolena. Jaooo.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Jaz bi pravico vzel v svoje roke in bi ga nalomil ko psa

sami jaki carji - zakaj ga pol ni nalomil še preden mu je poškodoval avto? a si vsaj podal prijavo proti (ne)znanemu vandalu? ta je lahko anonimna in bo tip pač fasal 400 EUR kazni.

tisti ki se bojite toit,ker je nekdo poznan pretepač ste pa dejansko brez jajc
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Avenger ::

Joj kolk je folk usran, še lokala si ne upa napisat. Ja kar pejd spet tja pa še ritko mu nastavi no.

Dokler folk ne ukrepa, se tak debil komot izživlja.


Se strinjam. Jaz bi pravico vzel v svoje roke in bi ga nalomil ko psa, pa da vidim potem koga bo izsiljeval, ko bi imel polomljena kolena. Jaooo.


Tak človek, ki je 'stari znanec' policije, ki se pretepa po lokalih, meče stole v avtomobile, itd. verjetno nima službe nima urnika, ugled mu ne pomeni nič, oziroma, več kot jih nabuta bolj mu ugled zraste, premoženja nima ali pa je napisano na tretje osebe ima pa velik krog podobno mislečih prijateljev, ali kolegov, ki so tudi stari znanci policije in ki se mu v imenu maščevanja ali pa 'tale mulc ga pa že ne bo z mano sral' vzroka, radi pridružijo na skupinsko brcanje. Skratka praktično nima šibkih točk. Če se spraviš tožit takega, se bo nate po vsej verjetnosti usul plaz dreka, ki ga ne boš mogel skidat, če bi pa slučajno on tožil tebe, boš pa tako lepo plačal, da ti še jasno ne bo, kako hitro lahko funkcionira naš sodni sistem. Ker - ti imaš službo, imaš premoženje, nimaš pretepaških kolegov, ne znaš zavlačevat in nategovat sodišča, na debelo in prepričljivo lagat v svojo korist, ne boš našel prič ki bodo pričale zate in se ne moreš izvleč.

P.S. Koliko ljudi pa si že nalomil kot psa in koliko kolen si dosedaj že zlomil?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

krneki0001 ::

Moja rešitev, če si drugače ne znaš pomagat.
Popravi na svoje stroške, potem pa dobi par pretepačev (iz njegovega okoliša, ki ga poznajo, a ga ne marajo), zvedi kdo je ta človek, do njega domov, nalomt ko psa in ga terjaj za denar. Rok 2 dni, če nima še enkrat ali dvakrat nalomt, pa ustrahovat, vsakič tako da nima nobene priče (na to pa pazi).

Če je stari znanec policije, na policijo ne bo hodil, ker tudi policaji zanj ne bodo storili nič, ko se bo pa razvedlo, da jih je fasal, pa tudi ne bo več tak junak naokoli, ker ga bodo potem še njegovi zapustili, ki so sedaj z njim in mu dajejo podporo, ker se ga sedaj bojijo zaradi "slovesa".

Zgodovina sprememb…

MarkookraM ::

Za monitorjem je lahko biti heroj in se pretvarjat kako lahko "dobiš par pretepačev" in greš nekoga tako izsiljevat. Dvomim da bi sredi puščave nikjer nobenega sploh upali samo pljunit na njegov avto, tukaj pa tako velik gobec.

Takšni ljudje so navajeni pretepati ljudi kot tudi sami biti pretepeni. Nič novega za njih, ko so bili mali so bili večkrat tepeni z leti pa se je razmerje začelo spreminjati, to je njihovo življenje, za zgubiti nimajo nič. Zato je dober nasvet da na vse skupaj pozabiš, ker se stvar lahko zakomplicira. Nasilnežu pa je to v bistvu normalno življenje. Ali pa ga greš tožit in ti rečejo v vrsto se postavi, ga že drugi tožijo in se vleče leta in leta. Če pa ima nekdo še ženo in otroke pa še toliko hujše se spuščat v karkoli.

ZLOky ::

Jaz ti svetujem, da si zavaruješ avto z delnim kaskom "vandalizmom" oz. kakrkoli, ki bi to tvojo "prasko" pokrivalo pri kakšnem zavarovalniškem ZNANCU, ki ti ne bo gledal avtomobila, počakaš NAJMANJ 1 mesec, potem greš pa prijavit škodo.
Če je res dober ZNANEC zavarovalničar, mu opiši zadevo in ti bo vse uredil... :D
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Alencica ::

moj nasvet na podlagi osebne izkusnje izpred 5 let: popravi avto in pozabi, da se je karkoli zgodilo.


Povej nam več.

Keyser Soze ::

V bistvu je zadeva en velik "gamble", "chicken" če ti je bližje.

Samo če se spustiš v obračun s takšnim kalibrom, moraš, na žalost naše pravne države, biti pripravljen iti do konca. Dokler eden ali oba na podležeta. Dobesedno.

Sicer je možnost za to manjša kot ta, da je tip običen "blefer" z renomejem. Ampak za večino folka je cost/benefit še vedno pretirano nerentabilen, celo z tako majhno možnostjo najhujšega. Kaj čmo. Oklestit pravice na minimum in trepetat v strahu pred organi, al pa zadostit nekim civilizacijskim standardom in trepetat pred takšnimi "izjemneži", ki izstopajo iz povprečja in so "nad zakonom".

Ali pa vzet pravico v svoje roke in postat tisti, "nad zakonom".

P.S.: Tole temo bi jaz forwardal na medije. Kakšno je stanje v tej državi. In kaj se namerava narediti v tej smeri.
OM, F, G!

;-) ::

Hmm...ja ideja, da bi ga tožil nekako ne pride v poštev saj si nočem navezati še dodatnih problemov, saj sem izvedel, da je storilec že stari znanec policije, hkrati pa tudi človek s katerim ne želim imeti nobenih problemov in opravkov...

Tudi lastniki lokala(lokal so zaprli še pred prihodom policije!) mi niso upali zaupati njegovo ime pred prihodom policije...vendar sem kasneje zvedel za katero osebo gre...

Kakšna druga možnost??

Rad bi dobil denar za pokrit škodo, za to pa nebi nič naredil?
Sims: Ni vredno...no na grobo glede na vrednost avtomobila mislim, da je škode za okoli 500-600EUR...

Dork: Res ne bi izpostavljal imena lokala...je pa v Lj.

Komar: Jah žal so tudi taki obstajajo in vedno bodo...soočati z njim se pa ne mislim, saj nikoli ne veš česa je tak bed... sposoben naresti...

Za 200€ bi ga tožo ko norca. 500-600€ pa je že povprečna slovenska plača, halo.

Meni ni kdo razbil avta:). Veš zakaj? Ker ga ni junaka...

Nebi upal trdit. Daj slike na net od avta in registrske in povej kam hodiš ven.

Jaz imam na vse stirikolesnike kasko, pa naj se zavarovalnica jebe naprej.

Jaz pa mam delni kasko kombinacijo J-stekla in svetlobna telesa, in ko je kaj pritisnjeno butnem nosilce od luči, poberem pavšal zavarovalnice za katerega popravim še vso ostalo škodo zraven luči. Kaj hočem povedat? Luči mi plačajo 80% od eurotax cene, to znese skoraj polovico vrednosti avtomobila, za ta denar pa v lastni režiji popravim karkoli-tud skoraj totalko in še ostane mi. Nerabim plačevat velikih zneskov kaska in nič.

jype ::

;-)> Nebi upal trdit. Daj slike na net od avta in registrske in povej kam hodiš ven.

Verjetno nima avtomobila, potem se pa lahko tudi največji nasilneši spravijo nanj, pa mu niti šipe ne morjo razbit :)

Go-ahead ::

Če imaš kasko ti itak plača zavarovalnica, ki nato terja vračilo izplačanega denarja od nasilneža. Tako se ti distanciraš in nisi več neposredno vpleten v izterjavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817807 (14447) Keyser Soze
»

Kako spravit prepotentnega tipčka, da bi čimbolj nasrkal? :-) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817699 (5339) leinad
»

Pijan in bistveno manj prišteven... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
916638 (4763) nevone
»

[pravni nasvet] Ali lahko zadržim osebo... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11210895 (8710) hruske
»

Zlomljen nos - tožba? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310800 (8749) root987

Več podobnih tem