» »

Ubuntu vprašanja

Ubuntu vprašanja

««
12 / 22
»»

Aston_11 ::

Nek nadomestek za google-desktop-search bi rabil. Nisem nagradil računalnika v službi na 11.10 zaradi njega. V 11.10 je sicer pogojno delal, fajn obremenil procesor, ma to ni to. Skratka, nekaj drugega bi rabil. Kakšen nasvet?

dux ::

@Aston_11: kolikor vem ima Ubuntu 12.04 v Dash že vključeno neke vrste indeksiranje datotek, ne vem pa kako je zmogljivo/zanesljivo v primerjavi z Google-ovim.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Kiborg je izjavil:

Tako, naredil sem točno po navodilih. Če dam Color Space na YCbCr444 dobim barve v negativu, color rangea v tem primeru ne morem spremeniti, to je na Linux-u. V win sprememba ni vidna, color range možnosti ni.


Potem je pa zadeva FUBAR. Priključi zaslon na drugo strojno opremo (ne Nvidia) in prepričan sem, da bo slika boljša.

Icematxyz ::

Aston_11 je izjavil:

Nek nadomestek za google-desktop-search bi rabil. Nisem nagradil računalnika v službi na 11.10 zaradi njega. V 11.10 je sicer pogojno delal, fajn obremenil procesor, ma to ni to. Skratka, nekaj drugega bi rabil. Kakšen nasvet?


Poskusi Recoll (domača stran).

Ali pa preveri alternative:

Desktop search engines

Zgodovina sprememb…

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

Kiborg je izjavil:

Tako, naredil sem točno po navodilih. Če dam Color Space na YCbCr444 dobim barve v negativu, color rangea v tem primeru ne morem spremeniti, to je na Linux-u. V win sprememba ni vidna, color range možnosti ni.


Potem je pa zadeva FUBAR. Priključi zaslon na drugo strojno opremo (ne Nvidia) in prepričan sem, da bo slika boljša.



Haha! :) Ja počasi začenjam verjeti da je res FUBAR. Nič, trenutne nastavitve so prebavljive, oči mi ne bo več izžgalo, ko bom imel pa denar pa naprej. Je pa skoraj gotovo problem v grafični, ker je slika na drugi strojni opremi v redu.

Icematxyz ::

Je pa skoraj gotovo problem v grafični, ker je slika na drugi strojni opremi v redu.


Točno tako. Je pa res ne le to, da je problem strojna oprema, ampak še tukaj gre za zelo specifičen problem, se pravi predlagane rešitve bi morale zadostovati, pa niso.

Zdaj kvečjemu z moje strani, lahko še poskusiva dve sledeči zadevi, ki jih poskusi kar na Ubuntu:

1.) V izbirnikih zaslona se nahaja pod INFORMATION opis karakteristik video signala. Se to ujema z nastavitvami v Nvidia nadzorni plošči?
2.) Z EDID si že poskušal kaj ročno narediti? Če nisi najprej pod X Server Display Configuration pritisni na gumb Save to X Configuration File -> OK -> Show in vsebino prilepi sem.

Aston_11 ::

Ma, nekako mi je uspelo zbrisati tisto košarico - software center v 12.04 - kako to namestim nazaj? Unity lens je ne najde, sem pa 100%, da sem jo imel gor. Je kar priročna.

Icematxyz ::

sudo apt-get install software-center

Aston_11 ::

Hvala!

rabida ::

OK, bi mi lahko kdo pomagal. Sem preletel tole temo, pa nisem zasledil ničesar podobnega (če sem zgrešil, se seveda opravičujem). Torej, ne morem naložiti posodobitev. Tam v zgornjem desnem kotu mam rdeč znak, ko ga kliknem mi pač odpre Upravljalnik posodobitev. Kliknem Namesti posodobitve, me vpraša za geslo, ga vpišem in ko kliknem enter mi vrže napako:

Sistem paketov je pokvarjen
Preverite, ali uporabljate tudi neuradna skladišča. Če jih, jih onemogočite, saj so pogosto vir težav.
Nato poženite naslednji ukaz v terminalu: apt-get install -f.

Torej, je imel kdo podobno težavo? Kako ste jo rešili? Sem še bolj nov v ubuntuju. :)

Hvala, lp

poweroff ::

Ctrl-Alt-t -> odpreš terminal in vpišeš:

sudo rm /var/lib/apt/lists/* -vf
sudo apt-get update
sudo poweroff

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

Je pa skoraj gotovo problem v grafični, ker je slika na drugi strojni opremi v redu.


Točno tako. Je pa res ne le to, da je problem strojna oprema, ampak še tukaj gre za zelo specifičen problem, se pravi predlagane rešitve bi morale zadostovati, pa niso.

Zdaj kvečjemu z moje strani, lahko še poskusiva dve sledeči zadevi, ki jih poskusi kar na Ubuntu:

1.) V izbirnikih zaslona se nahaja pod INFORMATION opis karakteristik video signala. Se to ujema z nastavitvami v Nvidia nadzorni plošči?
2.) Z EDID si že poskušal kaj ročno narediti? Če nisi najprej pod X Server Display Configuration pritisni na gumb Save to X Configuration File -> OK -> Show in vsebino prilepi sem.


No lahko pa je samo napaka v gonilnikih :) Vsaj v Win. Za Win sem nadgradil gonilnike na 295.73 in preklopil na YCbCr444 in malenkost popravil svetlost. Tada! Končno je črna na zaslonu resnično črna in ne siva tudi flash (filmi, youtube in prijatelji) je sedaj pavilno črn. Tudi ostale barve na prvi pogled izgledajo OK, bom pa seveda moral malo počakati da vidim če je res temu tako, a prvi vtisi so vzpodbudni!

rabida ::

@Matthai, hvala za odgovor. Imam pa še eno vprašanje z vzpostavitvijo brezžične povezave. Driver za wireless sem si naložil iz tiste "mape" Dodatni gonilniki. Sem resetiral računalnik, vendar mi brezžična povezava še vedno ne dela. Najde mi povezavo, in naj bi bila povezana, ker spodaj piše "prekini povezavo", vendar ko hočem iti na internet mi ne dela... Kakšna ideja? Imam pa HP 625.


PS: Piše samo, "V povezovanju" in nato "Prekinjena povezava"


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rabida ()

Icematxyz ::

Hvala!


You're welcome.

No lahko pa je samo napaka v gonilnikih :) Vsaj v Win. Za Win sem nadgradil gonilnike na 295.73 in preklopil na YCbCr444 in malenkost popravil svetlost. Tada! Končno je črna na zaslonu resnično črna in ne siva tudi flash (filmi, youtube in prijatelji) je sedaj pavilno črn. Tudi ostale barve na prvi pogled izgledajo OK, bom pa seveda moral malo počakati da vidim če je res temu tako, a prvi vtisi so vzpodbudni!


Da, to je to. Podobno boš moral narediti tudi na Ubuntu in tako kvalitetnega prikaza brez tega postopka na zaslonu ne bi dobil z drugimi nastavitvami.

@rabida

Odpri Dodatni gonilniki in odstrani gonilnik za brezžično kartico. Znova zaženi računalnik in poskusi vzpostaviti povezavo.

Če ne bo šlo:

Ctrl + Alt + T

sudo rmmod bcma
sudo rmmod brcmsmac
sudo modprobe brcmsmac


In poskusi znova in povej, če si uspešno vzpostavil brezžično povezavo ali ne!

BCSman ::

a obstaja extention za chrome kot je click&clean, ki ob izhodu avtomatsko pobriše zgodovino tudi za linux?
ker ta click&clean dela samo v winsih. pa kaj tej ki delajo te zadeve ne čutijo nobene simpatije do odprte kode?

Icematxyz ::

Pri FireFox vidim, da imajo tudi uradno podporo za Linux. To pa ni opcija?

btree ::

BCSman je izjavil:

a obstaja extention za chrome kot je click&clean, ki ob izhodu avtomatsko pobriše zgodovino tudi za linux?
ker ta click&clean dela samo v winsih. pa kaj tej ki delajo te zadeve ne čutijo nobene simpatije do odprte kode?

Saj v Chromu lahko brskaš brez shranjevanja zgodovine.

BCSman ::

firefox laufam že na winsih, tako da za spremembo bi tukaj mel chrome. kaj je sploh smisel tistega extentiona za firefox, saj tam se itak da izklopit beleženje zgodovine, medtem ko pri vohunskem guglu te funkcije nočejo vgraditi.
ja lahko brskaš brez beleženja zgodovine, toda le v incognito mode. iz principa pa hočem v normalnem načinu brskat.

technolog ::

Namesti chromium potem...

BCSman ::

a ima še kdo probleme z internetom v ubuntuju v omrežju študentskih domov?
vsakič šele po kakih 15 minutah po zagonu sistema začne delat, prej pa neko napako z dns-jem izpiše.

Icematxyz ::

Boš moral biti bolj natančen.

-Če izpiše napako napiši kakšno napako.
-Če imaš to napako le v omrežju študentskih domov, potem lahko gre tudi za kakšno nastavitev ali samo omrežje.
-Kako točno naj vemo za kakšno povezavo gre?

Tudi študentskih domov po Sloveniji je kar nekaj. Na primer ustrezne nastavitve in navodila za tiste iz prestolnice:

http://navodila.sd-lj.si/sl/ubuntu/ii-n...

Kona77 ::

Torej update fail napaka ki jo javi je :

Prejem podrobnosti o skladišču ni uspel
Preverite svojo internetno povezavo.
W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/openoffice-pkg... 404 Not Found

kdo ve kaj je napaka?

Icematxyz ::

Programsko središče Ubuntu -> Uredi -> Programski viri ... -> zavihek Drugi programi

Odstrani nedelujoč programski vir (main in main (Izvorna koda))!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@Aston_11

Če si se odločil za Recoll imaš sedaj na voljo tudi Recoll Lens, ki izboljša integracijo s Unity lupino:

Recoll Lens



WebUpd8

2012-03-26: Recoll gets a Ubuntu Unity Lens. If you are running an Ubuntu release where this makes sense, you can install the recoll-lens package from the Recoll PPA.
Please note: for now, the Lens will only return results which are normal files, not embedded documents. Ie: no mbox messages, no attachments, no archive members, etc. For now, you'll have to use the full Recoll GUI to find these.


Recoll

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

lopov ::

Danes je v mail padlo obvestilce o "brezplačnih" knjigah, katere se da sneti z neta v PDF obliki.

Na naslovu http://royal.pingdom.com/2012/02/24/10-... je čisto zadnja posvečena ubuntu. Seveda ne pozabite na ostale, morda je kaj za vas :)

Icematxyz ::

Lepo, da si informacijo delil tudi z drugimi.

crazyLIKEme ::

Pozdravljeni

Imam problem z namestitvijo Ubuntu 12.04 LTS. Po ponovnem zagonu računalnika se Ubuntu ne zažene in mi izpiše tile dve vrstici.

 Ubuntu 12.04

Ubuntu 12.04

Ko sta ti dve vrstici mimo, pokaže utripajoči _

Sistem sem poskusila namestiti z Wubijem, preko USBja in preko CDja. Vsakič enaka težava.

Oz. enkrat mi je uspelo, da se je začela namestitev, ampak je obstalo pri tem in ni šlo več naprej. Mislim, da sem čakala kakšne pol ure, če ne več. Prav tako je bil računalnik neodziven na katero koli tipko.



Na tem računalniku, sem že imela nameščen Ubuntu 10.04, ki je pa kar prenehal delovati. Sploh se ni več zagnal. Kaj mi je napisalo kot napako ne vem.

Kaj bi lahko naredila, da bi se mi namestil Ubuntu 12.04. Sistem rabim zaradi faxa.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Mare_BrainD ::

Lahko probaš z virtual PC. Drugače pa še probaj v grub menu, mislim da tipka "c" da prides do command line in nastavi nomode set.
Mare
BrainD

crazyLIKEme ::

Sem imela virtual PC z Ubuntu 10.04, ki se je sesul po tem, ko sem preko posodobitvenega programa poskusila posodobiti na najnovejšo verzijo.

Bom poskusila to z grub menu, poročam.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zgodovina sprememb…

Mare_BrainD ::

Točno še to ravno se spomnil "nomode set" napišeš tam namesto "splash" -- nekaj v tem smislu, trenutno nisem doma, da bi ti točno povedal namesto česa moreš to vpisati. Vem da pobrišeš tisti "splash" pa namesto napišeš "nomode set". Malo poskušaj, če kaj nebo šlo pa lahko točno povem po 17uri, ko pridem domov.
Mare
BrainD

Zvezdica27 ::

lp,

ali prepisuejš cel disk ali imaš zraven še win? Ker ravno omenjaš wubi.Če imaš win in jih želiš obdržati pa pazi, da jih ne pobrišeš (sploh če boš delala po drugem odstavku!)

Če nimaš win in če želiš uporabiti cel disk, svetujem, da sama predhodno z gparted lepo pobrišeš vse particije, narediš eno novo veliko, ext4 in potem poizkusiš ponovno namestiti (ubuntu bo potem sam naredil swap in drugo), da se pobriše vse kar je ostalo za win. Načeloma to sploh ni potrebno, a če se ti da, naredi tako.

Pomembno je, da je particija, kamor nameščaš, ext3 ali ext4, da ni NTFS, kot nekako kaže 1. slika, ker NTFS ni primeren zaradi določenih dovoljenjskih zadev uporabnikov (zmede se sistem). Tako da - če je particija, kamor nameščaš NTFS (1. slika nekaj javlja glede NTFS), daj za foro preformatiraj na ext4 in poizkusi.


zz

crazyLIKEme ::

@mare brainD sem poskusila tisto z grub (tipka c) in mi je vrglo ven en kup ukazov, za katere ne vem kaj naj bi z njimi, tako, da tam nisem nič meštrala.

Sem šla tudi pogledati, kaj naj bi ta nomode set naredil in kje se ga spreminja in problem je v tem, da ubuntu sploh ne pride do tja. Gledala sem ta vodič in ubuntu se sploh ne zažene do tega pozdravnega okna. Najprej se pokaže prva slika, ki sem jo dala zgoraj, nato pa utripajoči _ . To je to.

Sedaj mi je uspelo namestiti Ubuntu 10.04 s CDja. Naštimala sem tudi tisti nomode set, sedaj bom pa poskusila nadgraditi na 12.04.

@zvezdica27 nameravam imeti dual boot, oz. ga imam. Če je res problem v NTFSju kako naj preformatiram na ext4, glede na to da imam podatke na disku. Trenutno imam 2 particiji, C za windowse in D za datoteke.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zvezdica27 ::

lp,

bomo po domače: na disku imaš dve particiji, C in D. Torej lepo staromodno iz časov win 3.11, hehe

Za NTFS ugibam, ker tak je bil prvi error in NTFS nima kaj delati na linux particiji.

Ne razumem zdaj kam si namestila ubuntu??? torej govorimo o Wubiju namestitvi? Wubi jaz ne poznam, a zakaj ne bi kar normalne namestitve če imaš dovolj diska (mimogrede, imeti C in D za en sistem, za win, je neumno, relikt). Zdaj moraš narediti še E... a razumeš, novo particijo.

Torej: normalna namestitev ubuntu (ne wubi) zahteva svojo particijo, ki naj bo ext4.

To pa je zdaj tricky, ker ne vem velikost diskov... v osnovi pa je tko: zaženi gparted iz live cd in pač naj ti naredi novo particijo, pač daj mu kakih 100 GiB. Le-to potem uporabi za ubuntu.

pazi da kaj ne izbrišeš.

Pazi, zapomni si oznake (dev/sda, sdb in sdc) da boš nameščala na pravi konec.

Še najbolje bi pa bilo, da daš lokalnemu junaku za en pir, saj to ni nič takega, samo... zlahka se kaj zmotiš in podatki papa.

zz

Mare_BrainD ::

Preko Wubi gre isto brez tezav. ustvaris particijo tam 30GB, kajti wubi ponuja toliko prostora najvec, zaženeš z wubi prej formatiras particijo v pravem formatu....in če gre vse po sreci bi moralo delati.
Mare
BrainD

crazyLIKEme ::

@zvezdica27 Ubuntu je sedaj nameščen na C disk. Namestila sem ga iz liveCD, ker preko Wubi ni šlo. Kjer me je v x-koraku vprašal kam/kako se namesti in sem izbrala poleg obstoječega sistem, nato pa je ubuntu skoraj pol ure resizing partition (nekaj takšnega) in nato se je namestil.
C disk je velik 100GB in D disk ima 200GB.

Če tega ne bi rabila, se načeloma v to sploh ne bi spuščala, tako pa se itak rabim vse skupaj naučiti in pogruntati kako in kaj, tako da lokalni junak odpade. ;)

Bom naredila back-up vsega koristnega na računalniku in se potem poigrala s temi particijami :)
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zvezdica27 ::

lp,

moralo bi biti v redu... hm...

zz

Zvezdica27 ::

lp,

ali lahko iz gparted prilepiš sem sliko diskov in aprticij, da vidimo.

To kar ti imenuješ C je torej fizično en disk, ki bi moral imeti vsaj 2 particiji, primarno in extended/swap. Če imaš še win na tem disku bi morale biti vsaj 3 particije, še ena za win.

zz

xtrat ::

Zdravo.
Mene pa nekaj zanima in ker sem precej nov v tem se nevem še kako orientirat.
Situacija je takšna. Na računalniku imam nameščen Ubuntu verzijo 12.10.
Ko sem si namestil virtualbox sem vstvaril virtualizacijo Ubuntu 12.10 vendar ko kliknem start mi najprej napiše to (Failed to open a session for the virtual machine ubuntu.
The virtual machine 'ubuntu' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.) nato pa še Kernel driver not installed (rc=-1908).
No jaz sem poskušal te driverje namestiti prek nekih tutorialov ampak mi ni uspelo ker imam tudi nek problem s pravicami.

Ve kdo kaj je problem in kako se ga reši?
Hvala, lp.

b3D_950 ::

xtrat je izjavil:

Zdravo.
Mene pa nekaj zanima in ker sem precej nov v tem se nevem še kako orientirat.
Situacija je takšna. Na računalniku imam nameščen Ubuntu verzijo 12.10.
Ko sem si namestil virtualbox sem vstvaril virtualizacijo Ubuntu 12.10 vendar ko kliknem start mi najprej napiše to (Failed to open a session for the virtual machine ubuntu.
The virtual machine 'ubuntu' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.) nato pa še Kernel driver not installed (rc=-1908).
No jaz sem poskušal te driverje namestiti prek nekih tutorialov ampak mi ni uspelo ker imam tudi nek problem s pravicami.

Ve kdo kaj je problem in kako se ga reši?
Hvala, lp.



Preveri to: http://nikunjlahoti.com/2012/11/09/virt...

Uporabi "verzijo", ki se bo izpisala:
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

xtrat ::

Ej pa res dela. Zares hvala ;)

Imam pa še eno mimogrede vprašanje. Kako je kaj s temi pravicami?
(l -ls) moje stanje je da povsod piše drwxr-xr-x, rad pa bi da bi imel full control, da bi blo drwxrwxrwx.
Poizkušal sem z chmod a+w za neko mapo, rad bi pa da bi to veljalo za cel sistem.

Še enkrat hvala za odg., Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xtrat ()

b3D_950 ::

Če hočeš imet kontrolo nad določeno mapo jo dodeliš userju:

sudo chown -R uporabnik:uporabnik /mapa


Ne smeš pa spreminjat pravic ostalih sistemskih map/datotek, ker si boš nakopal probleme. Tudi ne vem zakaj bi to počel?!

chmod a+w


u = user that owns the file
g = group that owns the file
o = other (everyone else)
a = all (everybody)

r = read access to the file
w = write access
x = execute (run) access
,
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

xtrat ::

aha.. no za vsak slučaj.
Hvala

Pa še to,
Iz uradne strani ubuntu.com sem si pobral novo verzijo 12.10 64bit ubuntu sio. sliko.
Ko pa zaženem to v virtualbox po inštalaciji začne ta zadeva zelo zelo trokirat. Poskusil sem večkrat naložiti, povečati pomnilnik, povečati video pomnilnik, updejtov in naložil še 32 bit sistem za sprobat a bistvenega učinka ni bilo. Se kdo spozna na to pa bi vedel zakaj se gre??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xtrat ()

b3D_950 ::

Probaj vključit 3D acceleration in izključi 2D.

Kaj izpiše, ko poženeš to:
/usr/lib/nux/unity_support_test -p


https://www.virtualbox.org/ticket/11107
https://forums.virtualbox.org/viewtopic...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

xtrat ::

b3D_950 je izjavil:

Probaj vključit 3D acceleration in izključi 2D.

Kaj izpiše, ko poženeš to:
/usr/lib/nux/unity_support_test -p


https://www.virtualbox.org/ticket/11107
https://forums.virtualbox.org/viewtopic...


Sem poizkusil ampak ni nič boljše. V terminalu ko vpišem to kodo pa mi izpiše povsod YES.

b3D_950 ::

Kolikor sem testiral je zadnja verzija (12.10) že sama po sebi bolj neodzivna, medtem ko je 12.04 drugo zgodba.
Kater procesor imaš?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

xtrat ::

Intel(R) Core™ i7-2630QM 2.00 GHz
8.00 GB Ram-a
To verzijo ubuntuja imam jaz na računalniku in dela super, zato nevem zakaj dela tako počasi v virtualbox-u.

mchaber ::

Imam podoben problem z štekanjem, vendar ne poganjam ubuntuja v virtualbox, temveč na celeronu 2120 z SSDja, problem je pa z grafično Radeon 2400, saj če namestim driverje fglrx, po loginu pri nalaganju namizja zadeva obstoji.
OpenGL vendor string:   VMware, Inc.
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 0x301)
OpenGL version string:  2.1 Mesa 9.0

Not software rendered:    no
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program:        yes
GL fragment program:      yes
GL vertex buffer object:  yes
GL framebuffer object:    yes
GL version is 1.4+:       yes

Unity 3D supported:       no


Kaj lahko še probam za grafično?
.

arjan_t ::

fglrx ne podpira ničesar kar je nižje od serije 5xxx

OSS driver si poskusil? (ne vem kakšno je stanje, nikoli nisem imel AMD/ATI grafičnih)

trenitno ti ves 3D izrisuje CPU (llvmpipe)

dottor ::

Mam vprašanje:
Doma imam prenosnik HP NX7300 s procesorjem Celeron M 430 (enojedernik 1.7GHz) in 1GB rama.
Trenutno mam na njem W7 ki pa porabi kar precej rama. Zanima me ali bi prenosnik deloval hitreje če bi na njega namestil nov Ubuntu? Prenosnik potrebujem za word, powerpoint in excel (za zdej uporabljam openoffice) ter na faksu za Festo FluidSIM (katerega bi verjetno lahko uporabljal z "emulatorjem"). Za domačo uporabo za skype, brskanje po netu, jutub in za ogled kakšnega animeja. Predvsem bi rad odizvejši sistem in bolj tekoče delovanje. Nadgradnja ne pride v poštev zato bi poskusil z linuxom.

Vsi nasveti dobrodošli in hvala.

Wolfman ::

Sam uporabljam Ubuntu, vendar ne vidim neke razlike v hitrosti. Je pa linux bolj prilagodljiv, tako da bi ti lahko delovalo hitreje, če narediš kak tweak in izklopiš nepotrebno šaro.
P.S: A si ti z Obale :P?
««
12 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313141 (65) Ijus
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478755 (7967) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159037 (116630) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335295 (5079) matijaz74
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133570 (96456) Icematxyz

Več podobnih tem