» »

Razpustitev vojske

Razpustitev vojske

«
1
2 3

Icematxyz ::

Ne želim napadati vojske. To ni tema uperjena proti vojski. In nisem nek zagrizen nasprotnik vojske. Morda me moti in ne vidim smisla v tem zakaj nas prepričujejo da smo strahopetci če nočemo streljati talibanov. Ampak to je pač moje osebno mnenje, ki ga nočem nikomur vsiliti. Ker pač ne verjamem da bomo problem talibanov rešili z streljanjem.Želim pa postaviti vprašanje.

Kaj bi bilo narobe če bi Slovenija kot država v celoti razpustila vojsko?

whatever ::

Vprašaj NATO, kaj bi bilo narobe.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Icematxyz ::

Prosim za konstruktivne odgovore. Tema ni odprta v anonimnem eksperimentu. Pač v vednost!

whatever ::

Saj, jaz sem čisto resno mislil.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Icematxyz ::

Saj, jaz sem čisto resno mislil.


Glede na to da jaz ne bom vprašal organizacije NATO. In dvomim da bo kdo drug v tej temi vprašal organizacijo NATO. Ti pa očitno veš kaj bi organizacija NATO navedla kot argument. Pa bodi ti zastopnik organizacije NATO pa bomo tebe vprašali.

Torej z argumenti na dan ne pa nekih enovrstičnih neumnosti pisat brez smisla.

PaX_MaN ::

Glede na to da jaz ne bom vprašal organizacije NATO. In dvomim da bo kdo drug v tej temi vprašal organizacijo NATO. Ti pa očitno veš kaj bi organizacija NATO navedla kot argument. Pa bodi ti zastopnik organizacije NATO pa bomo tebe vprašali.

Torej z argumenti na dan ne pa nekih enovrstičnih neumnosti pisat brez smisla.

Tvoje jamranje je isto kot:
A: "Mam drisko, kozlam kot vidra, trebuh me boli, vidim dvojno, nog ne čutim, help, plz?"
B:"Pejt h dohtarju!"
A:"Ja, fala lepa za tole enovrstičnico. Dej mi povej raj kaj nej uzamem, da bo hitr minil, ker se mi ne da na urgenco."
Povedano drugače: ne teži in pejt h dohtarju!

Okapi ::

Kaj bi bilo narobe če bi Slovenija kot država v celoti razpustila vojsko?
Vprašanje je podobno vprašanju, kaj bi bilo narobe, če bi legalizirali mamila. V resnici čisto nič, oziroma bi imeli od tega korist, samo nihče nima jajc, da bi se za to odločil, pa še večina ljudi verjetno ni sposobna dojeti koristi takšne odločitve.

O.

;-) ::

Sploh veš kaj so naloge vojske?

In kdo bi jih opravljal če vojske nebi bilo?

Pšenični ::

"Kaj bi bilo narobe če bi Slovenija kot država v celoti razpustila vojsko?"

Eni so že navajeni na provizije ki jih pobirajo ob nakupih orožja. Tko da se tukaj ne da ničesar naredit. Edino kar je možno da bo zmajnkalo denarja za vojsko in se bo v bistvu sama razpustila. Mislim na sedanje gospodarsko stanje.

Na drugi strani, bi vojsko lahko razpustili ob zadosti močni policiji in ustrezni rezervi, mislim če bo ustrezno izurjena. Da pa bi vojsko razpustili v pravem pomenu besede pa ni možno v sedanjem času.

Ko smo se osamosvajali je bila teritorialna obramba v primeru popolne mobilizacije velika kar 110.000 mož. Brez te številke takrat ni šlo in tudi ne bi v nobenem primeru, ker je armada dobro vedela da znajo vsi vsaj streljat. Je pa res da se na kakšnih vajah niso ravno proslavili, saj so včasih na vajah nekateri precej pili....

Tko da mislim da en argument moči mora imeti vsaka država. Kar se počne pri nas z nakupi orožja je v bistvi sabotiranje obrambnega sistema in nima v končnem smislu nobene povezave z obrambnim sistemom (razen tega da ga uničuje) ampak z organi pregona.

Brez teritorialne obrambe bi nas pojedli za malico leta 91, tko da pacifisti (se opravičujem) odjebite.

Icematxyz ::

Sploh veš kaj so naloge vojske?

In kdo bi jih opravljal če vojske nebi bilo?


Lahko pa mi ti poveš? Ali si vprašal ker ne veš? Pa ti naj jaz povem?

whatever ::

1. Ne bi imeli kam dati tistih, ki so trenutno v vojski zaposleni.
2. Posredovanje ob naravnih nesrečah.
3. Kar bi zveza NATO "rekla", bi bilo to, da če nočemo pošiljat kamikaz na misije, smo jim pa dolžni plačevati denar. Hence, obrambnega ministrstva in njegovega obsežnega fonda se ne bomo rešili, četudi vojsko kot tako razpustimo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

;-) ::

Zakon o obrambi
37. člen - naloge vojske

<< 36. člen | 38. člen >>
(1) Naloge Slovenske vojske so:

- izvaja vojaško izobraževanje in usposabljanje za oborožen boj in druge oblike vojaške obrambe;

- zagotavlja potrebno ali zahtevano pripravljenost;

- ob napadu na državo izvaja vojaško obrambo;

- ob naravnih in drugih nesrečah v skladu s svojo organizacijo in opremljenostjo sodeluje pri zaščiti in reševanju;

- izvršuje obveznosti, ki jih je država sprejela v mednarodnih organizacijah in z mednarodnimi pogodbami.
(2) Slovenske vojske ni dovoljeno uporabljati za politično ali strankarsko dejavnost ali namen.
(3) O sodelovanju vojske pri zaščiti in reševanju odloča vlada, v nujnih primerih pa minister na predlog poveljnika civilne zaščite Republike Slovenije oziroma načelnik generalštaba po pooblastilu ministra.
(4) Slovenska vojska lahko sodeluje s policijo pri širšem varovanju državne meje v notranjosti državnega ozemlja v skladu z načrti in po predhodni odločitvi vlade. Pripadniki Slovenske vojske pri opravljanju teh nalog nimajo policijskih pooblastil.


Kdo bi izvajal vojaško obrambo če ne vojska če je nebi imeli? Kdo bi posredoval pri naravnih nesrečah itd.

Icematxyz ::

2. Posredovanje ob naravnih nesrečah.


Za to kolikor vem je vojska le ena od možnosti?

Ne bi imeli kam dati tistih, ki so trenutno v vojski zaposleni.


Zakaj pa ne? Denar bi pač preusmeril v drugo dejavnost in tam zaposlil te ljudi?

;-) ::

Naprimer kako dejavnost?

whatever ::

Štrikanje.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Icematxyz ::

Gradbeništvo? Morda obnova železnic?

Gregor P ::

Na uradni spletni strani slovenske vojske je navedeno naslednje:

Poslanstvo

Poslanstvo Slovenske vojske je, da v sodelovanju z zavezniki:

* izvaja vojaško obrambo Republike Slovenije,
* odvrne vojaško agresijo na Republiko Slovenijo,
* vzpostavi suverenost na celotnem ozemlju Republike Slovenije ter
* prispeva k mednarodnemu miru in stabilnosti.

Naloge

Bistvene naloge:

* vzdrževanje pripravljenosti za delovanje,
* aktiviranje in mobiliziranje sil,
* premestitev v območje delovanja,
* defenzivno in
* ofenzivno delovanje.

Druge naloge:

* prispevek k mednarodnem miru, varnosti in stabilnosti,
* podpora pri zagotavljanju varnosti in blaginje državljanov Slovenije.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

JebatGa ::

Poglejte primer Kostarike, ki nima več vojske a čudežno še zmeraj funkcionira. Buh ga vedi kako.

rasta ::

V suvereni državi rabiš enote s težko obrožitvijo. V nasprotnem primeru te svoje suverenosti ne moreš izvajati nad npr. bando ciganov, ki imajo v posesti dva minometa in nekaj avtomatskih pušk. Še večje sranje se ti pojavi, če ti neka nedržavna entiteta organizira svojo para-vojsko oz. milico.
V vseh teh primerih bi se verjetno našla kakšna "človekoljubna" sosednja država (npr. Italija ali Hrvaška), ki bi "zaščitila" svoje državljane pred "teroristi" sosednje poldržave tako, da bi nas s vojsko enostavno zasedla (tako čez noč, odpora itak ne bi bilo, nima biti od kje). Mednarodni pritiski bi se verjetno pojavili že takoj ob razpustitvi vojske.

Drugo vprašanje pa je, ali naj pošiljamo naše vojake na misije v Afganistan in Irak.

Icematxyz ::

Kdo bi izvajal vojaško obrambo če ne vojska če je nebi imeli? Kdo bi posredoval pri naravnih nesrečah itd.


Ob naravnih nesrečah je vojska le ena od možnosti ki jo lahko država izrabi. Tudi brez vojske bi šlo.

Vprašanje ki je poglavitno je seveda vojaška obramba. In tukaj za moje pojme je sploh smiselno se pogovarjati. To je primarna funkcija vojske vse ostalo je za moje pojme manj pomembno in zagotovo nadomestljivo.

Okapi ::

1. Ne bi imeli kam dati tistih, ki so trenutno v vojski zaposleni.
2. Posredovanje ob naravnih nesrečah.
Eno tretjino bi jih zaposlili v policiji, eno tretji pri poklicnih gasilcih in eno tretjino pri civilni zaščiti. Zaposleni vsi, stroški manjši, korist večja. Temu se reče win-win.

O.

Icematxyz ::

Torej ti dve točki:

-izvaja vojaško obrambo Republike Slovenije
-prispeva k mednarodnemu miru in stabilnosti

Za to praktično imamo vojsko? Ostalo je bolj ali manj nadomestljivo?

;-) ::

Vojaška obramba ni dovolj? Ka pa boš naredo?

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

-izvaja vojaško obrambo Republike Slovenije
-prispeva k mednarodnemu miru in stabilnosti
Za obrambo bi imel tako kot v dobrih starih časih SLO-TO (splošni ljudski odpor in teritorialno obrambo). K mednarodnemu miru bi pa veliko bolj kot s par sto vojaki prispevali s svojim svetlim vzorom kot država brez vojske.

O.

rasta ::

Monopol nad uporabo sile je bistvena sestavina suverene države.

Težko obrožene enote rabiš, zato da jezni Ambrušani, ki bi se ob priliki obrožili s prešvercanim težkim orožjem, ne morejo enostavno izvesti puča. Kako pa te težko obrožene sile imenuješ, je pa irelevantno. Lahko tudi "posebne enote policije" ali pa "teritorialna obramba" ...

V kolikor lastne vojske nimaš, si pač privesek neke druge države, ki izvaja vojaški nadzor nad tvojim ozemljem.

sidd ::

hehe, razpustiti vojsko....kaj vas zgodovina nič ne nauči? nič ni večno, niti mir....le čudno če je to tako kul, da o tem ne razmišljajo razvite države? Aja, te razvijajo vedno boljša orožja a.k.a. robote....heh :)
no idea for signature
signed
I

Pyr0Beast ::

Brez teritorialne obrambe bi nas pojedli za malico leta 91, tko da pacifisti (se opravičujem) odjebite.
Saj, če uni toti nebi meli vojske tudi dobro bi bilo.

1. Ne bi imeli kam dati tistih, ki so trenutno v vojski zaposleni.
To ni problem.

2. Posredovanje ob naravnih nesrečah.
Streljanje sirot in miniranje hiš ? Don't think so ...

Prestrukturiranje v oddelek za reševanje. Težava rešena.

3. Kar bi zveza NATO "rekla", bi bilo to, da če nočemo pošiljat kamikaz na misije, smo jim pa dolžni plačevati denar. Hence, obrambnega ministrstva in njegovega obsežnega fonda se ne bomo rešili, četudi vojsko kot tako razpustimo.
??? Ker bi ? Kako veš, da bo ? Kako veš, da nam ostale države nebi sledile ?

Kdo bi izvajal vojaško obrambo če ne vojska če je nebi imeli? Kdo bi posredoval pri naravnih nesrečah itd
Že kdo drug. To sploh ni problem.

* izvaja vojaško obrambo Republike Slovenije,
Not needed atm.

* odvrne vojaško agresijo na Republiko Slovenijo,
Ista stvar kot zgoraj, samo drugače napisana.

* vzpostavi suverenost na celotnem ozemlju Republike Slovenije ter
What the hell ? Kaj nimamo suverenosti ?

* prispeva k mednarodnemu miru in stabilnosti.
KAKO ?

* vzdrževanje pripravljenosti za delovanje,
Njihov problem.

* aktiviranje in mobiliziranje sil,
Se ne rabi ravno pogosto.

* premestitev v območje delovanja,
Samo če je potrebno.

* defenzivno in * ofenzivno delovanje.
Niti ne tako pogosto uporabljeno in izvajano.

*Pitje proračunskih sredstev

*Represiranje državljanov Republike Slovenije

*Pranje možganov državljanov Republike Slovenije

*Ustvarjanje zakonske luknje in povečevanja možnosti kriminala v Republiki Sloveniji

* prispevek k mednarodnem miru, varnosti in stabilnosti, * podpora pri zagotavljanju varnosti in blaginje državljanov Slovenije.
Ponavljajo se.
Poleg tega čisto enako počno kmetje z okopavanjem krompirja. Le da so --- produktivni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

hehe, razpustiti vojsko....kaj vas zgodovina nič ne nauči? nič ni večno, niti mir....le čudno če je to tako kul, da o tem ne razmišljajo razvite države? Aja, te razvijajo vedno boljša orožja a.k.a. robote....heh :)
WW1 in WW2 so bojevali kmetje z vilami a ne ? :\ :\
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

"Saj, če uni toti nebi meli vojske tudi dobro bi bilo."

Samo so jo meli. Hipotetično nakladaš. Če bi oni ne imeli, bi mi ne imeli, ....

Mislim da si vstal danes z levo nogo in nas zezaš ali pa si res zasanjan pacifist.

sidd ::

sanje brez vojske...kakšen napredek je prinesla vojska! oz. vojaška tehnologija...in še vedno ga...
Mogoče, mogoče, poudarjeno, bi se dalo z veliko truda zmanjšati in postopoma ukiniti vojsko v recimo 100 letih... ampak, kdo bo to naredil? Še EU ima probleme uveljavljati "svoj prav" v svetu, če jo primerjaš z Kitajsko ali nemara Ameriko.
začnite živeti v sedanjosti :)
no idea for signature
signed
I

whatever ::

Dokler bo človeštvo, vojne bodo. Žal, toda taka je realnost.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Okapi ::

Ja, ampak to še ne pomeni, da moraš imeti vojsko.

O.

black ice ::

@GregorP: to so večinoma države še manjše od Slovenije (razen Kostarike, Haitija, Islandije pa še mogoče bi se katera našla) s še manjšim proračunom (izvzemši Monako in Vatikan, ki bi itak lahko kupil več kot pol sveta če bi hotel)

@Okapi: K mednarodnemu miru bi brez vojske prispevali ravno toliko kot missice na izboru za miss sveta s pobožnimi željami za odpravo lakote po vsem svetu. Miru in sožitja po vsem svetu se ne bomo včakali tako hitro, bodisi z vojsko ali brez - reci in piši še vsaj 200 let. Dokler bo v vojni vsaj nekaj profita za redke posameznike, se bo le-ta izvajala.

P.S.:
Da se ne bo kdo zapletel v zgornjih 200 let: ravnokar sem dobil s servisa mojo kristalno kroglo, ki sedaj podpira tudi multi-threading. Če koga zanima sem obenem še izvedel katerih 7 številk bo jutri dobitnih.

Okapi ::

K mednarodnemu miru bi brez vojske prispevali ravno toliko kot missice na izboru za miss sveta s pobožnimi željami za odpravo lakote po vsem svetu.
Ja, tudi misice za svetovni mir naredijo več koristi kot 200 slovenskih vojakov v Afganistanu.

O.

bluefish ::

Na tisti listi držav brez oboroženih sil so predvsem male žepne državice. Pri večini pa (naj bi) za obrambo v primeru konflikta poskrbele sosede oz. organizacije. Si upaš slovensko ozemlje pod podobnimi pogoji "predati" našim sosedam?

jype ::

> * ofenzivno delovanje.

Creepy.

Icematxyz ::

Sam osebno verjamem da če vsak Slovenski vojak po novem ubije 3 talibane na teden. Da za to na svetu ne bo več miru?

In osebno vem da ni kaj bistveno drugače če nas napadejo Hrvati če imamo vojsko ali ne. Sam bom moral poprijeti za orožje in se braniti če bo me nekdo hotel ubiti? To tudi država in vojska od mene pričakujeta pa čeprav nisem vojak?

Osebno me moti da prav oseba ki je dobila nobelovo nagrado za mir najverjetneje posredno trdi da so naši vojaki strahopetci ker ne pobijajo talibanov v Afganistanu iz prvih vrst?

S tem se zagotovo krši to določilo:

Slovenske vojske ni dovoljeno uporabljati za politično ali strankarsko dejavnost ali namen.


Zakaj pa ne napolnimo par skladišč z orožjem in v okviru rednega šolstva šolamo posameznike ki bodo sposobni mobilizirati "neuko rajo" v primeru napada?

Se pravi da pretiravanje o pacifizmu ne zdrži. Saj bi se naša država še vedno zanašala na uporabo surove sile. Ampak ne v aktivni obliki. Ampak speči obliki?

kakšen napredek je prinesla vojska!


Humano mino?

Dokler bo človeštvo, vojne bodo.


Ampak to nujno pogojuje Sloveniji da ima aktivno vojsko? Kaj ima večjo težo. 1 Drnovšek v Darfurju ali 10 slovenskih vojakov z orožjem?

Kdo lahko naredi več z vidika naše žepne državice?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Na tisti listi držav brez oboroženih sil so predvsem male žepne državice.
Kostarika je še enkrat večja od Slovenije, po površini in po prebivalstvu.

O.

bluefish ::

Torej ena država na celotni listi. Ja, ni kaj.

black ice ::

Ja, tudi misice za svetovni mir naredijo več koristi kot 200 slovenskih vojakov v Afganistanu.

O.


Potem pa naj drugo leto izbor za miss sveta priredijo na glavnem trgu v Kabulu. >:D

Saj ne pravim, da zagovarjam, da vojački skačejo tam okrog - tako naši kot tuji. Jaz sem za to, da domačini rešijo sami med seboj. Če to vključuje puške in streljanje, potem naj bo tako.

whatever ::

Na tisti listi držav brez oboroženih sil so predvsem male žepne državice.
Kostarika je še enkrat večja od Slovenije, po površini in po prebivalstvu.

O.


Dokaz, da marihuana pomaga.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

KandazaR ::

Vidim da nekater bolj moti udejstvovanje slo. vojske v misijah nata v tujini, kot sam obstoj vojske. Brez vosjke se ne da bit (tudi če si nevtralen). Poglejte primer švice. Ni sodelovala v nobenih konfliktih v 20 stol. (no vsaj vojaško ne). Pa ima vojsko. Se pa strinjam da bi morali težiti k bolj specializirani vojski kjer ima vsak vojak nek čin in sposobnosti da lahko v primeru vojne trenira nabornike.

rasta ::

In osebno vem da ni kaj bistveno drugače če nas napadejo Hrvati če imamo vojsko ali ne.

O seveda je razlika. Če ni vojske, se samo zapeljejo s tanki v Ljubljano in ostale strateške točke v ~ 2 urah. Zatem pa se gredo "politiko izvršenih dejstev" (puč lahko izvede tudi peta kolona, če ni neke pametne obrožene sile v države, ne rabijo svoje vojske vlačit, dovolj je že, da "pomagajo" prešvercat dva tanka).
Z organizirano in dobro obdrženo obrambo bodo pa imeli sranje vsaj en teden. V tem času pa bodo domov hodile vreče s trupli (kar ne bo prav blagodejno vplivalo na domačo moralo), prekinjen bo ves promet čez Slovenijo (z vso nujno oskrbo invazije), časa pa bo dovolj tudi za mobilizacijo mednarodne skupnosti, tako da bodo fasali še par sankcij. Končni rezultat bo, da bodo v doglednem času bankrotirali in se vrnili domov. Slovenija je itak prevelik zalogaj za Hrvaško (prav tako pa tudi za Avstrijo in Madžarsko). Pravo nevarnost nam predstavlja samo Italija.

Pa koliko ste stari? Ste lahko še bolj naivni?

sidd ::

@Icematxyz: malo globlje poglej katere vse tehnologije razvite za vojsko uporabljaš danes ;)
Kdor želi živeti v državi brez vojske, izvolite, preselite se tja, ter ustvarite novo družbo :)
Zakaj pa ne napolnimo par skladišč z orožjem in v okviru rednega šolstva šolamo posameznike ki bodo sposobni mobilizirati "neuko rajo" v primeru napada?

Se pravi da pretiravanje o pacifizmu ne zdrži. Saj bi se naša država še vedno zanašala na uporabo surove sile. Ampak ne v aktivni obliki. Ampak speči obliki?

Hja, sej, te posameznike lahko imenuješ vojska ;) Ali misliš da bo v primeru vojne 20000 glav dovolj za obrambo :)
no idea for signature
signed
I

Icematxyz ::

Ah daj nehaj no. 2 tanka bodo zavzela 2 milijona ljudi? Pa ravno ti govoriš o naivnosti?

Neke ZDA vsekajo po nekem Vietnamu nekoč. Kdo pa je zmagal? Naivneži?

Zgodovina sprememb…

sidd ::

Kot da se je Vietnam branil sam ;)
no idea for signature
signed
I

Icematxyz ::

Kdor želi živeti v državi brez vojske, izvolite, preselite se tja, ter ustvarite novo družbo


No ideja je bila da bomo kar to družbo spremenili. Tako mimo grede. Če pa komu ne bi pasalo pa lahko gre drugam. ;)

Pa še enkrat to je zgolj debata. In zaželeni so argumenti. Ki pa jih je bore malo.

Kot da se je Vietnam branil sam


Kot da bi se Slovenci branili sami. Več držav kot bi prepričali v smiselnost naše ureditve več spečih tigrov bi imeli v zavezništvu?

Se pravi praktično pacifisti bi prišli tista 2 tanka ki sta zavzela Slovenijo nam pomagati ju premagati. In bi jih prijeli in vrgli v reko? Z loputami odprtimi seveda. Tudi to je opcija.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

Kaj bi bilo narobe če bi Slovenija kot država v celoti razpustila vojsko?
Vprašanje je podobno vprašanju, kaj bi bilo narobe, če bi legalizirali mamila. V resnici čisto nič, oziroma bi imeli od tega korist, samo nihče nima jajc, da bi se za to odločil, pa še večina ljudi verjetno ni sposobna dojeti koristi takšne odločitve.

O.

haha. da ne bomo o tem, kdo nima cesa.
vojska ni samo instrument zagotavljanja suverenosti.

sidd ::

Hehe, samo omeni, da bo prišlo do ukinitve vojske, pa bo hudič. 20000 oboroženih ljudi bo krepko jeznih :) Samo pri nas. Nič druga ne pravim, kot to, da je potrebno pogledati realno sliko. Vem da je to samo debata. Recimo prepričaj kitajce, ruse, indijce, severno korejo, kaj vem koga vse, naj se odpovedo vojski....prepričaj tiste, ki so zares grožnja, če lahko temu tako rečeš.
Me prav zanima koliko pacifistov bi prišlo in vrglo 2 tanka v reko. Kako? Tako kot to dela UN - prosili bi jih naj se umaknejo nazaj domov?
Kot je bilo omenjeno, mogoče čez 200 let, mogoče ne bo potrebno imeti vojske, oz. bo nekakšna svetovna vojska ali nemara policija, karkoli že bo.
Glede argumentov - proti vojski jih je tudi bore malo.....če se gre za denar,naj se reorganizira državni organ, ter državna podjetja ala železnice. Oz. če bi bila država bolši lastnik, sploh ne bi bilo debate o denarju.
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se sploh splača, da imamo vojsko? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10320306 (18125) BlueRunner
»

Kaj menite o peticiji Ukinimo vojsko? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21933851 (31436) bluefish
»

Ali bomo dan državnosti obeležili z vojaško parado? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13010837 (7932) jype
»

NATO-pro,contra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1117896 (6437) freserovski

Več podobnih tem