» »

Zakaj je hitrost svetlobe konstantna?

Zakaj je hitrost svetlobe konstantna?

strani: 1 2 3 »

sprasujem ::

"Ej kako bi se dal posodobit vozilo na zgornjem youtube linku. Kaj si mislite, da bi namesto te kroglice imel feromagnetno tekočino, ki bi jo potem osciliral z magnetnim poljem"
In bi tako ustvarjali centrifugalno silo s to tekočino v npr. kakšni radialni tubi pritrjeni na vozilo"

Kakšni odzivi?

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Raketa v Vesolju, se nikamor ne premakne, njeno težišče ostane na istem mestu.

Plini na eno stran, raketa na drugo, težišče se pa ne premakne niti za milimeter, ne glede na to, kaj počneta raketni kapitan in krmar. V kakšnem ritmu prižigata in ugašata motorje in kam jih usmerjata. Prenašata in obračata kakor hočeta.

Hecno, ane?

A najprej je to treba zgročiti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

A smo si na jasnem da je hitrost gravitacije=hitrosti svetlobe? Ali smo še vedno v dvomih?
Je kaj novega na tem področju?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Double_J ::

Meni res ni jasno, zakaj se to nebi dalo komot izmerit... ne vem kaj se grejo.
Dve šivanki...

_marko ::

Ker bi dobil informacijo hitejšo od svetlobe?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Če gre gravitacija hitreje od svetlobe, gre lahko tudi informacija.
Dve šivanki...

Lonsarg ::

Kdo pa je rekel, da gravitacija gre kamorkoli? Gravitacijo je lažje definirati kot lastnost prostora, torej na določenem prostoru pač je neka gravitacija. Nikjer torej ne gre gravitacija kot delec hitreje od svetlobe, če tako razložimo in je komot lastnost gravitacije instantno prenešena po celem prostoru.

Seveda to je pač ena teorija. Teorija, da pa bi gravitacijo prenašal delec graviton, ki gre lahko torej, ker je delec samo tako hitro kot svetloba se mi pa zdi da propade hitro.

BigWhale ::

Meni res ni jasno, zakaj se to nebi dalo komot izmerit... ne vem kaj se grejo.

Izmeril bi lahko samo tako, da bi teleportiral sonce nekam stran. Potem bi pa meril hitrost zemlje. Ce se zacenja spreminjat takoj ali pa sele cez kakih osem minut, ko informacija o pomanjkanju gravitacije priplava do zemlje.

Kdo pa je rekel, da gravitacija gre kamorkoli? Gravitacijo je lažje definirati kot lastnost prostora, torej na določenem prostoru pač je neka gravitacija. Nikjer torej ne gre gravitacija kot delec hitreje od svetlobe, če tako razložimo in je komot lastnost gravitacije instantno prenešena po celem prostoru.

Seveda to je pač ena teorija. Teorija, da pa bi gravitacijo prenašal delec graviton, ki gre lahko torej, ker je delec samo tako hitro kot svetloba se mi pa zdi da propade hitro.

Hm ampak ta lastnost prostora se mora nekako udejaniti? Glede na to, da ni nicesar v vesolju, ki bi kar bilo, se mi zdi smiselno, da tudi gravitacija od nekje pride in ne da kar je.

Graviton ima vsaj po mojem mnenju res nekaj problemov ampak zaenkrat vse kaze na to. Enostavno nekaj mora vplivati na prostor.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: BigWhale ()

BlueRunner ::

Dokler ne bomo razjasnili problem temne energije, vedno hitrejšega širjenja vesolja in interakcije med splošno relativnostjo ter kvantno fiziko, toliko časa ne bomo mogli z gotovostjo trditi na kakšen način deluje prisotnost mase na ukrivljenost prostora.

Saj Thomas non stop ponavlja, da so te stvari za stran in, da potrebujemo nove teorije. Težava je samo v tem, da ima IMHO najbolj perspektivna - teorija strun - še vedno preveč težav. Razlaga veliko stvari, napoveduje nekatere, možnosti, ki jih pa dopušča pa nam niso vsem ravno najbolj všečne.

Izmeril bi lahko samo tako, da bi teleportiral sonce nekam stran. Potem bi pa meril hitrost zemlje. Ce se zacenja spreminjat takoj ali pa sele cez kakih osem minut, ko informacija o pomanjkanju gravitacije priplava do zemlje.

Ma ne izmeril bi lahko tudi, če mahaš z eno palico levo desno, hitrost gravitacije. No ja, saj izmerili so kao svetlobno hitrost, samo so bili pomisleki...

http://forum.kvarkadabra.net/viewtopic....
Dve šivanki...

Double, če greš v tem forumu nižje in bereš, ugotoviš da je bolj prevladujoče mišljenje, da je hitrost prenašanja informacij instantna. Tak da ni ne eno ne drugo dokazano.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

IDd:10:52
Najprej definirajte kaj je Gravitacija ? Hm
Po našem dragem Einstain-u je :
Gravitacija je posledica ukrevljenja prostora in časa. In dejansko , Gravitacija ni sila ki me pritiska tlom, ampak je PROSTOR, ki me potiska dol. Efekt izgleda kot da je sila, dajensko pa je posledica posledica ukrivljenosti prostora ....

No sedaj pa razmišljajte, kaj ima tu "masa" posledica na gibanje fotona :D
Ignoranca JS, da poskrbi za lastno pokojnino,
je neodgovorna. Ampak sej veste jamrati po toči je...

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Mr.B ()

Fotoni so čist fajn stvar. Recimo lahko nardiš pogon na raketi, ki strela ven samo fotone in gre z tem naprej. Torej na pure energijo se da potovati:) Sam trenutno energijo veliiiko težje spravimo na raketi, kot maso, da jo ven strelamo.

Bellatrix ::

Nikjer nisem zasledil podatka, pa me zanima s kakšnim pospeškom pospeši svetloba do svoje hitrosti ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

WarpedOne ::

Ne pospešuje. Če obstaja, se premika s C. Ali pa ne obstaja sploh.
How do you know what you don't know?

Bellatrix ::

WarpedOne je izjavil:

Ne pospešuje. Če obstaja, se premika s C. Ali pa ne obstaja sploh.

Tega ne razumem! To da se premika s c je ok, ampak da pride do c mora pospešit mar ne !?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

BigWhale ::

Hm, ne. Ko se foton 'udejani' ima hitrost c. Priblizno. Priblizno zato, ker ni nujno, da je v vakumu.

Thomas ::

Ja, ja, Beatrix. Foton VEDNO potuje s svetlobno hitrostjo. Ali pa fa ni, ker se je absorbiral in porabil za prehod elektrona v vzbujeno stanje. Ko se elektron spet spusti dol, izsevani foton plane s c.

To jim ti kar povej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam gre tema ob prižigu luči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515480 (4023) Matev
»

Jadra na svetlobo

Oddelek: Znanost in tehnologija
482630 (1302) SasoS
»

Svetloba! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1457954 (4778) Zavo
»

svetlobna hitrost.. (strani: 1 2 )