» »

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk

TG Daily - Danes, 22. oktobra 2009, je izšel težko pričakovani Windows 7, ki se je po vseh napovedih in predčasnih preizkusih sodeč Microsoftu zares posrečil. Pozitivni odzivi prvih preizkuševalcev in poročevalcev se že kažejo tudi na (skorajda) prodajnih številkah: Windows 7 je postal izdelek z največ prednaročili v angleški spletni prodajalni Amazon doslej. Prekosil je celo knjižno veleuspešnico Harry Potter in Svetinje smrti (izvirno angleško Harry Potter and the Deathly Hallows), ki si je rekord lastila doslej. Čisto nor podatek pa je, da je Windows 7 že v prvih osmih urah, odkar je bil na voljo za prednaročilo, zbral več naročil kot Vista v celotnem obdobju prednaročanja! Kdaj boš pa ti nadgradil?

162 komentarjev

«
1
2 3 4

axee ::

In privoščim jim! Tokrat so se res odrezali! Bravo!

kumpa ::

Kdaj boš pa ti nadgradil?

nikdar

MrBrdo ::

Vprasat se je pa tudi treba, a je 7 tok dobra al je samo Vista tok bedna:)
MrBrdo

Spc ::

Med Windows Server 2003 in Windows 7 ne vidim nobene hude razlike.
Edino DX11, kateri pa se še sploh ne uporablja še DX10 je zadaj.
 

Kenshin ::

zbral več naročil kot Vista v vsej svoji zgodovini!

... zbral več naročil kot Vista v svojem celotnem pre-order obdobju.

Good Guy ::

Vprasat se je pa tudi treba, a je 7 tok dobra al je samo Vista tok bedna:)


jah poizkusi vse tri pa boš vidu..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pithlit ::

Tri?
Life is as complicated as we make it...

Dax ::

Tranzicija XP->Vista->7.

antonija ::

Bolj XP->???->7 >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

driver_x ::

No, pa Vista le ni bila tako zgrešena! Vsaj za nekaj je dobra.

Pithlit ::

Tranzicija XP->Vista->7.


Kdo je pa kje XP omenjal? Zanima me kje je Rovtar videl tri...
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Ne vem zakaj bi bila Vista zgrešena. Uporabljam jo na laptopu že dobro leto in nisem imel nikoli problemov. Zdaj na novo kišto sem si namestil Win 7, pa zaenkrat ne vidim nobene velike razlike v delovanju. Tisto mešanje quick launcha in odprtih programov mi gre pa bolj na jetra kot ne. Poleg tega ni drajverjev za par let star HP printer. Res odlično.
Še vedno najhitreje delam na XPjih. Advanced nastavitve so v XP z 1 klikom, v Visti in 7ki pa zavite v kup celofana, da moraš 3x kliknit da dobiš isto.
Vista in 7ka sta mi všeč le zaradi iskalnika in boljšega upravljanja z RAM. Tako da ne vem, če ne bi šel nazaj na XP, samo bi moral na 64bitne, ker imam 4GB rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

pviran3 ::

XP bo šel lahko brez slabe vesti v pokoj vedoč, da jih bo nadomestil boljši sistem :)

WhiteAngel ::

Prave številke se bodo pokazale pri migraciji podjetij iz XP->sedemko ... če.

antonija ::

Ne vem zakaj bi bila Vista zgrešena.

Še vedno najhitreje delam na XPjih.

...v Visti in 7ki pa zavite v kup celofana, da moraš 3x kliknit da dobiš isto

Vista in 7ka sta mi všeč le zaradi iskalnika in boljšega upravljanja z RAM

Kaj zdaj? Je vista OK zate, prepocasi delas v njej, nima driverjev... what?:|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pviran3 ::

Prave številke se bodo pokazale pri migraciji podjetij iz XP->sedemko ... če.

Bo treba pa še malo počakati, da se zadeva pretestira (vsaj s SP1)

jlpktnst ::

Vista pa 7,to je isti kurac :)

Marketing je vse kar je razlike.

No ok, kvečjemu je razlika da v 7ki ni nekaterih driverjev ki v visti so in da so (spet) spremenili reči glede zvoka tako da so dodatni problemi.

Šel bi na win7, če bi dobil upgrade za 30EUR, ne pa za 180EUR. Kapitalistične svinje pač, samo prodajat pa znajo. Vista je bila fail iz tega vidika ker je nekdo reku da je kurac in so vsi verjeli :) Oz si rabil dost dobro kišto v primerjavi z XP.

Še vedno povsod okrog berem, da se da gadgete v 7ki premikat po desktopu v visti pa ne... fail od reviewerjev.

PlayTheGame ::

Jap, W7 sem jim je dejansko posrečil. Po skoraj 3-mesečnem testiranju, odkar je zunaj verzija RTM, praktično nisem opazil kakih večjih pomankljivosti. Sistem sem prilagodil po svojih željah (izklop nadležnega "UAC", izklop določenih nepotrebnih servisov, itd...) in v primerjavi z Visto, nad katero sem vedno znova in znova obupaval, sedmica dejansko dela tako kot mora in to praktično "out of box" (beri: brez popravkov). Sem ter tja se sicer pojavi kakšnen manjši bug - npr. izginjajoče ikone na namizju, ki jih bodo s popravki upam da odpravili, to je pa tudi to. Kot primarni sistem imam sicer še vedno XP-je sp3 (zaradi določenih iger ter programov) a počasi bo to verjetno postala 64-bitna sedmica (XP-je bom sicer obdržal kot sekundarni sistem zaradi že omenjenih "retro" zadev). :)

Kar se pa tiče DX11, kartice so že zunaj (ATI), igre pa tudi pridejo kmalu (prva polovica 2010), nekatere pa so že skoraj tu (npr. Colin Dirt 2). DX10 gre pa itak v pozabo, kot bo šla tudi Vista.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

energetik ::

Hočem reči, da Vista na laptopu dela brez problemov za običajno delo. Ko pa hočem do advanced nastavitev, pa porabim 3x več klikov. Običajni uporabnik pa bo enako delal v vseh treh. Ne vem zakaj ne bi - odpre Outlook, Word, Excel in dela. V vseh treh.

PlayTheGame ::

Hočem reči, da Vista na laptopu dela brez problemov za običajno delo. Ko pa hočem do advanced nastavitev, pa porabim 3x več klikov.


Izklopi "UAC" pa bo enako klikov kot v XP-jih. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Looooooka ::

aah...the year of windows desktop is comming...aja ne cak...sj je tle ze par let :D

Old Spice ::

Vista sploh ni tko slab sistem, samo uporabnik jo mora znat zrihtat, kar pa itak 90% populacije ne zna! XD

Sedmica je sicer hitra samo GUI je obup :))

BoLhCa ::

Uporabljam win7 odkar je prišla na MSDNAA, vendar nimam tok ziher filinga kot sem imel z Visto sp2. Parkrat sem že resno razmišljal, da bi šel nazaj na Visto, pa sem se zmerej prepričal, počakaj malo win7 niti uradno še niso zunaj....
Če v mesecu ne dobim sigurnega filinga kot je bil na Visti, romam nazaj in počakam, da bo sp2 za win7.

maurelius ::

Win7 imam inštalirane od prve bete in so prvi Windows sistem oz. prvi sistem nasploh, da ga imam gor več kot 3 mesece :) Sem namreč, OS junkie in OS-e menjavam ponavadi kot spodnje gate, ker uživam v testiranju..skratka Winsi 7 so tok hitri in uporabni, da jih mam gor že več kot pol leta in ni kej..suprca!

energetik ::

Hočem reči, da Vista na laptopu dela brez problemov za običajno delo. Ko pa hočem do advanced nastavitev, pa porabim 3x več klikov.


Izklopi "UAC" pa bo enako klikov kot v XP-jih. ;)

Veš da je bila to prva stvar, ki sem jo naredil?
Primer - če hočeš v XP prebrati IP mašine - 2 klika, odpre se malo okence in prebereš.
Na 7ki - klikneš z desno/odpri network center. Potem klikneš da odpreš dotično povezavo. Pa še enkrat da prideš do IP. 4 kliki in 2 odprti okni. No, to mi gre na jetra.
Aja, lahko v obeh primerih uporabiš CMD/Ipconfig, ampak to je še več tipkanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mercier ::

Da malo zlorabim priložnost. Nabavil sem računalnik in Visto z možnostjo nadgradnje, blesav kot sem, pa sem pozabil naročiti, da hočem angleško različico, pa še nalepko so mi prijazno dali na ohišje, da še zamenjati nisem mogel. Kakšne je možnost, da pridem do angleške sedmice? Ne kaže dobro, ha?

darkolord ::

Hočem reči, da Vista na laptopu dela brez problemov za običajno delo. Ko pa hočem do advanced nastavitev, pa porabim 3x več klikov.
Torej, moti te, da enkrat na teden porabiš 2 klika več, čeprav jih v preostalem času porabiš mnogo manj?

stuff ::

Uporabljam W7 od Januarja odkar je prišla prva beta verzija vn. OS dela kot se šika, problemov ni nč več kot v drugih OS-ih. M$ se je res potrudil in prav vesel sem, da je zapru kljune določenim :)

antonija ::

M$ se je res potrudil in prav vesel sem, da je zapru kljune določenim :)

Rect da je W7 podobno sranje kot Vista se res ne da, ampak tako zelo über pa tud ni :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Hm, ne mi rečt, da samo Ultimate verzija podpira jezikovne pakete? Al kaj je tista bedna primerjava na spetni strani Microsofta?

Al to pomeni, da moram v primeru Home verzije, kupit jezikovni paket?
OM, F, G!

JayKay ::

brezveze je blo na amazonu kupit, ker ima zdaj recimo Dell upgrade varianto ultimate za 110 funtov.

Izi ::

Tukaj se samo vidi kakšne ovce so ljudje. Vsi, ki so po letih uporabe Viste prešli na 7 vedo, da ni skoraj nobene razlike.
Razlika je samo, da je Vista ta hip z obema service packoma in vsemi popravki precej bolj zanesljiva od ne dovolj preizkušenih Windows 7.

Problem z Visto je bil samo, da je bila pred leti precej pred svojim časom, ljudje so šele sedaj pripravljeni na prehod iz povsem zastarelih XP.

Relanium ::

Hm, ne mi rečt, da samo Ultimate verzija podpira jezikovne pakete? Al kaj je tista bedna primerjava na spetni strani Microsofta?

Al to pomeni, da moram v primeru Home verzije, kupit jezikovni paket?

Ne moreš (razn z 3rd party)
Pol so pa lepo na MSDN-AA dali professional verzijo, pa language pack. Bedaki
Pol poznej je sicer prišla še slovenska verzija (po kitajski)

mathjazz ::

Kenshin: res je, hvala za opozorilo!
www.getfirefox.com

kixs ::

Zanimivo... en rece, da je W7 zakon in full dober in sploh najboljsi W. do zdej in cela norija... skoda, da je en Visto slabo ocenil.

Uporabljam W7 doma in bom spet nalozil XP-je ob prvi priliki, ko bom imel malo vec casa. Razen malo izgleda, malo boljsega upravljanja z ramom (kar ni vedno dobro) - pa verjetno so se kaj izboljsali pa ne opazim... XP-je sem lahko res v nulo nastimal, tu pa ne gre. In ja, kompatibilnost za nazaj je se vedno v k*rcu kot na Visti!

antonija ::

Problem z Visto je bil samo, da je bila pred leti precej pred svojim časom, ljudje so šele sedaj pripravljeni na prehod iz povsem zastarelih XP.

Confirmed. Nobene druge pomankljivosti/napake whatsoever. Samo ljudje so zabiti. Yip.:|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

Razen malo izgleda, malo boljsega upravljanja z ramom (kar ni vedno dobro) - pa verjetno so se kaj izboljsali pa ne opazim...
Izgled je res še najmanjša novost. V primerjavi z XP je na stotine precej pomembnejših novosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

kaj je novega iz viste na w7?

pecorin ::

ms do viste ze tako dolgo ni izdal os-a, da so pozabili kaj je to marketing os-a. polom viste jih je spomnil in s 7 so popravili napako.

energetik ::

Hočem reči, da Vista na laptopu dela brez problemov za običajno delo. Ko pa hočem do advanced nastavitev, pa porabim 3x več klikov.
Torej, moti te, da enkrat na teden porabiš 2 klika več, čeprav jih v preostalem času porabiš mnogo manj?

Ne, ne, v preostalem času porabim isto časa kot če bi delal na XP ali celo Win2000. Trdim, da pri navadnem pisarniškem delu porabiš praktično isto časa z aenako delo, pa če delaš na Win2000, XP, Visti ali pa 7.

FireSnake ::

Med Windows Server 2003 in Windows 7 ne vidim nobene hude razlike.
Edino DX11, kateri pa se še sploh ne uporablja še DX10 je zadaj.


Zakaj se DX 10 ni prijel je jasno; zaradi bedne Gliste, ki se tudi ni prijela.
Sedmico so pa zapopadli in tudi hardver je ze tu, zato gre pricakovati, da bo v tem primeru slo obcutno hitreje.

Vista je bila fail iz tega vidika ker je nekdo reku da je kurac in so vsi verjeli


Ce bi rekel to samo "nekdo", potem mu nihce ne bi verjel.

Vista sploh ni tko slab sistem, samo uporabnik jo mora znat zrihtat, kar pa itak 90% populacije ne zna! XD

No, zdaj pa nas razsvetli .... kaj hudica je pri Glisti toliko za zrihtat?


Se mi zdi, da bo Sedmica cez par let zasedla mesto XPjev, ker kar ne bo in ne bo hotela potonit :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtosev ::

hehe. win 7 ultimate je v SLO 300Eur (ENAA), amazon uk pa 170pound ~185Eur. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Trdim, da pri navadnem pisarniškem delu porabiš praktično isto časa z aenako delo, pa če delaš na Win2000, XP, Visti ali pa 7.
Že samo Aero Snap meni prihrani toliko časa, da bi bil zaradi tega prehod iz XP smiselen. Pa SuperBar tudi.

Keyser Soze ::

hehe. win 7 ultimate je v SLO 300Eur (ENAA), amazon uk pa 170pound ~185Eur. :D

Ja, upgrade vs. full verzija.
OM, F, G!

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

@PlayTheGame
Katere sistemske servise si izklopil ?

st0jko ::

Vsi ki pljuvate po Visti in hvalite 7 ste prav smešni. Tisto kar se govori okol je pač zakon a? Če po internetu prebereš da je Vista slaba, potem je Vista slaba. Če pa na internetu in po reklamah prebereš da je Win7 super zakon, neverjetno dober, potem pač to drži. V bistvu gre pa za enak sistem z minimalnimi razlikami.

HA!
keks?

borchi ::

> Windows 7 je postal izdelek z največ prednaročili v spletni prodajalni Amazon.com doslej

zakaj vsi drugi viri poročajo, da gre za številke na amazon.co.uk?!
l'jga

PARTyZAN ::

7ki manjka expose. Klikanje, da prides do zelenega okna je z novim taskbarom pain (ce je odprto vec oken enake aplikacije).
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hogwarts Legacy [Harry Potter igra] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12112712 (660) oo7
»

Harry Potter DVD/BR komplet

Oddelek: Loža
81616 (1358) fuck_it_
»

Kindle 3 največkrat prodan izdelek pri Amazonu

Oddelek: Novice / Ostale najave
114809 (3113) BigWhale
»

Harry Potter - jutri!!!

Oddelek: Loža
342881 (1746) IgorGrozni
»

Amazon ne bo služil z novim delom Harryja Potterja

Oddelek: Novice / Rezultati
53181 (2702) [SkA]

Več podobnih tem