» »

Hogwarts Legacy [Harry Potter igra]

Hogwarts Legacy [Harry Potter igra]

1 2
3
»

Tidule ::

Phantomeye je izjavil:

dronyx je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Drugače pa fantastična igra, pa čeprav nisem nek ljubitelj Harry Potter filmov ali knjig. Gledal sem samo prvi HP film z svojimi ta malimi in Fantastic Beasts.

Jaz pri Harry Potter filmih nikdar nisem razumel v čem je poanta Quidditch (kot sem opazil je to tudi v računalniški igri). Namreč igralci na metlah igrajo nekakšen čarovniški ragbi, vendar zmaga pa tista ekipa ki prej ujame nekaj letečega. To je nekako tako kot če bi celo tekmo igrali fuzbal in zabijali gole, na koncu pa zmaga ekipa, katere kapetan prej spije deset pirov.


Zato, da je harry potter lahko zmagal in bil car.

Se dobro, da igre kjer se razlicni elementi razlicno tockujejo obstajajo samo v fikciji.

Zmajc ::

Geho je izjavil:

grafičnih bugov in glitchev pa mrgoli, da je za 60€ game tole že malo absurdno! Še cyberpunk ni bil tako hudo zbugan oz. so ga vsaj v parih dneh popravli.


Igrava midva isto igro? Ker jaz v 12 urah nisem videl nekih grafičnih bugov.

Geho ::

Zmajc je izjavil:

Geho je izjavil:

grafičnih bugov in glitchev pa mrgoli, da je za 60€ game tole že malo absurdno! Še cyberpunk ni bil tako hudo zbugan oz. so ga vsaj v parih dneh popravli.


Igrava midva isto igro? Ker jaz v 12 urah nisem videl nekih grafičnih bugov.

Seveda. Od čudnega "vrtenja" dreves, do glitchev s haljami, kjer se spodnji del kar zatakne ljudem v hrbet,... in še in še. Castaš revelio pa se mu včasih totalno zjebe, dostikrat pa pade fps.

Je pa današnji patch še malo popravil stvari in tudi nekaj fps boosta smo dobili, še vedno pa ne dovolj, da bi lahko človek vklopil ray tracing.

Zmajc ::

Nimam pojma o čem govoriš, na moji 3080 na ultra settings teh zadev ni.

Si ziher da to ni GPU/Hardware/driver issue?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

dronyx ::

Tule primerjava med filmi in igro.

jizzer ::

Evo se javljam nazaj z mojim problemom. Trenutna rešitev je da sistemsko resolucijo nastavim na UHD ki potem ostane tudi v igri. Grafika zgleda sicer slabše ampak bo, sem nastavil maximalne upscaling settinge. Se mi pa zdi škoda da nemorem igrati na 4K, glede na to da dela, ampak na intervale pade FPS (to kar sem omenjal v prejšnjem postu). Mislim da je problem z power supplyjem/consumptionom, ker temparure so v obeh primerih (UHD vs QHD) okoli 74-78 stopinj, kar je sprejemljivo (+ cheap hladilni podstavek imam).

Sicer pa je mi je igra odlična in hitro padeš not (zato sem tudi rabil en dan da sem odpisal :D ). Sam nisem ljubitelj RPG iger, ker mi je enostavno preveč vsega za hendlat in posledično gre preveč časa. Tu pa se mi enostavno da, nisem pa še pogruntal al zaradi tega ker sem HP fan, ali pa zaradi tega ker je hendlanje vsega (gear, herbalism, potions), kljub vsemu dovolj enostavno+hitro da se imam voljo ubadat.
Redko dam denar za igro in niti nevem kdaj je bilo nazadnje, ampak tega pa mi res ni žal.

Zgodba mi je kar ok (nekje 8-9), sem mogoče pričakoval več. Preveč je kakšne podobnosti z filmom (recimo iz glave, da te vsi na šoli poznajo ker te je v epilogu napadel zmaj, in Mangrave potting kot prva herbalism šola) verjtno namenoma, ampak ok. Sem pa šele na 5% :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Geho ::

Zmajc je izjavil:

Nimam pojma o čem govoriš, na moji 3080 na ultra settings teh zadev ni.

Si ziher da to ni GPU/Hardware/driver issue?

Nope ni hardware issue, niti driver ker imam zadnjega in povsod drugje nimam nobenih problemov.
In nisem samo jaz, ki imam te probleme...
In podobni glitchi: klik
Teh stvari vidim polno po gejmu... In še mnogonjih.
Mogoče samo ne opaziš, ampak PC so testirali zelo slabo oz. mi smo testerji zdaj. To ni vredno 60€, za 40€ bi reku ajde, ampak AAA game nebi smel imeti toliko bugov ob releaseu.
Upam da naredijo tako kot v cyberpunku, ko smo potem dobili cel DLC zastonj zaradi slabega release-a.

Izi ::

Jaz tudi v 50. urah nisem videl nobenega grafičnega glitcha. Vse šiba brez najmanjšega problema. Celo mislim, da gre za velik dosežek, da tako velikanska igra ob izidu ni imela praktično nobenega buga.

Sicer jo pa popravljajo. Včerajšnji Patch je bil dolg okoli 350 MB in menda popravi kar precej reči. Tokrat so popravljali nekaj okrog grafike, upscalinga in raytracinga so popravljali.
Imate posodobljeno? Najnovejša verzija igre je 1120320

Geho ::

Včeraj naredil update, nekaj glitchev je še vedno, min. fps je zdaj cca 40, average 80 max 120. Bolje kot prej a še vedno je nekaj prostora za optimizacijo.
Sem pa definitivno naletel včeraj na tisti glitch s haljo in nisem mogel pobrati enega kupčka denarja, čeprav mi ga je revelio kazal rumenega.
Nisem pa še dobil crasha, to pa je edina dobra stvar.

oo7 ::

Po dveh tednih so skrekali Denuvo zaščito pri igri Hogwarts Legacy.

simnov ::

oo7 je izjavil:

Po dveh tednih so skrekali Denuvo zaščito pri igri Hogwarts Legacy.

jaja to je bistvo te igre

Zmajc ::

oo7 je izjavil:

Po dveh tednih so skrekali Denuvo zaščito pri igri Hogwarts Legacy.


Ravno dovolj da so prodali 10 miljonov kopij in verjetno jih bojo v prihodnje še več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

simnov ::

Zdajle testiral na 1920x1200 vse na ultra ray tracing vse do konca igra nič ne šteka čist lepo deluje na rtx 3060ti. Zgleda , da je za štekanje kriv denuvo.

Zmajc ::

Meni na 1440p z ultra settings in ray tracingom ni nič štekalo z denuvojem, your point?

oo7 ::

Zmajc je izjavil:

oo7 je izjavil:

Po dveh tednih so skrekali Denuvo zaščito pri igri Hogwarts Legacy.


Ravno dovolj da so prodali 10 miljonov kopij in verjetno jih bojo v prihodnje še več.


Ja zaenkrat so prodali 12 mio kopij to naj bi bilo okoli 850 mio $.

Kurzweil ::

Ker vem, da vas igra kar nekaj to igro... je zadeva tolk dodelana ali zgolj slabo optimizirana? Namreč s komer koli se menim, mi pravi, da na precej solidnih računalnikih stvar dela bolj kot ne na low-mid... kakšno strojno opremo imate, da vam zadeva dela smooth na mid-high?

Namreč enem fantu/sosedu starši kupujejo komp in me sprašujejo kakšen build mu morajo vzet, da bi igra delala smooth... ker bojda to, kar so imeli navedeno kot recommended requirements, vsaj zaenkrat, brez kakšnih patchev ne dela ravno smooth?

Shegevara ::

meni takrat ko dela, dela vse tekoče na 4K/medium/dlss

12400f
3060ti
32gb ram

je pa res da mi ta igra crashne včasih po trikrat na dan, potem pa spet dolgo časa dela vse v redu.
in pa raznorazni grafični glitchi, ki so se mogoče zdaj s patchanjem malce umirili.

kaj tebi priporočam za mid-high? AMD grafično in 32gb sistemskega rama.
glej kartice od rx6700xt in višje. Več kot ima VRAMA, bolje bo.

Nisi povedal na kakšni resoluciji se bo igralo. Za 1080p bo pomoje zadosti že 3060/rx6600 in 16gb RAMA.

Za procesor pa vzameš še 12600k oziroma AMD ekvivalent in je to to pomoje.

Izi ::

Jaz sem igro končal že kar nekaj časa nazaj in nisem imel popolnoma nobenih problemov.
Je kar dolga igra, porabil sem okoli 90 ur in se ni niti enkrat sesulo.

Nastavitve sem imel vse na High in je delalo popolnoma gladko brez najmanjšega zatikanja na 1080 resoluciji.
Procesor: AMD 3600, grafika: Nvidia GTX 1660 Ti, RAM: 16 GB

Splošne stvari:
Prva stvar za stabilnost sistema in s tem tudi iger je dobra matična plošča. To je srce in duša računalnika in tukaj marsikdo neupravičeno špara in potem ima kljub ostalim vrhunskim komponentam zanič PC.
Druga stvar je Operacijski sistem, ki mora biti Windows 11. Čeprav na videz skoraj ni razlike je velik napredek od Windows 10 ravno pri stabilnosti sistema, kjer so se igre dostikrat sesule, če si skakal med programi z Alt+Tab.
Kar se tiče RAM-a je zaenkrat 16 GB še vedno povsem dovolj, prihranek denarja do 32 GB bo veliko bolj koristen če ga dodatno vložiš v boljšo matično ploščo in grafično kartico. Pri gamerskem PC-ju je bolj pomembna količina VRAMA kot pa RAMA.

Katere komponente:
Začetek izgradnje igričarskega PC-ja se začne pri monitorju. Ta določa na kateri resoluciji boš igral in s tem za seboj potegne vse komponente, še posebej pa grafično kartico, ki je glavni in najdražji del igričarskega računalnika.
Količina VRAMa:
1080p - 6 GB
1440p - 8 GB
4K - 12 GB
manj kot to jaz ne bi šel.

Geho ::

Kurzweil je izjavil:

Ker vem, da vas igra kar nekaj to igro... je zadeva tolk dodelana ali zgolj slabo optimizirana? Namreč s komer koli se menim, mi pravi, da na precej solidnih računalnikih stvar dela bolj kot ne na low-mid... kakšno strojno opremo imate, da vam zadeva dela smooth na mid-high?

Namreč enem fantu/sosedu starši kupujejo komp in me sprašujejo kakšen build mu morajo vzet, da bi igra delala smooth... ker bojda to, kar so imeli navedeno kot recommended requirements, vsaj zaenkrat, brez kakšnih patchev ne dela ravno smooth?

Po vseh patchih mi dela bolj kot ne smooth. 40-80fps. Playable.

AMD proc ne vem zdle na pamet
Nvidia 3070
32GB RAM.

nosiyo ::

Igral od preorder naprej, skozi brez večjih težav. Ne bi rekel da je igra dolga. V 90h sem obrnil 2x (en normal, en 100% playthrough) in odklenil vse achievmente. Se pa da tud zapravlat čas v igri, brez da delaš queste, tako da zgornja meja ni omejena.
Igral sem na 1440p, i7 9700k, 16gb ram, 2060 super, default settingi (večina high), fps na 60, občasn drop do 40, nič resnega.
Doživel par glitchev (dive te vrže pod mapo, biscuit ni mel klučavnice, ...), vsi so že popatchani. Ostaja kak grafični glitch, da se pokaže kak del telesa skozi oblačila, ampak to je redko in nemoteče.

oo7 ::

Sources confirmed that a Hogwarts Legacy sequel is in the works

https://twitter.com/MyTimeToShineH/stat...


Igra bo dobila nadlajevanje.

oo7 ::

Hogwarts Legacy 2 Is Probably Going to Be Live Service - WB Says AAA Console Market Isn't Enough :|

https://wccftech.com/hogwarts-legacy-2-...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Palworld

Oddelek: Igre
241246 (279) Mato989
»

LEGO kocke - akcije, popusti itd.

Oddelek: Kaj kupiti
202560 (902) Gregor P
»

Diablo V

Oddelek: Igre
7737 (480) ahac
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282187 (1301) Uporabnik
»

PS5 prispe nekaj dni za novimi xboxi

Oddelek: Novice / Konzole
316769 (3520) hipertija

Več podobnih tem