» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
20 / 24
»»

gorann ::

cekr je izjavil:

gorann je izjavil:

zakaj? sj 720p je tud hd, to bi moralo delat brez problema, ce je dobra povezava

imam ruter dlink 652 http://www.mimovrste.com/artikel/247004..., pa zdj sem nasel se http://www.mimovrste.com/artikel/250001..., ki je kompatibilna z wd tv

pa menda se fajn razumeta ruter in ta usb mrezna, verjetno v sredo dobim pa sprobam in seveda sporocim tukaj, kako se bo obneslo



Ne vem, zakaj bi gledal 720p, če imaš več ali manj v 1080p.
Si pa preberi, kar sem ti napisal glede brezžične povezave za to škatlico.
Da ne boš čez kakšen mesec jokal, zakaj ti občasno linija pada ali celo da se ne bo hotel povezat.
Upam, da imaš vsaj zelo kratko linijo.

sem sprobal od dlinka usb mrezno in ti morm rect, da si mel kar prav. Slab signal, navadni divxi so stekal, cim se mal bolj obremenil NAS (ceprav ne vem v cem je fora da pol slabse dela prenos po luftu)
Youtube dela fajn, ze dvd mi je stekal preko lufta, ko sem sharal iz NAS-a, nisem se probal sharanje iz pcja, mogoce bo boljse, 720p steka, da o 1080p ne govorim hehe

kmalu sprobam se dlink dir-825 router in usb mrezno dwa-160, oba imata dual band moznost, mogoce mi uspe poslat film preko lufta na 5gHz, ostalo pa naj gre po 2,4gHz

ne vem kako je z drugimi napravicami, kot je wd tv glede brezzicnega prenosa, so kaj boljsi, al je isto sranje

cekr ::

Več ali manj je skoraj povsod štala z USB dongli. Kje je problem pa lahko ugibam. Glavni je v tem, da je zadeva prostorsko omejena. Najprej omejitev velikost za čip, kje je prostor za antenco je pa drug problem. Zadeva se rada ob dalji uporabi, večjih prenostih včasih toliko segreje, da je vprašanje, kdaj potem poklekne.

Izkušnje, ki si jih pridobil, so enake tudi drugim. Za YouTube je dovolj, za večje prenose pa ni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

astras ::

:D pri xtreamerjih seveda ni problemov z dongli
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Robert2 ::

mene pa zanima če imate zunanje diske vedno priklopljene ali jih po končanem predvajanju izštekate

cekr ::

Zunanji disk se mora avtomatsko izklopit, ko ugasneš zadevo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Robert2 ::

cekr je izjavil:

Zunanji disk se mora avtomatsko izklopit, ko ugasneš zadevo.



ampak tudi če je naprava ugasnjena je viden na računalniku v mreži in lahko pošiljam datoteke na disk in obratno, a je to normalno?

cekr ::

Pri meni se ne vidi.

To velja za WDTV Live. Ne vem pa, kako je z drugimi modeli.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Robert2 ::

cekr je izjavil:

Pri meni se ne vidi.

To velja za WDTV Live. Ne vem pa, kako je z drugimi modeli.


Jaz imam WD TV LIVE WIFI ( http://www.mimovrste.com/artikel/224000... )
in tudi če je zadeva ugasnjena lučka na disku ali ključku sveti in preko računalnika lahko dostopam do diska ali ključka, a je pol moj predvajalnik pokvarjen a je to normalno?
In ali bom uničil disk če bo vedno priklopljen?

cekr ::

Imaš novejši model. Disk se ne bo pokvaril.
Upam, da ti ga ob neuporabi vsaj ustavlja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Robert2 ::

cekr je izjavil:

Imaš novejši model. Disk se ne bo pokvaril.
Upam, da ti ga ob neuporabi vsaj ustavlja.


Ja, če nič ne dela se tudi ne vrti (disk) ampak lučka sveti najbrž je v pripravljenost.

Hvala za odgovore cekr

Desty ::

Ne nadgrajujte na novi FW! Sem nadgradil in sedaj mi tudi 1GB mkv fajli prek brezžične mrežeš štekajo, film vrže ven, zgubi povezavo... :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Desty ()

gorann ::

po nekaj tedenski uporabi dlink dwa-140 usb mrezne in wd tv live z ruterjem dlink 645 lahk recem da 720p dela kr fajn, 1080p pa steka, ko sharam iz mreze.

BadWolf ::

Kako se naredi playlisto?
Zna, dat video na queue, ampak ko tam kaj zaženem, mi odigra samo en video, ne gre avtomatično na naslednjega.

BadWolf ::

Ok, sem ugotovil, na queue moraš pritisnit play, da ti odigra vse fajle, ok pa odigra samo enega. Vseen bi lahko imeli malo enostavnejši način za tole.

astras ::

vecina predvajalnikov ima na ta nacin reseno zadevo
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Serial ::

Zdravo mene zanima ali lahko WD TV Live WiFi zazna time capsule shared trdi disk in nato iz tam predvaja filme, oziroma zanima me tudi to -> če se prav razumev lahko jaz dostopam preko omrežja na trdi disk ki je povezan na WD TV Live WiFi (kar pomeni, da lahko dajam gor filme preko omrežja)?
Če ima kdo s tem kakšne izkušnje bi prosil za kak komentar. Sam sem kupil Time Capsule in sem upal, da bo Samsung Tv priklopljen v omrežje sam prepoznal nekako zunanju trdi disk povezan na TC tako, da bi lahko pač preko omrežja dajal filme na trdi disk in potem gledal film na TV-ju. Žal ni tako. In sem ugotovil da bi rabil imet eno napravo, ki bi delovala kot DLNA server. Se mi pa zdi, da se tale WD TV Live WiFi zelo približa temu kar iščem.

Lp

krepki ::

No jaz sem pred 14 dnevi dal na servis moj stari WD TV Live,ki bi mu decembra potekla garancija,skratka je začel štekat v vseh formatih.

Danes me kličejo iz trgovine da lahko pridem po wd tv live,na moje začudenje me ja čakala nova škatlica z novejšim WD TV LIve wifi.

Sem ga sprobal in deluje,hitreje kot stari tudi naloži se hitreje,se pa zaradi tega tudi verjetno malo bolj greje tudi ko je ugasnjen.

Filmware,ki je naložen je verzija 1.04.12 novejši ,ki mu ga ponuja,pa 1.10.13 pa me zanima kao je zdaj z tem ker eni opisujete težave z to nadgradnjo.

e-marko ::

Imam zadnjo verzijo in vse deluje brez težav. Povezan sem s kablom.

Lp
...somebody, somewhere...

Serial ::

Ima kdo mogoče kakšen odgovor zame?
(Dva posta nazaj)

lp

SpEkTr ::

Hoj,mene pa zanima ce je ze kdo probal iptv od siola na wdtv live? Obstaja iptv plugin za wdtv,ampak mi ne uspe se. Ma kdo kak info?
lp Dejan

KontraCepec ::

A je v redu, če naprave nikoli ne daš v standby? Ko greš spat torej samo ugasneš TV in pustiš WD TV, da normalno laufa. A je mogoče, da se potem sam ugasne?
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

Aar2rk ::

Sem kar nekaj časa brskal po forumih, pa nisem našel skupnega odgovora na zatikanje filmov preko kabla z PC-ja. Imam HD TV Live (stara verzija, brez wi-fi), firmware 1.06.34_V.
Torej, film najprej rabi veliko časa, da se sploh zažene, in ko/če mu uspe s predvajanjem, se začne nekje zatikati. Pavza povzroči podoben (minutni) zamik z zatikanjem. Z direktno priklopljenega diska mi je isti film uspelo pogledati.
Sumil sem firmware, kar tudi drugi pravite.
Kar je zelo zanimivo, uradna stran WD navaja verzijo 1.06.15 kot zadnjo, medtem ko je 1.06.34 našteta med ostalimi.

Downgrade/roll back na 1.06.15_V je pomagal. Filmi preko kabla z PCja vsaj zaenkrat (ravno probal) se zaženejo hitreje, pavza dela normalno.

upam, da post še komu pomaga. Ne pozabite ročno spremeniti verzije firmware-a v wdtvlive.ver na nekaj večjega od obstoječega na napravi pred rollbackom.

@SeBa1987
Kar me še zanima, je zakaj ima potem SeBa1987 podobne probleme z to verzijo, si kaj ugotovil in rešil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

SeBa1987 ::

Olorin jaz sem downgradal firmware na 1.05.04 in mi zadeva deluje vredu zaenkrat... kje pa si zasledil za firmware 1.06.34? Kolikor vem je
zadnji uraden firmware 1.06.15. Zanima me tudi če je morda firmware od tretje generacije predvajalnika (WD TV Live Streaming Media Player) morda
kompatibilen z WD TV Live predvajalnikom?

Aar2rk ::

@SeBa

firmware 1.06.34 mi je kar WD TV Live sam upgrejdal, sicer sem ga pa videl na uradnem seznamu
aha, pri GPL code, tukaj:
http://support.wdc.com/product/download...

kar sem šele zdaj ugotovil, namreč da je to GPL, pa čeprav kar od WD. Kako se je sama inštalirala na moj WD nimam pojma.
Razen da niso delali filmi z PC-ja, je imela ta verzija čisto drugačen internetni (vsaj YouTube) vmesnik.
Sicer pa sam zdaj z 1.06.15 nimam nobenih problemov, gledam HD 1080p preko mreže mirno.

O kompatibilnosti firmwara med različnimi modeli pa ne vem žal nič.

SeBa1987 ::

nevem kako je glede tega 1.06.34 firmwara... nekaj sem bral da so bili določeni problemi ampak sam nevem kako in kaj... tega si ne znam niti
instalirat in sploh nevem če bi probal... mogoče ma kdo drug kakšne izkušnje s tem najnovejšim firmwarom... imam neko različico tega firmwara ki je velika
malo manj kot 60 mb v njej pa samo ena datoteka root.bin in nevem kak bi to upgradal ker sem vajen na drugačen način upgradat predvajalnik

Anney ::

Zadnji uradni firmware je 1.06.15, na njem deluje vse odlično razen BluRay menuji ne, če gdo ve, če v katerem firmwaru delujejo bluray menuji, (podobno kot dvd) naj mi pove.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

SeBa1987 ::

anney zakaj pa rabiš menu? sej si vse nastaviš (zvok, podnapisi) ko predvajaš film

Anney ::

Za dvd file so porihtali, zanima me pa še kako je z bluray imam najnovejši firmware, mogoče ima kdo kaj starejšega in lahko sproba?

Bluray ima veliko dodatkov, kateri znajo bit zanimivi, in mi gre na zivce ker jih ne morem pogledati na TV, razen če jih demuxam ven, ker katerokoli datoteko klikneš te vrže v main movie.

Andrej_ID ::

Ali ta stvarca tudi tezi s cinavia zascito ali lahko mirno streamas iz racunalnika?

e-marko ::

Ne teži s cinavia zaščito.

Lp
...somebody, somewhere...

astras ::

tile sigurno ne tezijo ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

cekr ::

A ima kateri od teh PopCornov vgrajen webbrowser?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

e-marko ::

Prečekiraj link, ki ga je prilepil uporabnik astras in/ali vprašaj v temi o popcornih.

Lp
...somebody, somewhere...

krepki ::

Meni so pa začeli na tem novejšem WD Tv Live WiFi štekat dvd filmi,HD 1080p pa se za renutek ustavi kot da izgubi povezavo,povezan sem z kablom na router linksys E3200.

moskva123 ::

sem se precej namučil, prebral vse , kar ste o tem pisali, pa mi vseeno ne prepozna srt.podnapisov, z enakimi imeno, kot so filmi, iz usb ključa, ki je dobro nadaljeval na prijateljevem aparatu, ki sem ga testiral pred nakupom
subtitle mi izpise off, pritis na gumb ne spremeni ničesar, pritisk na option ne pokaze subtitle opcije...
precej izgubljen
hvala

Anney ::

Uploadaj te podnapise na http://www.zippyshare.com/ in nam daj link, da vidim kaj ustvarjaš, .srt podnapise bi mogel normalo prebrati, probaj podnapise še 1x prepisati, ko jih uploadaš na ključ včasih pomaga, ime pa mora biti popolnoma isto in ne preveč znakov, spremeni recimo na film.avi (video datoteka) in film.srt (podnapisi).

lp

e-marko ::

Deluje tudi opcija npr.: film.avi in potem podnapisi film.srt, film.slo.srt, film.en.srt, film.hr.srt in tako naprej.

Lp
...somebody, somewhere...

moskva123 ::

hvala za odgovore
preimenoval vse v takratke
zaenkrat še ne dela, ne glede na to, kako imam v menujo video output nastavljene subtitle ali na default on, off
posredujem linkehttp://www40.zippyshare.com/v/25923754/...
http://www40.zippyshare.com/v/81992849/...
http://www40.zippyshare.com/v/24911254/...
http://www40.zippyshare.com/v/3649181/f...

sedaj sem poskusil še tako, da sem odstranil vse mape, tako da je na usb ju, samo avi ali mkv in zraven istoimenski srt
potem več ne vem, kako naprej

moskva123 ::

sedaj, ko sem zbirisal vse mape pa dela
hvala za pomoc
do naslednjih tezav

Ninja333 ::

Pozdravljeni

Imam problem z WD TV Live-om. Čez vikend mi je crknila matična plošča in sem jo moral zamenjati. Pred tem sem imel na matični posebaj omrežno kartico (on board je crknla pred časom), sedaj na novi pa imam on board in se preko nje povezujem na omrežje, internet.

Pred tem mi je WD normalno zaznal windows share, sedaj pa ni varjante, da bi ga usposobil. Delovne skupine imam enako poimenovane v win in na WD. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe, da mi WD ne zazna računalnika v omrežju.

Prosim za pomoč.

Hvala in lp

Aar2rk ::

@Ninja
Probaj preimenovat v default ime, Workgroup. Meni dela samo tako. Sicer nisem po updejtih firmwara nikoli probal, če so popravili, čeprav mi je šlo zelo na živce, da ne morem imeti svojega imena.

če ne bo pomagalo pa javi, da probam jaz končno spet s svojim imenom delovne skupine :-)

Ninja333 ::

ma ja sej mam na kompu workgroup in na wd-ju isto. probu sm vse živo kar sm najdu na googlu. a pr teb je tud tko, da ne glede na to kakšne črke daš(velik,male), vedno potem z velikimi napisano?

res mi ni jasno kaj bi lahko bilo, nisem si mislil, da se bo z zamenjavo matične pojavil ta problem. od 11.00 dopoldan se matram s tem :(

Aar2rk ::

Izpis workgroup je vedno z velikimi v lastnostih (properties) tvojega računala.

zakaj pa ne dela pa žal nimam pojma. Kaj direktno z zunanjega diska ti dela? A sploh kaj dela? Kako si imel pa prej dodatno mrežno, si probal tisto spet priklopit?

upam da ti je tačas že ratlo....

Nejcos ::

Jaz imam podobne probleme, da včasih ne zazna share fila. REŠITEV: v network settings na wdtv pritisneš check connection-skoraj vedno pomaga, 100% pa je če še enkrat vtipkaš ročno IP.

SeBa1987 ::

za vse ki še ne veste je izšel novi uraden firmware za WD TV LIVE! (1.06.41 beta verzija) :)
link: http://community.wdc.com/t5/WD-TV-Live-...

sam sem ga preizkusil in sem zaenkrat zelo zadovoljen :) dela tudi frame rate, ki v verziji 1.06.14 ni deloval...

LP

fopi ::

Mene pa zanima ali se da na WD TV Live WiFi izklopiti WiFi? Skratka tako da ne dela oz ne oddaja signala ali kako bi temu rekel.

rikta33 ::

imam naložen fw od b-rad-a 1.02...0.4.7.3, in zdaj po nekaj letih umsp ne dela oz. postaje z neta sploh ne pokaže na screenu...any idea?

hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rikta33 ()

sajmon ::

Danes mi je wdtv live ponudil nov firmware. Ena od novosti je posodobljena google aplikacija. Ena od novosti je možnost upravljanja predvajanih posnetkov preko android telefona (youtube remote

Aar2rk ::

Po novi instalaciji win7 imam zanimiv problem.
Sherani folderji se na WDTV live eni vidijo eni pa sploh ne, čeprav so vsi enako sherani. Sicer na mreži se vidijo čisto normalno vsi, sam WDTV si izmišljuje, katere bi videl in katere ne. Zgodilo se je tudi, da je enega videl, potem naslednjič pa ne več. Ta glavnega (Filmi) na srečo edinega vidi konstatno in v redu. Tudi enega z dolgim imenom (16 znakov, brez presledkov) in na drugem disku v rač. je nekaj časa videl, ampak zdaj je izginil.

Kdo imel podobne probleme? Kakšna ideja?

astras ::

avast?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***
««
20 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119380 (18539) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821589 (15027) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150850 (33419) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115050 (3223) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407689 (3673) umexteacher

Več podobnih tem