» »

Wd TV Live

Wd TV Live

««
19 / 24
»»

MosquitoB ::

Trenutno sem dal gor 1.06.04, pa je problem isti, pri DVD-R se zvok kar zgubi, pri AVI pa je OK. Pri prejšnji verziji 1.05.18 je bilo isto. Ali ima kdo še prejšnjov verzijo, mogoče bo potem v redu.

thx

e-marko ::

Sam sem poskusil s prejšnjo in zadnjo verzijo in dela brez težav. Predvajal pa sem enih 10 min in sicer enkrat preko mreže in tudi preko usb ključka.

Kako pa imaš povezan zvok? Sam imam trenutno hdmi kabel v tv, ki preko optičnega kabla nato vrača zvok nazaj do AV sprejemnika.
Bom pa v kratkem povezal wdtv direkt v av sprejemnik in nato naprej v tv. Sprejemnik ima namreč hdmi vhode in izhode.

Sem pa opazil, da noče predvajati ene mp4 datoteke kar me je kar malo šokiralo...
Mediainfo pravi za ta fajl tole:
Format                           : Matroska
Format version                   : Version 2
File size                        : 1.90 GiB
Duration                         : 1h 41mn
Overall bit rate                 : 2 683 Kbps
Encoded date                     : UTC 2012-01-10 14:20:04
Writing application              : mkvmerge v5.2.1 ('A Far Off Place') built on Jan  2 2012 23:21:10
Writing library                  : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Video
ID                               : 1
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : High@L4.1
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 6 frames
Muxing mode                      : Header stripping
Codec ID                         : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                         : 1h 41mn
Bit rate                         : 2 299 Kbps
Width                            : 1 280 pixels
Height                           : 528 pixels
Display aspect ratio             : 2.40:1
Frame rate                       : 23.976 fps
Color space                      : YUV
Chroma subsampling               : 4:2:0
Bit depth                        : 8 bits
Scan type                        : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.142
Stream size                      : 1.59 GiB (84%)
Writing library                  : x264 core 116 r2074 2641b9e
Encoding settings                : cabac=1 / ref=6 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=2299 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default                          : Yes
Forced                           : No



Lp
...somebody, somewhere...

astras ::

pa to je wd... kupi si xtreamer ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

e-marko ::

Ni potrebe, imam še PS3 in lahko skombiniram v slučaju krize.

Lp
...somebody, somewhere...

gorann ::

nemogoce da ne predvaja zvok. mal nastavitve poglej pa ce nimas surround doma pol dj na stereo v meniju od dvdja


sj je govora o dvd filmu?

SkyEye90 ::

Ima DVD film DTS zvok? Če ga ima, potem ga TV verjetno ne zna predvajat (vsaj večina TV-jev ga ne podpira).

e-marko ::

Kolikor sem razumel uporabnika MosquitoB, mu zvok prekinja oz. izginja. Torej dela in ne dela na momente.

Lp
...somebody, somewhere...

MosquitoB ::

ugotovil sem da zvok jebe antivirusni program, imam pando, ker sem povezan preko Siola. Če izklopim Pando, potem dela ok.

MosquitoB ::

sem mislil, da je rešen problem, pa še vedno ni; povezan imam samo preko HDMI na TV; TV je dokaj nov LG 42LV6500; ko sprožim film iz PC nekaj časa dela OK, potem pa zvok kar izgine oz. prekinja; lahko kdo pomaga??

THX

mojmoj ::

Jaz pa imam problem da se mi wd tv live ne poveže več preko hdmi na tv. Če priključim katerokoli drugo napravo na isti hdmi port na tv deluje. Tako da hdmi port na tv je ok. Probal sem tudi na drugih tv-jih in nekje dela nekje ne. Dela predvsem na novejših tv-jih. Kaj bi lahko bilo?

drejc87 ::

zanimam me ali lahko WD TV Live uporabim za gledanje IP TV (siol, t-2), glede na to da naj bi predvajal M3U playliste? hvala

p4 ::

Odločam se za nakup "media centra" za streamanje glasbe in filmov na TV. Odločam se med novim xbox 360 in WD TV live WIFI. Kaj mi priporočate? Igric načeloma ne igram..

vander ::

Uporabljam WDTV Live in PS3 media server, v glavnem za mkv datoteke. Podnapise vstavim v film z mkvmerge in zadeva deluje brez problemov. Zanima me, če se lahko še kdo nezaželjen priklopi na moj PS3server, ker je le ta viden v brezžičnih omrežjih in označen kot nezaščiten?

e-marko ::

Zakaj pa uporabljaš PS3 media server? Sam sem ga uporabljal le, ko sem predvajal filme preko PS3, sedaj pri WD Tv Live pa res ni potreben saj zna sam predvajati zadevo preko mreže. mkvmerge je tudi nepotreben kajti podnapis samo vržeš v isto mapo s filmom in deluje. Zakaj torej?
Lp
...somebody, somewhere...

SeBa1987 ::

imam en problem in sicer imam zadnji uradni firmware (1.06.15) in imam veliko težav pri gledanju filmov preko mreže. Predvaja mi sicer dobro, edino previjanje filmov dela zelo počasi (wd tv se zelo počasi odziva, ko hočem prevrteti naprej ali nazaj). Poskušal sem downgradati na verzijo 1.04.31 in takrat je problem rešen toda kot zakleto se pojavi drug problem! :) Kopiranje na disk, katerega imam priključenega na wd tv je zelo počasno. V verziji 1.06.15 je kopiranje delalo zelo hitro. Poskusil sem poiskati kakšno rešitev na tujih forumih, toda brez uspeha. Če ima oz. je imel kdo podobno težavo in jo je uspel rešiti bi prosil za pomoč.

LP

mihaylo ::

A lahko priklopim WD TV live kar direktno na Siol komunikator za LAN povezavo al rabim vmes še kaj drugega (router)?

SeBa1987 ::

mihaylo je izjavil:

A lahko priklopim WD TV live kar direktno na Siol komunikator za LAN povezavo al rabim vmes še kaj drugega (router)?


jaz imam povezano z mrežnim kablom, ki gre iz wd na modem (Prospero 632), tak da ne rabiš nič drugega.

mihaylo ::

Men ne dela, pa dam na Liveu avtomatsko iskanje mrežne povezave pa nč... povežem pa z komunikacijskim prehodom (modem) Sagem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaylo ()

SeBa1987 ::

mogoče maš firewall vklopljen al pa kaj... malo si poglej poste za nazaj, ker so drugi tudi imeli težave s tem

Desty ::

Ima kdo mogoče idejo, zakaj WDTV ne vidi Windows Server 2008 sharinga? Na računalniku lahko lepo dostopam do sharea, WDTV ga pa sploh ne vidi.

nale77 ::

Prebiram že zadnjih par dni po raznoraznih forumih glede problema predvajanja mkv datotek na WD TV live preko mreže iz sharea na računalniku. Navedeni je bilo kar nekaj možnih napak zakaj pride do zatikanja filma. Vendar sem ugotovil, da imam te težave odkar sem zamenjal OS in sicer iz XP-jev na 7. Mi lahko mogoče kdo pomaga, v čem bi bil pri 7 problem oz.če ni druge opcije bom šel nazaj na XP-je.

vander ::

Z PC na TV, meni dela brez problemov.
http://www.ps3.si/index.php?action=klub...

e-marko ::

Nekaj dni je že zunaj novi fw 1.07.15, če je kdo slučajno spregledal. Mogoče celo pomaga komu pri težavah.
http://support.wdc.com/product/download...

Lp
...somebody, somewhere...

astras ::

:D
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

SeBa1987 ::

e-marko je izjavil:

Nekaj dni je že zunaj novi fw 1.07.15, če je kdo slučajno spregledal. Mogoče celo pomaga komu pri težavah.
http://support.wdc.com/product/download...

Lp

samo to ni za WD TV Live firmware ampak za novi Streaming Media Player... zdaj edino če je kompatibiln firmware za oba playera to pa nevem... ve kdo kaj več mogoče o tem?

e-marko ::

To je za zadnji model WD TV Live (Gen 3), ker mi je sam ponudil nadgradnjo.
Če imaš povezanega na internet poženi preverjanje posodobitve in bo sam zaznal.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

jakc3007 ::

Zanimam se za nakup WD TV LIVE WIFI.
Uporabljal bi ga tako, da bi na medijski predvajalnik priključil še svoj 2tb zunanji disk. in to nato priklopil na tv. Zanima pa me, ali je mogoče, da iz računalnika nalagam nove filme na zunanji disk preko Wifi povezave.? In če, kako?
Hvala in LP jakc

Anney ::

Desty ::

Ima še kdo težave z novim WD TV Live WiFi? In sicer, predvajanje preko mreže (SMB/ Windows share) dobesedno štrajka. Enkrat dela, enkrat se zatika, enkrat ne dela... Mreža je OK, le WDTV štrajka. Kaj lahko storim?

roberto07 ::

Ali lahko kdo pomaga ?
Meni se je pa začelo dogajat, da WD TV LIVE noče več predvajat filmov (kateri koli format) in tudi
muzike, dela izključno pregledovanje slik. Ko hočem pognat kakšen film/muziko, se pokaže tista vrteča
ikona, ki naj bi pomenila, da se zadeva nalaga. To lahko pustim 5min in ne bo nič naložil. Če WDja
resetiram, lahko odprem en film oz muziko, nato zopet nič.
Sedaj bi rad WDTV live posodobil z B-RAD firmwarom, pa miposodobitev ne dela čeprav naložim firmware na root dir USB-ja. Težave je v tem če imam priključen mrežni kabel v napravo, takrat mi javi da novojše posodobitve ni navoljo, če pa mrežni kabel izključim pa z USB-ja ne naloži datotek. Prebral sem že skoraj cel forum pa nikljer nisem zasledil v čem bi bila težava. Omenjeno je da morajo biti vse tri datoteke na root USB (pri originalnem firm..sem tudi to poskusil) spremenil sem verzije v večjo,in nimam več idej. Pri B-RAD firm.... je samo ena od teh treh datotek ki so pri originalu, tako da nevem kje bi spremenil verzijo da bi se zadeva posodobila preko USB-ja.... Če ima kdo kakšen nasvet kako WDTV live posodobiti preko USB ne pa preko neta se priporočam. LP R

SkyEye90 ::

Imaš dve datoteki, wdtvlive.bin in wdtvlive.ver
Datoteko wdtvlive.ver odpreš z beležnico v njen piše naprimer

VERSION='1.04.31_V'LOCATION='wdtvlive.bin'PKG_LOCATION='wdtvlive.pkg'

popraviš verzijo v višjo številko, kot jo imaš ti, naprimer če imaš zadnjo uradno je to 1.06.15, zato popraviš na višjo in SHRANIŠ. Še enkrat preveri z beležko, če res piše kar si napisal, naprimer

VERSION='1.07.31_V'LOCATION='wdtvlive.bin'PKG_LOCATION='wdtvlive.pkg'

Ta dva fajla daš na USB, ugasneš WDTV. prižgeš in ti avtomatsko javi da je na voljo nova verzija sofware-a in ga naložiš.

Če si delal tako, potem bi zadeva morala delat, meni je vedno. Imam pa WDTV Live (ne tega zadnjega novega).

PALOMINO ::

Pozdrav,

mene pa zanima sledeče ali sta WD TV Live in novi WD TV Live wi-fi enaka po specifikacijah (razen seveda wi-fi) ali je razlika še kje?

Hvala.

camx ::

Kašno je kaj stanje na WD TV Live (wi-fi) z zadnjim firewarom? So še vedno problemi?
Kaj pa primerjava z Philips HMP5000? Kaj ima WD kar Philips nima? Predvajata iste formate? Mnenja?

gregor ::

malo sem izgubljen okoli teh verzij wd tv verzij....

katera je sedaj zadnja verzija:

tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/224000...
ali je to isto kot:
http://support.wdc.com/product/download... (WD TV Live Streaming Media Player (Gen 3)

če ni, kakšna je potem razlika med obema in kje se dobi GEN3? Cena?

zanima me tudi kaj pridobim, če vzamem xtreamer sidewinder 3, torej ali se splača dati 50 eur več..

hvala

LP

astras ::

seveda se splaca ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

gregor ::

morda kakšna utemeljitev :)

sicer pa na moje prvo vprašanje lahko sam odgovorim, gre za isto zadevo, torej gen3 z wifi povezavo

lastniki wd tv live, ali imate nameščen uraden firmware oz imate nameščen alternativen fw, kateri?

hvala

LP

e-marko ::

Sam imam uraden fw. Ravno nekaj dni nazaj so izdali novo verzijo.
Zaenkrat zadostuje in tudi predvaja vse kar imam za predvajati.

Lp
...somebody, somewhere...

MrWerewolf ::

camx je izjavil:

Kašno je kaj stanje na WD TV Live (wi-fi) z zadnjim firewarom? So še vedno problemi?
Kaj pa primerjava z Philips HMP5000? Kaj ima WD kar Philips nima? Predvajata iste formate? Mnenja?


UP
ker se tudi jaz odločam med WD TV Live in Philips-om HMP5000 in me zanima katerega izbrati

L.P.

gorann ::

nisem gledal, ce je ze kaj napisano, rabil bi usb brezzicni adaptercek za svoj wd tv live, pa me zanima kateri je najboljsi glede signala
parkrat sem ze zasledil, da so zelo svoh ti adaptercki glede signala

cekr ::

gorann je izjavil:

nisem gledal, ce je ze kaj napisano, rabil bi usb brezzicni adaptercek za svoj wd tv live, pa me zanima kateri je najboljsi glede signala
parkrat sem ze zasledil, da so zelo svoh ti adaptercki glede signala



Na uradni strani poglej, katere USB dongle sploh podpira, da ne boš klel, ker ti ga sploh ne bo zaznal.

Drugače je pa itak vseeno katerega vzameš. Se pa zadevi zelo rado zmeša. Meni recimo že 2 dni meše dol linijo, ko se začne kakšen strim. Če imaš vsaj malo možnosti, raje potegni kabel.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

polde66 ::

Nimam WD-ja imam pa Egreata. Do sedaj sem imal na palčki od extreamerja, za foro pa sem si kupil še :
http://www.asus.com/Networks/Wireless_R...
Gre za mali rutarček, ki podpira 3g deljenje in še 5 funkcij. No fora pri tem je da brezžično sprejema signal in ga imam potem žično povezanega narej v Egreata. Kaj naj rečem, Asus mi je precej ojačal signal, res pa je da je zadej za TV-jem malce več robe in še en kabel priklopljen v elektriko, čeprav se napaja tudi lahko sam iz USB-ja. Samo v zazmislek. Za USB antenco boš dal 20 eur za tole pa 36.
polde

gorann ::

nemorm potegnit kabla, ker bo v drugi sobi in bi moral vrtat skozi steno, pa da napeljem po kotih, bi rabu 20m kabla

36eur mi je prevec za tale asus rutercek, to je skoraj pol cene za wd tv live wifi:)

medenko ::

pol cene? kaj ni wd tv wifi live 100€?

cekr ::

gorann je izjavil:

nemorm potegnit kabla, ker bo v drugi sobi in bi moral vrtat skozi steno, pa da napeljem po kotih, bi rabu 20m kabla

36eur mi je prevec za tale asus rutercek, to je skoraj pol cene za wd tv live wifi:)



Kabel je relativno poceni. Mogoče dobiš še kje kakšnega rabljenega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gorann ::

kabel odpade, tud ce je zastonj, rad bi wifi adapter pa da ne zgubi signal ze po dveh metrih

pa napisal sem skoraj pol cene wd tv wifi ce prstejes.postnino pa smo res blizu polovici cene

Lucio ::

preko wifi lahko HD pozabiš.

gorann ::

zakaj? sj 720p je tud hd, to bi moralo delat brez problema, ce je dobra povezava

imam ruter dlink 652 http://www.mimovrste.com/artikel/247004..., pa zdj sem nasel se http://www.mimovrste.com/artikel/250001..., ki je kompatibilna z wd tv

pa menda se fajn razumeta ruter in ta usb mrezna, verjetno v sredo dobim pa sprobam in seveda sporocim tukaj, kako se bo obneslo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

cekr ::

gorann je izjavil:

zakaj? sj 720p je tud hd, to bi moralo delat brez problema, ce je dobra povezava

imam ruter dlink 652 http://www.mimovrste.com/artikel/247004..., pa zdj sem nasel se http://www.mimovrste.com/artikel/250001..., ki je kompatibilna z wd tv

pa menda se fajn razumeta ruter in ta usb mrezna, verjetno v sredo dobim pa sprobam in seveda sporocim tukaj, kako se bo obneslo



Ne vem, zakaj bi gledal 720p, če imaš več ali manj v 1080p.
Si pa preberi, kar sem ti napisal glede brezžične povezave za to škatlico.
Da ne boš čez kakšen mesec jokal, zakaj ti občasno linija pada ali celo da se ne bo hotel povezat.
Upam, da imaš vsaj zelo kratko linijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gorann ::

ne vem zakaj bi gledal 1080p na monitorju, ce pa 720p ni nc slabse na 24"

bomo vidl, se vedno lahk vrnem nazaj, ce ne bo delalo fajn

je pa kar nekj metrov do ruterja, okoli 7m, vmes je ena stena

MrWerewolf ::

Pozdravljeni,
nabavil sem WD live tv in imam zunanji disk vedno priklopljen, pa me zanima če je to narobe saj lučka na disku stalno sveti tudi ko je predvajalnik ugasnjen, je pa viden disk v mreži in lahko prenašam datoteke preko mreže tudi ko je predvajalnik ugasnjen.
No v glavnem zanima me, če lahko tako uničim zunanji disk če je vedno priklopljen?
««
19 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119312 (18471) Han
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821473 (14911) kamuee
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150562 (33131) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115037 (3210) Robert1
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407680 (3664) umexteacher

Več podobnih tem