» »

V Belgiji je OpenOffice pravi hit

V Belgiji je OpenOffice pravi hit

Slo-Tech - Kot poročajo na Unixmen, je v Belgiji uporaba odprtokodnega pisarniškega paketa OpenOffice pravi hit, saj njegov delež vztrajno raste. OVAM oz. belgijska verzija Agencije za javne odpadke je že pred leti uvedla podporo za odprtokodni format besedil ODF, sedaj pa le še čakajo na odločitev Ministrstva za okolje, ki naj bi dovolilo namestitev OpenOfficea na štiristo namizij. Tudi administracija v mestu Schoten je velik zagovornik tega programskega paketa, saj so letos poleti prešli na uporabo OpenOfficea, medtem ko bodo z uvedbo formata ODF še nekoliko počakali, bojda zaradi notranjih pritiskov. V ta namen jim je IT-oddelek podaril zbirko več kot petdeset filmov o uporabi novega pisarniškega paketa.

V pristanišču Antwerpen so začeli s pripravami na migracijo 1300 namizij na OpenOffice, končali pa naj bi do leta 2010. Ne bodo le uporabljali formata ODF, temveč bo postal ta format tudi glavni format za komunikacijo s partnerji. Njihov skrbnik IT-ja pravi, da je sedaj pravi čas za prehod na OpenOffice, saj bi v nasprotnem primeru prešli na Office 2007 in Visto, medtem ko je OpenOffice bolj podoben Officeu 2003, tako uporabnikov ne bo treba posebej izobraževati. Dodaja, da veliko večino uporabnikov lahko v pol dneva naučimo dovolj, da se iz povprečnega uporabnika prelevijo v nadpovprečnega. Pri migraciji je tako pomembno predstaviti razlike med Microsoft Officeom in OpenOfficeom ter uporabnike navaditi na strukturnejši pristop k pisanju dokumentov, ki jim bo v končni fazi koristil v vseh paketih.

131 komentarjev

«
1
2 3

3p ::

Yiii. 2010, leto OpenOffica.

pivo ::

Ah, to pa že ne...dab se jokal zarad tega. Sem probal po dolgem in počez oo...samo se mi ne dopade in sem šel kupit original MS office in je mir pr bajt:)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

antonija ::

Dokler si imel izbiro je vse OK.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

l0g1t3ch ::

Eh izbira pa taka. Dokler OO ne začne dobro delati z docx formatom je za precej ljudi neuporaben oz. omejeno uporaben.

antonija ::

@l0g1t3ch: Ni za videt... Belgijcem je kot kaze zelo vsec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pyr0Beast ::

hah. In ekonomist v trimotu, da Oo ni dovolj dober.. ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

lol
kdo sploh rabi docx id M$.a.:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

murmur ::

Eh izbira pa taka. Dokler OO ne začne dobro delati z docx formatom je za precej ljudi neuporaben oz. omejeno uporaben.


= tisti dan, ko bo OpenOffice absolutno identicen MSoffice-u, ga zacnem uporabljat. Drugace povedano nikoli. Sicer pa vecini uporabnikov MSoffica ki jih poznam, niti na pamet na pade, da bi uporabljali karkoli drugega. Pri tem ima seveda najvecji delez brezplacna piratska verzija. Lejmerji.

Verjetno bo prisel dan, ko bo odprti format postal standard in takrat bo stvar postala malo bolj zanimiva. Nihce se ne bo vec ukvarjal s tem kako "stvar" ni kompatibilna z Mircosoftom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Pyr0Beast ::

Da, in jaz ne diram več M$ office ker uporablja zabit docx standard, ki ga še njegove prejšnje verzije ne znajo prebrati.

Celo hišo počasi šlepam na odprtokodne zadeve ker se mi preprosto NE DA zaj* z problemi ki jih ustvarja M$. Da ne bo pomote, mama se je hitreje navadila na odprtokodne zadeve, kot jaz, pa je delala 30let+ z M$.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Da, in jaz ne diram več M$ office ker uporablja zabit docx standard, ki ga še njegove prejšnje verzije ne znajo prebrati.

Celo hišo počasi šlepam na odprtokodne zadeve ker se mi preprosto NE DA zaj* z problemi ki jih ustvarja M$. Da ne bo pomote, mama se je hitreje navadila na odprtokodne zadeve, kot jaz, pa je delala 30let+ z M$.

a update iz MS.com je tezko downloadat
?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pss-m ::

step by step, day by day....
open source FTW

jype ::

mtosev> a update iz MS.com je tezko downloadat

Ja, je, ker, kot nemara veš, večina ljudi ne plača za programe in posledično ne more nadgrajevati.

l0g1t3ch ::

@l0g1t3ch: Ni za videt... Belgijcem je kot kaze zelo vsec.


Tudi meni ni napačen in sem ga uporabljal od verzije 2.0 pa do pred kratkim. Problem je ker sem bil izoliran otoček sredi MS voda in sem se naveličal scati proti vetru.

Pa še 2 pomebna faktorja sta bla pri odločitvi in sicer
- izdelava nekega poročila po vnaprej predpisani postavitvi, kjer sm z OO zgubljal živce in mi je bila svar 10x lažja v wordu 2003 čeprav ga nisem bil vajen
- nizka cena 89€ za 3 licence za domačo uporabo

Mipe ::

Eh izbira pa taka. Dokler OO ne začne dobro delati z docx formatom je za precej ljudi neuporaben oz. omejeno uporaben.

Zakaj bi rabili docx? A je to obvezen format ali kaj? Ne ga srat.

dba ::

docx ni obvezen... ampak: folk dobi od lokalnega "sistemca" nove windowce pa ofice... napiše nekej v wordu (docx), pošlje kolegu... kolega jokat, ker mu ne odpre... prvi mu seveda zateži: "ja kaj a nimaš še novih oficev?!?" in gre nalagat še enden...

Folk je dobil že pred desetletjem in več idejo, da je .doc (pač wordow format trenutno aktualen) standard, in da tisti, ki ga ne uporablja pač ni v skladu z standardi...

hmmmm.....

Izi ::

Nisem noben fan nobene firme, ampak tudi če bi bil MS Office zastonj bi vseeno uporabljal OpenOffice.
Za uporabo sta obadva enaka, edina razlika je, da ti MS Office precej bolj zasmeti in upočasni računalnik.

Docx pa sploh ne vem kaj je. Od časa do časa naletim na Doc, z Docx pa v življenju še nisem imel opravka pa imam firmo.
Za pošiljanje in izmenjavo dokumentov naokoli je že leta splošno uveljavljen PDF format in tega ne bo nič več spremenilo.

1fris ::

OVAM oz. belgijska verzija Agencije za javne odpadke

posrečen tipo error :)

Izi ::

OVAM oz. belgijska verzija Agencije za javne odpadke

posrečen tipo error :)

OVAM stands for Openbare Afvalstoffenmaatschappij voor het Vlaams Gewest (Public Waste Agency of Flanders) and is responsible for waste management and soil remediation in Flanders.
Kje je napaka?
Ukvarjajo se z javnimi odpadki, podobno kot Snaga d.o.o. pri nas.

poweroff ::

1fris je morda hotel namigniti, da imajo na računalnikih odpadke.

Saj so jih imeli, pa so jih kot dobra agencija - pospravili in namesto njih namestili OpenOffice. :D

Sicer se pa zadeva morda prevaja kot Javna agencija za odpadke in ne Agencija za javne odpadke.
sudo poweroff

driver_x ::

Sicer ne vem, zakaj OOo ne bi zadoščal za veliko večino uporabnikov. Enkrat sem nekaj urejal na upravni enoti. Uradnik mi je moral pripraviti nek dokument. Postopek je bil tak, da je odprl tak dokument od nekoga drugega, ga shranil pod novo ime in vanj vpisal moje podatke. Glede izmenjave dokumentov pa: večina itak pride v pdf-ju, se pa sem ter tja najde kdo, ki pošlje kaj tudi v doc ali docx. Pri docx zadevo enostavno zavrnemo in prosimo za "običajen" format. Do sedaj še ni bilo nobenih problemov.

Icematxyz ::

Javna uprava naj sprejme za standard ODF format. Navznoter in pri sodelovanju z partnerji.

Problem rešen.

Ali pa naj EU spiše že to določilo enkrat da velja za vso EU. Se pravi ODF format ti v nobeni javni upravi v EU ne smejo zavrniti. In naj naši lakaji to samo potrdijo in dajo žig gor. Kateri paket bodo uporabljali se še vedno lahko država sama določi.

Kot pri milijon drugih zadevah naredijo. In je problem rešen.

Zgodovina sprememb…

chittax ::

Poleg tega da OOo brez problema prebavlja docx in ostale M$ krneki_x formate se da precej stvari hitreje in elegantneje obdelat v OOo kot v M$ office.
Vsaj po mojih izkušnjah. O.K., mogoče sem to le jaz, ki si na žalost nisem mogel vzeti časa nekaj let študirati M$-ovih UI prijemov, ki mi nekako nikdar niso sedli.

Icematxyz ::

Lahko pa počakamo na nova naročila in tiste flance ki jih v PDF naflancajo. Pa že samo tisti PDF pošljemo na Kosovo komisijo. Bi že moralo zadostovati za ovadbe?

joebanana ::


= tisti dan, ko bo OpenOffice absolutno identicen MSoffice-u, ga zacnem uporabljat. Drugace povedano nikoli. Sicer pa vecini uporabnikov MSoffica ki jih poznam, niti na pamet na pade, da bi uporabljali karkoli drugega. Pri tem ima seveda najvecji delez brezplacna piratska verzija. Lejmerji.
.


Čuden pripomba... sej še MSOffice ni absolutno identičen samemu sebi od verzije do verzije, oziroma je še manj identičen samemu sebi kot OOo.

trnvpeti ::

a ce imas kupljen office 2003
a ti windows update sam nalozi dodatek, da lahko gledas in ustvarjas docx?

5er--> ::

Tudi, če imaš vse piratsko lahko brez kakršnega koli preverjanja naložiš Compatibility pack.

fosil ::

Office 2007 podpira tudi ODF format.

Torej je treba samo določit ODF za standard, nato pa lahko vsak uporablja tist program, ki mu paše.
Tako je!

slitkx ::

lol
kdo sploh rabi docx id M$.a.:O

Bučman, večina (večjih) podjetij, posebej državnih.

darkolord ::

Torej je treba samo določit ODF za standard, nato pa lahko vsak uporablja tist program, ki mu paše.
Prej bi seveda ODF bilo treba spisati tako, da bi bil kot standarden format dejansko uporaben.

Mipe ::

Jok, večina uporablja .pdf za končne dokumente in .doc (ali interni format) za delovne dokumente, ki so samo za interno uporabo, to je v podjetju. .docx je bolj za tipe, ki se imajo za kul in napredne. Vsak pameten človek bo uporabljal format, ki je že potrjen, novotarije pa bo uvajal šele počasi, ko bodo bolj utrjene v javnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

fosil ::

Prej bi seveda ODF bilo treba spisati tako, da bi bil kot standarden format dejansko uporaben.

In kaj je narobe z ODF-jem?
Tako je!

zzokyy ::

kaj je res tako težko v office 2007 shraniti datoteko kot .doc in ne docx?? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzokyy ()

murmur ::


= tisti dan, ko bo OpenOffice absolutno identicen MSoffice-u, ga zacnem uporabljat. Drugace povedano nikoli. Sicer pa vecini uporabnikov MSoffica ki jih poznam, niti na pamet na pade, da bi uporabljali karkoli drugega. Pri tem ima seveda najvecji delez brezplacna piratska verzija. Lejmerji.
.


Čuden pripomba... sej še MSOffice ni absolutno identičen samemu sebi od verzije do verzije, oziroma je še manj identičen samemu sebi kot OOo.


Zakaj cuden? To, kar se dogaja z MSoffice od vezije do verzije za omenjene userje ni relevantno, pri konkurenci ( ce sploh ) iscejo le potencialno "identicnost" z njihovo trenutno verzijo MSoffice-a. Upam, da je ta misel dovolj razumljiva.

antonija ::

To, kar se dogaja z MSoffice od vezije do verzije za omenjene userje ni relevantno, pri konkurenci ( ce sploh ) iscejo le potencialno "identicnost" z njihovo trenutno verzijo MSoffice-a.

Glede na to da je (leta 2009) OOo bolj podoben MSO2003 kot pa MSO2007 bi rekel da ta misel ne drzi (vec).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

murmur ::

Super, potem manjka samo se vmesnik, ki ti pri shranjevanju .odf spremeni v .docx.

techfreak :) ::

Super, potem manjka samo se vmesnik, ki ti pri shranjevanju .odf spremeni v .docx.

Kaj boš s tem?

Mipe ::

Eni so obsedeni s tem .docx ... To je samo polišpan .doc.

murmur ::

Super, potem manjka samo se vmesnik, ki ti pri shranjevanju .odf spremeni v .docx.

Kaj boš s tem?


Ne vem. Nic. Zgolj za pridobivanje novih userjev.

Pyr0Beast ::

Ne vem. Nic. Zgolj za pridobivanje novih userjev.
R u insane ?

Mene eno figo brigajo userji kateri so obsedeni z novitetami in oh in sploh standardi, na koncu pa ne vidijo razlike ker imajo skrite končnice datotek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

murmur ::

Sarcasm, Anyone?

Pyr0Beast ::

ok :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

lol
kdo sploh rabi docx id M$.a.:O

Bučman, večina (večjih) podjetij, posebej državnih.


samo debili bi za državno upravo uvedli in uporabljali docx od M$.ja. prvič zato ker je to mlad standard, zelo nepodprt, drugič pa zato ker ga je M$ v oficih po svoje priredil.
kot je že nekdo rekel: samo tisti ki mislijo da so kul.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Morda pa zato, ker en MSjev tip lobira po podjetjih. Vsako večje podjetje ima enega takega, ki ga MS plačuje.

poweroff ::

Jok, večina uporablja .pdf za končne dokumente in .doc (ali interni format) za delovne dokumente, ki so samo za interno uporabo, to je v podjetju. .docx je bolj za tipe, ki se imajo za kul in napredne. Vsak pameten človek bo uporabljal format, ki je že potrjen, novotarije pa bo uvajal šele počasi, ko bodo bolj utrjene v javnosti.

Ja, dejansko je problem pri mojih sodelavcih, če dobijo docx, ker vsi uporabljajo še "stari" Word. No, jaz teh problemov nimam, ker OOo v Ubuntuju podpira docx že vsaj kakšno leto...

Super, potem manjka samo se vmesnik, ki ti pri shranjevanju .odf spremeni v .docx.

V OOo si lahko nastaviš default izhodni format, ki je lahko tudi .doc ali karkoli drugega.
sudo poweroff

darkolord ::

Ja, dejansko je problem pri mojih sodelavcih, če dobijo docx, ker vsi uporabljajo še "stari" Word. No, jaz teh problemov nimam, ker OOo v Ubuntuju podpira docx že vsaj kakšno leto...
"Stari" word je star pa 6 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lee ::

Uporabnik sem OOo od takrat, ko je Sun odprl kodo Starofficea in M$ officea sploh ne povoham več. Nekaterim še očitno ni jasno, kaj je to standarden format, kaj je nestandarden format. Od OOo verzije 2.0 shranujem vse v formatu ODF, ker je to standariziran format, in vem, da bo moj izdelek prikazan povsod enako, ne glede kateri operacijski sistem uporabljam, ker dnevno uporabljam več operacijskih sistemov. Problem M$ officea je da uporablja zaprt format, ki ni standarden, če bi bil standarden, bi M$ moral odpreti format in ga standardizirati, kar pa M$ noče, ker bi takrat lahko OOo brez problemov odpiral datoteke doc in docx, ter bi tako ostal brez $. Ampak, ker vemo, če se ljudje preveč zapiramo vase nas družba prej ali slej izloči. Za M$ officeom stojijo ljudje, kar ne pomeni nič dobrega za produkt, manjka še samo to, da evropska unija predpiše, da se morajo v javnih ustanovah uporabljat standardizirani formati za izmenjevanje datotek, pa je pogreb M$ officea zelo blizu.
Pri nas v Pomurju, še posebaj sedaj, ko je recesija, obrnemo vsak cent preden ga spustimo iz rok, zato sem začel nameščati ljudem Linux operacijske sisteme in s tem OOo. Pri enem predmetu je deklica, ki sem ji namestil eno linux distribucijo z OOo, je naredila seminarsko nalogo v OOo, ter jo pozabila shraniti v doc formatu, ko je učiteljica poskušala odpret, ji ni šlo odpret, zato jo je vprašala v čem je naredila, da ne more odpret, pa je rekla da ma linux in OOo, ter je rekla, da bo prinesla v doc obliki. Naslednjič, ko je prišla v šolo in hotela dati seminarsko nalogo doc formatu, je rekla učiteljica, da je že pregledala, ker si je dala na šolski računalnik namestit linux in OOo, ter je bila zelo zadovoljna in je dobila zaradi tega eno oceno višje. :D Najbolj šmešno pa je to, da je zaradi OOo si dala namestiti še linux.:D

Tear_DR0P ::

kdo sploh rabi docx id M$.a.

jaz, čeprav delam na promociji odprte kode tudi poslovno sodelujem z MS in oni si vse bolj resne dokumente pošiljajo v docx - pač dokler mi ga OOo odpre vredu, ko pa ne bo šlo, bom pa prosil če lahko pdf pošljejo :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

"Stari" word je star pa 6 let.

In zakaj bi morali kupiti novega, če je do sedaj vse lepo delalo?
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

My point exactly.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freiburg hoče nazaj na Microsoft Office

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4615579 (13061) g. Oden
»

Oracle predal OpenOffice Apache Software Foundation

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
85276 (4171) Ales
»

Izbrati OpenOffice ali LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8429538 (26216) darkolord
»

Pogodba z Microsoftom za RS ugodna

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
122355 (2355) andrej

Več podobnih tem