» »

V Belgiji je OpenOffice pravi hit

1
2
3

AmokRun ::

Am, a ni docx standardiziran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

darkolord ::

In zakaj bi morali kupiti novega, če je do sedaj vse lepo delalo?
Sej ni treba, samo dodatek stankaš z neta.

poweroff ::

Ja lej, jaz ne vem kaj je problem. Ali imamo tako nesposobne Windows admine ali kaj. Vem samo, da potem hodijo k meni z USB ključki, da jim pretvorim datoteke.

Skriti stroški, jap.
sudo poweroff

McMallar ::

Jah, k meni ni prišel še nihče, da bi mu pretvoril iz doc(x) v odf...

Kar pa se docx tiče, ni samo polišpan doc. Med drugim datoteka zasede nekajkrat manj prostora na disku. Preimenuj docx končnico v zip in ga lahko normalno odpreš in vidiš strukturo. Lahko ga editiraš brez Word-a.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

ALT ::

ja ce ne znajo instalirati compatibility pack potem imate res nesposobne admine.

Looooooka ::

Uporabnik sem OOo od takrat, ko je Sun odprl kodo Starofficea in M$ officea sploh ne povoham več. Nekaterim še očitno ni jasno, kaj je to standarden format, kaj je nestandarden format. Od OOo verzije 2.0 shranujem vse v formatu ODF, ker je to standariziran format


No lej s tem stavkom je najbl narobe to kar si sel odebelit.
Ce ze hocte bit pametni o standardih pol kj preberte.Glede tega, da je ta format od lanskega leta(vsaj mislim) ISO standard.Kar pomen, da je tvoj stavek CISTA neresnica.
Nasledn korak je da probate sploh v enem ali drugem formatu neki napisat brez uporabe enega ali drugega omenjenega programa.
Ce bi to naredu bi mogoce celo opazil, da dejansko(RAZEN CE SI DEBIL) ni tok tezko uporabljat zadeve(ne ene ne druge).

Na konc koncev se gre samo zato...ali bi neka firma ce ji tega NI treba podpirala nek format.Ce bi jst bil microsoft bi tud lepo svoj format fural.Pa ne zato, da bi mel nek monopol(ceprav bi znala bit posledica ravno to)...AMPAK preprosto zarad tega, ker je lazje razvijat neki kar si sam naredu.
In glede na to kok casa je microsoft zuni je edin razlog za zavracanje tega formata...freeloadanje in razvada ljudi, ki bi radi something for nothing.
In tle mas format, ki je SOMETHING FOR NOTHING, ki se ne bo nikol ZAPRL in je ODPRT.
V nos vam gre sam to, ker za razliko od opensource resitev microsoft TAKOJ dobi veliko stevilo uporabnikov.
Guess what...microsoft smo naredili uporabniki.Ni sam zrastel iz dreka neke neuporabne kode.Ce bi bil tok slab bi preprosto propadel(kot najmanj 10 distribucij linuxa na leto).

Zdej naj se pa se najde kksn genij in napise da je JSON bolj napreden format od XMLja...zato, ker ga microsoft se ni CIST posvojil...pa bojo komentarji perfect slashdot material.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Gandalfar ::

jaz si mocno zelim, da bi mi ljudje posiljali .doc datoteke, ki so de-facto standard in jih _vsi_ znajo odpirat. Posiljevanje z ODF datotekami se mi zdi popolnoma nepotrebno, glede na to da z .doc datotekami ni tezav.

gruntfürmich ::

---V nos vam gre sam to, ker za razliko od opensource resitev microsoft TAKOJ dobi veliko stevilo uporabnikov.

ja, hehe, takoj dobi veliko uporabnikov. največ takih, ki naredijo dokument v wordu v oficih 2007, pol ga pa shranijo (PREDVSEM) nevede v .docx.
pol pa nimajo pojma zakaj kolegu ne odpre.
jaka fora ja...

pom pogledal če se dobi za naš firmin ofis 2000 dodatek za odpirat docx.

im btw, ali je res docx v microsoftu tisti odprt in standardiziran???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Pa te flamewari so vedno isti... vedno se ugotavljajo stvari do katerih smo že nekoč prišli... zeh.. noč.
Microsoftov docx vs ostali.

Pyr0Beast ::

Kar pa se docx tiče, ni samo polišpan doc. Med drugim datoteka zasede nekajkrat manj prostora na disku. Preimenuj docx končnico v zip in ga lahko normalno odpreš in vidiš strukturo. Lahko ga editiraš brez Word-a.
A dej no ? Zasede ga čisto enako. V zip pa se je dalo odpirati dokumente že od Office XP ali še prej, kar je kvečjemu slabost, saj take zadeve crknejo že če jih grdo pogledaš-
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

OOo je čisto spodoben program. Enostaven za uporabo, ne ukvarjaš se s šminko. Problem je v uporabnikih, ki komaj da znajo shraniti, save as pa jim je španska vas, kaj šele izbira formata dokumenta. Uporabljam ga že leta in niti pod razno ne razmišljam, da bi uporabljal word. Proti OOo je za moje potrebe praktično neuporaben (pisanje dokumentov). Ne vem, kako je z drugimi, vendar na mojem compu je izris strani v 2007 obupno počasen. Pišeš, pa te izris črk ne dohiteva... Worda itak nisem nikoli uporabljal (torej več kot 20 let) - ali je bil WordPerfect ali pa kasneje OOo. wtf.

Na koncu pa je važno, da vse dela. Potem pa je itak vseeno ali Office ali OOo. Pa dvomim, da ste vsi plačali licenco za Word/Office. So, OOo, it is.

gzibret ::

> Kar pa se docx tiče, ni samo polišpan doc. Med drugim datoteka zasede nekajkrat manj prostora na disku.

Sem tudi sam tole opazil. Pred kratkim sem prešel na Office 2007 in en in isti dokument v obliki docx zasede od 30 do 50% manj prostora na disku, kot v doc obliki. Pa ne le docx datoteke, ampak tudi xlsx datoteke. Pptx-i so približno enako veliki.
Vse je za neki dobr!

jype ::

Gandalfar> jaz si mocno zelim, da bi mi ljudje posiljali .doc datoteke, ki so de-facto standard in jih _vsi_ znajo odpirat. Posiljevanje z ODF datotekami se mi zdi popolnoma nepotrebno, glede na to da z .doc datotekami ni tezav.

Kaj pa docx?

gzibret> Sem tudi sam tole opazil. Pred kratkim sem prešel na Office 2007 in en in isti dokument v obliki docx zasede od 30 do 50% manj prostora na disku, kot v doc obliki. Pa ne le docx datoteke, ampak tudi xlsx datoteke. Pptx-i so približno enako veliki.

Vidiš, ODF je že po defaultu učinkovitejši.

Gandalfar ::

Kaj pa docx?


Docx spada v isto kategorijo kot ODF. Shrani lepo v Word '97 kompatibilen format pa ne kompliciraj. To mi znajo vsi previewi in server mail clienti previewat itd.

jype ::

Gandalfar> To mi znajo vsi previewi in server mail clienti previewat itd.

Meni par slovenskih računalniških podjetij vztrajno pošilja "word 97/xp" kompatibilne .doc datoteke, ki jih ne odpre nič, razen Microsoft Worda.

Gregor P ::

No, boš pač kupil MS Word, če jih boš hotel brati; kje je težava?:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zzokyy ::

ni dal m$ updejta za office 2003, da lahko normalno bere docx in ostale formate ki jih prej ni bral?

McMallar ::

A dej no ? Zasede ga čisto enako. V zip pa se je dalo odpirati dokumente že od Office XP ali še prej, kar je kvečjemu slabost, saj take zadeve crknejo že če jih grdo pogledaš


Narobe si me razumel. V Word 2007 naredi dokument, dodaj kakšno sliko in shrani v docx format. Potem dokument odpri s kakšnim ZIP programom in videl boš strukturo. Med drugim tudi vse slike, ki so v dokumentu.
To je uporabno v primeru recimo, ko imaš dokumente s logotipom podjetja in se ta zamenja. Enostavno se da narediti skripta, ki te dokumente odpre in sliko z logotipom zamenja.
Tega v prejšnjih verzijah doc nisi mogel narediti, kot verjetno veš.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Poldi112 ::

Dvomim da se ne bi dalo narediti enega makra, ki odpre vse datoteke, zamenja logotip in shrani nazaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pyr0Beast ::

V Word 2007 naredi dokument ...
Samo jaz nimam w2k7 in ga tudi ne bom imel...

Potem dokument odpri s kakšnim ZIP programom in videl boš strukturo. Med drugim tudi vse slike, ki so v dokumentu.
Saj saj, odf, doc, to je vse bilo oz. še je pod zip. O 2x-ni kompresiji JPEG slik pa še kdaj drugič.

Tega v prejšnjih verzijah doc nisi mogel narediti, kot verjetno veš.
Seveda da si lahko. Če ni šlo drugače pa na kakšen bolj domiselen način.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Enostavno se da narediti skripta, ki te dokumente odpre in sliko z logotipom zamenja.
Tega v prejšnjih verzijah doc nisi mogel narediti, kot verjetno veš.


A skripto pa napises v bashu? ;>

McMallar ::

A skripto pa napises v bashu? ;>


Ne, v assemblerju ;>, še rajši pa v VbScript-u ali PowerShell-u.

Seveda da si lahko. Če ni šlo drugače pa na kakšen bolj domiselen način.


Jah, seveda da si lahko. Nenazadnje z Word-om, ne? Ni pa nujno, da je bilo enostavneje.

Samo jaz nimam w2k7 in ga tudi ne bom imel..

Potem pa bolj težko govoriš o velikosti istega dokumenta shranjenega v .doc in .docx. O 2x-ni kompresiji JPEG slik pa kdaj drugič. Lahko pa namesto JPEG uporabiš tudi PNG ali TIFF, ne? Ampak o tem kdaj drugič.

Edit: typo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

Pyr0Beast ::

Potem pa bolj težko govoriš o velikosti istega dokumenta shranjenega v .doc in .docx. O 2x-ni kompresiji JPEG slik pa kdaj drugič. Lahko pa namesto JPEG uporabiš tudi PNG ali TIFF, ne? Ampak o tem kdaj drugič.
Pa niti ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McMallar ::

ZIP je brezizgubna kompresija, ja? Se pravi, če ti kompresiraš JPEG in ga ponovno restavriraš, ne zgubiš 0 (ker ga dejansko niti ne stisneš kaj dosti, če sploh).

In ja, v W2k7 lahko importaš tudi druge formate, ne samo JPEG. Ampak ta tema ni o tem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Pyr0Beast ::

ZIP je brezizgubna kompresija, ja? Se pravi, če ti kompresiraš JPEG in ga ponovno restavriraš, ne zgubiš 0 (ker ga dejansko niti ne stisneš kaj dosti, če sploh).
Ampak kompresirani JPEG-i bodo imeli večjo velikost kot nekompresirani. To je moj point.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

stuff ::

Dodaja, da veliko večino uporabnikov lahko v pol dneva naučimo dovolj, da se iz povprečnega uporabnika prelevijo v nadpovprečnega.

To lahko zraste samo na jeziku pingvinov.

pirat ::

Naslov teme je, da je v Belgiji OpenOffice pravi hit...
v sami novici je pa potem omenjena ena njihova državna agencija, ena občinska administracija in eno podjetje (pristanišče), skupaj cca. 1,700 namizij, pa med komentarji ena učiteljica, ki si je dala namestiti OO in linux...

in to je potem pravi hit: tri pravne osebe v Belgiji od koliko?
par stotisoč sigurno....

Lee ::

Uporabnik sem OOo od takrat, ko je Sun odprl kodo Starofficea in M$ officea sploh ne povoham več. Nekaterim še očitno ni jasno, kaj je to standarden format, kaj je nestandarden format. Od OOo verzije 2.0 shranujem vse v formatu ODF, ker je to standariziran format


No lej s tem stavkom je najbl narobe to kar si sel odebelit.
Ce ze hocte bit pametni o standardih pol kj preberte.Glede tega, da je ta format od lanskega leta(vsaj mislim) ISO standard.Kar pomen, da je tvoj stavek CISTA neresnica.


Zal te mora, razoočarati, vidim, da ne spremljaš stvari okoli ODF formata, saj je ODF format standardiziran od 30. novembra 2006, kasneje so bile bile dodane nekatere funcionalnosti, se pravi da je standard že skoraj 3 leta. OOo 2.0 je izšel poleti 2005, postopek za standardizacijo pa je trajal dobro leto. ISO je okrajšava za International Organization for Standardization, se pravi mednarodna organizacija za standardizacijo, ki pripravlja standarde, ki ga potem povzemajo ostale organizacije za standardizacijo, ko ne želijo odkrivati tole vode. Če evropska unija predpiše, da bo za izmenjevanje podatkov uporabljala ODF format, potem bomo povzeli pač standard ISO in se bo pri nas pač imenoval SIST, ko boš pa vstopil v kateri prostor javne uprave, pa bo na steni poleg certifika ISO 9001 še visel certifikat, ki ti bo povedal, da poslujejo v skladu s standardom ISO/IEC 26300:2006. Da ne boš mlatil prazne slame, ti dam še link, kjer si še malo več preberi, da boš bolj razgledan OpenDocument @ Wikipedia

McMallar ::

Ampak kompresirani JPEG-i bodo imeli večjo velikost kot nekompresirani. To je moj point.


S tem se strinjam. Igra pa kompresija pri tekstu toliko večjo vlogo. Dokumenti do tudi do 10x manjši v docx formatu v primerjavi z doc, v povprečju pa za nekje 50%.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Pyr0Beast ::

In povprečna velikost dokumenta je koliko. 100kB, 1MB ? >:D

Brez slik in podobnih vsebin je ta velikost zanemarljiva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

McMallar ::

Odvisno, koliko dokumentov imaš. Če gre cifra v 100.000 se že nekje pozna, ne?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Pyr0Beast ::

No, zdaj pa nagradno vprašanje. Koliko promilov ljudi ima dokumentov za več kot 10GB ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trnvpeti ::

in kaj je nagrada :)

McMallar ::

Ne ljudi, podjetij.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Poldi112 ::

Pa podjetij. Zdaj ti če prav razumem napeljuješ na to, da bodo delali prehod na nov format, ker nimajo sredstev za nov disk?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

McMallar ::

Ne. Velika večina podjetij, s katerimi sodelujemo, imajo nameščen Office 2007. To je samo dodaten benefit.

Sicer pa, smo zelo offtopic.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Aston_11 ::

Še izpred deset let nazaj je imel WordPerfect dokument cca 10% velikosti Wordovega. S tem, da je WOrd z vsako verzijo spreminjal format, tako da prejšnja novega brez dodatkov ni odprla, kolikor pomnim, pa ima WordPerfect, kjer so očitno uvideli blaznost tega, že od verzije 5 enak format in deset let star program odpre sedanje datoteke. Pri wordu niti sanjati o tem.

Sicer pa pri današnjih diskih ni razlike ali ima datoteka 10-20 kb ali pa 80 kb. Isti šmorn.
Važna je uporabnost programa, pri čemer je OOo bistveno bolj uporaben za normalna opravila kot Word. 99% dokumentov oblikovanja praktično nima. Dovolj bi bil Notepad ali pa WordPad, če bi imel še funkcijo ali dve.

Zato je tako dober, ker je enostaven, brez šminke.

Tistim pa, ki jim je važen izgled programa, s katerim delajo, pa obratno.

Dejansko pa verjetno ne bi nikogar motilo, če bi delal še vedno v tekstovnem urejevalniku besedil, če bi moral kaj napisati, ne pa se preseravati z obliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

McMallar ::

Važna je uporabnost programa, pri čemer je OOo bistveno bolj uporaben za normalna opravila kot Word.


Če upoštevaš ceno, ja. V nasprotnem primeru pa ne. Jaz osebno sem hitrejši in produktivnejši v Word-u kot v OO (ki ga nekaj časa uporabljam doma na Linux-u).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

znbojan ::

Ko opazujem kakšni dokumenti prihajajo iz SLO firm bi večini zadoščal že Abiword in podobni še manj požrešni kloni (za več kot 90% "dopisov" javne uprave).
OOo ima veliko prednost napram Excel v funkciji UNDO.. npr. če imaš dva lista na preglednici "aktivni" in oba hkrati spreminjaš, undo pri Excelu skače z enega lista na drugi (ali ene datoteke na drugo..).. pač po vrsti dejnaj ki si jih izvajal ne glede ali si nekaj naredil na listu 1, nato na listu 2, nekaj v drugi xls datoteki itd.
Pri OOo je Undo vezan na datoteko, list!
=> velika razlika pri kompleksnih preračunavanjih...
znbojan

darkolord ::

Pri OOo je Undo vezan na datoteko, list!
To je v bistvu bolj slabost. Če imaš med sabo linkane zadeve (izračune), se hitro zgodi, da se ti stvari pokvarijo...

Pyr0Beast ::

Kakor za koga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

Pa dobro, za darkota vemo da če gre za ms ne more biti slabost ;)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

r0ker ::


Za uporabo sta obadva enaka, edina razlika je, da ti MS Office precej bolj zasmeti in upočasni računalnik.

amater.

office 2003 ima pomanjkljuvosti, ki so v 2007 odpravljene popolnoma (oz. so iz bug spremenjene v operatable feature) med tem ko je openoffice ne nivoju MS office 2000 - uporabnosti in prijaznosti.

poweroff ::

LOL. Leta 2003 smo pa poslušali kako je MSO 2003 oh-in-sploh. Zdaj pa za nazaj priznavate napake.
sudo poweroff

opeter ::

LOL. Leta 2003 smo pa poslušali kako je MSO 2003 oh-in-sploh. Zdaj pa za nazaj priznavate napake.


Hehe, napake (ne, to niso napake) se ne priznavajo. Samo se bodo strinjali, da je v novi različici marsikaj bolje rešeno. ;) To je marketing.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

McMallar ::

@Matthai: Kje in kdaj sem govoril, da je MSO 2003 oh in sploh?
Ta izjava je približno tako, kot da bi rekel, da ste pred letom govorili da je OpenSSL v Ubuntuju oh in sploh. Potem pa se pojavi napaka v generatorju ključev...

Skratka, neumestna izjava (ampak vem, da ti to veš in samo provociraš ;)).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Ja.

No, je pa nekaj res. Ta novi MSOffice ima precej drugačen izgled kot starejše verzije. OpenOffice pa izgleda bolj podobno starejšim verzijam. Zato je prehod nanj lažji kot prehod na nov MSO.
sudo poweroff

McMallar ::

Res je. In meni je zelo všeč (je pa izgled zelo subjektivna stvar, zato se glede tega nima smisla pričkati) in sem sedaj dejansko hitrejši.
Se pa dobijo dodatki, ki izgled spremenijo v staro obliko, je pa to še dodaten strošek...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

stuff ::

Precej drugačen izgled ima zaradi dela z njim. Ko boš uporabljal MSOffice 2007 boš kmalu ugotovil, da je vse na šabloni namenoma in ne zato, ker bi bil lepši.

poweroff ::

Ja, samo naša tajnica se na nov izgled ne more navaditi.
sudo poweroff
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freiburg hoče nazaj na Microsoft Office

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4615744 (13226) g. Oden
»

Oracle predal OpenOffice Apache Software Foundation

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
85311 (4206) Ales
»

Izbrati OpenOffice ali LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8429750 (26428) darkolord
»

Pogodba z Microsoftom za RS ugodna

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
122361 (2361) andrej

Več podobnih tem