» »

Zvočniki za pc do cca. 200 EUR

Zvočniki za pc do cca. 200 EUR

OVID ::

Lp

Ražmisljam o nabavi zvočnikov z nekim solidnim zvokom, vendar
ne bi mel 2.1 sistema, ampak gledam za trosistemskimi. Imel pa bi jih seveda za muziko ter filme.
Recimo nekaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/121004...

Me pa zanima, če je takšno stvar sploh mogoče priklopit na laptop, ali rabiš kaki pretvorni kabel (da bo takšen kot za slušalke)??? in če je smotrno dokupit kak ojačevalec.

Ali na koncu glede kvalitete preveč kompliciram in bi 2.1 sistem za isti denar imel boljši zvok?

Hvala!
  • spremenil: OVID ()

aiko ::

Obvezno rabiš ojačevalec! Jaz ne vem kako si ti to mislu priklopit direkt na laptop :))

OVID ::

Res nimam pojma o hi-fi komponentah:D A pol iz ojačevalnika pa gre priklopit. Al še je treba dokupit kakšen kabel?

Pa zvok v primerjavi z 2.1 sistemi je kaj boljši. in primerjava med 2- in 3- sistemskimi?

aiko ::

Zvok v primerjavi z kakim računalniškim kompletom bo sigurno boljši, čeprav Pioneer ne sodi v hi-fi klaso (to je home entertainment kategorija zvočnikov).

Kabel pa rabiš še iz 3,5 mm na cinch, ter pač kabel od ojačevalca na zvočnike (pa ne kar eletrični, temveč kakšen za zvočnike).

Razlika med dvosistemcem in trosistemcem je velika, čeprav dober dvosistemc naseka slabega trosistemca (kar pove že logika). Izredno pomembna je kretnica. Pri poceni sistemih, le-te niso najbolj uglašene. npr. če imaš en podoben komplet od pioneerja za isti denar, bo dvosistemc skoraj sigurno boljši (ker bo za razliko cene tretjega zvočnika imel odtenek boljšo kretnico).

OVID ::

Super:D Hvala za razlago.

priporočaš kak model? oz. se sploh splača kupit nekaj takega v najnižjih cenovnih razredih?

__Devil__ ::

Kupi z-5500. V avstriji jih imaš poceni. za 240EUR.

aiko ::

Če jih misliš imet za večinoma za muziko, ter zraven dokupit tudi kak receiver ali ojačevalec nad 200EUR, potem bi jaz raje vzel kaj boljšega.

Poglej malo te zvočnike: http://www.mimovrste.com/katalog/494/mi...

Baje za svojo ceno presenečajo z kvaliteto zvoka. Moj nasvet: poskušaj zvočnike slišat na nekem čimbolj podobnem sistemu kot ga boš imel ti, ker razlike so velike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

OVID ::

Večinoma bi jih imel za muziko. Moj budget pa nočem presežt in je max 300eur.
Najbolj me zanima primerjava recimo z Logitech z-2300 za 160 eur(mimovrste) in trosistemskimi(na mimovrste za 150 eur) plus ojačevalec (ca. 60-100eur).

Če je velika razlika ali ne. Ker če ni, ne bom kompliciral in vzel logitech. Sicer so mi vizualno bolj všeč trosistemski.
Poslušam pa večinoma rock.

na koncu kupo rablene logitech z2300:)
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OVID ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715897 (12031) 2f4u
»

katere zvocnike do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
131967 (1405) togo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187844 (40319) staher
»

dobri zvočniki za 150€ ali več

Oddelek: Kaj kupiti
151851 (1455) national
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272899 (2520) Spajky

Več podobnih tem