» »

katere zvocnike do 200€

katere zvocnike do 200€

heero ::

lep pozdrav me zanima ker se ne morem odlociti katere zvocnike bi,najprej da povem da nisem nek zahteven uporabnik uporabljal bi jih za muziko in filme tako da nevem ali 2.1 ali 5.1.
1. Logitech Z506
2. Logitech 2.1 Z623
3. Genius SW-HF 5.1 5200

kaj od tega izbrati?

Hvala

MadIggy ::

SoundSticks III - Harman Kardon
https://www.bigbang.si/zvocnik/soundsti...

JackOdpirac ::

Peljejo scat zgornje tri...

pdvsl ::

heero ::

Kaj harman je best izbira glede na to da ima le 40w rms ?

Pdvsl@ to rabim se ojacevalec kar pa se ne splaca na koncu

Ima gdo izkusnje z temi genius zvocniki?

echo ::

Ne rabiš ojačevalca za pdvsl-jev predlog, samo en najbolj osnoven činč-jack kabel (če ni že celo poleg), ki ga dobiš v vsaki trgovini z elektroniko.

heero ::

Kaj pa od zgornjih predlogov kaj je najboljsa izbira ?

mirancar ::

mam Genius SW-HF5.1 5000 in Z623
izkušnje:
-Z623 so enostavno boljši, bolj kot greš glasno, bolj majo lepši zvok, pri nizki glasnosti se pa ne sliš velke razlike
-Z623 ma premočan bas, ampak ga nastaviš na polovico in je OK
-Z623 mi je nizkotonc (bas) se mal pokvaru (nad določeno glasnostjo je začel prdet), zamenjan v garanciji, zdej mam slab priokus da morda ni najbolj jih met na max glasnosti, bi rekel da so na max volume "overclocked" in se ti bojo enkrat pokvarli. So pa seveda zlo glasni in v bloku jih sigurno neboš mel na max ker bo prišla policija
-z 5.1 sistemom maš nekaj problemov, najprej je težava postavitev, rabiš tako sobo da se bojo dal lepo postavt, 2. problem je da npr. muzke v 5.1 obliki neboš poslušal, 3. problem znajo bit konektorji, npr. konkretno geniusi 5000 nimajo optičnega priklopa in zdaj tega ne morm dat v TV v 5.1 način (Z906 ga ma, genius 5200 nevem.)

sam če bi še enkrat izbiral, bi pogledal na bolho za logitech Z-2300, ki so baje celo boljši od novejšega Z623 modela
eno branje na to temo: https://forums.logitech.com/t5/Speakers...

kot novo bi vzel logitech Z623 ali Z906, Z906 me še zmeraj mika ker ma bistveno več RMS-ja na visokih tonih

Boobiz ::

Če že moraš zbirat med naštetimi vzemi MAudio (verzija s subom AV32.1 je ravno nekje 200e) ali pa harman kardon (če lahko toleriraš neznosen izgled :D). Cenovno pa tud zvokovno se mi zdi da H/K ponuja za svoj keš največ. Vsekakor se mi pa zdi, glede na to da imaš višji buđet, vredno počekirat AV32.1, pa če tudi samo zato, da občutiš kaj pomeni višanje glasnosti brez distorcije (ali pa z minimalno distorcijo) zvoka, kar pri logitechu (redko ali pa) sploh ne dobiš.
I'm drunk, what's your excuse?

ProGo ::

heero je izjavil:

Kaj harman je best izbira glede na to da ima le 40w rms ?

Pdvsl@ to rabim se ojacevalec kar pa se ne splaca na koncu

Ima gdo izkusnje z temi genius zvocniki?


Le 40W RMS? 40W RMS ti da ob recimo 90dB občutljivih zvočnikih jakost čez 100dB, kar ti je preveč za dolgotrajno poslušanje.
BTW teli HK fancysticks imajo po moje prej 2x5W +10W RMS sub, glede na poslušano.

Jaz imam za PC sistem Z623 in sem zadovoljen za PC uporabo (YT, mp3, mkvji). Primarni 2.0 sistem pa imam v drugi sobi. Vreden pa je več kot 10x več od teh Logitechov.

Ps. Profi monitorje pozabi, ker imajo zelo specifičen/analitičen zvok, predvsem če boš poslušal veliko mp3jev in drugih stisnjenih virov zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

markic222 ::

Mene pri z623 motijo samo premočni nizki toni ( recimo pri filmu, ko so nizki toni kar doni, pa čeprav ni glasna scena) kar se sicer da rešit z eq, če pa imaš priklopljene hkrati tudi na tv, je pa lahko malo moteče. Je potrebno base zmanjšati pa čeprav v normalnih pogovorih in eksplozijah niso premočni, ko pa veter piha pa so xD. To je edini minus iz moje strani, drugače sem ful zadovoljen :)

Boobiz ::

Saj to je težava z vsemi Logitechovimi zvočniki. Slabo balansirane visoke in srednje tone rešujejo z bobnenjem basa. Če pa le tega znižaš na raven ostalih tonov pa zvočniki nič ne dajo od sebe oz. toni niso dovolj razločni in si dejansko prisiljen v EQ, ja.
I'm drunk, what's your excuse?

heero ::

Torej genius odpade . Zivim v hisi v mestu kar je skoraj kot blok in basov ne rabim nekih da razpade hisa. Iscem bolj nekaj v istem razmerju basa in zvocnikov .priklopljeni bi bili v pc .kaj av32.1 se da v sloveniji ali nemciji dobiti komplet z wooferjem ker nebi naroceval z amazona al ebaya .. kolega ima z506 samo mi je preslab woofer

togo ::

iščem multimedia speakers
gledal sem sledeče
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.thomann.de/intl/behringer_ms...
ima še kdo kak predlog - morda spletno stran
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z333 vs Logitech Z533 (Nakup)

Oddelek: Zvok in slika
72344 (2205) grašek
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187934 (40409) staher
»

Nakup zvočnikov za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
102108 (1859) bfgamer871
»

Nakup računalniških zvočnikov.

Oddelek: Zvok in slika
103085 (2625) Amadeuss
»

Katere zvočnike predlagate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112287 (2044) aljo558

Več podobnih tem