» »

Zrediti se na enostaven način

Zrediti se na enostaven način

«
1
2

tabla ::

Zanima me, ali je obstaja kak drug način, da se zrediš, da ne zabiješ celga dneva v kuhinji. Predvsem mislm, če obstaja kaka lažja varianta, da recmo ješ 4x dnevno proteinske šejke ali čokoladice...pa da maš recmo samo 1 topel obrok?

Kr 5x dnevno packat in kuhat je kriza, rad bi kej pripravljenega kupu, da pol ne zabijem ves cajt v kuhinji.
  • spremenil: tabla ()

galu ::

Nažeri se čokolinoja pa šejke "hranilne" polno pij pa bo.;)
Tako to gre.

BigWhale ::

Lahko si za cel teden skuhas. Perutnina pocaka v hladilniku, tako kot tudi vecina drugih stvari. Jajca spect zjutraj ni noben problem. Pa tudi par tuna konzerv odpret, ne bi smelo biti pretezko.

Da bi se pa samo na cokoladicah in shake-ih svercal, pa ne gre glih.

sakkra ::

Če hočeš samo bojler je najbolš pivo. Redno vsaj 3-4 dnevno in ne pretiravat. Tudi jest bo bolj pašalo. Zima se bliža pa priporočam bolj dietno prehrano predvsem suhomesnate izdelke pa veliko kruha zraven.
Zakaj bi bil rad debel, saj ne boš za v klavnico?

win64 ::

Ja za hrano predlagam zaseko, dobra in puhna masti.

Matev ::

zakaj bi se kdo sploh hotel zrediti?

fosil ::

Pri hujšanju običajno priporočajo, da ješ večkrat na dan po malo, tako da za zredit se bi bilo verjetno najbolje ravno obratno, torej da se enkrat na dan orenk nažreš.

Skratka poglej si nasvete za hujšanje in počni ravno obratno :))

Ni pa mi jasno zakaj bi se hotel zredit, ali pa ti mogoče rad dobil mišično maso?
Tako je!

hotlips ::

Zredit se ni glih problem, če hočeš samo kile nabav tole: http://www.maxximum-shop.com/product_in..., pocn (v akciji) pa učinkovito. Samo, če se boš s tem filal pa ne boš zdraven nič delu te bo hitr in fejst zalil.

lp.hl

Matev ::

verjetno je tipček suh in ga zafrkavajo
pa bi bil rad močan in krepak

ej
tipson

nič ti ne bo pomagalo če boš debel
te bodo pa zafrkavali zaradi debelosti

problem imaš verjetno čisto nekje drugje

Zheegec ::

Lepo v fitnes pa delati na masi. Zrediti se = ponavadi slabo. Ane ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlazP ::

Fitnes, da pospesi metabolizem, ki bo dejansko sprozil absorbcijo vse te hrane, ki jo bos zauzil.

V fitnesu se pa osredotocis na cimvec opravljenega dela v omejenem casu (45 min). Bolje to, kot dvigovanje najvecjih moznih tez.

Master Chief ::

Fitnes in suhost - bullshit! Pred 3 mi leti sem po priporocilih sel v fitnes (ja, sem suh 190, 75 kg) in to ne gre skup. Kako bos dobil tezo, misice, karkoli ce te ni nic skupaj? Ne hodi v fitnes. Ce nisi res kaj bolan alpa je kaksna bolezen, se s tem nic ne obremenjuj. Vrjemi, probal sem ze z vsem zivim, proteini, obilne vecerje itd. Lahko se na glavo postavim, pa se nem zredil. Bom pa vrjetno ok ko bom mal starejsi. Oglavnem ne obremenjuj se s tem, ker ne mores nic.

innerspace ::

Kako bos dobil tezo, misice, karkoli ce te ni nic skupaj? Ne hodi v fitnes.

Ne gre tako posplosevat. V fitnesu imas orodja ki omogocajo nasprotne rezultate, vse je odvisno kaj in kako z njimi pocnes. Je pa treba poudarit, da se telo brez pravilne prehrane ne more zgradit samo od sebe.
Obstajajo procesi, ki jih moras upostevat ko se lotis izgradnje telesa, cene je lahko skode vec kot koristi.

flipflop ::

Mcdonalds, kebab, ipd, zjutri, malca, kosilo, malca, večerja, malca, čimmanj gibanja. Mal poguglaj za sumo borci, kako se oni zredijo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

BigWhale ::

Meni nobena hrana ni pomagala. Pomagal je pa fitness. V priblizno pol leta sem pridobil 10kg. Jesti moras pet do sestkrat na dan in hodis trikrat tedensko na fitness, kjer delas po vnaprej predpisanem programu. Seveda moras jesti stvari, ki ti pomagajo pri pridobivanju misicne mase.

Arto ::

Eh, meni tudi nič ne pomaga. Pivo pijem skos. 3x na teden sem hodil na treninge po 1h pa pol, že eno leto(taekwondo, dokaj intenzivno, grem letos naprej, že zaradi kondicije), pa se nisem v enem letu zredil niti za kilo :P Bo treba očitno počakat, da bo ene 30 star :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

;-) ::

Jem po 6-7 obrokov na dan (zajtrk, malica, še kaka malica potem komaj kosilo, malica, 2 ali tri večerje (tam tudi do 12ure ponoči)

Jem totalno nezdravo prehrano (hamburgerji, ocrte stvari v olju itd. Enega obroka nimam da bi bil brez mesa ali vsaj malo mastnih stvari, še zravn jajc vedno vržem kake 2 -3 kose slanine in 3-4kose kruha.

Sprijaznil sem se že z svojimi 65-67kg in niti do 70 nemorem prit. Ni variante sploh. Dosti raje bi bil debelejši in se gibal itd. da bi hotel shujšat ker je veliko lažje pomoje.

Kake shejke to pijete?

mat3y' ::

Za telo so glavni izvor energije oglikovi hidrati. Vsa odvečna energija pridobljene iz njih se shrani v obliki masčobe . Torej enostavno jej in pij veliko, predvsem živil z veliko OH ;D

Pij poceni soke in ostalo šaro...
Jej tortice, čokolade, večino žitaric, ...
Pa še krompir, testenine, riž, ...

V glavnem čim več OH in čim manj gibanja (poješ > pokuriš) ;)

Bolj pametna pot bi bila uravnotežena prehrana + fitness. Hint: misična masa tehta več kot maščoba.

Steinkauz ::

Jem po 6-7 obrokov na dan (zajtrk, malica, še kaka malica potem komaj kosilo, malica, 2 ali tri večerje (tam tudi do 12ure ponoči)

Jem totalno nezdravo prehrano (hamburgerji, ocrte stvari v olju itd. Enega obroka nimam da bi bil brez mesa ali vsaj malo mastnih stvari, še zravn jajc vedno vržem kake 2 -3 kose slanine in 3-4kose kruha.

Sprijaznil sem se že z svojimi 65-67kg in niti do 70 nemorem prit. Ni variante sploh. Dosti raje bi bil debelejši in se gibal itd. da bi hotel shujšat ker je veliko lažje pomoje.

Kake shejke to pijete?


Joj blagor :D
175cm, 80kg. Laufu celo poletje skor vsak dan po 1 uro.
Jedel vse, vendar glih tolk, da sm bil sit.
Padu na 77kg. Zdej sm mel izpite pa sm bl mal laufal, recimo 1x v tednu, pa še jedu mal več, ker se lačen ne morm učit.
Bum nazaj na 80kg :\

Čez študijsko leto sm pa v študencu brez kuhne, tko da boni+ostalo.

Res orng shujšat mi je ratal samo iz 7 v 8. razred OS. Z 73kg na 63kg pri skor isti višini.
Pa še to sm tko shujšal, da sm zjutri jedu sadje, kosilo čist mal, večerjo sadje ali nč 2 mesca.
Stradal čist :))

Mam pa kolega k je kruh pa majonezo :\ pa se nč ne zredi. Jst bi ob taki hrani k on pršu na 90kg v roku 2eh mescev.

Lani sm obiskoval mal fitnes pa tut mal pomaga, sam kurc. Brez kuhne nimam kej dost maneverskega prostora za prehrano.
Tko da bl mal rezultatov.

Novembra se spet včlanim v fitnes pa eno mini pečico si bom kupu, da si vsaj kej lahko "skuham", brez da mam čist zasmrajeno sobo.
Pa bomo vidl kam to pelje...

;-) ::

Zdaj si me spomno na majonezo. Majonezo mam zraven (skoraj) pri vsakem obroku, tud zraven jajc, v sendvičih, zraven vsakega mesa, če le jem doma.

Baje te "študentska" prehrana zredi, bomo videli sedaj.

tabla ::

joj zdrediti sm mislu v tem smislu ja, pridobiti mišično maso, v 2 letih fitnesa je šlo gor za 5-6kg...ampak se ne pozna ...pa sm hodu redno 2x in delu na max. Idealno težo imam, vendar karkol delam ne gre in ne gre...da bi dubu mal bolj oblikovan in nabit telo.
To me jebe, nism pa suh SUH... ampak drgač glih prav. Sm mislu, da obstaja kaka varianta, da se na enostavn in lahek način da pridt na večjo mišično maso, na treninge pa itak hodm redno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

Avenger ::

Fitnes, da pospesi metabolizem, ki bo dejansko sprozil absorbcijo vse te hrane, ki jo bos zauzil.

V fitnesu se pa osredotocis na cimvec opravljenega dela v omejenem casu (45 min). Bolje to, kot dvigovanje najvecjih moznih tez.


No, zlato pravilo je nekako, da treningi niso daljši od 1 ure, kar se pa mase tiče pa naj bo teža taka, da zmoreš 8-12 ponovitev v seriji. Dvigovanje največjih možnih tež pa pomeni trening za moč. Sicer pa, trening moraš vsaj kolikor toliko zadet pa je dobro, veliko pomembnejša je prehrana.

Če avtorju teme še ni jasno - če boš ob nespremenjeni porabi kalorij povečal kalorični vnos, se bodo odvečna hranila v glavnem spravila kot maščevje, nek zanemarljiv del pa kot mišišna masa.

Bolje kot spraševat po forumih, kjer ti bo skoraj vsak povedal malo drugače, je če vprašaš poklicnega fitnes inštruktorja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

innerspace ::

Bolje kot spraševat po forumih, kjer ti bo skoraj vsak povedal malo drugače, je če vprašaš poklicnega fitnes inštruktorja.

+1 , pa vseeno kak forum ne skodi.

Spet bom prilepil eno faco:
http://www.youtube.com/user/scooby1961

Zheegec ::

joj zdrediti sm mislu v tem smislu ja, pridobiti mišično maso, v 2 letih fitnesa je šlo gor za 5-6kg...ampak se ne pozna ...pa sm hodu redno 2x in delu na max. Idealno težo imam, vendar karkol delam ne gre in ne gre...da bi dubu mal bolj oblikovan in nabit telo.

Narobe delaš. Ni drugega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tsh2 ::

zrediti se, ravno tako kot shujšati, je počasen proces. v letih. shujšati mora biti še lažje po moji logiki (ne pa seveda bolj prijetno).

suhi ljudje živijo dlje. ne bi rad živel dolgo?

PrimozR ::

Povsem odvisno je tudi, kakšen imaš metabolizem. Lahko požrem vola in pol pa se ne bom zredil. Svojčas, ko sem še aktivno treniral, ni pomagal niti fitnes niti proteini (pač v sklopu treninga, gorsko kolesarjenje). Pri 190 cm sem bil okrog 70 kg. 2 leti nazaj se je aktivno treniranje prenehalo (bicikel le še enkrat do dvakrat tedensko), zraven pa se je dvignila tudi teža. A do 80 kg enostavno ne gre.

Avenger ::

Pipi, osnoven princip je, da si izračunaš količino beljakovin (Šarčev pravi NAJMANJ 2 grama na kilo telesne teže), pri tebi najbolje 180-200g na dan, nato potrebuješ maščob okoli 120g na dan - to dvoje je osnova, ki jo ne spreminjaš, kalorični vnos pa reguliraš s hidrati. Pri tvoji teži začni nekako s 300g na dan, če se teža ne začne dvigat, si povečaj na 450g hidratov na dan - če se potem prehitro dviga, oziroma te začne zalivat, kot se reče, jih spet malo spustiš. Pa trenirat je treba trdo, seveda. Noben mi ne bo rekel, da če požre na dan vola, vrečo krompirja in dve torti, se mu ne bo nikjer poznalo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ZaOstali ::

Pri hujšanju običajno priporočajo, da ješ večkrat na dan po malo, tako da za zredit se bi bilo verjetno najbolje ravno obratno, torej da se enkrat na dan orenk nažreš.

Skratka poglej si nasvete za hujšanje in počni ravno obratno :))

Ni pa mi jasno zakaj bi se hotel zredit, ali pa ti mogoče rad dobil mišično maso?

Hm?
Zakaj potem jaz jem 1-2x na dan(ter se takrat nažrem do amena) in kar izgubljam kilažo. Ok, ne da bi zgubu 1 kilo na mesec, ampak par gramov, kar se meni zdaj v 10 mesecih že kar fajn pozna.

tsh2 ::

popij 4 litra mleka na dan:
http://stronglifts.com/gomad-milk-squat...

R-S-LoVe ::

Dobi si žensko, ki ti bo redno kuhala, pripravljala sladice, skratka ko se zresneš in ustvariš družino, pride masa zraven. ;)
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Good Guy ::

če se hočeš zredit v špeh, pojej več kot skuriš, enostavno kot pasulj.

če se hočeš zrediti v mišice(mišična masa), je potrebno prvo organizirat pravilno prehrano, 3x na tedn v fitnes. za hitrejšo rast mišic pa tudi posežt po dodatkih(whey,maltomaxx,kreatin,omega 3...)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Avenger ::

maltomaxx? hehe, lahko bi sicer rekel maltodextrin, ne pa da tkole nemarno reklamiraš štacune :)) sicer je pa to samo za energijo, ne direktno za rast mišic kot kreatin... meni je Grom povedal da drugih stvari kot si jih napisal praktično ne rabiš, mogoče še L-glutamin, pa BCAA.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlaY0 ::

Če se hočeš zrediti samo izklopiš možgane in se bodo vse odvečne kalorije razporedile drugam... na to kam se bodo prerazporedile je tudi v tvojih rokah...

thramos ::

Omega 3 maščobe spadajo prej med hrano za splošno zdravo življenje, kot kakšen specialen pripomoček za pridobivanje mišične mase.

Good Guy ::

maltomaxx? hehe, lahko bi sicer rekel maltodextrin, ne pa da tkole nemarno reklamiraš štacune :)) sicer je pa to samo za energijo, ne direktno za rast mišic kot kreatin... meni je Grom povedal da drugih stvari kot si jih napisal praktično ne rabiš, mogoče še L-glutamin, pa BCAA.


kakšna reklama za štaucne, omfg.. malotmaxx vzameš takoj po treningu ko mišice rastejo da jim zagotoviš kar rabijo(veliko vitaminov)(v navezi z wheyom, vsaj jst tko mešam)

kreatin je za energijo,(za bolj intenzivne treninge, za hitrejšo regeneracijo), ne pa za rast mišic(razn za tisto uro kokr dolgo maš trening, ker kreatin celice nafial z vodo in tako so mišice bolj vidne(beri nimajo večje mase, sam napihnjene so))

bcca, se jemlje bolj kadar si na definiciji. vsaj kokr sm slišu je bolj kot ne metanja dnarja stran kadar jemlješ bcaa na masi.

Omega 3 maščobe spadajo prej med hrano za splošno zdravo življenje, kot kakšen specialen pripomoček za pridobivanje mišične mase.


omega 3 so glavni vir zdravih maščob(tko da ja spada bolj med hrano, sam tut brez tega ne gre kadar si na masi, razen če z obroki zaužiješ dovolj teh maščob v kar pa dvomim)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BlaY0 ::

še ne tako dolgo nazaj noben kmet ni vedel kaj je to omega 3 maščoba pa je bil redko kateri debel. Edina razlika med takrat in danes je pa ta, da so včasih zdravi živeli do 90ega leta, danes pa tudi bolani lahko živijo toliko časa.

Good Guy ::

še ne tako dolgo nazaj noben kmet ni vedel kaj je to omega 3 maščoba pa je bil redko kateri debel. Edina razlika med takrat in danes je pa ta, da so včasih zdravi živeli do 90ega leta, danes pa tudi bolani lahko živijo toliko časa.


očitno si me narobe razumu.

če delaš na masi rabiš tok pa tok gramov teh maščov(oz dnevni vnos je pač tok pa tok gramov)

da boš lažje zastopu maš tukaj copy/paste
Pomanjkanje povzroča številna obolenja, medtem ko optimalen vnos poleg drugih pozitivnih učinkov na telo pospeši presnovo, kar pozitivno vpliva na izgradnjo mišične mase in izgubo telesne maščobe, pospešuje regeneracijo ter poveča senzitvnost mišičnih celic na hormon insulin.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Avenger ::

rovtar, res da je kreatin za energijo, vpliva pa tudi na rast mišic, tudi olja in sladkorji so za energijo ampak nikakor ne za rast mišic, vsaj ne neposredno. Maltomaxx je pa blagovna znamka Maxximum shopa, zato se mi je zdelo da si pomešal blagovno znamko z imenom snovi - maltodextrinom. Sicer sva pa na isti strani... 8-)

BCAA jemljejo pred in po treningu. Jaz jih imam po treningu itak že vgrajene v whey.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Good Guy ::

jah maltomaxx je ime izdelka(ma posredno tut ime firme not):)

jst pred treningom vzamem sam 5g kreatina(30 min), po treningu pa whey+malta

ko pridem dam pa obvezno en trdi obrok pa spat :))
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

gruntfürmich ::

še ne tako dolgo nazaj noben kmet ni vedel kaj je to omega 3 maščoba pa je bil redko kateri debel. Edina razlika med takrat in danes je pa ta, da so včasih zdravi živeli do 90ega leta, danes pa tudi bolani lahko živijo toliko časa.

a si ti malo zameša use skup, a ne!?

avtorju teme: verjetno je res najbolje, da greš do fitnesa in se držiš njihovega strogega dietnega/gibalnega programa
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Good Guy ::

avtorju teme: verjetno je res najbolje, da greš do fitnesa in se držiš njihovega strogega dietnega/gibalnega programa


avtor se hoče zredit, ne shujšat;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

globoko grlo ::

sami amaterji
za zajtrk pač po želji
kosilo pica & stuff
pa večerja (1x popoldne)
a preden greš spat še kruh+salama6sir

pa se zih morš zredit

aja, pa da nebi slučajno kj migal

gruntfürmich ::

avtor se hoče zredit, ne shujšat;)


v pravem fitnesu ne boš shujšal;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Good Guy ::

avtor se hoče zredit, ne shujšat;)


v pravem fitnesu ne boš shujšal;)


aha po tvoje torej folk s 140 kilam, ne glede na to kako se muči(v pravem fitnesu) ne bo shujšal pod 140 kil?

Bravo

mešaš definicijo in hujšanje:)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kivi113 ::

edit: double post..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

ABX ::

Po kosilu in večerji si privošči eno veliko pivo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

win64 ::

Po kosilu in večerji si privošči eno veliko pivo.

Vprašanje, če se s tem se zrediš, znabit da celo psopešiš prebavo :)
V vsakem primeru pa po preveč pivu kaj več od pivskega trebuščka se ne bo poznalo na telesu

tsh2 ::

Po kosilu in večerji si privošči eno veliko pivo.

Vprašanje, če se s tem se zrediš, znabit da celo psopešiš prebavo :)

težko verjamem. kalorije so kalorije. naše telo je tako narejeno, da vse odvečne kalorije shrani v maščobe za hude čase.

V vsakem primeru pa po preveč pivu kaj več od pivskega trebuščka se ne bo poznalo na telesu

saj je že to dovolj (grdo).

whatever ::

Vsak dan 3- krat v Mcdonalds na vsakič 2 big maca.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zheegec ::

Vsak dan 3- krat v Mcdonalds na vsakič 2 big maca.

Ko sem dosti hodil v fitnes je bilo treba pojesti kar 3 big mace, da sem se najedel... Pa to je bil samo en obrok.
Če pa ne telovadiš bo pa že en najbrž zadostoval, pa še kakšen pomfri pa coke zraven :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773215 (63450) thramos
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037597 (28002) CleanPower
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422739 (19948) whatever
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620853 (16790) Saladin
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421540 (20077) Pyr0Beast

Več podobnih tem