» »

Peticija za legalizacijo konoplje

Peticija za legalizacijo konoplje

««
13 / 13
»
»»

Disconnected ::

Smrekar1 je izjavil:

Če res občutno poveča verjetnost razvoja shizofrenije je to že precej dober razlog, da se prepove proizvodnjo in prodajo. Shizofrenik je v bistvu doživljenjski invalid.


Napačen zaključek. Če pozabimo argument tobaka in alkohola, tudi morebitno (in, če smem, nedokazano) tveganje še vedno niti slučajno ne odtheta vseh slabih posledic, ki jih ima kriminalizacija.

MrGTO ::

To da se ne boš zdravil, tudi ni dokazano. Jaz pač verjamem da se bom, ti pa verjameš da se ne bom/boš. Dokler ne bomo imeli dokaza je to stvar odločitve.
Saj dosti "zdravil" tudi samo lajša simptome, torej je to vredu. Rad bi si lajšal simptome in imel lepše/lažje življenje, kljub temu da se nikoli ne bom ozdravil.

Vredu, kar se tiče proizvodnje in prodaje. Vendar zakaj nekomu preprečiti, da bi si jo sam vzgajal in si lajšal simptome?
Koliko rastlin je škodljivih, pa niso prepovedane? Mislim, da je nesmiselno razgovarjati, da bi morali prepovedati vse stvari katere nam lahko škodijo.
Tukaj se govori o preprečevanju ljudem, da bi si sami sebi škodili. Kdo pa ima to pravico?
Policija zapira ljudi, ker se drogirajo. To ni njihova funkcija; ščitenje ljudi pred samim seboj. Ščitijo naj ljudi, da si med seboj ne bodo škodovali.

gruntfürmich ::

MrGTO je izjavil:

Zaradi takih ko si ti, pa se ljudje ki bi se radi zdravili še naprej s konopljo, ker jim pomaga, ne morejo na legalen način. Tudi ti nabijaš kar vsi ostali zagovorniki prohibicije nabijajo. In to točno tako kot so politiki želeli. "Zapohance pa ja ne bomo poslušali". Zakaj pa ne? Dosegli so svoje..

vidiš, sem imel kar prav ko sem menil da ste zapohanci vsi po vrsti propalice in neumni; še tega ne izluščiš da nisem nikjer omenjal da sem za prohibicijo ker dejansko nisem (lahko preveriš v drugi temi), ampak se samo zavedam da butast zapohan folk z lažmi o zdravilnih učinkih ne bo dosegel nič!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smrekar1 ::

Disconnected je izjavil:


Napačen zaključek. Če pozabimo argument tobaka in alkohola, tudi morebitno (in, če smem, nedokazano) tveganje še vedno niti slučajno ne odtheta vseh slabih posledic, ki jih ima kriminalizacija.


Tobak in alkohol človeka praviloma prej ubijeta kot naredita invalida.

Kaj so pa slabe posledice kriminalizacije konoplje, ki bi odtehtale nevarnost porasta invalidov?

MrGTO je izjavil:

To da se ne boš zdravil, tudi ni dokazano.


Več ali manj je dokazano. Tvoja vera tega ne spremeni.

Saj dosti "zdravil" tudi samo lajša simptome, torej je to vredu.


Že, ampak ne s takimi stranskimi učinki, kot jih ima lahko marihuana. Če ne povzroča shizofrenije bi še šlo, sicer pa ni govora.

Vendar zakaj nekomu preprečiti, da bi si jo sam vzgajal in si lajšal simptome?


S tem se itak nihče ne ukvarja. Prepovedano je zato, da se ne morejo preprodajalci skrivati pod "medicinskimi razlogi". Dejansko pa to brez težav delaš nekaznovano.

Tukaj se govori o preprečevanju ljudem, da bi si sami sebi škodili. Kdo pa ima to pravico?


Plačnih zdravstvenih stroškov in plačnik invalidnine sta dva, ki ti imata vso pravico prepovedati nekaj nepotrebnega, ki jim bosta v prihodnje delala same stroške.

Policija zapira ljudi, ker se drogirajo.


V Sloveniji že ne, pa v nobeni drugi evropski državi tudi ne. Od kje ti ideja, da zapiramo ljudi, ker se drogirajo? Kdo ti je to natvezil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Disconnected ::

Smrekar1 je izjavil:

Disconnected je izjavil:


Napačen zaključek. Če pozabimo argument tobaka in alkohola, tudi morebitno (in, če smem, nedokazano) tveganje še vedno niti slučajno ne odtheta vseh slabih posledic, ki jih ima kriminalizacija.


Tobak in alkohol človeka praviloma prej ubijeta kot naredita invalida.

Kaj so pa slabe posledice kriminalizacije konoplje, ki bi odtehtale nevarnost porasta invalidov?


Menda se ja ne boš resno spustil v debato o primerljivosti škodljivosti alkohola in marihuane? Povezave med marihuano in invalidnostjo so, kot sam praviš, nedokazane in pravzaprav boljkone tvoja špekulacija. Alkohol, po drugi strani...let's not go there.

Pa je vseeno dovoljen. Zaradi prekleto dobrih razlogov tudi ni praktično nikogar, ki bi pri zdravi pameti zagovarjal njegovo kriminalizacijo. Enaki razlogi veljajo za praktično _vse_druge droge.

Glede tega, katere so slabe posledice kriminalizacije, pa tudi nočem preveč razpredat, saj je bilo vse skupaj v celi temi že večkrat razloženo. Lahko pa ponovim, če te resnično zanima.

Pod črto je tako zame praktično edini razlog proti popolni dekriminalizaciji marihuane le ta, da se jo poskuša dekriminalizirat kot medicinsko učinkovino. Proti dekriminalizaciji pod to pretvezo pa sem že iz samega principa, če se seveda prej ne pojavijo peer-reviewed dokazi.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Disconnected je izjavil:

Alkohol, po drugi strani...let's not go there.


Alkohol je široko v uporabi vsaj 6000 let, marihuana pa manj kot 60. Brez težav lahko trdim, da poznamo vse nevarnosti alkohola naprej in nazaj, medtem ko imamo o marihuani precej manj podatkov.

Na podlagi česa trdiš, da je marihuana varnejša?

Glede tega, katere so slabe posledice kriminalizacije, pa tudi nočem preveč razpredat, saj je bilo vse skupaj v celi temi že večkrat razloženo. Lahko pa ponovim, če te resnično zanima.


No, daj.

Pod črto je tako zame praktično edini razlog proti popolni dekriminalizaciji marihuane le ta, da se jo poskuša dekriminalizirat kot medicinsko učinkovino. Proti dekriminalizaciji pod to pretvezo pa sem že iz samega principa, če se seveda prej ne pojavijo peer-reviewed dokazi.


Če je medicinska učinkovina morajo za njo veljati točno ista pravila kot za vse ostale. Dokazati je treba, da je učinkovita (upsi, samo kot analgetik) in da je varna (upsi, ni dokazov, so pa močni indici, da je vse prej kot varna). Dokler se to ne dokaže nimaš kaj iskati dekriminalizacije kot učinkovito zdravilo.

Edini razlog za ta boj za dekriminalizacijo je, da se folk hoče zadevati. Nekateri so toliko pošteni, da to priznajo, drugi pa pač ne. Pa da se razumemo, nisem proti dekriminalizaciji marihuane, sem pa proti da mi to prodajajo zavito v nek gnil celofan kao da je to neko zdravilo in ne vem kaj.

Disconnected ::

Smrekar1 je izjavil:

Disconnected je izjavil:

Alkohol, po drugi strani...let's not go there.


Alkohol je široko v uporabi vsaj 6000 let, marihuana pa manj kot 60. Brez težav lahko trdim, da poznamo vse nevarnosti alkohola naprej in nazaj, medtem ko imamo o marihuani precej manj podatkov.


To ti resno? "Brez težav" trdiš? Laughable.

Bi te še razumel, če bi bil govor o npr. heroinu, ne pa o rastlini, ki je s človeštvom dokazano že praktično celotno zgodovino civilizacije? Zastavlja se mi vprašanje, ali o marihuani sploh veš _karkoli_, obenem pa se mi zdi malce nesmiselno debatirat z nekom, ki o problematiki, ki je očitno tudi najmanj ne razume, govori takole na pamet. S takšnimi trditvami se namreč zgolj blamiraš.

Smrekar1 je izjavil:

Glede tega, katere so slabe posledice kriminalizacije, pa tudi nočem preveč razpredat, saj je bilo vse skupaj v celi temi že večkrat razloženo. Lahko pa ponovim, če te resnično zanima.


No, daj.


Po tvoji zgornji izjavi sem do tega nekako izgubil vso voljo. Sorry...če želiš, si najdi sam. Kot sem rekel, že v tejle temi je bilo o tem en kup govora.

Smrekar1 je izjavil:

Pa da se razumemo, nisem proti dekriminalizaciji marihuane, sem pa proti da mi to prodajajo zavito v nek gnil celofan kao da je to neko zdravilo in ne vem kaj.


Tudi jaz. Ampak to ne spremeni dejstva, da vlečeš popolnoma napačne zaključke, kot je npr. ta WTF izjava o 60 let uporabe travce. C'mon...

Zgodovina sprememb…

MrGTO ::

Alkohol je široko v uporabi vsaj 6000 let, marihuana pa manj kot 60.


Haha, ta je pa dobra =) marihuano samo 60 let poznamo... lol, ne bom se spuscal v debato s tasnimi. Toliko časa približno traja prohibicija =)

Vidim, da ne razumete pointa kaj govorim. Vsi samo nabijate o zdravilnosti, jaz pa sprašujem zakaj mora biti prepovedana. In razloge za njeno prepoved poiskušajte aplicirati na trenutne legalne droge, pa se vprašite kje je pravica.

Lep pozdrav, ne bom več izgubljal časa s takimi debatami..

Smrekar1 ::

MrGTO je izjavil:


Haha, ta je pa dobra =) marihuano samo 60 let poznamo... lol, ne bom se spuscal v debato s tasnimi. Toliko časa približno traja prohibicija =)


A ti razumeš razliko med "široko uporabo" in "nišno uporabo"? Očitno ne. Ko boš razumel boš razumel razliko.

Vsi samo nabijate o zdravilnosti, jaz pa sprašujem zakaj mora biti prepovedana.


Edini, ki nabija o zdravilnosti si ti.

Primer:
To da se ne boš zdravil, tudi ni dokazano. Jaz pač verjamem da se bom, ti pa verjameš da se ne bom/boš. Dokler ne bomo imeli dokaza je to stvar odločitve.
Saj dosti "zdravil" tudi samo lajša simptome, torej je to vredu. Rad bi si lajšal simptome in imel lepše/lažje življenje, kljub temu da se nikoli ne bom ozdravil.


Na vprašanje sem ti tudi že odgovoril.

Smrekar1 ::

Disconnected je izjavil:


Bi te še razumel, če bi bil govor o npr. heroinu, ne pa o rastlini, ki je s človeštvom dokazano že praktično celotno zgodovino civilizacije? Zastavlja se mi vprašanje, ali o marihuani sploh veš _karkoli_, obenem pa se mi zdi malce nesmiselno debatirat z nekom, ki o problematiki, ki je očitno tudi najmanj ne razume, govori takole na pamet. S takšnimi trditvami se namreč zgolj blamiraš.


Če slučajno trdiš, da je uporaba marihuane zgodovinsko razširjena toliko, kot uporaba alkohola boš moral to dokazati.

No, kar, citiraj prosim uporabo dokaze, za široko uporabo marihuane v antičnem Rimu. Sicer si ti tisti, ki se blamira.


Po tvoji zgornji izjavi sem do tega nekako izgubil vso voljo.


V bistvu ne, usral si se, ker ti nekdo ni verjel na besedo. Nikoli nisi imel namena izpolniti obljube. Nisi edini, vsi ste na isto vižo.


Tudi jaz. Ampak to ne spremeni dejstva, da vlečeš popolnoma napačne zaključke, kot je npr. ta WTF izjava o 60 let uporabe travce. C'mon...


Številko 60 sem vzel zgolj zato, ker tako lepo pokaže razliko z alkoholom. Dejansko je to v večini sveta zgodovinsko dokaj nova zadeva, ki so jo ponekod uporabljali tudi nekaj več, drugod pa je bilo to zelišče kakih mistikov in bogatašev. Primerjava z alkoholom, ki je bil široko dostopen ljudskim množicam vsaj od antičnega Egipta dalje, je seveda neumestna. Sploh zato, ker se s škodljivostjo marihuane nihče ni kaj dosti ukvarjal. Če je zadeva neznana ne moreš privzeti, da je varna, kot to marsikdo počne. Poglej fiasko s tobakom, kjer se je naredilo točno to in obsodilo na desetine milijonov ljudi na precej kruto smrt. Ti bi pa ponovil napako? Zakaj že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Disconnected ::

Smrekar1 je izjavil:

Sicer si ti tisti, ki se blamira.


Prvi link na googlu in wiki. Kaj več si s takšnim odnosom niti ne zaslužiš. Obenem si malo spucaj, kdo pravzaprav kaj trdi v zgornjih postih preden poskušaš s strawmani.

Smrekar1 je izjavil:

V bistvu ne, usral si se, ker ti nekdo ni verjel na besedo. Nikoli nisi imel namena izpolniti obljube. Nisi edini, vsi ste na isto vižo.


V bistvu ne, ampak sem, kot sem rekel, po tvoji zgornji izjavi do tega nekako izgubil vso voljo.

Niti najmanj se nimam veselja v petek popoldne kregat z idiotom glede nečesa tako trivialnega in že tolikokrat napisanega. Tako pač je in ni prav nobene potrebe po tvojem spreobračanju mojih izjav.

Bodi dovolj.

Zgodovina sprememb…

MrGTO ::

Smrekar1, glede na to da imaš tako rad dokaze, pa dokaži da nisi smešen s takimi izjavami..

prox ::

http://www.zurnal24.si/v-savi-nasli-mla...

Vzrok za smrt: trava, a ne smrekar1?
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

shadeX ::

1. Sploh ni nikjer omenjeno da je vzrok smrti trava
2. Oba fanta ki sta "preživela" lov, sta povedala drugačno zgodbo.

Sedaj pa še linkaj, koliko se jih letno ubije zaradi alkohola na cesti :)

prox ::

Bilo je sarkastično. Sklepal sem, da bo Smrekar1 krivil marihuano za smrt tega fanta. Poznam pa veliko takšnih, ki bi verjetno zaradi stresa in pritiskov storili enako, ker nočejo tvegati opravka s policijo, kazni ali celo zapora.

http://www.zurnal24.si/mladenica-ki-je-...
Okrog 1.40 so opazili tri osebe, ki so ob njihovem prihodu k Železniški postaji Trbovlje pričeli bežati. Eden od njih se je po nekaj metrih ustavil in počakal policiste, druga dva sta stekla proti reki Savi in skočila vanjo. Po neuradnih podatkih naj bi fantje pred policijo bežali, ker so kadili marihuano.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

oo7 ::

Moje mnenje je, da bi morala biti trava legalna ravno tako kot so cigareti in alkohol. Cigaret dosti bolj zasvoji kot trava in ljudje po alkoholu delajo veliko večje traparije kot po travi tako, da ne vidim razloga zakaj je sploh ta naravna rastlina prepovedana.
Država bi morala legalizirati travo prodajali bi jo lahko samo polnoletnim pa še država bi lepo služila z davkom:)) pravila v avtu pa isto stroga kot za alkohol. Pa še turiziem bi se zelo povečal :)

franseliski ::

Typos spell doom for Arkansas plan to legalize marijuana

Spelling errors and other "ambiguities in text" stood in the way of the approval of a constitutional amendment to legalize marijuana in Arkansas, reported the Associated Press. Arkansas Attorney General Leslie Rutledge cited the mistakes and discrepancies Monday as the reason for rejecting the proposal for the second time.

Očitno marihuana vpliva na pismene sposobnosti?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

sandmodnigga ::

V naših sodiščih je veliko polpismenih sodnikiv, pa njih nepismenost nima vpliva na sodbo. Anti-haš kampanja.
Mi je vseeno za legalizacijo, če si bom mislil rnega skotati si ga tako ali tako bom.

noraguta ::

sandmodnigga je izjavil:

V naših sodiščih je veliko polpismenih sodnikiv, pa njih nepismenost nima vpliva na sodbo. Anti-haš kampanja.
Mi je vseeno za legalizacijo, če si bom mislil rnega skotati si ga tako ali tako bom.

Sme krat biv zalublem v eno , jebi se.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

sandmodnigga ::

Ljudje se zaljubimo neumni v neumne ljudi. Zaljubljenost(ljubezen?) pač ni racionalna stvar. Počakaj nekaj mesecev, da zaljubljenost mine, naslednjič. Sam tole ni pol čar zaljubljenosti.
TL;DR Je bla glupa ja, kul. Sj lepo, da je bla.

franseliski ::

Even casually smoking marijuana can change your brain, study says

In the study, scientists compared the size, shape and density of the nucleus accumbens and the amygdala, which control emotion. Those who had smoked had abnormally large nucleus accumbens, an area of the brain that controls pleasure, reward, and reinforcement learning.

In the brains of marijuana users, natural rewards are less satisfying.


Stereotip o zadetkotih torej drži.

Spajky ::

Spremeni se malce način razmišljanja/percepcije in sicer tako, da si manj podložen propagandnemu pranju možganov, kar pomeni, da to ni preveč všeč nekaterim grupacijam, pa zato otežujejo rekreativno "zadevanje" oz. legalizacijo sicer zelo koristnega zelišča >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrGTO ::

Povezava

Mogoče bodo pa tudi pri nas počasi začeli razmišljati kot drugje v tujini, kjer se to že prakticira v medicini.

franseliski ::

V medijih 24/7 o tem kako je konoplja fenomenalna. Ko v živo srečaš zakajenca, se malo vprašaš če morda po TV ne lažejo.

imagodei ::

To sploh nima veze. Ljudi ne kaznujemo, ker se nezdravo jedo in živijo. Zakaj bi jih kaznovali, če si hočejo zniževat IQ?

Seveda tisti zagovorniki marihuane, ki so hkrati tudi redni (pogosti) uporabniki, navajajo, kako čudežna je ta rastlina. Ampak to sploh ne bi smel biti nek tehtni razlog pri odločitvi za legalizacijo (ali proti njej).

Vprašajmo se raje, zakaj so določene substance prepovedane in ali prepoved dosega želene cilje.
- Hoc est qui sumus -

MrGTO ::

Točno tako kot pravi imagodei. Stvar legalizacije ni v medicinski rabi konoplje, ampak v tem, da je za družbo boljše odpraviti prohibicijo, kot pa polniti žepe kriminalcem.

Vseeno pa me moti, da drugje po svetu konoplja zdravi, pri nas pa ne (še) =)

Tarzan ::

Dejansko je zadeva taka, da tudi če je konoplja droga, podobno nevarna, kot alkohol, prohibicija nima smisla. Kot v ZDA v času alkoholne prohibicije, zdaj nad trgovino s konopljo parklje drži kriminal, če bi pod določeno regulativo bila zadeva legalna, bi šel lahko po 10 gramov v bližnjo trafiko. Če te bi dobili zapohanega za volanom, isto kot da si zviznjen od alkohola. Če te bi dobili zakajenega na delovnem mestu, ista pesem. Ni velike razlike, če razmišljaš izven okvirja, ki nam ga je zakoreninila vinorodna lega ljube državice.

franseliski ::

Po mojih opažanjih iz študentskih let, je odvisnost od trave veliko večja od tiste od alkohola. Kamilčerji so redno hodili med odmorom enega pihnit, folk ki se ga je na žurih zapil do kome, ni bil ravno znan po temu da med odmorom cuza iz flaše.

Seveda bomo sedaj takoj videli, kdo je odvisen od trave, ker se bo pod mojim postom penil, da ni res.

imagodei ::

Prohibicija, pa naj bo to v obliki kriminalizacije ali pa prekrškovni obliki, je v resnici samo pometanje dejanskega stanja pod preprogo. Drogo preprodajajo tudi v državah, kjer je za preprodajo zagrožena smrtna kazen - očitno tudi smrtna kazen ne odvrne ljudi od ukvarjanja s tem. Kaj šele od uživanja.

Bedasto se je torej pretvarjati, da prohibicija rešuje karkoli. V veliko večji meri rešuje problematiko drog regulacija. Danes mladostniki lažje pridejo do grama trave, kot do litra vina. Če ima 16-letnik očitno baby-face, bo prodajalka zahtevala osebno; njegov sošolec, ki prodaja travo, pa osebne ne rabi.

Ja, tudi pri regulaciji je možno, da bo še kak mladostnik prišel do jointa. Ampak bistveno težje in bistveno manj jih bo, kot danes. Policija, ki ne bo več popisovala uživalcev in lovila majhnih dilerčkov bo pa imela dovolj časa, da bo lovila tiste, ki bodo mladostnikom kljub prepovedi omogočili uživanje droge.
- Hoc est qui sumus -

gruntfürmich ::

Spajky je izjavil:

Spremeni se malce način razmišljanja/percepcije in sicer tako, da si manj podložen propagandnemu pranju možganov, kar pomeni, da to ni preveč všeč nekaterim grupacijam, pa zato otežujejo rekreativno "zadevanje" oz. legalizacijo sicer zelo koristnega zelišča >:D


res je. način razmišljanja2/percepcija se tako spremeni, da postaneš odrasel otrok ki ni sposoben normalnega življenja, ni zanesljiv, živi kot klošar, največkrat od socialne, hranijo in pedinajo ga drugi.
to res ni všeč nekaterim grupacijam, ki želijo odgovoren in odrasel folk.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

franseliski ::

Prohibicija je komot izvedljiva, če bi bilo organom v resnici kaj do tega da je ljudstvo zdravo in da stremi k napredku. Dokler je v ozadju zaslužek, pač tudi CIA preprodaja droge. Je pa zadete/zadrogirane/pijane ljudi lažje obvladati, torej za vlado ni nič pozitivnega če ljudstvo ni pod vplivom.

imagodei ::

@grunt

ti govoriš o marihuani al o kakšni bolj trdi drogi?
- Hoc est qui sumus -

XsenO ::

Ne vem še kaj čakamo z legalizacijo. Namesto, da bi prerezali kriminalcem peruti, pobirali davke/trošarine in magari še zraven furali turizem iz tega raje kurimo denar za uničevanje in postopke.
1 + 1 = 1

imagodei ::

franseliski je izjavil:

Prohibicija je komot izvedljiva, če bi bilo organom v resnici kaj do tega da je ljudstvo zdravo in da stremi k napredku. Dokler je v ozadju zaslužek, pač tudi CIA preprodaja droge. Je pa zadete/zadrogirane/pijane ljudi lažje obvladati, torej za vlado ni nič pozitivnega če ljudstvo ni pod vplivom.

Ne bluzi.

Zagrožena (in izvedena) smrtna kazen za preprodajalce očitno ne izkorenini črnega trga. Teorije zarote so popolnoma brez veze, država zagotovo pobere več davkov od legalnega prometa z drogo, kot pa če podtalno tekmuje z mafijo. To so take nebuloze, da glava peče. Poglej si malo številke, kako se polnijo blagajne v ZDA, tam kjer so legalizirali (regulirano) travo.
- Hoc est qui sumus -

franseliski ::

imagodei je izjavil:

Teorije zarote so popolnoma brez veze, država zagotovo pobere več davkov od legalnega prometa z drogo, kot pa če podtalno tekmuje z mafijo. To so take nebuloze, da glava peče. Poglej si malo številke, kako se polnijo blagajne v ZDA, tam kjer so legalizirali (regulirano) travo.


Kdo bluzi, CIA ogromno služi preko Meksika, zakaj bi delili dobiček? Kaj misliš da državo briga pošteno pobran davek? Kaj naj si s tem pomagajo? Gradijo bolnišnice in ceste, kaj pa njihov žep?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

blueharp ::

Razen zdravljenja raka z res močnimi koncentrati, kar sem slišal pred kratkim od študenta kemije,

ali je alkoholiziranost in vožnja avta ok?

Ali je marhuaniziranost in vožnja avta ok? koliko časa traja, da se losaš tega dopinga, in lahko brez omamljenosti sedeš za avto?

Kako se to meri?

Nadzira ?

Ali se vam ne zdi, da če bo marhuana legalizirana, da bo dosti več vožnje pod vplivom marhuane, kot je enako kot pri alkoholu?

Hvala za vaše odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

CoolBits ::

Ce bo legalizirana bo v avtih enako kot do sedaj saj vecina tudi ne vozi ko pije ali kadi. Zakaj bi se to kakorkoli spremenilo?

Cervantes ::

Dobra novica za vse ljubitelje!
:D

razerznak2 ::

Vesoljec nacist

RockyS ::

Jaz pravim, da je to korak v pravo smer. Slovenci smo zadrti narod, nimamo radi sprememb, nimamo radi novosti, oklepamo se nekih idealov, ki jih že zdavnaj ni, ampak tukaj se dejansko kaže nek napredek, da se bo počasi konoplja legalizirala.

Večji podporniki (cannabis klubu in predvsem Jaka Bitenc) pravijo, da je ta predlog slab, ker bomo odvisni od industrije. To drži, ampak po drugi strani pa si nihče ne želi kupovati zdravil na črnem trgu, kjer je kakovost zdravila lahko vprašljiva. Zakaj nihče ne kupuje aspirina v diskoteki? Enako je s konopljo. Tudi v Sloveniji se dogajajo nategi s prodajo smole zaradi katerih ljudje ostanje brez velike vsote denarja (govorim o par tisoč €) in brez zaupanja (ravno nasprotno) v konopljo. Če bo predlog dober in bo vključeval varovalko, da se bo v lekarnah prodajala kvalitetna konoplja (ali smola) ne vidim nobenih problemov. Zame je to še zmeraj napredek v miselnosti naroda. S konopljo oz. njenimi zdravilnimi učinki sem se srečal pred 5 leti in takrat so vsi mislili, da je to droga, od hudiča poslana zadeva, danes se o konoplji govori precej bolj pozitivno in v tej smeri gre tudi zakonodaja.

Konoplja zdravi, zaupaj naravi.

jype ::

razerznak> zanimivo

Podpiram. V lekarni ga lahko tudi poučijo o vseh škodljivih stranskih učinkih.

RockyS> Konoplja zdravi, zaupaj naravi.

Kot vsa zdravila ima tudi konoplja učinkovine, ki lahko močno poslabšajo celo vrsto stanj. O teh tveganjih se je najbolje posvetovati z zdravniki ali farmacevti in ni narobe, da bo večina teh uporabo konoplje odsvetovala večini potencialnih uporabnikov.

Rekreativna uporaba konoplje po posvetu z zdravnikom ali farmacevtom je vsekakor manj škodljiva kot rekreativna uporaba lepila z uslužbencem v trgovini s tehničnim blagom, tako da tudi v tem primeru podpiram spremembo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RockyS ::

jype je izjavil:

razerznak> zanimivo

Podpiram. V lekarni ga lahko tudi poučijo o vseh škodljivih stranskih učinkih.

RockyS> Konoplja zdravi, zaupaj naravi.

Kot vsa zdravila ima tudi konoplja učinkovine, ki lahko močno poslabšajo celo vrsto stanj. O teh tveganjih se je najbolje posvetovati z zdravniki ali farmacevti in ni narobe, da bo večina teh uporabo konoplje odsvetovala večini potencialnih uporabnikov.

Rekreativna uporaba konoplje po posvetu z zdravnikom ali farmacevtom je vsekakor manj škodljiva kot rekreativna uporaba lepila z uslužbencem v trgovini s tehničnim blagom, tako da tudi v tem primeru podpiram spremembo.


Upam, da si nihče ne laže da je konoplja zdravilo, ki dela čudeže. Ni. To je dejstvo.

jype ::

Je pa povsem smotrna alternativa pivu ob pizzi v soboto popoldan, na primer. Mnogi, ki tako uporabljajo konopljo, so v trenutni zakonodaji zelo nepošteno obravnavani.

RockyS ::

Definitivno. Lahko greš v mercator, kupiš viski, se pelješ v nasprotni smeri po AC in povzročiš prometno nesrečo. Pa še zmeraj ga lahko kupiš v vsaki štacuni. Enako je s travo. Lahko uživaš, lahko pa narediš bedarijo ampak je prepovedana, ker lahko narediš prometno nesrečo. Ampak za bedarije nista kriva ne alkohol in ne droga. Ampak vsak posameznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

razerznak2 ::

neverjetno v eni stvari ki se skoraj strinjam z juretom,
sam bi da bi imeli trgovine z konoplo ala colorado style,
in da maš doma lahko 2 sadiki konoplje, tako ko na nizozemskem?
Vesoljec nacist

jype ::

razerznak> in da maš doma lahko 2 sadiki konoplje, tako ko na nizozemskem?

Kaj doma počneš, če ne vplivaš na okolico, itak ne bi smela bit stvar države. Če sosedu smrdi, je pa vljudno, da si kupiš ustrezno opremo, da neha smrdet.

razerznak> sam bi da bi imeli trgovine z konoplo ala colorado style,

Lekarne se meni zdijo bolj pametne, ker so v njih zaposleni ljudje, ki so izšolani za svetovanje na tem področju (in znajo tudi povedat, da trave ne smeš mešat z antipsihotiki, recimo).

Massacra ::

Na Češkem (in še marsikje) imaš lahko več kot 2 sadiki. Dejansko pa število sadik ni pomembni: za lastno uporabo da imaš je važno!

MrGTO ::

Še vedno ne bo dovoljena samooskrba, to je nedopustno. Zakaj boga rastlina ne sme živeti pri meni doma? Zakaj pa trta lahko? Kje so razlogi?

Zakaj jo bi lahko kupovali le v lekarnah? Zakaj alkohola ne kupujemo samo v lekarnah? Poleg tega si zdravniki in farmacevti ne želijo prodajati konoplje v lekarnah. Zakaj pa? Ker je ne poznajo! Ker je ni bilo v učnih programih, kot tudi ne endokanabinoidnega sistema, in ker bi jim (farmaciji) na dolgi rok zmanjšala dohodke njihovih umetnih/sintetičnih "zdravil".

In kot je tudi Krek povedal, nekega programa kam bo šel denar od prodaje konoplje tudi ni. Pač šel bo v blagajno kjer se ga bo še več lahko pokradlo. Moralo bi biti jasno določeno, za kaj se bo ta denar uporabil.

Skratka, niti ne vem če je to korak naprej. Kazni so se povečale recimo..
««
13 / 13
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904143278 (56101) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741473 (29742) jype
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80658130 (25087) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233164 (23344) tomi66

Več podobnih tem