» »

Predelava rc avtomobilčka

Predelava rc avtomobilčka

;-) ::

Rad bi predelal en navaden rc avtomobilček (ford focus wrc). Zanima me kje naj gledam po boljših elektromotorčkih in kako naj vem koliko baterij rabijo in kakih-nimam pojma o tem.

urosh ::

HAlo.

Več info boš našel recimo na http://forum.modelarji.com/
drugače pa motorji, reglerji, baterije, ... je najceneje http://www.unitedhobbies.com/hobbycity/...

Si pa pred tem še malo preberi na modelarjih :)
Rabiš še komando, polnilec, sprejemnik, ...
Začetni stroški so veliki, pozneje pa je poceni :)

Lp
PS: dobrodošel v klub :)

;-) ::

Mogoče nisi razumel, imam avtomobilček ampak je navaden avto na daljinsko ni neki super hiter. In ne veselijo me predelave kot to delajo "modelarji". Jaz bi kar konkreten motorček dal not od nevem kake stvari in več baterij da bi bol šlo.

urosh ::

Hehe. In točno tu ni tako enostavno ;)
Če je premočen motor ali preveč napajanja, ti bo šel regler - ki je verjetno regler in sprejemnik v enem. Malo močnejši motor gre bp, kar pa je malo več od malo pa je preveč. In potem ne moreš menjati samo reglerja, ker je z njim sprejemnik. Kar pomeni tudi oddajnik :)

Seveda lahko malo pobrskaš kaki motor imaš, pa vstaviš drugega - tu pa spet moraš paziti na velikost osi, da ti zobnik paše gor. Če imaš premočan motor, pa ti bodo šli getribi oz. zobniki... Sem sam modelar in sem se tudi 1x za hec spravil en "navadni" avto pimpat, samo sem po 2 urah naredil nič in obupal. Ti kupljeni v šparu so pan narejeni za to kar imajo in nima smisla kaj dosti jih rihtati. Najlažje je samo povečati število pogonskih celic in je to to. Vsi motorji imajo vrtljajev/volt in če povečaš voltažo, povečaš vrtljaje in povečaš hitrost. Se pa zavedaj, da potem dolgo nebo ok, bo slej ko prej nekaj šlo po gobe :)

lp

;-) ::

kaj pomeni št. pogonskih celic.

ok sem že obupal;)

urosh ::

hehe

saj ne rabiš obupat. število pogonskic celic je koliko imaš baterij v avtomobilu. Verjetno imaš 4 ali 6. Če dodaš 2 (v obeh primerih) dobiš večjo voltažo na motor in se vrti hitreje - malo se poveča tudi moč. Če ga boš vozil po par minut nekaj časa ne bo problema, če boš vozil na "polno" in spraznil recimo 2x baterije ene za drugo, potem pa ti lahko "spusti dimno zaveso" :)
Če je avto za 20EUR ni tak hudo. Če je vreden več, pa - odločitev je seveda tvoja.
Če imaš pa precej denarja viška, pa si lahko omisliš kaj podobnega:
ta avto pa je nor :)

fr4nc ::

hehe

saj ne rabiš obupat. število pogonskic celic je koliko imaš baterij v avtomobilu. Verjetno imaš 4 ali 6. Če dodaš 2 (v obeh primerih) dobiš večjo voltažo na motor in se vrti hitreje - malo se poveča tudi moč. Če ga boš vozil po par minut nekaj časa ne bo problema, če boš vozil na "polno" in spraznil recimo 2x baterije ene za drugo, potem pa ti lahko "spusti dimno zaveso" :)
Če je avto za 20EUR ni tak hudo. Če je vreden več, pa - odločitev je seveda tvoja.
Če imaš pa precej denarja viška, pa si lahko omisliš kaj podobnega:
ta avto pa je nor :)


Da, ta avto je prava zverina, bo vsej vrjetnosti bo to moj 4. ''avtomobilček''...

LP
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

_koki_ ::

S takšnimi predelavami kvečjemu pokvariš obstoječ izdelek, namesto da bi naredil kaj boljšega iz tega...
Obstoječ avtek je narejen točno za te pogoje (težo, vzmetenje, sile,...), vsakršno spreminjanje tega bo porušilo ravnovesje in avtek npr. ne bo vodljiv, se bojo pogonska kolesa vrtela v prazno, bo zlomilo plastične dele zaradi prevelike sile,...
Za močnejše motorje rabiš tudi močnejše baterije, kar pa pomeni še več dodatne teže in to ne pelje nikamor!

fr4nc ::



ok sem že obupal;)


Saj ni tako težko, kot se sliši..

Jaz sem tudi na začetku že skoraj popolnoma opubal, a mi je uspelo, in s+zdaj uživam v tem :D!

LP
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

urosh ::

Največji problem je v tem, da je prvi vložek (če se resno misliš s tem ukvarjati) dokaj visok. Komanda 150EUR+ polnilec 60EUR+, sprejemniki po 30EUR+, baterije, ...
Ko pa to enkrat imaš, pa je v bistvu potem dokaj poceni. Recimo avione si kupiš po nekaj 10EUR, motor in ostalo lahko preseliš, ...
Če pa si nabaviš helikopter, pa se pripravi pri vsakem krešu (če imaš srečo) nekaj 10EUR škode. Najvarneje so avtomobili... Seveda pa tudi najmanj zabavni :)
Lp
PS: je še več videov od mene gor - sami modelarski :)

WaterBoy ::


Če imaš pa precej denarja viška, pa si lahko omisliš kaj podobnega:
ta avto pa je nor :)

Brez zamere, samo meni se zdi tale avto tipično ameroško pretiravanje. Saj ga še normalno ne moriš vozit. Daš mal po gasu pa ga že dviguje in skače. NE rečam da ta model ni slab, ravno nasprotno, samo kaj ti bo avto ki ga ne morš normalno vozit. :)

LP

urosh ::

Lahko pa je ravno to izziv :)
No, sicer pa za dosti manj denarja dobiš "normalen" avto, ki ga lahko "normalno" voziš. S tem, da verjemi, da boš spet čez čas pričel razmišljati kako bi ga "spimpal", da bi šel malo hitreje, ...

Lp

;-) ::

Dajte predlagat kak avto, lahko je rabljen, bencin, nitro ali elektro, pa da je hiter pa za vožnjo po terenu.

Tisti bencinski tankajo navadn bencin ali kaj?

BladE_ ::

Jah poglej mal po modelarskih forumih pa straneh... Ce hoces met kej bolsga lahko tut 500€ odstejes... Jst bi uzeu bencinskega ce bi ze kupovou!

Drugac pa toleje pa cist noro !

;-) ::

kako pa je potem z servisi itd. bom lahko 2 meseca vozo in tankal al so vedno treba kaki servisi in problemi kot z takimi stvarmi znajo bit?

toti bencinski tankajo kak bencin navadn al kaj

;-) ::

katerega od tukaj naj vzamem če se kdo kaj spozna

je kaka taka trgovina v mariboru?

Infinity ::

sam bi ti za začetek priporočal tega, ker je el. boš imel z njim manj dela, ter če se v tem hobiju ne boš našel ti bo lažje dati 170EUR kot pa 300EUR.

P.S.: tale model ga seka po pro... ah kjerkol ga boš vozu seka =)

;-) ::

po čem ga seka?

kak veš da ga seka ga imaš? na you tube me ni prepričal najbolje

overlord_tm ::

kako pa je potem z servisi itd. bom lahko 2 meseca vozo in tankal al so vedno treba kaki servisi in problemi kot z takimi stvarmi znajo bit?

toti bencinski tankajo kak bencin navadn al kaj


Avti niso pocen sport. Mogoce ce dobis kak bolj rekreativni model (ta cenejsi), potem se gre. Pri tekmovalnih pa je treba menjat sklopko, zobnike, mimgrede kaj polomis, gume se obrabijo, bencin ni ravno poceni ...

Teli na videu tankajo bencin. Video

Infinity ::

po čem ga seka?

kak veš da ga seka ga imaš? na you tube me ni prepričal najbolje


ga ima kolega ;) je ful vzdržen, gre k sneta skira(glede na ostale el. modele), pa še za privajanje na visoke hitrosti je super ker odpušča napake začetnikov =)

tako kot je overlord povedal je to drag "šport", in resno premisli če želiš dat 400€+, zato da boš poj ugotovil da se ti ga neda pucat po vsaki vožnji pa ga usake 3 vožne razšraufat pa spet sestavt ;)

urosh ::

Vse je odvisno od časa in denarja.
Z bencinskimi je malo več dela kot z električnimi. tukaj so baterije dokaj poceni. In razen vsake toliko gume in zobčeniki ne rabiš kaj dosti. Odvisno seveda kaj delaš z njim in koliko ga voziš. Osebno sem bolj navdušen nad elektriko - je relativno poceni, vstaviš baterijo in že lahko greš. Ni hrupa, ... Po drugi strani pa je bencin tudi dober - čeprav imam sam vse modele (avto, čoln, letala, heli) na elektriko. Mi je pač lažje :)

Je pa res, da je na začetku tu dokaj drag šport (primerna komanda, polnilec, baterije, ...), ko pa to enkrat kupiš, pa je dokaj poceni. Sami modeli niso tak hudo grozno dragi (seveda odvisno kateri te zanimajo). Če se na začetku želiš primerno opremiti, je pač potrebno odšteti določeno vsoto. Jbatga.

Lp

retard ::

Ku ste lih pr nakupu. Me zanima al se mi splača kupit tega?
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php...

blackbfm ::

Kako to misliš splača? Za kakšno uro dolgčasa pregnat je ok, kaj več pač ne.

retard ::

Pol pa neč.

Ima mogoče kdo al pa kšn kolega tale avto?
http://www.rcsvet.si/rc-avtomobli/279-r...
in mi zna povedat kako deluje in če ja treba kej dokupit da ga loh vozim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: retard ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin, dizel ali hibrid (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
889976 (7738) neo5468
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911373 (4747) zobnik
»

100 oktanski bencin in starejsi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414999 (13090) JanK
»

Nafta na OMVju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6025241 (23391) ;-)
»

Tesla Motors - Avto, bolje rečeno "Športni avto" - Tesla Roadster (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12421310 (15372) popster

Več podobnih tem