» »

zemljiška knjiga vprašanje

zemljiška knjiga vprašanje

gzibret ::

Eno vprašanje....

Ravnokar sem preverjal zemljiškoknjižne izpiske in ugotovil, da je na eni nepremičnini v ZK napačno zapisan priimek (namesto "Žibret" piše "Žibert"). Ime, rojstni datum in stalno prebivališče so zapisani pravilno.

Sem šel gledat kupoprodajno pogodbo, zemljiškoknjižni predlog in sklep sodišča za vpis, in povsod so podatki pravilno zapisani. Torej gre za očitno napako pri vpisu v zemljiško knjigo.

Sedaj pa me zanima....

1) a se sploh splača sekirat;
2) kako to popravit;
3) kdo to plača.

Hvala za kakršenkoli info. LP
Vse je za neki dobr!

blackbfm ::

Splača se sekirat. Moja mati je imela neke probleme z registracijo avta, niso hotli podaljšat zavarovanja al kaj..nevem točno kako je bilo, v glavnem problem je bil samo zaradi ene črke v imenu.

MadMicka ::

Ne splača se sekirat. Davke od zemljišča normalno plačuješ, če boš kdaj prodajal, tega noben niti ne bi opazil. Če pa bi že bil kak problem, pa itak ne bo, se pa lahko s sklepom sodišča kadarkoli popravi "tipkarske" napake. Tak popravek ne stane nič, ampak kot rečeno nima smisla.

Ziga Dolhar ::

MadMicka, osebne izkusnje se nisem imel, ampak sem pa ze 'slisal' (od nepremicninske agentke), da na ZK zavracajo vpise tudi zaradi najmanjsih razlik v nazivu dovolilodajalca in vpisanega subjekta. Tko da, glede tega, da 'nihce ne bo opazil', jaz ne bi upal biti tako preprican. Menda komplicirajo zaradi presledkov (v 'd.o.o.', sticnost vezajev/pomisljajev ...)

Registracije avta pa jaz z ZK ne bi primerjal :-).
https://dolhar.si/

Karen ::

Obvesti jih z dopisom, pa bodo popravili (originale pogodb imajo itak tam, stane te nič). Dva stavka pa ljubi mir. Enkrat bodo pa kakšne podatke povezovali (npr. za kakšne davke), pa ti ga ne bodo obračunali, čez 5 let boš imel pa sranje zaradi neplačanega davka... tako da uredi sedaj ko si še živ.

Aston_11 ::

Predlog za popravo očitne napake vloži, pa bo.

gzibret ::

Aha, hvala vsem... Torej predlagate eno priporočeno pošto na ZK. Ali na sodišče?
Vse je za neki dobr!

MadMicka ::

Hja, ime in priimek se lahko spremeni, naslov se lahko spremeni, samo EMŠO, ki je obvezen element po ZZK-1, ostane. No, tudi EMŠO se spremeni, če spremeniš spol, ampak pustimo to :). Skratka, pomoje, če kupec prodaja zemljišče in je emšo pravi, ne bi smelo biti problema. Na podlagi EMŠO-ta pa lahko iz uradnih evidenc sledijo spremembam imena in naslova, če ravno hočejo. Če je že treba, pa lahko sodišče tudi čez 20 let ob prodaji zemljišča s sklepom popravi črko v priimku, če že imajo čas.

Šimpanz ::

Jaz bi zahteval popravek, da ne bo v prihodnje problema.

tony1 ::

Absolutno zahtevaj popravek, ker gre za očitno pomoto, bo to čisto sipl stvar...

gzibret ::

MadMicka - na izpisku nisem videl, da bi bil omenjen kak emšo. Je pa na pogodbah in ostalem.
Vse je za neki dobr!

boogie_xlr ::

pr nas je Turno ratal Tuma... napako nardi tajnica v nanosekundi, pol pa traja eno leto da popravijo...

gzibret ::

boggie - in kako ste to uredili?
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718821 (15456) kloko
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837216 (33790) dronyx
»

Preveč bonusa pri avtomobilskem zavarovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
887151 (4868) MadMicka
»

javni dostop do številk tekočih računov !! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10814132 (12378) MadMicka
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507561 (5710) krneki

Več podobnih tem