» »

Hp Ipaq 614c, prenosnik in internet

Hp Ipaq 614c, prenosnik in internet

Bence ::

Ima mogoče kdo kak podoben telefon, ali vsaj windows mobile, in je uspel vspostaviti povezavo z internetom preko windows 7?

Na visti mi je delalo brez problema, na windows 7 pa uspem samo gledati datoteke na telefonu oz. kartici...

matej_jack ::

Sicer ne preko W7, ampak jaz na svojem samo omogočim Internet Sharing (connect preko gprs/3g) v Programs in povezava se sama namesti in deluje. Xp, preko USB.

edit: napakce

Zgodovina sprememb…

Bence ::

Kje pa to narediš?
Jaz poskušam tako da naredim novo povezavo na klic ali pa preko mobile device center...pa mi ne uspeva...pa do zdaj nisem imel problemov z nobenim telefonom na nobenem računalniku...

darkolord ::

Najlažje je uporabit Connection Sharing - na telefonu vklopiš ta app in se potem samodejno vzpostavi povezava na telefonu, ko jo računalnik potrebuje (ni treba na pcju nobene dodatne povezave ustvarjat)

matej_jack ::

Start -> Programs -> Internet Sharing.
Izbereš povezavo (USB ali bluetooth, odvisno kako si povezan z računalnikom), izbereš omrežje (GPRS/3G) in prisitneš na Connect.

krneki0001 ::

Kateri windows mobile pa imaš na dlančniku. Jaz imam 6.1 (build 21042) pa vse dela brez problemov. Obnaša se točno tako kot v visti.

Bence ::

Imam 6.1 in še vedno nisem rešil problema.

Ko priklopim telefon mi javi da je nova naprava, nato se pojavi v mojem računalniku da lahko na kartico in pomnilnik telefona gledam...
Mislim da mi ne kako ne zazna modema.
Če se to kje posebaj vključi?
NA Visti mi je delalo...ampak na Windows 7 pa ne...

matej_jack, start, programi, internet sharing pri meni ne obstaja, niti nič približnega v slovenskem prevodu...?

krneki0001 ::

Hmm, pri meni je pa vse to notri. Kako si pa definiral mobitelovo kartico?
Pri meni prvo potrebuje ene 30 sekund da vzpostavi internetno povezavo z mobitelom in si sama kartica pobere nstavitve za internet in potem lahko uporabljam tudi kot modem vse skupaj. To mislim na štart novega sistema in potem ko prvič daš kartico notri (clean boot).


Probaj s tem ROM-om
http://www.mediafire.com/?mkqzmmomgmf

Ta rom je 6.5 in deluje na tem dlančniku odlično.
 WM 6.5

WM 6.5




Od kod si? Če si iz lj, lahko probamo to z mojim telefonom.

Zgodovina sprememb…

Bence ::

Iz Gornje Radgone...
Kako bi definiral kartico?
Ne razumem čist...
Jaz priklopim telefon na rač, ga lepo poveže, lahko urejam datoteke in vse, ampak da bi vspostavil povezavo z internetom, tako da bi na prenosniku imel džabest, pa mi nikakor ne uspe, na ta novi windows 7.

krneki0001 ::

Ko narediš clean boot telefona - torej vse zbrišeš in se postavi osnovni sistem ti zazna mobitelovo kartico in takrat iz mobitela(preko neta) potegne podatke dol za nastavitve interneta in vsega. Če si to takrat prekinil ti ni nastavilo pravih podatkov in sedaj zadeva NE deluje kot modem.

Bence ::

Na telefonu mi prenos podatkov deluje, vse ostalo tudi. Samo na rač ne spravim stvari v delovanje.

krneki0001 ::

As of WM5 AKU2.3 (i think) modems are no longer used. Instead, a program called "Internet Sharing" has to be activated on the iPAQ, and will then serve as a NDIS router to the PC.

Advantage : on the PC you don't need to do anything.
Disadvantage: Now you need to run the program on the iPAQ and activate it manually each time.

Zgodovina sprememb…

Bence ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Je že kdo preizkusil 24 ali 25 verzijo, ali celo 26 za katero link najdete trenutno v zadnjih postih?

Bi mi lahko kdo na kratko povedal kakšna je razlika med navadnim in Manilla 2D romom?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bence ()

krneki0001 ::

Manila je malo spremenjen in okrnjen rom, da hitreje laufa.

Jaz imam 24 navadnega (ne manillo) na mojem telefonu in zadeva resnično hitro deluje. Nobenih napak, nobenih bugov - vsaj za tisto kar jaz uporabljam se ni nič pojavilo.


Zdejle dajem 25 na telefon, bomo videli, kako deluje.

Bence ::

Jaz si zdaj en dan grem po 2gb kartico, ker piše da nesme biti večja, pa tudi pomoje je najbolše da svoje nimam notri ko to delam da kaj ne zafrknem.

Potem pa posnamem gor 25 ali pa mogoče 26, takoj ko tisti bios in radio firmware posnamem.

še vedno pa nisem našel razlage o razliki med navadnim in manillo...?

krneki0001 ::

Manila je okrnjena verzija in kao hitrjša od navadne, pa mal drgačno obliko ima.

2GB kartica - jaz jo imam samo za to, pa probaj dobiti samo SD, ne SDHC kartice.

rom 25 je odličen, vse deluje in dela zelo hitro, hitreje kot 24.

Bence ::

to glede sd in sdhc je pomembno?
v big bangu sem včeraj kupil eno za 9 evrov, samo sem pogledal da je micro sd in da je 2gb nič drugega...

Kako pa je kaj z baterijo na tem romu v primerjavi z ostalimi oz. tistim ki je že privzeto gor?

krneki0001 ::

Meni baterija dela par dni z romom 24. Bomo vidl, kako bo s tem, zdele sem ene 2 uri brskal po netu preko wi-fi-ja, pa je padla baterija na 86% (ponoči se je polnil telefon.

Bence ::

Jaz polnim mojega ki ima trenutno privzeti rom na vsake 2 dni...

krneki0001 ::

Kartica bo delovala, sej ni panike. Problem je pri 4Gb karticah.

Ja jst ga filam po potrebi, ko se sprazni ga pšriklopim in sinhronizram, pri tem se pa še polni.
Recimo v petek dopoldne ga napolnim, potem pa šele v sredo naslednji teden

Zgodovina sprememb…

Bence ::

Torej ti dolgo dela...Bom v petek kar ta 25 rom posnel.
Kako pa je z kopiranjem kontaktov? Ko se zažene activesync samo izberem sinhronizacijo, in potem ko je nov rom gor še enkrat, pa se stiki, emaili, sporočila...vse prekopira?
Ker PIM Backup mi ne dela, nevem zakaj je napaka pri zagonu, za tega vem da ima to funkcijo da naredi backup vsega...

krneki0001 ::

Jst ws pim backupom delam samo backup kontaktov. Shranim jih na kartico in ko prenesem nov rom, te kontakte restoram nazaj v telefon.

Če pa hočeš pravilno sinhronizacijo, pa ne delaj teg z pim backupom. Namreč potem ti vse podvoji. Če imaš vse kontakte v outlooku, potem samo sinhroniziraš in ti vse prenese na telefon.

Bence ::

Uspelo mi je sledeče.

Zagnal sem ActiveSync in sinhroniziral vse stike v outlook, kar je bilo super. Le da je sedaj imenik na telefonu prazen. Ko spet zaženem sinhronizacijo, je imenik še vedno prazen.

Kako zdaj iz outlooka nazaj v telefon spravim?

Je treba kaj v nastavitvah spremeniti? Ker mislim da bi moralo kar tako sinhronizirati oboje?

darkolord ::

Poglej v activesyncu pa na telefonu, če imaš mogoče dva partnershipa pa imaš izbranega napačnega

Bence ::

Kaj mora biti izbrano?
Nareto imam da če je karkoli narobe zamenja iz računalnika, ampak tega ne naredi...ziher pozabljam nekaj lahkega...bom jutri to v miru poštrckal

Bence ::

Ne uspe mi...kopira kolendar in e-maile, ne kopira pa stikov...

Bence ::

Mi je uspelo zdaj tako da sem na novo naredil partnership. Nevem v čem je tu fora ampak zdaj dela.

Hvala za pomoč

krneki0001 ::

Ker moraš ko daš nov rom gor narest nov partneršip. In takrat vse določiš.

Bence ::

Zdaj je 27 beta gor

krneki0001 ::

27.1 dej gor. Je bolj stabilna, manj porabi in bolj "light" (odstranjeni eni programi, ki jih itak nikoli ne potrebuješ.

Bence ::

Objavljena je tudi že 28

krneki0001 ::

Jap jo imam na telefonu, deluje hitreje kot 27.1.

Bence ::

jaz jo bom jutri posnel

Je možno kako nastavitve shraniti da ni treba vse na novo za vsak rom?
Do zdaj sem si shranil spb shell nastavitve in stike...ampak bi tudi tiste čisto običajne...

krneki0001 ::

Ne vem, jaz sem si naredil pim backup kontaktov in en cab file z vsemi programi, ki jih moram poinštalirat, ko dam nov rom na dlančnik. Samo štartam cab file in zadeva se poinštalira brez problemov. V cab datoteki imam pa TCMplayer, en kalkulator, ki mi izrisuje tudi grafe, slovensko angleški in angleško slovenski slovar, ter ozi explorer. Igo 2008 in sama sim kartica pa se itak sama poinštalirata, ko vstavim SD kartico in SIM v dlančnik.

Bence ::

Jaz sem nazadnje probal 28. Je delovala kar vredu v primerjavi z originalnim romom.

krneki0001 ::

Meni 28 deluje odlično. Baterija mi zdrži 5 dni (nova kupljena v globepoint).

Bence ::

Jaz sem vsaka 2 dneva polnil ker toliko štrckam po tem, pa mislim da nisem mel nikdar več kot 4 dni tudi ob neuporabi...
Sicer pa sem kupil nov telefon. Tako da tega zdaj prodajam, pa še dodatno baterijo.

krneki0001 ::

za kakšno ceno?

Bence ::

Nevem...okrog 180 z vso opremo

krneki0001 ::

Ja, sej take so cene teh telefonov.

Jst sm zdej svojega poštimal. Gor imam rom 28 beta in sem nastavil da vse programe s 3sekundnim pritiskom na X izklopiš, tako da ko kliknem x se res izklopijo, ne samo da bi se pomanjšali. Telefon vedno zaklenem (tipke) in ugasnem ekran preden ga pospravim. Največ kar sem se s polno baterijo pogovarjal je bilo okoli 3 ure pogovora naenkrat, potem sem ga dal polnit z preostankom 20% baterije s profilom slow usb charge. Od takrat naprej zadeva deluje odlično, baterija drži tudi 5 dni, pa še ne jamra, da se bo spraznila do konca (tm do 16% sem že pršel po petih dneh).

Uglavnem ta zadnji rom je odličen.

Bence ::

Res je 18 vredu ja...

Jaz imam zdaj HTC HD2 pa ma original že 6.5 gor, pa je vse super, edino če imaš nastavljeno da se vreme na vsake toliko ur posodobi se potem podatkovna povezava ne prekine sama od sebe in žre baterijo...ampak na forumih sledim vsak dan kjer že iščejo rešitve za to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1227122058 (30884) Kunte
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877452 (6160) krneki0001
»

Windows Mobile in email

Oddelek: Mobilne tehnologije
101344 (1251) Bence
»

Windows Mobile 6.5 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
509476 (5320) c3p0
»

problem win. mobile

Oddelek: Mobilne tehnologije
161264 (1108) jonynho

Več podobnih tem