» »

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

««
4 / 25
»»

Dr_M ::

To, kako hitro ti najde satelite, je odvisno od tega, ce imas uklopljen XTRA.
Ce imas XTRA uklopljen, traja nekaj sekund, ce nimas, traja 5-10 minut.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JanezH ::

Mene pa zanima, kako bi lahko zvonenja za različne kontakte izbiral iz 8GB pomnilniške kartice in ne iz pomnilnika telefona?

Alien x3 ::

@Smukec: Greš na file explorer, potem pač najdeš svojo pesm, če je iz 8GB pomn. kartice je to v mapi MY STORAGE, klikneš na pesem in tiščiš par sekund, se ti odpre okno in izbereš set as ringtone, za kontakte pa še nisem gledou..:)
@ pozna kdo mogoče kakšen free Garmin?+navodila za ročno MMS uklapljanje? LP Alien

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alien x3 ()

butkomutko ::

Dvomim, da sploh obstaja bilokatera navigacija free se najman pa garmin, ki nasplosno temelji na agresivni propagandi in ima marsigdo obcutek, da je najbolši kar pa definitivno ni no in agresivna propaganda pa stane tako, da ne more bit free ceprav nas verjetno vecina uporablja free saj jaz za garmina nisem pripravljen, dat niti evra

Na omniji mam sedaj garmina drugac pa uporabljam motivo, ki mi je 100%bolsi ce pa se, damo primerjavo, da sem dal za njega 140e docim, ko samo adrija rute na kartici al cd pride 120e

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

JanezH ::

@Alien x3: samo če to naredim, se mi mp3 skopira v pomnilnik telefona in najdeš ta mp3 podvojen pol še v "My Documents/My Ringtones". Problem je pa da tukaj hitro zmanjka pomnilnika. Lahko preveriš še če je pri tebi tako, ali pa jaz kaj narobe delam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Alien x3 ::

Ma nekdaj se mi skopira v \windows\rings, nekdaj pa v my documents/ringtones :D prej, ko sem parkrat spremenil ringtone se mi ni nikamor premaknil, zdaj pa se mi. nevem zakaj

Dr_M ::

Placas prenos podatkov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Eagle ::

Rabim pomoč. Upam da še ta obstaja za mojo novo Omnio. Namreč kupil sem Omnio pri Simobilu pdai900xxhj4/pnhj1, nato ko je bila baterija polna, sem jo hotel flash-at z M2D04. Telefon je brez problemov zaznalo, tak da sem dal Start, nato je pri pri prvem koraku tja to nekak pda reset in le tu je zaštekalo in ni šlo dalje niti po eni uri, tak da sem omnio odklopo sedaj pa se več ne zbudi. Ko držim gumbek za vklop se lučka zasveti samo na ekranu pa nič, pol še izklopiš lahko samo tak da baterijo ven vzemeš, probal sn tudi hard reset z držanjem kliči + prekini + vklop pa isto nič.. Any help pls?

Dr_M ::

Octino simobilove omnie ne delajo z cooked romi :)
A ma simobil ksn svoj rom gor slucajno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

žanluka ::

ciao...jst imam vsaj eno rešitev, da vam bo zdržala baterija malo več..kar dosti več, če boste upoštevali moja navodila...in sicer..ko boste zaključili uporabo mobitela pojdite v MAIN MENU nato klikinite ikono SETTINGS, sledi SYSTEM in nato izberete ikono TASK MANAGER..v tem prograu boste videli katere programe imaste odprte..zato jih morate izključiti ker tako telefon kvari baterijo...torej se pravi telefon vedno misli, da boste ta program ki ga vi vidite še vedno potreboval, zato ga ne dokonča...in edino tako boste prišparali pri bateriji, da vam bo zdržala še več kot do sedaj...vsi programi ki so vidni jih enostavno ugasnete tako, da kliknete na END TASK in program se bo zaprl..

lp luka8-)

Alien x3 ::

To uporabljam od tistega dneva, ko sem ga kupil, + izklopil sem HDSPA( umts..) in baterija mi dlje zdrži. pa še usakič zaklenem telefon tako da tiščim tipko za prekinit klica(desna tipka :D ) in potem tipko za vgasnit da se ekran ugasne in je telefon v stand by. pa če ga čez noč ne rabite izberete PHONE OFF, ki je zraven bluetootha na namizju. LP :)

Mavrik ::

V čem je fora da na takem telefonu izklopiš UMTS?
The truth is rarely pure and never simple.

Eagle ::

Dr_M kaj se poznas koga, ki mu je tudi crknil isto kot meni in ga je kupil pri simobilu, oziroma javite se tisti ki ste kupili Omnio pri simobilu in povejte ali vam je uspelo flashat ali ne..

butkomutko ::

No jaz jo imam sedaj ze skor tri tedne pa se z baterijo ne obermenjujem vec res pa vedno ko jo odlozim pritinem tipko na vrhu v avtu pa ce mam prizgano navigacijo jo imam na avtopolnilcu

Sele sedaj vidim kaksno sreco sem imel, ko sem jo brez veze poskusil fleshat saj mi je tudi zamrznila a po odklopu baterij se je se zbudila

Eagle jaz bi jo nesel na servis in bi pac trdil da ne dela nikakor nebi priznal nobenega fleshanje

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Alien x3 ::

@Mavrik
Tku mi je reku un na Simobilu, k ma Omnio, da ma izklopleno HDSPA, nevem zaradi česa, verjetno omrežja za umts, da potem neki časa dlje baterija zdrži. :P :)
Jaz sem kupil pri Simobilu Omnio in je še nisem probal flashat,... :)

Mavrik ::

Ja, saj to je jasno da drži dlje. Sam zakaj potem kupit tak telefon če ne uporabljaš podatkovnih prenosov, oz. jih maš na dial-up hitrosti. Potem si stran vrgel denar za fancy igračko.
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

Nevem zakaj se s to baterijo tok obremenjujete. Jest sm biu ze dolg navajen na symbian in skoraj vsakodnevno polnenje baterije, tko da se mi tdej skor zdi, da baterija zdrzi celo vecnost. 3 dni, pa mam HSDPA uklopljen, internet kr veliko uporabljam, pa tudi nekaj klicev opravim.
Backlight mam na avtomatsko, turn off device mam na 1 minuto, turn off backlight pa 30 sec. To je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

butkomutko ::

no osebno sem dobil tel za rojstni dan in res ga uporabljam kot igracko za prosti cas saj ce bi jo uporabljal kot pravi tel tud pri svojem delu je nebi mel dolgo tako pa je funkcija ,da lahko znjo tud tel zgol pristranskega pomena
je pa lusno met pri sebi tako malo stvarco na kateri lahko gledam tv filme posnamem kaksno zanimivo fotko in najdem kak naslov z navigacijo pa tud za pisanje sms je zelo super je pa se vedno krhka igracka ,ki se ne more z klasicnimi telefoni primerjat

za delo upotabljam 6 let starega sony erixsona ,ki je ze stokrat padel po tleh najedlo ,ga je nitro razredcilo in se marsikaj a se vedno dela

umts precej bol prazni baterijo kot gsm sploh ce nisi prav blizu odajnika

Alien x3 ::

@Mavrik, sej zdej v teh cajtih je mau telefonov k nimajo UMTS-a,... Jst ne nucam UMTS-a in zatu ga mam izkloplenga, denar nism BV vrgu stran zatu ker ne uporablam samu umts-a,... :D

butkomutko ::

no sedaj mi je pa tud igo navigacijo uspelo ustimat zgleda super zjutraj pa bomo zunaj sprobali

jakec13 ::

Zdravo!

Mene pa zanima, če gps na omnii a-gps ali navaden gps? ker če je a-gps pol je treba plačevati za prenos podatkov se mi zdi?. Če je ta, potem raje preko laptopa uporabljam gps..?

LP

Dr_M ::

Zdej sploh nevem ce se ma kater telefon z gps-om navadnega.
Xtra funkcijo lahko izklopis. Je pa kljub temu tistih podatkov zelo malo (okoli 0.5kB)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_borci ::

Aha! Saj danes sem probal i izkloplenim XTRA in je tudi satelite našlo v parih sekundah, tako da sploh nvm v čem je razlika!


Ima kdo kakšno igrico kot je Need for Speed za omnio oziroma pač neke avte?

darkolord ::

Skoraj vedno je GPS + A-GPS, ni pa čist nujno. iPhone 3G na primer nima fallbacka na navaden GPS

Dr_M ::

Saj danes sem probal i izkloplenim XTRA in je tudi satelite našlo v parih sekundah, tako da sploh nvm v čem je razlika!

Si mel nastavljeno na Auto download?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_borci ::

Saj danes sem probal i izkloplenim XTRA in je tudi satelite našlo v parih sekundah, tako da sploh nvm v čem je razlika!

Si mel nastavljeno na Auto download?


če izklopis XTRA pol je Auto download tak al tak izkloplen al ne? ker takšen zamegljen postane!
Sicer pa je blo na Auto download enable nareto.

Dr_M ::

Se pravi si mel se od prej nalozene podatke. Probi jutr kok hitr ti bo signal najdu.
Pr men traja vec kot 5 minut, raje okoli 10.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_borci ::

kaj ce mas od prej nalozene podatke tuidi smatra kot "prenos podatkov"?

pa zaj sem si tak al tak vklopo oni džabest(mobitel) paket pa maš 1GB prenosa podatkov.

baboo ::

Zivjo

Sem ze prej zasledil to vprasanje, vendar je ostalo brez odgovora... Na 8 GB velik interni spomin omnie sem nalozil za 3,3 GB datotek, telefon pa mi javlja da je pomnilnik poln, ceprav bi moralo biti se vec kot 4 GB prostora. Ce omnio preko USB priklopim na racunalnik, ter v explorerju z desno tipko kliknem na "Removable disk" -> "Properties" mi pokaze, da je velik 8GB in da je poln. Ce odprem ta Removable disk in izberem vse mape na njem ter spet kliknem properties, pokaze, da je vse skupaj veliko 3,3 GB.
A ma kdo isti problem in kaj je za narest?
lp

PS In ja, baterija je v kurcu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baboo ()

_borci ::

meni je to javlalo pa sem sel v settings pa hard reset pa sem resetiral diska na napravi. pol sem pa vse šeenkrat naložil pa je blo ok!

moreš pazit, da maš main memmory prazen!! ker če maš tega polnega piše da je polno!

trunks ::

Ali ima mogoče ker kakšno rešitev za to (razen servis) oz. ali se kateremu tudi pojavljajo takšne težave z Omnio ,...
torej tefefon se ne da polnit in tudi rdeča lučka ne sveti ko je tefelon na polnjenju!? (probal sem tudi z drugim polnilcem in drugo baterijo)

Ima kdo kakšno idejo?

Alien x3 ::

Probaj še v računalnik vklopit, če bo potem svetila lučka, drugega pa ne vem. :P :P

_borci ::

pomoje je servis kar fajn zamisel...

sicer se poni tudi preko računalnika, samo to tak nemore bit

trunks ::

Sem zeeeeelo razočaran nad tem telefonom, sami problemi! Gre jutri na servis pol pa v prodajo...

Vseeno hvala za pomoč.
Lp

michox ::

zdravo!

zanima me če se da dobiti kašna navodila za omnio, če kdo lahko da na stran v (pdf, doc,...).če je možno v angl ali pa v slo.

lp

Dr_M ::

trunx: ja WM zahteva veliko pozornosti in znanja. Niso vsi temu kos >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trunks ::

hehe...
sam ne mi s takimi ven hodit...

pol mi pa podaj znanje zakaj in lubega mira ne gre več filat -Omnia številka 1!
Omnia številka 2 - ko se tefefon polni en čas, se display sploh ne prižge več oz. ko pritiskas po gumbih in touch pad-u še sliši klikanje, zraven te pa spremlja TEMA.

Govorim čisto objektivno in vem česa vse telefon zmore sam sem ful razočaran nad njim.
Pa bog ne daj, da ti po tleh pade kr pol ga pa lahk tak v kanto vržeš!

Dr_M ::

Ocitno sm jest dubu super omnio. Mi je ze ene 5x padla po tleh, res da je bil telefon v torbici med tem, ampak kljub temu, je precej bolj trpezen, kot sm si mislil.
Original rom je res bolj TEMA (>:D), ampak to se dogaja pri vseh proizvajalcih (tudi pri nokii in SE). Z custom romom se take stvari ne dogajajo.
Ce pa nisi kos temu aparatu, imas se vedno na voljo super telefon. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_borci ::

lool!


zgleda da si dobo pokvarjeno omnio tako da ne jokat tu na forumu ampak idi na servis in tam povej to?

c00L3r ::

Je že kdo usposobil TomTom-a na Omnii? Google maps deluje super in najde satelite. TomTom pa kar išče in išče...

Dr_M ::

TomTom ne dela dobr. Neki ma probleme z vgrajenim GPSom. Se da z raznimi programi ala gpsgate, samo men potem wireless ni vec delu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jakec13 ::

Zdravo!

A vam tudi zelooo počasi nalaga filme na telefon? Men en filmčk k je dobrih 200 MB velik louda že več kot eno uro...Na kakšen način vi dajete gor filme/muske in podobno? Kakšen je najhitrejši način??

Pa še zanima me, kako nastavim pri bluetooth prenašanju na telefonm, da mi shranjuje tja, kjer je 8GB prostora?

Hvala že vnaprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakec13 ()

Alien x3 ::

@ bluetooth... greš settings, bluetooth, spodej pritisneš puščico desno in klikneš na FTP in tam izbereš MY Storage...
Jst dajm filme prek USB kabla, najhitrej gre če maš spominsko pa daš prek memory card reader gor pomoje. Men gre hirt, 10s. pa je gor film 200MB.

Dr_M ::

Ker se nekateri pritozujejo nad pocasnostjo kopiranja na Omnio, sm naredu en preizkus.

Telefon je povezan preko USB, kopral sem na kartico, eno datoteko velikosti 1.693.216kB (1.61GB) in je trajalo tocno 6 minut in 1 sekundo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jakec13 ::

@bluetooth...to sem že nastavil, da mi shrani v my storage ampak še vedno mi shranjuje v my documents...
@USB...js zaenkrat ne rabim spominske, ker mi je zadosti 8gb spomina. Ko pa kopiram kak filmček, dam direktno v my storage in mi louda, pri eni 10 črtici gre pa spet od začetka. in tako se ponavlja v nedogled..Kakšen je vaš način kopiranja in kako bi lahko to rešil? Če pa prek Windows media player gor dajem pa sploh zelooo dolgo traja, ker konverta eno uro..

LP

Ph4nt0m ::

Tudi meni nikakor ne uspe usposobit karte za tomtom-a, če je komu uspelo, bi prosil, da me kontaktira na ZS.
www.kartusatoner.si

c00L3r ::

TomTom dela, usposobi se tako. Edino jaz sem kar pustil Com3 port. V videu je uporabljen Com2. GpsGate sem nastavil ročno in ne preko čarovnika, ki ga ponudi na začetku. GpsGate je 14 dni brezplačen. Za več dni, ga je treba kupit ali pa se kako drugače znajt...

Dr_M kakšne težave si ti imel z wireless-om in gpsgate? Da vidim, če imam podobne.

Dr_M ::

Telefon mi je zasteku za ene 20 sekund, pa niti povezat se ni hotu na AP, ampak mi je za omrezje pisal unavailable.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c00L3r ::

Telefon mi je zasteku za ene 20 sekund, pa niti povezat se ni hotu na AP, ampak mi je za omrezje pisal unavailable.

Sem malo googlal. Tvoj problem se pojavi, če daš gps na com2 port. Če ga pustiš na com3 bi načeloma naj delalo. Tako pravijo na tem forumu

Dr_M ::

Jest sm ga dal na COM6 ze takoj, ceprov je v navodilih pisal COM2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
4 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269558 (174319) clix
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912798 (6539) Destroyers
»

Windows Mobile 6.5 na Omnia i900

Oddelek: Operacijski sistemi
51041 (1007) hojnikb
»

samsung omnia SGH-i900

Oddelek: Mobilne tehnologije
191931 (1650) SuperKobeD
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877451 (6159) krneki0001

Več podobnih tem