» »

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

««
23 / 25
»»

PINki ::

A lahko kje dobim slovenski T9??

tiranus2 ::

Kolikor vem 3D menija ni za Samsung Omnio. Mogoče ste videli ta 3D na katerem drugem Samsungu. Vse kar obstaja novejšega od prvotnega menija je tale tukaj navodila so zraven ;)




ampak kaj pa pol nardis kako jo lahko aktiveras

tiranus2 ::

:|
Pozdravljeni! kupil sem rabljeno omnio in k snemam video posnetke pri ločljivosti 640x480 slika "šteka"
(pri 320x240 dela kot mora, brez zatikanja) K pa pol predvajam ta posnetek se pa predvaja tekoče!

Pa me zanima če je tko pri useh omniah??

Naj nesem telefon na servis??

LP.



pri men je isto:|

tiranus2 ::

Kolikor vem 3D menija ni za Samsung Omnio. MogoÄe ste videli ta 3D na katerem drugem Samsungu. Vse kar obstaja novejĹĄega od prvotnega menija je tale tukaj navodila so zraven ;)




ampak kaj pa pol nardis kako jo lahko aktiveras

no mislim rect jaz ne najdemunga resco explolerja in tisga comanderja a mas ti nalozen ta meni al ne

Music Man ::

c0dehunter ::

Mene pa zanima glede HSDPA-ja, če zna biti kaj škodljivo za telefon, ker je priklopljen via USB na PC in je internet prek Omnie prižgan povprečno 5ur na dan?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

tiranus2 ::

Resco Explorer


dobr se vedno nic ne najdem napise mi da rabis ne neki dodatnega vsakic resco explolerja pa ne vem kako se nalozi dobr music man hvala za link ampak se vedno ne morem

PINki ::

A lahko kje dobim slovenski T9??

Anybody?

matotej ::

Živjo folk!

Pravite, da ti touch screen za Omnio zamenjajo na lepe oči? Ker jaz jo imam že od novembra, poleg tega je pa tudi že konkretno opraskana in bi to bilo super.

Vsi ki imate težave z WLANom ali GPSom in nikoli niste naložili novega ROMa, nesite aparat na servis. Jaz nikoli nisem imel težav s tem (OK pustimo to, da ima WLAN slab doseg).

Kdor bi rad imel nove menije, naj si dobi SPB Mobile Shell 3, PointUI 2 ali M2D od HTCja. Obstaja jih nebroj.

Kdor pravi, da je Omnia slab telefon je očitno ne zna uporabljati. Super predvaja videe, musko itq, fotkič je za mobitel super, GPS + Garmin dela odlično. Moram pa priznat, da sem rabil vsaj 2 meseca, preden sem telefon spravil na tak nivo, da je delo z njim užitek. Pač WM 6.1 je sranje, kar se tiče uporabniškega vmesnika. Rom sem zamenjal že vsaj ene 10 krat. Baterija mi je najprej zdržala zeloooo slaba 2 dni, ko sem prvič zamenjal ROM, mi je zdržala 4 dni, sedaj mi pa dobre 2 dni predvsem zaradi Mobile Shella, igric in WLAN-a.

Ogromno informacij lahko najdete na modaco.com (forum) in na OmniaHub.com

M-XXXX ::

Ima še kdo take probleme, da GPS ne najde signala sredi ljubljane (čakal okoli 45 minut). Pri meni doma, ali pa v zidanci pa najde v nekaj minutah.

shtibla ::

Jest mam pa sledeč problem. Na Omnii mam inštaliran Garmin XT in vse deluje OK. Zanima me samo če bi kdo vedu kako bi lahko usmerjanje (govor) preusmeil v Bluetooth slušalko, ki jo mam montirano na Zümotu je to normaln k preusmerja govor na Bluetooth slušalko, pri XT pa a nisem zasledil. Bi mogu inštalirat še kakšen dodatek? Kaj idej?

Hvala in LP,
Klemen

Tody ::

sej če ti telefon dela preko slušalke telefoniranje in to bi vjretno ti tudi to mogl.

shtibla ::

Telefonija mi deluje normalno na Bluetooth slušalko, pri Garminu pa ne morem preusmert govora na slušalko. :(

T.A.D.E.J ::

*AKCIJA**Samsung Omnia + usnjen etui + avtopolnilec + avtonosilec**AKCIJA*

Prodam pol leta staro Samsung Omnijo s škatlo, garancijo in vsemi papirji. Zraven je še seveda programski CD, USB kabel, palčka in polnilec. Telefon je dobro ohranjen in dela na vsa omrežja (kupljen pri mobitelu). Na telefonu je naložen nov software (z njim baterija zdrži dobre štiri dni) in GPS navigacija (Garmin).
Zraven priložim usnjen etui (večnameski), ter avto polnilec in avto nosilec.

http://www.gsmarena.com/samsung_i900_om...


Cena 180€ zadnja!
Menjave niso možne!

Dostava na Relaciji: Celje-Ljbuljana

Pišite ZS ali pokličite na 040/437-345
Tadej

c00L3r ::

Danes sem opazil 1 problem. Če s stilusom pišem/rišem/tipkam po ekranu mi v sredini ekrana zazna pritisk 1 do 2 mm višje kot bi moral. Na robih je natančen. Ponovna kalibracija Allign screen ne pomaga. Včasih celo moram večkrat ponovit, da je sploh uspešna. Lahko še kaj naredim sam? Jaz mislim, da ne... :'( Bom moral kar na servis poslat, pa spet 3 tedne brez telefona. Ali bi lahko blo kaj drugega?

Tody ::

ja... omnia pač ni tok natančen telefon ;) Kupi HERO-ja :D

c00L3r ::

ja... omnia pač ni tok natančen telefon ;) Kupi HERO-ja :D

Tvoj odgovor je zelo uporaben. Maš še kakšen nasvet? Po možnosti taki, ki ne stane 400€?

Tody ::

jah nekateri so rekli da so na voljo neki novi zasloni in stanejo 30 EUR Lahko se pa tudi navadiš 1 do 2 m nijžje pritiskat :)

gujs ::

Sem našel mape za iGO na neki češki strani. Ali mogoče kdo ve kaj pomenijo tiste končnice na koncu imena mape (MON, TA, NV) in katera je najboljša?

Dr_M ::

Monolit, TeleAtlas, NavteQ...
Za Slo je najboljsa monilit, zahodna EU TeleAtlas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Če namestim nov windows bom moral na novo nalagat garmina?

c00L3r ::

Meni tako Garmin kot iGo delujeta brez ponovne inštalacije. Pazit moraš, ko Hard Reset-aš ali flash-aš ROM, da ne zbrišeš vsebino "My Storage". Je pa res, da ne bo bližnjic. Moral boš ročno zagnat exe datoteke, ki so v program files. Bližnjice pa si lahko narediš z kakšnim dodatnim programom. Jaz uporabljam Resco File Explorer.

;-) ::

kak je z različnimi ROM-i za omnio?

kaj samo slovenci nimamo posodobitve, ker redno spremljam
http://www.samsungmobile.com/support/om...

pa nevem, če si lahko naložim ROM za katero drugo državo, kolko sem bral se s temi posodobitvami odpravi kar nekaj težav

cisto nic od tega kar si napisal ni dokazano mam pa dokaz ,da ni potrebne nobene posodobitve men tud z originalnim romom deluje perfektno tudi batarija mi po treh dneh od zadnjega polnjenja se vedno kaze 100% verjetno bo zdrzala cel teden a res ob neuporabi je pa res trajalo precej casa ,da se je koncno ustalila mi je pa res baterija povzrocila precej slabe volje v zacetku in sedaj moja omnija res ustreza specifikacijam

si pa lahko z flesanjem naredite kar veliko problemom


Če ti 3 dni telefon drži pa še je vedno 100% zakaj bi blo potem po enem letu drugače.

Dr_M ::

Ze nekaj casa krozijo govorice, da naj bi i900 omnia dobila uradno WM6.5.
Upam, da res :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c00L3r ::

Ze nekaj casa krozijo govorice, da naj bi i900 omnia dobila uradno WM6.5.
Upam, da res :)

Vir?

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c00L3r ::

Če drži, potem je to odlično. Dolgo časa se je špekuliralo, da ne bo uradne WM6.5 podpore. No, moj telefon je zdaj seveda na servisu :)) Mogoče pa bo že WM 6.5 ROM zunaj, ko ga dobim nazaj.

Vprašanje za tiste, ki so vam menjali touchscreen na Omnii. Ste po par mesecih uporabi opazili zmanjšano natančnost delovanja? Baje, so novi ekrani boljši, samo po par mesecih jih nekaj "zjebe" in postanejo nenatančni. To se je meni zgodilo in prav tako se o tem pogovarjajo na modaco forumu.

lokaar ::

cau!
na svojo omnio sem nalozil nov rom (http://www.modaco.com/content/i900-gene.... flashanje je potekalo brez tezav. ko pa prizgem mobitel in ko se mi odpre aplikacija align screen tipkam po krizcih kot idiot, a vedno znova in znova je na zaslonu align screen. se komu sanja kako bi odpravil to napako ali pa vsaj obsel omenjeni align screen?

lp!

;-) ::

js nevem zakaj se mi skoz na internet povezuje oz je povezan.

skoz mi sveti ono za E ali GPRS.

tiranus2 ::

js nevem zakaj se mi skoz na internet povezuje oz je povezan.

skoz mi sveti ono za E ali GPRS.


hvala enako tudi men se skozi priziga

JanezH ::

ActiveSync izklopita.

;-) ::

Jaz ga nemorem več ker sem fon prodal za male pare..

krneki0001 ::

js nevem zakaj se mi skoz na internet povezuje oz je povezan.

skoz mi sveti ono za E ali GPRS.


Sej to vedno sveti, pa ni povezan na net. Če se oveže na net, potem je znak e ali g nad tistim delom, kjer je ikonca moči signala. tisti e ali g, ki se vama prikazuje je samo oznaka kakšno omrežje je (edge ali gprs)

;-) ::

ja dejansko se je povezoval,.

JanezH ::

ActiveSync/Menu/Options in izklopiš stvari, tako da se ne bo sam hotel sinhronizirat s PC-jom in pol se ne bo več samodejno povezoval na internet.

tiranus2 ::

EJ JAZ MAM ORIGINAL NAVIGAcijo tom tom za garmin ampak vse mape gles vse nalozenpa mi napise:unable to start.an exception occurred:
memory access violatin

chrush ::

A mogoče kdo ve, kdaj bo cena omnie pri simobilu padla iz 230EUR na kaj nižjega?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

tiranus2 ::

jaz ne vem ampak pri mobitelu so jo pocenili ce se ne motim mislim redno

Tody ::

Motiš se... vsaj kar se tiče spletne strani ... In zakaj bi si kdo kupil omnijo če ma lahko HEROJA ? :D

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Dr_M ::

Zato ker hero zgleda tako, kot da se je nekomu zlomil v zepu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

__Devil__ ::

Oblika je čist huda. Pa še Android je gor in UI sense ^^. OS Android je res super.

samsung ::

Pozdravljeni !

Zadnje čase se mi je začelo pogosto dogajati, da ko tipkam sms ali mms sporočilo ali pa grem na internet mi po nekaj sekundah delovanja samo skoči na začetno stran. Če bi kdor koli vedel kaj je narobi bi bil vesel odgovora :D

StraYker ::

Jaz bi samo vprašal, da nebi glih odpiro teme. Če gdo prodaja omnio po delih oz če ve gdo za kerega, da rihta dele. ker meni namreč nočejo priznati gerancije in bi rabo celoten hardware on omnije.

_borci ::

Pozdravjeni, po dočgem času se spet ogašam...


odkar sem naložil na omnio rom M2D03 me ni nič zajebavalo in sem s telefonom zelo zadovoljen. malo sem se edino naveličal tega roma, ker foruma nisem redno spremljal in sem malo odzadaj me zanima kateri rom je trenutno najboši...

vem da bote reki naj preberem malo za nazaj samo se mi res ne da..


hvala za odgovor

Dr_M ::

Zdej so popularni WM6.5, ampak ce uporabljas finger mouse, potem to ni zate, ker ne dela.
Ce ti je pa vseeno, potem pa kar na modaco in bos sigurno kaj primernega nasel zase. Izbira je precej vecja, kot je bila eno leto nazaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RazzorX ::

Jap, na modaco, tam poglej pod temo od Ryrzy-ja, imaš neke kar uredu rom-e, čeprav so nekateri mogoče nestabilni, tako da najdi pravega. Pa saj jih je še veliko. So pa zelo finger friendly tanovi, tako da skoraj ne rabiš več stylusa nikoli.

tinatina ::

HEJ!
A mi lahko kdo pove kako povečam velikost imena klicatelja oz. velikost črk?
hvala

HWX25 ::

A mi lahko kdo pove kaj morm nardit da mi shranjuje podatke ki jih dobim prek bluetoot v my storage. Pa zanima me kakšne so pravilne nastavitve za Gps.

lambda ::

Malce sem se naveličal WM6.1 in si naložil tole (28005). Lahko rečem, da je kar lep preskok ...

Še to:
ROM ranking

_borci ::

Kolikor se spomni sem pri flasanju potreboval neki modemdriver (al nekaj takega) kaj če flasham z tem http://www.modaco.com/content/i900-gene... rabim tudi to? pa to je wm 6.5 jaz pa imam 6.1 to je vredu tak??


lp,
borut
««
23 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269599 (174360) clix
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912799 (6540) Destroyers
»

Windows Mobile 6.5 na Omnia i900

Oddelek: Operacijski sistemi
51041 (1007) hojnikb
»

samsung omnia SGH-i900

Oddelek: Mobilne tehnologije
191931 (1650) SuperKobeD
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877453 (6161) krneki0001

Več podobnih tem