» »

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

Samsung Omnia problemčki in nasveti?!?

««
22 / 25
»»

andrejkor ::

Zdravo

Jutri grem gledat samsung omnio in me zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu,kajti kupujem rabljenega...

Se pravi da me zanima če ima kakšne napake ki so očitne in se jih da odkriti, da vem kaj morem pazit? In pa še vprašanje če je kako možno naložiti slovenski jezik na omnio, ker prednaloženega nima nobena kolikor vem?

LP, andrej

tiranus2 ::

glej na to da ti ga da za poskusit ze pri njemu poglej kako ti gre ta windows, touch planel in pa poglej garancijo ce dela vse kar more in tk

Lordvrto ::

Poglejte jez sm dubu omnio u petek 4.7.2009 in m zanima kak se sploh snema zvočn posnetke?
in kako se uporabi sekundarno kamero (kamero za video klice)
PLZ povejte.

Ma$terM|nd ::

Jaz mam pa en malo drugačen problem. Omnio sem že flešal x krat, vselej z custom ROM-i, in vedno uspešno. Zdaj pa bi rad flešal nazaj na originalni ROM pa ne gre. Vedno dobim "Incorect software version" eror. Če je mogoče tukaj komu že uspelo flešat omnio nazaj na originalni ROM-om, mi lahko prosim napiše kako je to storil. Sicer sem že vprašal na modaco forumu pa vendar mi je bolj domače če mi kdo stvari razloži v slovenščini. Saj ne da bi kompliciral, ampak telefon bi moral nesti na servis (random izklapljanje) pa je še v garanciji, in bi rad minimalno tveganje pri uveljavljanju.

c00L3r ::

Ma$terM|nd kateri ROM bi rad dal gor? PNHJ1 ali kateri je "uradni" slovenski?

Ma$terM|nd ::

DXIA5 iz filipinov ker drugega ne najdem. Pomoje vseeno boljše kot pa custom ROM?

Spidi ::

Živjo

tudi jaz imam omnio in sem zelo razočaran nad baterijo.

Ali je novejša verzija uradnega roma kaj bolj varčna z baterijo?

Sedaj pa bi rad upgrejdal rom, in sem na uradni strani: http://www.samsungmobile.com/support/om... (če vnesem link nekaj forum štrajka...) izbral UAE(ANG) in potem ko je zahteval verzijo roma napisal PNHJ1. Vendar mi javi napako da je verzija Roma napačna?

Kaj lahko naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spidi ()

chivisun ::

Ph4nt0m ::

Jaz mam pa en malo drugačen problem. Omnio sem že flešal x krat, vselej z custom ROM-i, in vedno uspešno. Zdaj pa bi rad flešal nazaj na originalni ROM pa ne gre. Vedno dobim "Incorect software version" eror. Če je mogoče tukaj komu že uspelo flešat omnio nazaj na originalni ROM-om, mi lahko prosim napiše kako je to storil. Sicer sem že vprašal na modaco forumu pa vendar mi je bolj domače če mi kdo stvari razloži v slovenščini. Saj ne da bi kompliciral, ampak telefon bi moral nesti na servis (random izklapljanje) pa je še v garanciji, in bi rad minimalno tveganje pri uveljavljanju.


No sam sem imel enak problem. S custom roma sem želel nazaj na originalnega in sedaj imam DXIA5, ki si ga tudi sam omenil. Preden mi je uspelo, sem se kar pošteno namučil in sicer sem najprej na XPjih naložil starejši original rom (link sem dobil na Modaco forumu), nato pa sem še na Visti zamenjal rom na DXIA5. Če boš downloadal z uradne Samsungove strani, ti bo izpisalo sporočilo za nepravilno verzijo roma, ki si ga že sam omenil. Sklepam torej da je ta "originalni" rom vseeno nekoliko modificiran, da ni težav z zamenjavo.
P.S. DXIA5 ROM sem prenesel s Samsungove strani in s flešanjem ni bilo težav zaradi kakšne nepravilnosti v verziji.
www.kartusatoner.si

Ma$terM|nd ::

Je kr problem ja. Meni je uspelo in sicer tako da sem najprej nastavil lokacijo telefona na Filipine in potem še spremenil vnos v registru na eno verzijo pred DXIA5.

Če ma še kdo takšen problem tu je step-by-step navodilo

Ptrebujete:
-ActiveSync
-Uradni ROM
-orodje za spreminjane registra (jaz sem uporabil SKtools, ki se dobi na strani Omnia Hub)

NAJPREJ SHRANITE VSE KAR NOČETE DA SE ZBRIŠE (TUDI NA SPOMINSKI KARTICI)
in
VSI POSTOPKI NAJ SE IZVAJAJO NA WINDOWS XP KER IMATA VISTA IN 7 PROBLEME

Uradni ROM:
1. Greste na Povezavo in pod državo izbereteš "Philipines", OS pa XP
2. Downloadate ActiveSync in ROM ter inštalirate ActiveSync, ROM pa razširite na poljubno lokacijo (najlažje je na namizje ker se takoj najde)

Sprememba lokacije:
1. Pritisnete levo tipko (za klicat)
2. Vtipkate *#1546792*# in v meniju ki se vam pokaže izberete "Preconfiguration"
3. Vtipkate kodo *#81230*# in nastavite lokacijo na "Philipines" operaterja pustiš takšnega kot je
4. Po kliku na OK se telefon resetira (Hard reset) in ga je potrebno ponovno kalibrirat, nastavit uro.... TUKAJ PAZITE, KER SE VSE V TELEFONU FORMATIRA, VKLJUČNO S SPOMINSKO KARTICO (vsaj meni se je).

To je to. Sedaj je telefon nastavljen da je "kao" iz Filipinov.

Register:
Jaz sem za spreminjanje registra uporabil SKtools zato bom pisal kako se to stori s tem orodjem. Skoraj sigurno pa z drugimi orodji ni neke bistvene razlike.

SKtools:
1. Najprej se seveda orodje inštalira (telefon mora biti povezan na računalnik preko ActiveSync in installer se zažene na računalniku)
2. v SKtools izberete Registry Explorer in greste do ključa
HKCU\Control Panel\Version\CustomVersion
3. Vnos spremenite v DXIA2 (dvoklik za spreminjanje)

In še zadnje dejanje:
1. Odprete UPDATE.exe, ki je v mapi kamor ste razširili uradni ROM (rumena ikona)
2. Obkljukate obe možnosti in pritisnete gumb "Verify"
3. Počakate da se postopek konča in stvar je zaključena, tudi telefon se sam ponovno zažene.

To je to, upam da sem bil dovolj razumljiv. Meni je ta postopek deloval, če kdo zna drugače lahko komot napiše, ker ta postopek zahteva nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

andrejkor ::

Zanima me če kdo ve, kako naj pregledam koliko minut sem klical in pa koliko podatkov GPRS sem porabil?? to nujno rabim da nebi prekoračil limita!

LP

Lordvrto ::

mam eno veliko težavo!!!
jz mam tut omnio...
povezave use mi dela pa to
samo gprs in hsdpa sploh noče povezati!
v omrežj sem use mi dela samo nimam dostopa do internta in GPS-ja ... pa me zanima kak naj to poštimam!
pa še zanimalo bi me kje nej bi dubu kšne igrce za omnio??
kšne dirkaške p take!
OMNIO imam 3 dni in mi sploh noč povezat GPS-ja pa neta!

mimek15 ::

lep pozdrav

Od danes naprej sem ponosen lastnik omnie in me zanima ko sem jo dal pomnit, se na zaslonu ni nič poznalo, da se polni in me zanima, če tako mora biti.

hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mimek15 ()

Tody ::

Mobitel ima monitor kjer ti vse piše...

mimek ja če je prižgan se ti znakec za baterijo mislim da premika, če je pa ugasnjen pa samo gumb za prižgat sveti rdeče ko je pa poln pa zeleno.

mimek15 ::

hvala tody nisem videl lučke :)

Music Man ::

Ma$terM|nd, super si to napisal! :) A na koncu ni treba lokacije iz Filipinov spremeniti nazaj na Slovenijo?

Spidi ::

Ma$terM|nd sem naredil točno tako kot si napisal, pa se mi zatakne pri predzadnjem koraku, saj mi napiše incorect version. joooooj....se zajebavam ze cev vecer s temu... :S

Ma$terM|nd ::

Za slovenijo je že popravljeno, hvala za opozorilo. Spidi glede zatikanja pri predzadnjem koraku... Ne vem v čem bi bla fora, meni je samo na tak način delovalo. Kateri ROM imaš trenutno naložen? Probaj najprej naložit tale ROM in potem sledi navodilom.

c00L3r ::

Lahko eden, ki še ni flash-al ROM-a pogleda, katero verzijo ima nameščeno? To je pod Setings->System->Version. Tukaj pa potem PDA in PHONE. Hvala :)

Ma$terM|nd katero pa imaš ti, ko si dal filipine?

Ma$terM|nd ::

Pred tem sem mel Tarilov DXIA5 zdaj pa original DXIA5

Lordvrto ::

ja ku_ _ _ men pa ne bonben pomagu!!
njemu pa takoj 5 sporočil o tej urani bateriji!!

PLZZZ PUMAGITE NO PORKAMADONA!!!

Lordvrto ::

mam eno veliko težavo!!!
jz mam tut omnio...
povezave use mi dela pa to
samo gprs in hsdpa sploh noče povezati!
v omrežj sem use mi dela samo nimam dostopa do internta in GPS-ja ... pa me zanima kak naj to poštimam!
pa še zanimalo bi me kje nej bi dubu kšne igrce za omnio??
kšne dirkaške p take!
OMNIO imam 4 dni in mi sploh noče povezat GPS-ja pa neta!

M-XXXX ::

Slučajno ve kdo če je Omnia HD že na voljo v ZDA? V primeru da je, je kaj zaklenjena? Velja mednarodna garancija?

tiranus2 ::

mam eno veliko težavo!!!
jz mam tut omnio...
povezave use mi dela pa to
samo gprs in hsdpa sploh noče povezati!
v omrežj sem use mi dela samo nimam dostopa do internta in GPS-ja ... pa me zanima kak naj to poštimam!
pa še zanimalo bi me kje nej bi dubu kšne igrce za omnio??
kšne dirkaške p take!
OMNIO imam 4 dni in mi sploh noče povezat GPS-ja pa neta!



neki ti ze ne dela mogoce umrezje ali kaj jaz imam kartico (mislim kartico za poljnjenje v trgovini al tist k se kupi ne ) povezan sem z mobitelom in mi vse dela kupil sem jo napolnil prizgal vse zrihtal sel na internetin gps pa mi je vse delal tako da ne vem kje pri tebi tici problem

Lordvrto ::

ja nwm jz mam tut na kartico semnfilal use omrežje mi dela sem registriran na mobitel in m vedno napiše GPRS-ja ni bilo mogče uspostaviti!
Pa še a maš ti omnio 8 ali 16 GB?
Jaz imam 8GB in ali je to mogoče ker mi ne dela zaradi razlike v prostoru?
je mogoče možno? pomojem da ne ...

dean07 ::

Pozdravljeni
Imam omnio in sem zasledil, da nekateri imajo novejše menije,
ki so zelo atraktivni, ve mogoče kdo, kje se da dobit nadgradnjo menija in kako naložit!

lp

tiranus2 ::

Pozdravljeni
Imam omnio in sem zasledil, da nekateri imajo novejše menije,
ki so zelo atraktivni, ve mogoče kdo, kje se da dobit nadgradnjo menija in kako naložit!

lp


ž
kaksen pa zgleda nov meni ali je barven ali kaj

tiranus2 ::

ja nwm jz mam tut na kartico semnfilal use omrežje mi dela sem registriran na mobitel in m vedno napiše GPRS-ja ni bilo mogče uspostaviti!
Pa še a maš ti omnio 8 ali 16 GB?
Jaz imam 8GB in ali je to mogoče ker mi ne dela zaradi razlike v prostoru?
je mogoče možno? pomojem da ne ...


ne jaz imam 8gb

dean07 ::

Pozdravljeni
Imam omnio in sem zasledil, da nekateri imajo novejše menije,
ki so zelo atraktivni, ve mogoče kdo, kje se da dobit nadgradnjo menija in kako naložit!

lp


ž
kaksen pa zgleda nov meni ali je barven ali kaj


seveda je barven in pa v 3D obliki, ful dobro zgleda, samo kje dobit to!

Tody ::

A tko zgledajo ?

 win mobile 6.5

win mobile 6.5



al pa tko ?

dean07 ::

mislim da so ikone iste, meni pa kot da bi ga gledal v odzadju
in še malo je zaobljen, teško opišem!

Lordvrto ::

še vedno me znima kak nej jz uspostavn GPRS na moji omnii 8GB

Lordvrto ::

drgač pa še nism slišu za nou menisa za nove widgte sm slišu...

Lordvrto ::

 ma tole je en widget tanou - mnde

ma tole je en widget tanou - mnde

#000000 ::

No jest sem dans dobu omnio s servisa, menjan touch. Aparat dela bolje kot je bil nov, zdej kamot vse delam s prsti prej sem mogu bolj z nohti tiščat pa še ni delal tko kt treba. Uglavnem priporočam menjavo touch-a in bo aparat dobu čist nov filing.

Lordvrto ::

kam siga to nesel na servis?
si se ti ko so ti mnjal touch stvari na phonu zbrisale?
jz bom tut nou touch dou gor...

andrejkor ::

No jst bi tud še neki prašu....a tale orginalen najnovejši rom, je kaj boljši od starega ki ga imam: PDA: i900XXHG9/PNHG9

Zanima me če mi bo batarija zdržala mal dlje kot pa z tem romom? in pa prosil bi za link, najnovejše uradne verzije roma!

LP

prixon ::

OK zdaj imam pa vprašanje glede omnije, in to je kaj je z WLAN ko so pisali da jim ne gre gor prek wlana, potem kateri rom priporočate da dam gor, originalnega ali katerega, potem ali se je spalač vzeti.

Ker nwm katerega bi vzel a bi omnia ali E71

#000000 ::

kam siga to nesel na servis?
si se ti ko so ti mnjal touch stvari na phonu zbrisale?
jz bom tut nou touch dou gor...



Nesu sem ga na RAM 2 servis, to je med KIO in TUŠem v Ljubljani
Zbrisal mi niso ničesar vse je ostal kot je blo.

Nesta ::

kam siga to nesel na servis?
si se ti ko so ti mnjal touch stvari na phonu zbrisale?
jz bom tut nou touch dou gor...



Nesu sem ga na RAM 2 servis, to je med KIO in TUŠem v Ljubljani
Zbrisal mi niso ničesar vse je ostal kot je blo.




Ti kr sami menjajo Touch ali ga mors v tujini kupt?

kako ste to uredili na servisu?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

tiranus2 ::

ej jaz sem si nalozil igre za omnio sedaj pa bi rad downloadov tut nov meni a veste kk se to nardi

T.A.D.E.J ::

Kolikor vem 3D menija ni za Samsung Omnio. Mogoče ste videli ta 3D na katerem drugem Samsungu. Vse kar obstaja novejšega od prvotnega menija je tale tukaj navodila so zraven ;)

digitaly ::

Pozdravljeni! kupil sem rabljeno omnio in k snemam video posnetke pri ločljivosti 640x480 slika "šteka"
(pri 320x240 dela kot mora, brez zatikanja) K pa pol predvajam ta posnetek se pa predvaja tekoče!

Pa me zanima če je tko pri useh omniah??

Naj nesem telefon na servis??

LP.

Dr_M ::

V 640x480 snema mislim da samo s 15fps (oz tam nekje), zato je video mal cudn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

digitaly ::

Sam mislim da teh 15fps-jev ne bi smel biti problem!! ker k snemam se slika na ekranu res zatika in se obnaša glih tako kot pri kakšnem starejšem telefonu k si dal na nočni način...

Ni mi jasno zakaj se slika zatika k snemam video, k pa ga potem predvajam pa tega zatikanja ni?!?!?

cm321 ::

Mi lahko kdo pove kater ROM je najboljši? Pa lahko kaj uničim, če dam kakšen drug Rom gor?

Dr_M ::

Najboljsega ROMa ni. Vsak ma svoje + in -.
Unicis pa lahko samo cel telefon, nic drugega >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ph4nt0m ::

Naletel sem na resen problem z mojo omnio, rešitve pa ne najdem. Stvar je sledeča. Kaže mi, da imam 2 nova SMS-a, ko pa odprem sporočila, tam ni ničesar novega. Najprej je tako kazalo le za enega, ko sem dobil kakšno novo sporočilo pa sem ga lahko normalno prebral, odgovoril... Sedaj imam zraven ikone za sporočila ves čas številko 2, v mapi pa ni novih sporočil. Zbrisal sem že zadnje pogovore, poskusil s ponovnim vklopom telefona, ampak nič ne pomaga. Zmanjkalo mi je idej, kaj bi še lahko naredil, nad resetom telefona pa tudi nisem najbolj navdušen, če je mogoče še kakšna druga opcija.
www.kartusatoner.si

Tody ::

Razen to da greš pogledat vse sms še enkrat ker očitno ni vse prepoznal kot prebrane (čeprav jih je tako označil) pomoje ni kake druge fore.

Ph4nt0m ::

Žal ne pomaga. Še vedno so prikazana nova sporočila, ki jih dejansko ni.
www.kartusatoner.si
««
22 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269440 (174201) clix
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912794 (6535) Destroyers
»

Windows Mobile 6.5 na Omnia i900

Oddelek: Operacijski sistemi
51040 (1006) hojnikb
»

samsung omnia SGH-i900

Oddelek: Mobilne tehnologije
191929 (1648) SuperKobeD
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877448 (6156) krneki0001

Več podobnih tem