» »

Windows mobile telefoni!

Windows mobile telefoni!

1
2
»

darkolord ::

veliko napak, precej več ko na symbian recimo.
You kidding, right?

damjan1980 ::

ne, zakaj?

borchi ::

navigacije na androidu: copilot live, ndrive, sygic mobile maps, andnav2 (pogojno).
l'jga

Dr_M ::

waw, se ene 5 let, pa jih bo 10. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borchi ::

jah, tako pač je.

z androidom se skoraj 100% izgubiš, ker ne moreš met istočasno prižganih 10 različnih navigacij...

(življenje ni potica. je le tortica in v zadnjem času tudi krof...)
l'jga

Dr_M ::

Ne rabis jih 10, rabis samo eno dobro. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borchi ::

> Ne rabis jih 10, rabis samo eno dobro.

katera od tistih, ki sem jih naštel je najboljša? al pa vsaj (dovolj) dobra.
l'jga

Dr_M ::

Igo je po mojem mnenju in mnenju mnogih najboljsi (jasno je, da najvec ljudi uporablja garmina, ker drugega ne poznajo).
Tudi navigon ni slab.
Igo je dober predvsem zato, ker dobis kompatibilne mape od 4-5 razlicnih firm in enostavno zberes tisto, ki ti ustreza.

Ce se pa ukvarjas s ksnim offroad zadevami pa seveda OZI. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Navigacije na WM s kartami
- igo 2006 in igo 2008
- ozi explorer
- GPSVP (zelo podobno oziju, samo da so ga rusi nardili - dela še hitreje kot ozi, pa še zastonj je)
- garmin
- Odyssey Mobile Navigation 4.0 (odlična zadeva)
- route66
- NavIt
- google maps
- mobile traveler
- tracker
- terracrosser
- courselog
- nav4all
- MOBIUM GPS Naviagtion

In mali miljon takih, ki ti samo smer kažejo ali pa samo GPS podatke brez kart.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

@Dr_M: torej, če prav razumem, navigacij, ki sem jih prej naštel, še nisi videl?

> Tudi navigon ni slab.

zanimivo. zadnjič je kolega imel navigon, jaz pa copilot, ko sva kolovratla po milanu. po kaki uri sva se strinjala, da ni škode, če ostane navigon ugasnjen. je pa verjetno različno od primera do primera (mesta/države...)...

> - google maps
> - nav4all

za ti dve vem, da jih ima android tut. pa še malo manjši miljon takih, ki ti kažejo samo smer, gps koordinate, ja...

sicer pa jaz o navigacijah nimam pojma. samo sem se oglasil in povedal kaj je na androidu, ker so se oglašali ljudje, ki še niso prišli dlje od google maps...
l'jga

Dr_M ::

Videl sem sygic mobile maps in ce je to navigacija, potem nam bog pomagaj..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borchi ::

> Videl sem sygic mobile maps in ce je to navigacija, potem nam bog pomagaj..

še bolj zanimivo. glede na to, da se ti zdi navigon dober...

navigon vs. sygic shootout
l'jga

Dr_M ::

Navigon ima nekaj drugih bombonckov, ki jih drugi nimajo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

> o Navigon: Map real estate: 225 px height and 480 px width
> o Navigon needs pinch with two fingers to zoom in and out

To velja samo za verzijo za iPhone

> Note that Sygic adjusted this automatically while with Navigon I had to manually switch (image left).

Meni navigon avtomatsko preklopi



po kaki uri sva se strinjala, da ni škode, če ostane navigon ugasnjen. je pa verjetno različno od primera do primera (mesta/države...)...
Pri navigonu je ena XML datoteka, kjer lahko naštelaš preference (na netu imaš par modificiraih verzij, ki naj bi precej bolje iskale poti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

__Devil__ ::

Danes sem bil na Simobilu in touch pri HTC Magic res dobro prime. Super je.

borchi ::

> Pri navigonu je ena XML datoteka, kjer lahko naštelaš preference (na netu imaš par modificiraih verzij, ki naj bi precej bolje iskale poti)

super.

(še malo pa bo navigon dorasel tistemu skropucalu na androidu :D)

> Danes sem bil na Simobilu in touch pri HTC Magic res dobro prime. Super je.

škoda le, da je screen na prostem neuporaben ob delih dneva, ko je sonce višje od obzorja...
l'jga

__Devil__ ::

a to misliš glossy screen na magic? saj imajo vsi telefoni to.

borchi ::

> a to misliš glossy screen na magic? saj imajo vsi telefoni to.

na magicu ne razločim niti kdo me kliče. na ženinem iphone-u lahko pa brez problema berem drobne črke v browserju...

razlika je dobesedno kot DAN in NOČ! dost žalostno, če so vsi drugi telefoni takšni in tudi močno dvomim, da so tako porazni...
l'jga

__Devil__ ::

iphone je izven serije normalnih fonov :))

Dr_M ::

No fantje, tole je tema o WM, ne pa o nekih tretjerazrednih sistemih.
Si lahko odprete drugo temo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Karen ::

Kaj pa je s TomTom-om narobe za navigacijo? Meni je še najbolj simpatičen (ne vem, mogoče sem se na prvega navadil, pa mi drugi potem niso bili več tako simpatični), tazadnja karta pozna tudi tanove dela avtocest (prekmurska, dolenjska...), verzija za HD ima boljšo ločljivost kot dedicated navigacija. Če nočeš da bi te med navigacijo motili klici pač daš na flight mode, pa je.

krneki0001 ::

meni je najbolj simpatičen odyssey, ampak ne vem, če je slovenija že pokrita. Bo treba sprobat.

tomos ::

Lahko vprašam kako dolgo zdrži baterija na Xperii? In ali brskalnik prikaže internetne strani kot na računalniku?..In ali je to da nima dobre flash podpore res(youtube)??
LP

darkolord ::

Baterija - odvisno kolk cajta uporabljaš telefon (če velik govoriš pa skoz filmčke gledaš bo šlo hitr)
Browser - Opera Mini in Opera Mobile oba odlično prikazujeta strani (mobile tudi Flash)
Youtube - maš tut posebi programček za to

tomos ::

Aha darklord hvala. No prejle sem gledal samsunge z windows mobile in so mi v oči padli 3je modeli: Samsung I8000 Omnia II, Samsung S8000 Jet in Samsung B7610 OmniaPRO. Zanima me ali ima kdo kakšno informacijo kdaj bodo ti telefoni na voljo pri mobitelu in kolikšna bi bila približna cena v paketu povezani 77?
LP

Lonsarg ::

Si spraševal glede baterije na Xperi X1.

Meni zdrži skoraj tri dneve z pust emailom(instant pride na mobitel, ko ti kdo pošle) 24/7, MSN Messenger 24/7 pržgano in tudi kako uro tipkanje na MSNju. Aja to je na GSM naštiman, torej EDGE povezava, če dam na UMTS je pa pol manj skoraj. Včasih za browsanje preklopim na UMTS, ker preklop ti vzame samo 10 sekund, res brez veze, da se MSn in email preko UMTSa povezuje in žre elektriko k hudič.

Pa ko je nekdo rekel kvaliteto izdelava, ja mehanizem že, samo ohišje pa rado poči, kar naj bi bojda v novejših modelih bilo popravleno. Meno je počil ko je padel 1.5m globoko, še noben mi ni počil pri takem padcu, ker mi redno na tla padajo mobiteli:) Ampak dobro razpoka je na strani in ni opazna ko gledaš v mobitel.

Za screen protector pa gre od mene glas k InvisibleShild, prov nor mi je gumjast občutek na ekrano, brez tega, mi je ekran bil pregladek, kar stylus mi je spordsaval, če sm ga že za remote desktop uporabljal, to je itak edina apliakcija, ki ga rabi, vse drugo gre z prstom. Wm 6.5 rulz.

Aja pa jaz sem Androida naložil na svojo Xperio :D Sam škoda, ko ni driverja za kako grafiko, bluetooth, wifi itd, ampak klici so pa delali :)

Še neki sm hotel dodat, sicer je tema o mobitelih, ampak res nimaš kako žlahto, ki je star nekdo do 30 let, da bi džabest uzel? 77 EUR na mesc, to pa rabiš klicat kakih 30 ur na mesec bi rekel? Eno uro na dan? Well vse živo ljudje obstajajo :)

Aja pa še za v žepu nosit si prašal, meni ni noben problem, denarnica me bolj moti kot mobitel, se bolj vidi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tomos ::

Si spraševal glede baterije na Xperi X1.

Meni zdrži skoraj tri dneve z pust emailom(instant pride na mobitel, ko ti kdo pošle) 24/7, MSN Messenger 24/7 pržgano in tudi kako uro tipkanje na MSNju. Aja to je na GSM naštiman, torej EDGE povezava, če dam na UMTS je pa pol manj skoraj. Včasih za browsanje preklopim na UMTS, ker preklop ti vzame samo 10 sekund, res brez veze, da se MSn in email preko UMTSa povezuje in žre elektriko k hudič.

Pa ko je nekdo rekel kvaliteto izdelava, ja mehanizem že, samo ohišje pa rado poči, kar naj bi bojda v novejših modelih bilo popravleno. Meno je počil ko je padel 1.5m globoko, še noben mi ni počil pri takem padcu, ker mi redno na tla padajo mobiteli:) Ampak dobro razpoka je na strani in ni opazna ko gledaš v mobitel.

Za screen protector pa gre od mene glas k InvisibleShild, prov nor mi je gumjast občutek na ekrano, brez tega, mi je ekran bil pregladek, kar stylus mi je spordsaval, če sm ga že za remote desktop uporabljal, to je itak edina apliakcija, ki ga rabi, vse drugo gre z prstom. Wm 6.5 rulz.

Aja pa jaz sem Androida naložil na svojo Xperio :D Sam škoda, ko ni driverja za kako grafiko, bluetooth, wifi itd, ampak klici so pa delali :)

Še neki sm hotel dodat, sicer je tema o mobitelih, ampak res nimaš kako žlahto, ki je star nekdo do 30 let, da bi džabest uzel? 77 EUR na mesc, to pa rabiš klicat kakih 30 ur na mesec bi rekel? Eno uro na dan? Well vse živo ljudje obstajajo :)

Aja pa še za v žepu nosit si prašal, meni ni noben problem, denarnica me bolj moti kot mobitel, se bolj vidi...

Azgard hvala za odgovore. Zanima me še ali spletne strani prikazuje kot na računalniku ali jih zmanjša? Telefon si bom kupo prek strica, ko mi lahko zrihta prek firme brez naročnine za ceno kot je v paketu povezani 77. Am kak pa je z glasnostjo zvočnika pri predvajanju glasbe, vem, da ima prek slušalk izjemen zvok za zunanji zvočnik pa nevem.
LP

darkolord ::

Zanima me še ali spletne strani prikazuje kot na računalniku ali jih zmanjša?
Opera Mobile ti prikazuje tako kot na računalniku - pač vidiš celo stran pomanjšano potem pa "klikneš" na določen del in ga povečaš in se potem pomikaš po strani

Brainstorm ::

HTC Leo je videt zanimiv, ko bo prišel na trg.

http://ai.rs/2009/09/htc-leo/

http://wmpoweruser.com/?p=7674

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Must have one.... :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

Leo je nor. Par vprasanj:

1. Storage size je kolicina Flash diska ki je prazna po instalaciji sistema? Torej 512 minus X?
2. RAMa ima 320MB ampak od tega je accessible 201MB. Torej manj kot nek iFon ki ima 256 ali pri temu samo ni kaj odsteto ergo ni realno?

__Devil__ ::

Carski zgleda.

d0rK ::

A ga bos kupu? A BOS? A?

Dr_M ::

1. Storage size je kolicina Flash diska ki je prazna po instalaciji sistema? Torej 512 minus X?


Da.

2. RAMa ima 320MB ampak od tega je accessible 201MB. Torej manj kot nek iFon ki ima 256 ali pri temu samo ni kaj odsteto ergo ni realno?


64MB je rezerviranih samo za graficno, ostala razlika za sistem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

O matr, konkretna kolicina. Mogoce ves ce imajo iFonu podobno urejeno?

__Devil__ ::

A ga bos kupu? A BOS? A?



JA BOM JA!!!! >:D

Keyser Soze ::

Ne bo, ker nima gnarja.:P

Pa še eno vprašanje. Koliko bitni paneli se danes uporabljajo v teh gizmotih? In ne mi rečt, da so 16 bitni stalnica?
OM, F, G!

krneki0001 ::

Leo je nor. Par vprasanj:

1. Storage size je kolicina Flash diska ki je prazna po instalaciji sistema? Torej 512 minus X?
2. RAMa ima 320MB ampak od tega je accessible 201MB. Torej manj kot nek iFon ki ima 256 ali pri temu samo ni kaj odsteto ergo ni realno?


1. Storage size je 512Mb, od tega je frej 207Mb. Flash ram

2.Navadnega rama ima 320Mb in nekaj ga porabi za sistem, nekaj za grafično, ampak moglo bi ga biti okol 220Mb ali več frej.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028228 (22391) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420857 (18212) Tilen
»

HTC/NOKIA/SONY ERICSSON

Oddelek: Mobilne tehnologije
81029 (872) Joker1337
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929361 (5962) globoko grlo
»

Windows Mobile OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
362160 (1624) Trinitron

Več podobnih tem