» »

10 inch mini prenosnik kateri

10 inch mini prenosnik kateri

«
1
2

ptg ::

Pozdravljeni,

že kar nekaj časa ni bilo nič rečeno o malih prenosnikih.
Situacija je tudi tu mnogo sveža.
Iz vaših izkušenj me zanima kateri od trenutno dobavljivih 10 inčnih minijev v sloveniji, je najbolj in?
Msi wing u100, eee - ji, krkej?
Cenovni razred do 300 (400) eur.

Lp

P.

jest10 ::

Najceneje bo Acer. Malo več so pa Asusi(1005 in 1000H/HE)

hotlips ::

Jaz bi nabavil tizga ku ima najdaljšo avtonomijo, mislim da so to pa asusi (cca 9h), ne vem točen ker model, tud če je 50€ več, ker po ostalih specifikacijah nekih bistvenih razlik med njimi ni, razen če ti kateri stilsko tako vn izstopa, da daš več na izgled in/ali kvaliteto izdelave, samo tud pr temu asusi niso tolk švoh.

lp.hl

trnvpeti ::

Leks ::

Mogoče kakšen IdeaPad s10 ali kakšen novejši.
ASUS 1008 tudi ni slaba izbira

hotlips ::


trnvpeti

http://www.aperio.si/artikel/201368/Pre...


To je to, samo ne črnga vzet, razen če te prstni odtisi NE motijo, ker to ga lahko nonstop pucaš, pa se jih na tem črnem klavirskem laku ne moreš znebit.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

__Devil__ ::


trnvpeti

http://www.aperio.si/artikel/201368/Pre...


To je to, samo ne črnga vzet, razen če te prstni odtisi NE motijo, ker to ga lahko nonstop pucaš, pa se jih na tem črnem klavirskem laku ne moreš znebit.

lp.hl


Tudi jaz gledam asus 1005HA, 1005HA-H se pa ne da v slo dobiti?

Aja, kaj res se SPLOH ne da sčistiti odtisov?

hvala

jabe ::

seveda se da. s krpico za očala (pri 1008 jo tudi zraven dobiš, za 1005 pa ne vem). problem torej ni, da se jih ne bi dalo ščistiti, temveč da se takoj spet pojavijo, razen če misliš nositi rokavice.

__Devil__ ::

seveda se da. s krpico za očala (pri 1008 jo tudi zraven dobiš, za 1005 pa ne vem). problem torej ni, da se jih ne bi dalo ščistiti, temveč da se takoj spet pojavijo, razen če misliš nositi rokavice.


Pozimi ja, ampak potem verjetno touchpad ne prime.

http://www.aperio.si/artikel/201368/Pre... - tukaj vidim, da je not star procesor?? Ker jaz iščem Tega 1005HA ali HA-H z N280 procesorjem!

Leks ::

1008 imajo N280 procesor

__Devil__ ::

Kaj pa 1005 nimajo? niti HA-H verzije??

Evo: http://www.markit.eu/si/sl/asus-eee-pc-... - je to res ali nateg? piše da je 1005HA-(h) da ima n280 in podobne zadeve not. zgleda kot neka češka stran, to sem na google našel. nwm pa če je cena brez ali z DDV.

hotlips ::

Asus 1005 obstaja v več verzijah, z 280 kot z 270 atom procesorjem, pa še ene par malenkostnih razlik.
Kakor sem jaz gledal so razlike v zmogljivosti proceesorjev bolj majhne, tako da se mi zdi, da se zarad tega ne splača 100€ več dajat za 1008ko, ki je sicer tud za eno čokoldo lažja, če se ne motim. 1005 model še nisem videl v SLO z atomom 280 (sam tud nisem iskal). Pomoje je za slabih 300€ tist pr aperio best buy.
Glede prstnih odtisov je tko kot je že jabe reku. Pr men je blo tako, da sem jih ene prva dni nisem glih preveč opazil, ker sem se preveč drugim zadevam posvečal (nov nettop pa to), pol ko so mi šli neki časa ful na jetra, in sem med svojga kar precej pucal, zdej sem se pa navadil, tko da nisem preveč elergičen, in ne brišem za vsak odtis. Aja mam pa samsunga nc10, sam površino majo vsi prbližn isto glossy.

Evo še ene par različic 1005, sicer za amere:
The 1005HA line comes in three flavors in the US: 1005HA-B, 1005HA-V, and 1005HA-P.
1005HA-B is the baseline configuration that does not include Bluetooth, has a matte screen, the Atom N270 processor, a 0.3MP webcam, and a 3-cell battery rated for about 4.5 hours.
1005HA-V is the regular configuration that is the same as the B model, but has 6-cell battery rated for 8.5 hours instead.
1005HA-P is the premium configuration that includes Bluetooth, a glossy screen, the Atom N280 processor, a 1.3MP webcam, and a larger 6-cell battery rated for 10.5 hours.

Tist pr aperiu je pa Č :) različica, očitno prov za naš trg.

edit:
@_Devil_: Če oglašujejo pol je najbrž že res, sej je na internetu :) , mal šale, take 1005 obstajajo, tko da pomoje ne nategujejo, samo cena je brez ddv kakor jaz vidim, da piše, kar pomen da si takoj na 400EUR+, se ti pa pol že bl splača 1008 nabavt, čeprov pomoje ti ga ne.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

__Devil__ ::

hvala hotlips.

jabe ::



Glede prstnih odtisov je tko kot je že jabe reku.


Rekla. Zato sem pa 1008 kupila, ne 1005. ker je lepši ;)

__Devil__ ::

ampak je kar dražji. za to ceno se že dobi navaden prenosnik. Seveda pa plačaš veliko za mobilnost (prenosljivost).

EDIT: A se zgubi garancija, če pri netbooku ko ga kupiš zbrišeš XP in naložiš WIN 7?

Še to. Se da v 1005HA, tega iz slo vgraditi še dodatnih 1 gb ram-a? Ker sem slišal, da je treba tipkovnico al neke fore dol vzet. Ker to bi jaz sam dodal ram.

hvala

Zgodovina sprememb…

hotlips ::

@jabe: Sorry, da sem te mel za deda :)

@_Devil_: http://www.asus1005ha.com/asus-eee-pc-1...

Zgleda da ma samo eno režo, tko da moreš 2Gb ram kupit, zamenat ga pa ni težko, čeprov če bi dal ta na youtubu batarijo prej ven bi blo pa še bolš. Samo na MHz rama mal poglej, ker na atoma 280 mal hitrejši paše kt na 270, čeprov ti hitrejši najverjetneje dela prez problemov na 270, obratno pa ne.

ZAmenjava OS pomoje ni vezana na garancijo.

lp.hl

Maxl ::

Zamenjava rama je izjemno preprosta pri 1005HA. Vse, kar je potrebno narediti je, da se na spodnjem delu odšravfa en majhen vijak in zamenja ram ;). Brez skrbi, da bi izgubil garancijo. Drugače pa Win7 dela zelo super na njemu (z 2GB rama) ;).

__Devil__ ::

Ja, brez skrbi, prej sem že gledal video tale, kako se zamenja RAM. koliko pa stanejo 2gb palčke? če niso predrage bi kupil jaz..

Verjetno pa bom imel nekaj časa gor XP. Potem čez čas ko pa se ga bom naveličal pa dokupim RAM ter naložim WIN 7.



Brez zamere. ampak tega nisem najbolje razumel kaj si hotel povedati s tem:

"Samo na MHz rama mal poglej, ker na atoma 280 mal hitrejši paše kt na 270, čeprov ti hitrejši najverjetneje dela prez problemov na 270, obratno pa ne."

hotlips ::

** Intel Atom N270 has 512 K cache memory, 1.6 GHz speed and 533 MHz FSB speed. So memory module are compatible this model included SO-DIMM DDR-2 PC2-4200 200-pin 533 MHz, SO-DIMM DDR-2 PC2-5300 200-pin 667 MHz and SO-DIMM DDR-2 PC2-6400 200-pin 800 MHz.


Ne se sekirat, piše da lahko vsak ram notr zabašeš pa bo delal, samo izkoristil ga ne boš popolnoma.
Ko boš kupoval poglej, če je PC2-4200 200-pin 533 MHz kej cenejši kot SO-DIMM DDR-2 PC2-5300 200-pin 667 MHz ali SO-DIMM DDR-2 PC2-6400 200-pin 800 MHz, da ne boš zastojn z € razmetaval.

lp.hl

__Devil__ ::

Pol je vseeno kolko MHZ rame vzameš, samo da pašejo. razlike ni niti malo?

Zaenkrat je tale moja izbira: http://www.aperio.si/artikel/201368/Pre...

Ko bom kupoval. Upam, da ima 1.3 kamero ter bluetooth kot piše.

če ima kdo kak boljši predlog naj pove. Ker kupoval pa bom čez 1-2 mesca nekje. Upam, da pade na 250€ =)

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Tole je 100% N270 proc, 0.3mp kamera in brez bluetootha.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DMX ::

Mogoče kakšen IdeaPad s10 ali kakšen novejši.


Moj glas gre Lenovo IdeaPad s10-2, saj je samo 30€ dražji od tega (Amazon), karakteristike pa ima dosti boljše (CPU N280, disk 160gb, 3x USB, teža, velikost). Je pa Lenovo zelo kvalitetno izdelan + material je takšen, da se ne vidijo prstni odtisi.

Redneck ::

Domnevam, da veste, da pri Aperiu niti en Asus ni na zalogi in, da je cakanje najmanj en mesec. Sem klical.

Keyser Soze ::

Glej, vzemi Acer One note, D150 verzijo. Za 300EUR dobiš enako kakvostno plastiko in tipkovnico, 1GB rama, katerega je tako ali tako treba nadgradit, N280 procesor s pripadajočim chipsetom, zelo dober zaslon in klasične priključke oz. povezljivost.
OM, F, G!

jabe ::

Glej, vzemi Acer One note, D150 verzijo. Za 300EUR dobiš enako kakvostno plastiko in tipkovnico,


meni se zdi na prvi otip celo bolje skupaj sestavljen kot asus. pri mojem 1008 na levi strani tipkovnica malo plava, ampak ni hudo, pri acerju nisem našla niti ene stvari tako malo vija vaja postavljene in na splošno daje bolj robusten - kompakten vtis. je pa res, da asus neprimerno bolje izgleda in tudi pri 6 celični bateriji ne štrli zadaj baterija ven - kot pri acerju.

ptg ::

Mr. Keyser, zelo dobro.

Pride v najožji izbor.
Ima vse ( atom 280, 160 G, BT, 5 in 1 reader, odlično ohišje )
Ram se nadgradi in stvar dela.

Še kako mnenje, čeprav sem že z vsemi temi posti dobil odlično predstavo....
Hvala zaenkrat vsem,

LP

P.

ptg ::

Jabe,

pošteno.
Malokdo pohvali drugo zadevo, kot jo ima sam.
Meni deluje vizualno baterija ok, glavno, da
ne moti funcionalnosti, glede na to, da je to mini note.

Še kaj rečemo.

Lp

P.

Keyser Soze ::

Ja, no, to je res. Baterija prav nemarno štrli ven, samo ima pa s tem priročno ročko za držanje, če ga nosiš naokoli po bajti, ko hočeš komu kaj pokazat. :D

Ne vem no. Po pravici povedano mene niti ne moti tako zelo, zato sem pozabil omenit zadevo. Se pa res da uporabit baterijo kot držalo, brez heca.
OM, F, G!

ptg ::

LENOVO s10 tudi pride v poštev.

Ga kdo ima ?

ptg ::

Acer one note D150 naj ne bi imel Blue tooth-a. Ali pač ?
Podatki se razlikujejo, tako kot še pri drugih ...

Lenovo s10 naj bi ga imel.
Ali ima res hitri zagon, tako rekši instant ali pa je takega imel samo Moj micro na testu ?

Keyser Soze ::

Acer One Note D150 verzija 100% ima BT.
OM, F, G!

ptg ::

Keyser, kateri ACCU imaš in kako dolgo deluje ?
Ali je sploh kakšna razlika med 270 in 280 -tko ?
Mislim opazna ?
Je tipkovnica ok ? Mislim, da ne miga,...

ptg ::

Keyser, še nekaj,
ali svetleč zaslon zelo moti ?
Si zunaj kaj uporabljal, zelo blešči in reflektira ?

Keyser Soze ::

Baterija je šestcelična. Zato tudi štrli ven. Tricelična pride flush z ohišjem.

Razlika med 270 in 280. Jah no. Gre za malenkosten dvig frekvence procesorja ter hitrejši FSB (133 vs. 166Mhz). Preformance razlika, sodeč po benchmarkih na netu je tam, okoli 5% po boljši strani. Ampak, glede na to, da proizvajalci cenovno ne ločijo N270 in N280 enot, je vsekakor boljše vzeti N280 če govorimo o isti ceni.

Kot sem že rekel, kakovost plastike je na mestu. Ni top-notch je pa zelo vkalitetna plastika. Če primeš ohišje ob strani in dvigneš prenosnik nič ne škripa. Enako tipkovnica. več kot OK za to ceno.

Zaslon. Glossy kot glossy. Čerpav ga direkt na soncu še nisem uporabil. Moram pa rečt, da sem bil pozitivno presenečen nad kvaliteto zaslona. Upam samo da nisem dobil kakšne izvenserijske enote.

Ga bom danes popoldan, če bo še sonce ko preidem domov, nesel na verando, da vidim kako je direkt na sončni svetlobi.
OM, F, G!

ptg ::

CAR !
Čakam SUNLIGHTGLOSSYDISPLEY report,

LP

jabe ::

Acer one note D150 naj ne bi imel Blue tooth-a. Ali pač ?


Moraš paziti. ene konfiguracije ga imajo, druge ne. enako je tudi s 3 oz 6celično baterijo. pri acer d150 obvezno preberi specifikacije pri vsakem ponudniku posebej in tudi pri posameznem ponudniku se po barvah razlikuje. gledaš npr črnega, ki ti po specifikacijah odgovorja, ampak bi raje belega. ga najdeš, cena ista, specifikacije pa druge.

__Devil__ ::

Jaz bi pa mel v bistvu ASUS 1005HA ali HA-H ampak se nikjer ne dobi z tem kar bi jaz želel :S:S:
- N280
- 1,3MP kamera
- Bluetooth
- 6 celično baterijo, tisho kot je pri HA-H, ki zdrži baje dlje časa.
Pa še kaj se spomnim.
To bi bilo odlično zame, čeprav nebi rabil tega najbolj, ampak včasih pa prav pride. Zgleda bi res moral dati 400€ (čeprav nebom in ne mislim), da bi dobil to kar sem zgoraj navedel :/.

Mogoče drugo leto. Ampak problem je, da sem neučakan in bom kupil letos :).

lp

DMX ::

jaz da imam na voljo ASUS 1005HA-H in Lenova s10-2 vzamem slednjega, saj mi osebno izgleda kvalitetnejše izdelan....cena pa je ista

__Devil__ ::

meni pa je 1005 lepši. Privlači me tudi multitouch touchpad =)

ptg ::

Uf, uf.
Preizkusil glossy ekran (lepega malega 150D) zunaj.
Že v sobi je bilo potrebno zastirati, zunaj pa totalno ogledalo.
Travma.
Imam namreč Vaio pa Toshibo (običajni veliki Notebooki), ki imata mat šajbo. Kot da je ni, svetleča šajba pa ups, surprise, "poglej še en tako leeeep kot jast".
Teška bo.
Hočeš, nočeš bom moral kilo sedemsto okol vozit.
So what.
Čakam pa jesen.
Napoveduje se (tako kot vsako leto) nekaj zanimivih novosti.
Med drugim tudi touchscreen na 12", za ceno 650 US $.
To pa zna bit, če bo seveda, šajba mat.

Hvala vsem za mnenja.
LP

Peter

Keyser Soze ::

No, tako hudo tudi ni s temi novimi glossy zasloni. Sem se včeraj zvečer spomnil, da sem letos na dopustu na bazenu gledal film na Acerju (ob največji vročini, v Grčiji, kjer praktično ni bilo oblačka na nebu).

Film je bil Dan, ko je obstala zemlja. Skratka, gledljivo, neglede na veliko količino temnih scen, vendar nikakor ne moreš pričakovat enakih preformancev kot v temni sobi.

Zelo pomaga tudi, če priviješ svetlost do konca. Na privzetih nastavitvah je svetlost zaslona zmanjšana na polovico.

Na žalost v nobenem primeru ne moreš pričakovati, da bo zaslon enako berljiv v vseh okoliščinah. Glossy ali mat. Po lastnih izkušnjah (HP, Toshiba in Nec (se mi zdi) glossy zasloni, na normalnih prenosnkih višjega razreda) so ostali prenosniki nudili enako kakovost slike in barv napram slabši berljivosti v svetlih prostorih. V bistvu je zaslon edina stvar, ki je bila res pozitivno presenečenje na tem prenosniku.

Ostalo je pač na rangu ostalih (tako ali tako je isti hardware).
OM, F, G!

ptg ::

Info only:

Lenovo S12

No, izven meja se pojavlja vprašanje ali podpira HD ?
Da. Odlično predvaja !
Glede na to, da je verjetno kupljen med prvimi, nisem pri nas zasledil nobenih mnenj, niti se nikjer ne prodaja, razen par komadov, ki so prišli v SLO.
Kupil zgolj, ker ima vse kar potrebujem, krat 10, je robusten, prava tipkovnica, ki se ne upogiba...
Ni prstnih odtisov, ker je bel z enim hecnim karbonskim vzorcem.
Geslo pa je: razpoznava obraza, smiiile.
Ima zaslon, ki ni mat, ni pa tudi full svetleč. Preizkusil zunaj v soncu in glede na12 " zaslon, sem lahko BP delal.
Muziko pa seka u nulo. Kot pravijo na raznih testih tudi base se lahko malo poudari. Res je.
Zadovoljen.

QS vklop pa traja 9 sekund. Rekord za zdaj.

LP

P.

trnvpeti ::

no se vec povej za s12:
baterija, koliko drzi z wifi browsanjem
pa uporaba skype-a, ne chat, ampak pogovor
se zahvaljujem za odgovore, mnenja

ptg ::

Takole:
Accu je star en dan in pol, nima niti dveh ciklov.
Po ene 5 ciklih bo na ful kapaciteta, balansiranost členov in potem
da šele vse od sebe.
Stalno prižgan wifi, gledanje HD-clipov, krkej... dela že dobre tri ure.
Kaže še uro 40.
Imam na BALANCE energy.
Če bo šlo tako naprej, bo tako kot pravijo testi po svetu: 4:40 pod močnimi obremenitvami s 6 celično b.
Pa ne ga primerjat z 9 ali 10 inch netbooki, ker to je 12" in logično već papa in pupa.
Za kak zelo zahteven HD : za test
vključim PERFORMANCE pa niti ne bi bilo potrebno.
Zakaj? Zato, ker sem zjutraj pri TECHTRADU nabavil še 2G rama, sedaj skupno tri G.
Za skype bom počakal do večera. Mislil si verjetno VIDEO, ne samo pogovor.
Po tem kar vidim bo k šus.
LP
P.

trnvpeti ::

samo pogovor me zanima
lahko pa tudi video probas
pa hvala za odgovore!

ptg ::

Vse dela !
Kar se tiče wifija pa takole:
enostavno odlično.
Skozi debele stene za šalo 25 m v istem nivoju.
V primerjavi z VAIO ter TOSHIBO je winner.
BT poveže Nokio N95 za šalo, prenos fajlov BP, PC suite BP.
A je še kaj ?
Ja, HD potegnem z Youtuba, pretvorim in gledam s KMplayerjem, ki je pri meni
poskrbel za DELETE vseh ostalih predvajalnikov.
Direktno z neta se malo zatika. You tube pač.
To ne vem, če je običajno, a komu teče tekoče?
"Hulahop" pa s svojimi hudimi HD-ji še ne dela izven USA.

LN
P.

borut1 ::

Dell mini inspiron 1010 je zakon!

whatever ::

Kulk pa košta Lenovo S12?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

DMX ::

Kulk pa košta Lenovo S12?


ca. 400€ (Amazon)

http://www.amazon.de/Lenovo-IdeaPad-WSV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

__Devil__ ::

Pomoje se ne splača. zato že dobiš normalen prenosnik. Če pa ga rabiš za prenašat veliko in ti kvaliteta ugaja ter imaš dovolj denarja pa se splača ja. :)

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230270554 (91112) MrStein
»

Najcenejši računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
746779 (5041) jinzo
»

Asus eee 1005 HA

Oddelek: Strojna oprema
51190 (1060) MKC00
»

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

Oddelek: Kaj kupiti
142062 (1818) tony1
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819104 (11722) Kleemen

Več podobnih tem