» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
«
1 / 45
»»

trdoreh ::

Po dobrem razmisleku sem se odločil, da si za delo in potovanja umislim netbook. Ker je punudba dokaj velika in so si izdelki med seboj zelo podobni bi prosil za kak koristen nasvet.
Malo sem pogledal in najbolj zanimiv se mi zdi Lenovo S10e netbook. Kaj pravite, je to dobra izbira?

LP!

zee ::

Ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trdoreh ::

Torej boljše ne gre?

hooger ::

Torej boljše ne gre?


Tale je sigurno boljši.

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

trdoreh ::

Zakaj pa je boljši?

djordjevic ::

No grave is deep enough to keep us in chains.

trdoreh ::

Lenovo S10e ima bluetooth pa tudi 4GB SSD in 160GB HDD, zato se mi zdi kar vredu. Malo me moti tista štrleča baterija, sem pa prebral, da je ohišje presenetljivo dobro. Mislim, da bom kar S10 vzel.

Kaj pa pravite na HP mini 2140? Je zelo lahek, ohišje ima iz aluminija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

djordjevic ::

Poglej si malo tole stran:

http://www.pcworld.com/article/154358/t...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Leks ::

A ne prihajajo novi modeli IdeaPada ? Sem slišal da so izjemno kvalitetni!
Kolega (trgovski potnik) se naokoli vozi s tem Acerjem 9" in mu dobro služi.

@djordjevic
Hvala za zelo poučen link!

Karen ::

Nasvet nekoga, ki je večletni uporabnik 10palčnika, 12,1palčnika, 13,3palčnika in 14palčnika (vse bolj ali manj ultraportable rang): za resno uporabo je vse kar je manj kot 12,1 z ločljivostjo 1280x800 premalo. Za neresno uporabo je pa itak vse dobro...

trnvpeti ::

se pravi 11.6" in 1376x768 je neresno?

ABX ::

Nasvet nekoga, ki je večletni uporabnik 10palčnika, 12,1palčnika, 13,3palčnika in 14palčnika (vse bolj ali manj ultraportable rang): za resno uporabo je vse kar je manj kot 12,1 z ločljivostjo 1280x800 premalo. Za neresno uporabo je pa itak vse dobro...


Offtopic:
Omejen si.
Jaz ima 10', to ni moj edini PC, ampak je najmanjši prenosnik ki še vedno služi namenu. Če potrebuješ kaj bolj "resnega", si nabavi 24' LCD, USB tipkovnico in miško in priklopi na netbook, tako da delo v pisarni / doma je bolj komot.

Ontopic:
Nekaj od Asusa (ker Asus ima od vedno top izdelavo)
http://eeepc.asus.com/uk/products.html?...

10' za moške prste, za pupe verjetno 9' je dovolj. Vsekakor ti priporočam da prej probaš, meni 9' ni ustrezalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Aspire one d150 ali pa malce dražji asus 1002HE.

Razlike med procesorji (n280 in n270) ni ravno veliko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trdoreh ::

Nasvet nekoga, ki je večletni uporabnik 10palčnika, 12,1palčnika, 13,3palčnika in 14palčnika (vse bolj ali manj ultraportable rang): za resno uporabo je vse kar je manj kot 12,1 z ločljivostjo 1280x800 premalo. Za neresno uporabo je pa itak vse dobro...


V bistvu že imam dober prenosnik, bi pa netbooka uporabljal občasno, predvsem za delo in na potovanjih. Vse sem prečekiral in še najboljši se mi zdi HP mini 2140, je najmanjši od vseh, zaslon ima 10,1" in predvsem dobro ohišje (iz aluminija). Po lastnostih je pa podoben ostalim. Minus je 3cell baterija.

ManDriver ::

Mislm...kaj je pa z ASUS-om Eee 1000h narobe? Saj ima kar nekaj prednosti napram Ideapad s10e. Tudi na testih je veliko bolje ocenjen, v velik plus mu šteje večja tipkovnica. S tem da je cenovni rang obeh prenosnikov nekje isti...

Lp,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

trdoreh ::

Problem je v tem, da je "dosti" večji od S10e in seveda od HP mini 2140. Imajo pa vsi trije isto velik zaslon.

ManDriver ::

No ja, v tem primeru bi se verjetno raje odločil za s10e namesto za HP. Ima pa tudi Lenovo nekaj prednosti proti konkurentom v tem segmentu (ASUS Eee 1000h):
- lepši in bolj dovršen dizajn
- močnejši wifi
- bolj prijazen do OS X :-)

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

trdoreh ::

No ja, v tem primeru bi se verjetno raje odločil za s10e namesto za HP.

Zakaj?

Runnagain ::

Tudi sam sem se malo vrgel v Netbooke, pa me zanima, kaj obljubljajo v nasprotnem taboru, torej nvidia ion platforma in mogoče arm procesorji?

Ker teli netbooki mi zgledajo super varianta kot nadomestek predvajalnika za tamalo za na pot in dopust, kot mogoče tudi gps navigator (z dokupljeno misko) in pa PC, ki ga imas bolj ali manj v dnevni sobi ves cas.

Sam sem si pretezno ogrel za acerjevega aspire one D150, ki ima ze N280 atom procesor, ki naj bi uspesno predvajal tudi 720p videe, ampak to nisem nikjer videl potrjeno.

Koliko casa pa kaj zdrzijo tele napravice v stand-by nacinu? Ima kdo mogoce winrar benchmark rezultat?

Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

ManDriver ::

No ja, v tem primeru bi se verjetno raje odločil za s10e namesto za HP.

Zakaj?


Ob upoštevanju cenovnega dejavnika, oz. razmerja zadovoljstvo uporabnika/vložena sredstva. Ampak tako bi se seveda odločil jaz....

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Invictus ::

Mogoče se malo počakate da ven pridejo netbooki (notebooki) na osnovi Athlon NEo platforme. Obljubljajo predvajanje 1080p videa, poleg tega pa ne bo bistveno dražji od netbookov. Precej hitreje od rahitičnega Atoma. Sam imam 330 (v desktop mašini), pa je komaj dovolj za vsakdanja opravila.

Bodo malo bolj resno notebooki, ker netbooki so malo izbubili kompas (beri vedno večji in težji so).

Škoda ker ne obstaja netbooka s serijskim portom. Bi jih ziher terenci pokupili v nula časa ...

LP I.

kmetek ::

jep serijski bi rulal....

Pyr0Beast ::

Sam sem si pretezno ogrel za acerjevega aspire one D150, ki ima ze N280 atom procesor, ki naj bi uspesno predvajal tudi 720p videe, ampak to nisem nikjer videl potrjeno.
Ti sam potrjujem da predvaja 720p :)

Stand by vsaj 2 dni.

Meni je n280 skoraj prehiter. Za 'normalno' delo je še tistih 800MHz preveč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Runnagain ::

Sam sem si pretezno ogrel za acerjevega aspire one D150, ki ima ze N280 atom procesor, ki naj bi uspesno predvajal tudi 720p videe, ampak to nisem nikjer videl potrjeno.
Ti sam potrjujem da predvaja 720p :)

Stand by vsaj 2 dni.

Meni je n280 skoraj prehiter. Za 'normalno' delo je še tistih 800MHz preveč.


Pyrobeast, mi mogoče zaupaš, kater model netbooka poseduješ?

Pyr0Beast ::

d150-1Bw, n280, 6-cell
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::


V bistvu že imam dober prenosnik, bi pa netbooka uporabljal občasno, predvsem za delo in na potovanjih. Vse sem prečekiral in še najboljši se mi zdi HP mini 2140, je najmanjši od vseh, zaslon ima 10,1" in predvsem dobro ohišje (iz aluminija). Po lastnostih je pa podoben ostalim. Minus je 3cell baterija.


Netbook vzameš ker ti traja veliko časa, 3 cell baterija NI pametna opcija.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

trdoreh ::

Ja to me moti na tem HPju! Me pa mika, ker je lažji od konkurence in manjši. Pogledal sem si eno primerjavo med HP mini in Lenovo S10e in po velikosti se močno razlikujeta. Minus je vsekakor baterija pri HPju, je pa ohišje toliko boljše, pa tipkovnica je tudi zelo dobra. Cena je ista za oba modela.

ABX ::

Mogoče je lažji in manjši ker ima manjšo baterijo?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

trdoreh ::

Ne, manjši je, ker ima sploh manjše ohišje. Mogoče pa je lažji zaradi manj zmoglive baterije, to je zelo vrjetno.:D

ombre ::

Sam sem nabavil Acer Aspire One 531 z 10" zaslonom, 6 celično baterijo in pa 3G podporo za 399€. Je fajna stvarca, za surfanje po netu pa tako. Katerikoli netbook boš vzel bo služil svojemu namenu, v večini so si vsi podobni.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

ABX ::

3G podpora? To mi je novo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

janezek67 ::

Po dobrem razmisleku sem se odločil, da si za delo in potovanja umislim netbook. Ker je punudba dokaj velika in so si izdelki med seboj zelo podobni bi prosil za kak koristen nasvet.
Malo sem pogledal in najbolj zanimiv se mi zdi Lenovo S10e netbook. Kaj pravite, je to dobra izbira?

LP!


Kot vedno pri nakupu se je potrebno odločiti, kaj potrebuješ. Prenosnost pred zmogljivostjo, koliko si pripravljen dati za mašino ter podobno.

Nekako se mi zdi, da sta tu dve kategoriji netbook-ov - 9 in 10 inčni.
9 so manjši, a jih dobiš lahko zelo ugodno - npr.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
ali
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Pri 10 inčnih pa mislim da je ASUS 1000 H ali HE zmagovalec. Več kot 400€ pa za takšen računalnik nebi dal.

Runnagain ::

Kater izmed dveh je boljši nakup:
ASUS EEE 1000H
ali
Acer aspire one D150?

Lp, Runnagain!!

IVo ::

Nobeden pa niti ne omeni MSI WINDa? Acerja in Asusa ki pa sta precej slabša pa ja? Kaj vas moti cena? Ali kaj točno?

kmetek ::

neznana firma, previsoke cene v slo?

djordjevic ::

Mnja. Sem primerjal MSI-jev Wind in Acerja, pa moram reči, da me je slednji bolj prepričal (v uporabi, jasno).
No grave is deep enough to keep us in chains.

IVo ::

Kmetek NE SERI no glede neznanosti firme vsaj...;)
Acer te je prepričal pri uporabi? Lahk vprašam na kakšen način?

Pyr0Beast ::

MSI wind da, a ne za tako ceno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

djordjevic ::

+ za acerja:
- glossy zaslon (lepša slika - vprašanje sicer, kako se obnese ob direktni svetlobi)
- navidez boljša izdelava
- nasploh bolj 'kakovosten' občutek na otip

Kar se samih performansov tiče, ne bi podajal nekih konkretnih ocen - iz spanja sta se oba prebudila razmeroma hitro.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pyr0Beast ::

Pri mat zaslonu za razliko od glossy-a se samo ne 'razloči' obrisov oziroma svetlobe ki se odbija v ekran ker je razpršena.
Kake velike razlike pa ni, je pa res glossy lepši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Runnagain ::

Šel in kupil aspire one D150.
Kako se obnesel, bo pokazal čas.

LP, Runnagain!!

PS: Pyr0Beast, hvala za informacije.

BALAST ::

Samsung N20 je tudi dober, čeprav ima Via Nano procesor se po vzdržljivosti in moči ne razlikuje 5% od Atoma.

Monitor: 12.1 inch WXGA display

Display Screen: 1280X800 pixels

Processor: Via Nano U2250 processor running at 1.3GHz,

Memory: 1GB

Storage: 160GB hard disk

Webcam: 1.3 megapixel camera

Card reader: 3-in-1 card reader

Bluetooth: Bluetooth 2.0

Modem: 3G HSDPA

Battery: 6-cell battery

Runtime: 6hours

Weighs: 1.5Kg.

operating system: Windows XP Home

color: White and black

trdoreh ::

Cena?

Runnagain ::

Na strani, kjer je podan link, je spodaj cena $549 pri Newegg-u, kar je kar veliko. Pri nemcih okrog 450€ najceneje.

Pyr0Beast ::

Runnagain,
Naj ti zvesto služi ! :)

450€ niti ni tako veliko saj ima večji ekran, kakšne druge hude razlike pa ni, razen 3G katerega lahko pri acerju BP vgradiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Večji zaslon pomeni večjo porabo baterija, težo in dimenzije. Netbook kupiš ker potrebuješ nekaj lahkega ki zdrži čim več časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Je pa VIA za odtenek bolj varčna :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karen ::

Če povem konkretneje: med Dell latitude X1 12" (1,2kg) in MSI Wind 10" dobra kilca ni primerjave; Tista 2 cm razlike v širini naredi čudež pri tipkanju, enako razlika v ločljivosti. Če nisi uporabljal obeh se bo mogoče zdelo brez zveze. Pri 10" se pri občiajni velikosti moške roke motiš pri tipkanju, pa že pri surfanju bolj skrolaš levo-desno kot je to potrebno. Na 12palčniku je tipkovnica popolnoma uporabna za resno delo, 1280x800 pa itak.

trdoreh ::

Kaj zdaj Runnagain, kako si kaj zadovoljen z Acerjem? Koliko si plačal zanj?

Runnagain ::

Jan999, zaenkrat sem zelo zadovoljen, plačal sem pa 365€.

LP, Runnagain!!
««
«
1 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242917 (2746) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255517 (4839) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254119 (3610) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164114 (3647) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194413 (3767) MK99

Več podobnih tem