» »

Asus EEE 1000HE

Asus EEE 1000HE

1
2
3 4 5

freserovski ::

@nurmaln
Sicer sem jaz postavil vprašanje kdaj pride T91H... Kako ne bo do izida Windows 7? Na tej strani start shipping pravijo, da so že začeli z odpošiljanjem....
Aja, zanimalo me je globalno in ne za Slovenijo, ker pri nas ne kupim nič več, dokler se trgovci ne spametujejo malo.... mogoče veš za T101H?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

sorry, sm mislu da sprašuješ za slovenijo
T91H in T101H jih še ni nikjer, se še ne ve kdaj bodo.
T91 pa bi res že znale biti kakšne količine po evropi, če pa še ne bodo pa v roku 14 dni

V marsikateri državi bodo pa čakali na Win7, ker ta OS podpira dual-touch input preko zaslona.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

freserovski ::

Thnx, pol se bom zgleda še načakal, se mi zdi res mikavna stvar, posebej tisti T101 :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

nurmaln ::

lahko samo vprašam zakaj boš uporabljal T101?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

freserovski ::

"Ebooks", navigacija, surfanje, muzika, filmi, kaka remote povezava tu in tam....
Nevem, meni se zdi uporabno, da ga lahko zložiš z zaslonom navzgor ...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

jabe ::

@Dr_M


cene katere si napisal pa zaenkrat ne bo v naši lepo podalpski deželici



kake cene pa lahko pričakujemo pri nas?

__Devil__ ::

visoke..

nurmaln ::

kake cene pa lahko pričakujemo pri nas?


1008 cca 419
boljši 1005 za cca 359-369
slabši 1005 za cca 309-319
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

__Devil__ ::

kdaj pridejo vsi ti novI? baje da že avgusta? al kak

__Devil__ ::

Alooo!!

kaj je to prav mogoče: ??

Asus EeePC 1008HA:

http://www.preissuchmaschine.de/in-Note...

v avstriji jih že majo. Cena je 360 EUR samo =). itaq da kupim enga :))

nurmaln ::

je mogoče

pri nas bodo čez 2-3 tedne ampak ne sigurno ne bojo po 399, najbrž bodo pa 419
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kmetek ::

devil : 365€+ ptt pa si na kok 380-385? :P

__Devil__ ::

380 EUR še ni sile, še vedno je ceneje kot pri nas.

Tomson ::

Hja ... dokler ni treba garancije uveljavljat. Potem si pa hitro lahko na slabšem.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

__Devil__ ::

točno tak.. =)

jabe ::

pa verjetno je je pri nas software in tipkovnica slovenska. za to pa tudi dam par deset evrov. pa na obroke pa je.

__Devil__ ::

če plačaš z gotovino te pride ceneje. Kaj res ni denarja da bi z ogtovino plačali. Jaz nevem zakaj jemlete na obroke če je z gotovino ceneje. Če pa ni denarja pol pa sploh ne kupit raje. No res da je z gotovino prihranek 30-40 EUR prb ampak vseeno. ;)

Samek1337Q ::

_Devil_: Si kdaj že gledal na svet iz katerekoli druge perspektive, ne samo iz svoje? Na žalost nimajo vsi 380€, ki bi jih lahko iz žepa potegnili, ter se jim to nebi poznalo v denarnici, oz. bi stvar kupili samo za to, da "bodo lahko med počitnicami malo sem in tja, ter v šoli dregali".

__Devil__ ::

_Devil_: Si kdaj že gledal na svet iz katerekoli druge perspektive, ne samo iz svoje? Na žalost nimajo vsi 380€, ki bi jih lahko iz žepa potegnili, ter se jim to nebi poznalo v denarnici, oz. bi stvar kupili samo za to, da "bodo lahko med počitnicami malo sem in tja, ter v šoli dregali".


yep.. še dobro da so krediti :P

kmetek ::

če ne bi bilo nakupov na obroke, bi bilo v slovenija ene polovica manj avtov, v glavnem polovice vsega manj.

še ena kuhinja recimo je nekaj tisoč €.....pa pralni stroj, hladilnik itd.....

din€r$, am€rican €xpre€$$ pownz :))

nurmaln ::

pa verjetno je je pri nas software in tipkovnica slovenska. za to pa tudi dam par deset evrov. pa na obroke pa je.

tipkovnica ja
WinXP ne, verjetno da Windows 7 bo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jabe ::

hotela reci da z nakupom v sloveniji je nekaj prednosti za tistih 30€. ce odtehtajo, se pa vsak pri sebi odloči. moje bistvo je bilo, da v tem primeru, če bo cena res taka, ne zgrešiš veliko z nakupom doma.

Kar se barve tiče, držim fige za ruby red.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

MKC00 ::

1005HA-H !?

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

kdo ali je v čem ta model 'slabši' kot 1000HE, glede na to da naj bi bil novejši in cenejši?

nurmaln ::

ni slabši
pač novejši in cenejši
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Alamar ::

Škoda, ker tale pri demise nima boljšo baterijo od dveh opcij. Če je pravilno označeno seveda.

8.5 hrs*, 6-Cell 48Wh Li-ion Battery

jabe ::

to domnevam ni slovenska verzija. uvoženo iz Nemčije ali kaj takega...

MKC00 ::

po čem to domnevaš?

beironxx ::

1005HA-H !?

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

kdo ali je v čem ta model 'slabši' kot 1000HE, glede na to da naj bi bil novejši in cenejši?

Tule je objavljena razlika

http://www.calvinshub.com/2009/07/asus-...

Pazi, resolucija pri 1000HE je 1200x600, pri 1000HA 1024x600, če ti to kaj pomeni seveda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beironxx ()

MKC00 ::

1005HA-H !?

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

kdo ali je v čem ta model 'slabši' kot 1000HE, glede na to da naj bi bil novejši in cenejši?

Tule je objavljena razlika

http://www.calvinshub.com/2009/07/asus-...

Pazi, resolucija pri 1000HE je 1200x600, pri 1000HA 1024x600, če ti to kaj pomeni seveda...


Both netbooks sport the same 10.1” LED-backlit display capable of 1024×600 resolution. The difference now is that the 1005HA’s screen is now glossy like that of Macbooks while the 1000HE is of matte.

Tukaj govorijo o 1000HE in 1005HA (ti pa o 1000HE in 1000HA)

jaxi ::

ALora

Takle mamo, po dolgem odločanju sem js kr lepo nabavil 1000he, in sem z njim zelo zadovoljen..

Lepo se tipka, za prenašat je ql, deluje čisto solidno za dokumente, pa srfat, razgled je jako dober za tako resolucijo, moti me samo to, da mi je zdajle po treh dnevih začel ropotat. Ventilator se vseskozi sliši in to na taki zoprni frekvenci..
Pa sploh ni obremenjen proc, da bi se pregreval.

Vaše izkušnje??

A vam tudi kaj ropoče?

lp, jaxi
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jaxi ()

caveman ::

Še jaz imam eno vprašanje. Ali se pri 1000he lahko v BIOS-u nastavi oziroma odstrani SATA mode. Prav tako me pa zanima glede EEEctl in sicer glede glasnega ventilatorja. Zanima me , če bi 1000he delal normalno, če bi ventilator na ta način kar izključil (ali pa nastavil, da se konstantno vrti na majhni hitrosti - recimo 10 ali 20%)?

jabe ::

@nurmaln ali kdo drug, ki ve
bodo 1008ha kmalu? bodo tudi rdeči? se da pri tem netbooku kaj zamenjati (predvsem cikam tu na RAM, da bi ga bilo malo več) ali je človek obsojen na to, kar je že notri? nekaj gledam po netu pa dobivam različne info. eni pravijo da se ne da, drugi pa, da se sicer da, a ni tako enostavno.

__Devil__ ::

kolko jaz vem se da RAM nadgradit, kot pri večini teh netbook-ov

MKC00 ::

@nurmaln ali kdo drug, ki ve
bodo 1008ha kmalu? bodo tudi rdeči? se da pri tem netbooku kaj zamenjati (predvsem cikam tu na RAM, da bi ga bilo malo več) ali je človek obsojen na to, kar je že notri? nekaj gledam po netu pa dobivam različne info. eni pravijo da se ne da, drugi pa, da se sicer da, a ni tako enostavno.

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

nurmaln ::

1008 bodo zamudili in bodo v sloveniji šele prvi teden avgusta
ram je mogoče nadgradit ja
rdečih v prvi rundi sigurno ne bo, beli in črni pa ja
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pyr0Beast ::

Za glasni ventilator lahko preveriš delovanje samo tako, da ga spustiš in opazuješ temperaturo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MKC00 ::

1008 bodo zamudili in bodo v sloveniji šele prvi teden avgusta
ram je mogoče nadgradit ja
rdečih v prvi rundi sigurno ne bo, beli in črni pa ja

kdaj pa 1005HA...in za katerega prodajalca je to govora?

jabe ::

gre za laptope namenjene za slovenski trg, beri s slovensko tipkovnico in ki gredo preko uradnega zastopnika / uvoznika.

uf, potem bom pa še en čas čakala na rdečega :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

__Devil__ ::

gre za laptope namenjene za slovenski trg, beri s slovensko tipkovnico in ki gredo preko uradnega zastopnika / uvoznika.

uf, potem bom pa še en čas čakala na rdečega :(


sama pobarvaš z sprejom :))

nurmaln ::

1008 bodo zamudili in bodo v sloveniji šele prvi teden avgusta
ram je mogoče nadgradit ja
rdečih v prvi rundi sigurno ne bo, beli in črni pa ja

kdaj pa 1005HA...in za katerega prodajalca je to govora?


1005HA bodo pa nekje od 20-25.07
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gobelin ::

Kaj komplicirate ljudje božji. Mlacom ti v dobrem tednu dobi katerikoli barvo 1005 ali 1008 bp, dam pol mezinčka stran če ni res. Vsaj kolikor jih sam poznam zadnjih 10 let.
Imate pa možnost čakanja, da jih slo uvoznik dobi na paleti, seveda samo črne in bele. To bo enkrat jeseni, ko jih bo nadomestil nov model hehe. Identična zgodba kot je bila z 1000h. Takrat bo tudi cena primerna ¨novosti na trgu¨, 350 eur, uauu, imele jih bodo tudi vse internetne štacune, ki vidijo samo zalogo domačih uvoznikov. Če nisi popolnoma butast, pa tudi dojameš, da je to edino logično, razumem slo uvoznike, še posebej v teh časih. Ne razumem pa ljudi, ki bi imeli zdaj, vse jih zanima in večno tarnajo nad slo ponudbo in cenami. Internet je res vidim poneumil in predvsem polenil ljudi. Mislijo, da se dobi samo kar vidijo na mimovrste in enaa očitno. Odličen marketing in neumna raja..

Furbo ::

Morda zato ker je fino imeti slo tipkovnico in garancijo ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gobelin ::

Kje si pa pobral, da ne bi dobil garancije? Jaz jo imam eno leto, oziroma je nimam od prvega dneva, ker sem ga podrl in uničil warranty nalepko pri srednjem vijaku pri plošči. Sem se s tem pač sprijaznil in sprejel riziko.
Na tipkovnice pa sam ne gledam več, edino kar je za moje stranke se pač moram pozanimati. To je pa res in sem čisto pozabil. Na starem 1000h ki so mi ga nekoč zrihtali, je pa res angleška in je zato verjetno velika možnost, da bi bila pri teh tudi;) Če katerega interesenta to moti naj jih pač vpraša, tega pa res žal ne vem. Nekaj sem videl tudi na expansisovi strani ,da ga lahko naročijo. Samo z njimi nimam nobenih izkušenj.

jabe ::

jaz želim slovensko tipkovnico, za katero bom plačala, v kolikor cene, ki jih je podal nurmaln, držijo, 20€. če pridejo v začetku avgusta, prav dolgo več čakala ne bom. če bo cena bistveno višja, lahko še zmeraj kupim v nemčiji.

gobelin ::

A ti prodam nalepke za črke? Hec;)
Če boš vzela belega, ti podarim set nalepk z ženskim motivom (rože), ki sem jih dobil zraven mojega 1000. Če paše na 1008, bi mogla prej preizkusiti.

caveman ::

Še jaz imam eno vprašanje. Ali se pri 1000he lahko v BIOS-u nastavi oziroma odstrani SATA mode.


Ponovno postavljam isto vprašanje. Iskanje po spletu namreč ni obrodilo sadov.

gobelin ::

Če te zanima za instalacijo, ne. Vsaj pri mojem biosu ne. Imeti bos moral slipstreaman cd s sata driverjem.

Aja, imam 1000h, ampak je sigurno enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gobelin ()

MKC00 ::

kdo ve kako je s podporo XP-jev? ima kdo od vas tudi okna 7 ali Visto instalirane?

gobelin ::

win 7 sem imel že nekaj časa nazaj na prejšnjem ssd-ju. Problemi z mrežno in vsake toliko freez. Sedaj so že novejše verzije sedmice, čakam pa še nov ssd ki obljublja malo več. Bom potem spet preizkusil ko bo višek časa.
http://www.pcper.com/article.php?aid=733

nurmaln ::

Kje si pa pobral, da ne bi dobil garancije? Jaz jo imam eno leto, oziroma je nimam od prvega dneva, ker sem ga podrl in uničil warranty nalepko pri srednjem vijaku pri plošči. Sem se s tem pač sprijaznil in sprejel riziko.

Dej ne zavajaj ljudi no. EPC, ki ni uvožen v slovenijo preko pooblaščenega uvoznika v sloveniji nima garancije. To če ti da mlacom ali kdo drug svojo "garancijo" to ni isto kot uradna garancija proizvajalca.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10 inch mini prenosnik kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
699753 (3437) rokp
»

Asus Eee pc 1000H mnenje

Oddelek: Strojna oprema
201673 (1175) AnotherMe
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271516 (92074) MrStein
»

Najcenejši računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
746808 (5070) jinzo
»

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

Oddelek: Kaj kupiti
142069 (1825) tony1

Več podobnih tem