» »

Najcenejši računalnik

Najcenejši računalnik

«
1
2

profii ::

Kupujem sledeče komponente in zanima me če se dobi še kaj bolšega za podoben denar.
Računalnik se bo uporablajl več ali manj za visenje na netu, poslušanje glazbe in youtuba.

Matična ASUS P5KPL-AM
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Procesor celeron 430
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
ALI e5300
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
(mogoče tudi kaj rabljenega če kdo proda - stock cooler mam že doma)

Ram 2Gb ddr2
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

Disk WD 6400AAKS
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

AMDjev sistem nisem našel nič ceneje/bolje, vendar sem odprt tudi za to opcijo če kdo pozna kakšno.
Kar na plan z predlogi, nasveti in mnenji!

Lep dan!

st0jko ::

http://www.sestavi.si/index.php/compute...

ali pa malo več moči -

OHIŠJE LC ATX IDI 653B LC420H 420W BLACK 1 32.51
Gigabyte AM2, M61PME - S2P, DDR2, PCIe +VGA, SATA2 1 42.12
Procesor AMD Athlon II X2 240, 2,80GHz, Dual - Core, S - AM3, Boxed 1 54.32
PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2 - 5300, 667MHz, s hladilnikom 2 40.34
DVD/RW SAMSUNG SH - S223B/BEBE SATA BULK BLACK 1 21.50
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 (HD502HJ) 1 50.28
Skupaj: 241.07€
keks?

profii ::

ohišja in napajalnika ne potrebujem, vendar vseeno je zelo dobra konfiguracija. še kakšen predlog?

Valvoline ::

Škoda dnarja,zate bi bil še kšn rabljen starejši a64,sempron ali celeron povsem dovolj.

Blinder ::

Ja sam tej starejši na bolhi so precenjeni, razen če ne uspeš zbit ceno. Dobiš boljši price/performance z novim
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dzinks63 ::

Računalnik se bo uporablajl več ali manj za visenje na netu, poslušanje glazbe in youtuba. ohišja in napajalnika ne potrebujem

npr:
ASRock G31M-S G31 38,32 EUR
INTEL Celeron DualCore E3200 BOX 42,32 EUR
SuperRigid T8UB2GC5 2GB PC6400 DDR2 48,07 EUR
WD WD3200AAKS 320GB 7.2/16M/S300 43,99 EUR
NEC AD-5240S DVD-+RW 20x dvoslojni SATA črn oem 22,36 EUR
mlacom.si, s popustom: 195,05 EUR
OS, Linux po izbiri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

klinker ::

Intel Pentium Dual Core E5300, 2.6GHz 2MB LGA775 58,77 EUR
ASUS, P4, LGA775, I41G (P5QPL-AM) 47,24 EUR
Apacer DDR2 2GB PC6400/800 128X8 AM1 45,65 EUR
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 48,87 EUR
DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK 20,10 EUR

Skupaj: 220,63EUR pri nakupi.net

muzičar ::

Na STju sem videl kar nekaj realno ocenjenih starejših sistemov ala P4 in AMD 64... malo pobrskaj po "Mali oglasi".

jan01 ::

Pa ne moreš take zanič matične, ki še bogega dvija nima...

PacificBlue ::

GIGABYTE S775 G31M - ES2L, DDR2, PCIE, SATA2, VGA 41,86 EUR
PROCESOR INTEL CELERON E1500, 2,20GHZ, BOXED 42,39 EUR
OCZ Value Memory - 2 GB ( 2 x 1 GB ) - DIMM 240 - PIN - DDR2 31,46 EUR
TRDI DISK WESTERN DIGITAL 320GB 16MB SATA2/300 39,69 EUR
DVD +/ - RW SAMSUNG, SATA S223B 21,34

Skupaj: 176,74 EUR

Pri sestavi.si

DeathKiller ::

Imam predlog do 300EUR:



Ohišje pa napajalnik pa ven vrš, pa je okol 200EUR

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

A se meni samo zdi, ali vsi tukaj naštevate matične, ki imajo res ene lol grafike integrirane, ki ne bi niti Aero v Visti/Windows 7 znale izrisovat?.
jaz bi šel čisto zaradi integrirane grafike na AMD plato, najcenejša z spodobno grafiko integrirano je za 50EUR kolikor sem gledal ta:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Res ne vem če hočeš tisti integriran šmorn od intela gledat, al pa prvi, ki ti je predlagal eno, ki nima niti DVi izhoda.

Zraven pa potem pač daš en najcenejši dvojedrni procesor. Mislim da je trenutno to kar Athlon 2 X2 245, no razen če greš na rabljene, znajo bit še kaj cenejši.
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

Od Intela plate res ne vem nobene, da bi mela kaj spodobnega integrirano.

dzinks63 ::

A se meni samo zdi, ali vsi tukaj naštevate matične, ki imajo res ene lol grafike integrirane, ki ne bi niti Aero v Visti/Windows 7 znale izrisovat?.

Avtor teme kupuje najcenejše možno sestavo za visenje na netu, poslušanje glasbe in youtuba. Za to ne rabi aera, ker potem bi moral trošiti € še za Visto ali Win7. Za to uporabo je brezplačen Linux dovolj. Za gledanje interneta je monitor z vga portom ok (zakaj so potem sploh namenjeni poceni monitorji z samo vga portom, če ne za internet?). Za tole bi še cenejša sestava šla skozi.

Sicer, če ima avtor kakšne dodatne želje, se da vse spremenit in prilagodit.

Lonsarg ::

Seveda poceni se razume, ampak res ne vem zakaj ne bi spodobne matične, če pa stane 50 EUR. Kot pa da se gre še dodatno 10 EUR šparat za precej slabšo. Mal uravnovešen nakup pa mora biti.

To, da komp ima DVi, ter spodobno grafiko, da je vmesnik tekoč, tudi če gre linux, saj maš KDE tam. To pa je ena funkcionalnost, k ne vem zakaj je tudi najcenejši računalniki ne bi imeli, če pa res ni draga za imeti.

Torej 51EUR matična, 62EUR procesor, 39EUR najcenejši 2 GB kit ram, pa še okoli 50EUR disk, pač kolikor kapaciteto rabiš imeti. Pa imaš za 200 super kombinacijo.
Za karkoli nižje pa se novih stvari ne splača kupovat, recimo samo procesor star, ostalo novo, ker je mogoče res 60EUR preveč, pa si lahko omisliš ga za kake slabih 30EUR rablen X2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

profii ::

Tale varjanta z X2 in matično z dvi tud ni slaba izbira. mi je usekakor najbolj ušeč, vendar bo trenutno priklopjen samo na vga, v prihodnosti pa definitivno dvi (uporaba v dnevni sobi na tvju).
Na računalniku bo tekel Win7 ali pa Ubuntu.

Me pa še zanima kaj mislite o tem da za 100EUR več dobim netbook, z podobnimi zmogljivostmi. Se splača to kupiti kot drugi/tretji računalnik?

Blinder ::

Odvisno kako težko avtor pride do denarja :D
Nekaterim je 10EUR precej
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

profii ::

Recimo da neb bil lačen :))
kako je pa z nadgraditvijo rama pri netbookih? ker 1gb je danes že malo malo.
Kdaj pridejo netbooki z Win7?

__Devil__ ::

Sem napisal kar veliko pa je kekaj fail-alo pa ni hotlo komentarja postat ;((

Skratka..
Bestbuy je ASUS 1005HA-H. Menjava rama je čist preprosta. Win 7 lahko sam naložiš.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Tale varjanta z X2 in matično z dvi tud ni slaba izbira. mi je usekakor najbolj ušeč, vendar bo trenutno priklopjen samo na vga, v prihodnosti pa definitivno dvi (uporaba v dnevni sobi na tvju).
Na računalniku bo tekel Win7 ali pa Ubuntu.

Me pa še zanima kaj mislite o tem da za 100EUR več dobim netbook, z podobnimi zmogljivostmi. Se splača to kupiti kot drugi/tretji računalnik?

Netbook ne bo nikoli imel podobnih zmogljivosti, kot poceni "pravi" računalnik.

profii ::

@_Devil_ škoda da je zbrisalo, hvala za nasvet.
@jest10 a misliš da bi bil EEE 1005 z 2gb rama veliko slabši od amdja x2 z integrirano grafiko in 2gb rama?

je pa razlike med tema dvema okrog 100€, s tem da ohišje, napajalnik in dvd-rom že imam. če tega nebi imel bi bila razlika še toliko manjša. že kar nekaj časa si želim netbooka za doma, vendar me je premamila cenenost in obenem kar dobra zmogljivost stacionarnih računalnikov, zato pa sem tudi odprl tole temo tukaj.

__Devil__ ::

Ampak netbook lahko prenašaš po celi hiši.

jest10 ::

@_Devil_ škoda da je zbrisalo, hvala za nasvet.
@jest10 a misliš da bi bil EEE 1005 z 2gb rama veliko slabši od amdja x2 z integrirano grafiko in 2gb rama?

Atom 1,6GHz je po moči enakovreden 900-1000MHz P3. Koliko mu manjka do običnega X2 procesorja si lahko misliš.

Okapi ::

Netbook se splača, če ga boš tudi uporabljal (recimo za srfanje po netu na stranišču, ali branje slo-techa v postelji), drugače pa niti slučajno. Je pa res, da so tudi najcenejši PC-ji dandanes overkill za preprosto brskanje po netu in poslušanje muzike. Za 100 EUR dobiš rabljene komponente, iz katerih sestaviš več kot dovolj zmogljiv PC.

O.

profii ::

@Okapi ja ravno za to sem hotel netbooka, za brskanje po netu na kavču in u kuhinji. Za kaj drugega se ga 99% časa ne bo uporabljalo, kot sem že napisu, net, muska, youtube, kakšna java igrica in to je to. Poleg tega bi bilo fajn če bi imel netbooka zaradi faxa, učenja na terenu, dokumenti vedno sabo... En tak "rabljen" računalnik že imam doma, vendar je nezanesljiv, zato kupujem še nekaj drugega, torej rabljeno odpade. In spet s tega pogleda nevem če se mi splača kupovati še enega stacjonarca. trenutno sem 70/30 za netbooka.
torej lastniki EEEjev in podobnih, je procesor prešvoh za odpiranje kakšnih exelov, oziroma če ste že kdaj občutili pomankanje moči?

__Devil__ ::

Procesor naj bi bil kar dober. Ker ko gledam, že ko takoj prižgejo netbook jim takoj ko kliknejo odpre word, exel itd.. :) Na youtube gledam videje.

jest10 ::

Na youtubu ali straneh z dosti flasha se rado kaj zatakne. Na splošno pa je Atom dovolj za osnovna opravila

__Devil__ ::

Je to res, da na ASUS 1005 recimo dela gta san andreas? :) Ker sem tut o tem en video videl, in jih dela bolje kot meni na AMD sempron 3200, na starem kompu pa intergrirani grafi.

Lonsarg ::

Ja itk, da dela San Andreas:

Minimum System Requirements:
1GHz Intel Pentium III or AMD Athlon Processor
256MB of RAM
3.6 GB of free Hard Disk space for a minimal install
64MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers ("GeForce3" or better)

Recommended System Requirements
Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP processor (or better)
384(+) MB of RAM
4.7 GB of free Hard Disk space for a full install
128(+) MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers ("GeForce4" or better)

Mi smo pa lih povadali, da je Atom na ravni pantium 3:)
Integrirana od Intela grafa pa tudi nekako bi že pričakoval, da pride vsaj na raven Geforce 3.

Okapi ::

Poleg tega bi bilo fajn če bi imel netbooka zaradi faxa, učenja na terenu, dokumenti vedno sabo...
Potem pa itak nimaš kaj dosti za razmišljat. Oziroma moraš razmišljati, kateri netbook je trenutno best buy.

O.

__Devil__ ::

"Ja itk, da dela San Andreas"

Ja te pa tak vrei :)

Valvoline ::

Je to res, da na ASUS 1005 recimo dela gta san andreas? :) Ker sem tut o tem en video videl, in jih dela bolje kot meni na AMD sempron 3200, na starem kompu pa intergrirani grafi.

Sprobano na mojem dell 9 mini,dela k šus na medium nastavitev.

@_Devil_ škoda da je zbrisalo, hvala za nasvet.
@jest10 a misliš da bi bil EEE 1005 z 2gb rama veliko slabši od amdja x2 z integrirano grafiko in 2gb rama?

Atom 1,6GHz je po moči enakovreden 900-1000MHz P3. Koliko mu manjka do običnega X2 procesorja si lahko misliš.

Ne vem če bo tole držalo.Po mojem je enakovredn p4 1.5-2ghz

Zgodovina sprememb…

profii ::

EEE 1005HAH
http://www.mimovrste.com/artikel/275019...

Ali

HP Compaq Mini 110c-1110EM
http://www.mimovrste.com/artikel/275019...

Oziroma kaj drugega?
Ram se bo ob priložnosti nadgradil na 2gb.
Je pa veliko zmede glede teh procesorjev. Ne vidim razlike med N270 in N280. Z520 in Via sta verjetno slabša, ker sta 1,3 Ghz?
Se v kratkem pričakuje kaj novega na tem področju?

__Devil__ ::

Definitivno vzami prvega. Zakaj?
- Boljši procesor (N280)
- Boljša baterija. Saj zdrži 10.5ur, v realnosti ene 8 ur.
- Zelo preprosta menjava ram-a
- 1.3 mp kamera

Kaj več se nebi spomnil :)

Torej, bestbuy je asus 1005HAH. Vedom bom hvalil tega :)


Se v kratkem pričakuje kaj novega na tem področju?


V kratkem ne. Sploh pri nas ne. Drugače pa novosti prihajajo vedno in lahko čakaš v nedogled. Sicer pa pride naslednje leto nekaj novosti pri netbookih. Boljši procesor, 2gb rama, 250gb disk in naložen win 7. Bo pa tudi cena primerni visoka :).


Lp

jest10 ::

Je to res, da na ASUS 1005 recimo dela gta san andreas? :) Ker sem tut o tem en video videl, in jih dela bolje kot meni na AMD sempron 3200, na starem kompu pa intergrirani grafi.

Sprobano na mojem dell 9 mini,dela k šus na medium nastavitev.

@_Devil_ škoda da je zbrisalo, hvala za nasvet.
@jest10 a misliš da bi bil EEE 1005 z 2gb rama veliko slabši od amdja x2 z integrirano grafiko in 2gb rama?

Atom 1,6GHz je po moči enakovreden 900-1000MHz P3. Koliko mu manjka do običnega X2 procesorja si lahko misliš.

Ne vem če bo tole držalo.Po mojem je enakovredn p4 1.5-2ghz

Seveda bo držalo. Je bilo ob izidu Atoma dosti testov, kar poišči jih

__Devil__ ::

In spoznali smo, da je atom precej zmogljiv procesor. Seveda, če gledamo, da je v netbooku in, da ni ravno veliko prostora :). :D

profii ::

Evo EEE naročen, Devil lahko prideš na pivo! :)
Bomo jutri videli ali sem se "na.egnu" :D

__Devil__ ::

Kje si ga naročil? :D Pa katerega?

profii ::

Mimovrste, EEE 1005HAH,
http://www.mimovrste.com/artikel/275019...
je pravi? :)

kmetek ::

bravo xp home, ko imaš že nove z win 7 starter :))

profii ::

kmetek bolj malo jih je... + cena.

kmetek ::

ker jih niso še naročili, cena pa max 369,90EUR pomoje.

Mimovrste, EEE 1005HAH,
http://www.mimovrste.com/artikel/275019...
je pravi? :)


Prenosnik ASUS EEEPC 1005HAH Č ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

profii ::

prepozn si :)
zarad 15EUR pa ne bom umrl :)
ja spet čakat da jih dobijo je spet tko tko...
bom pa sam 7ko gor dau.

Galaxy ::

ker jih niso še naročili, cena pa max 369,90EUR pomoje.

Mimovrste, EEE 1005HAH,
http://www.mimovrste.com/artikel/275019...
je pravi? :)


Prenosnik ASUS EEEPC 1005HAH Č ;)

Vrjetno si prebrskal celoten slovenski internet, samo da bi dokazal svoje. :D

kmetek ::

niti ne, ker pač vem cene.

in z 100mbit mam cel net zdownloadan LOL :))

__Devil__ ::

Dobro si se odločil Profii.

Mi lahko kdo pove, kaj pridobiš, če na netbooka naložiš win 7 ?. Razen, da si večji frajer in, da ti več baterije požre??

Lonsarg ::

Mislim, da zna celo biti, da baterije manj porabi, ker ne vem če so v SP3 za XP kaki popravki za powermanagment, mislim da je Xp kar ostal pri slabšem power managmentu.

__Devil__ ::

Je kdo sprobal že??

Lonsarg ::

Menda je res, ni tole edini test, kolikor sem gledal.
http://www.netbookreviews.com/battery-l...

profii ::

Kako je pa formatiranjem teh netbookov v primeru sesutja?
Je na drugi particiji narejen backup ali dobiš usb z winXP?

Lonsarg ::

Ti si samo prepiše Serijsko številko iz prednaloženih OEM XPjev, da jo boš kasneje lahko vpisal pri inštalaciji XPjev iz CDja, ki ga sam zlovdaš in boš tako povrnil originalne XP-je. Saj ugibam, da se da OEM kluč med inštalacijo vpisat, zihr nisem...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10 inch mini prenosnik kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
699753 (3437) rokp
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271530 (92088) MrStein
»

Asus eee počen zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
101055 (964) Metulj-1
»

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

Oddelek: Kaj kupiti
142069 (1825) tony1
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819186 (11804) Kleemen

Več podobnih tem