» »

Asus EEE 1000HE

Asus EEE 1000HE

1
...
3 4
5
»

Leks ::

Še kak dan in bodo pod 400€. Trenutno najcenejši najdeni so na http://www.in-sert.si/advanced_search_r... in privat dealer

Maxl ::

Fantje, potrebujem pomoč! Hočem naložiti angleške Winse preko USB ključka ampak se mi stvar malo zatakne... Delal sem po temu http://www.sumedh.info/articles/install... vodiču in zadevo spravil do bootanja v namestitev. Zatakne se potem, ko mi prikaže kot disk samo moj USB ključek in nikakor ne morem zbrisat particije na EEE-jeve disku, ter ustvariti nove. Sem kaj narobe naredil v BIOSu, kjer sem nastavil 1st Boot Device na Removable Device, 2nd BD pa na HDD. Pri Hard Disk Drives pa sem nastavil na 1st Drive USB ključek, na 2nd pa HDD.
Pomoč prosim! :/


Je še kakšna druga možnost, da spremenim nemške Winse v angleške? :(

Pyr0Beast ::

Ne.

Lahko pa gor vržeš ubuntu na USB ključek, ali pa si kje sposodiš USB Cdrom/Hdd

Zatakne se potem, ko mi prikaže kot disk samo moj USB ključek in nikakor ne morem zbrisat particije na EEE-jeve disku, ter ustvariti nove.
Z win ne gre brisati te particije. Linux jo zna.

(Ima pa vsaj Acer recovery particijo, na katerem lahko izbereš ponovno inštalacijo, ter kateri jezik (De, Ang, Si))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Maxl ::

USB CD/DVD rom si ne morem sposoditi, saj ga nima nihče, ki ga jaz poznam... imam pa USB HDD, samo je na njem 500GB podatkov in ga je nesmiselno formatirat... Fora je, da meni ne zazna trdega diska, kot bi ga moralo... mogoče kaj ne nastavim v biosu? Mater, se zajebavam že cel dan pa vedno eno in isto... :S

Pyr0Beast ::

Če ti ne zazna trdega diska;
Nastavi primary boot na HDD1 (ali HDD 0, kar imaš.)

Poglej če so še kakšni meniji (enter) da izbereš kakšno je ime diska.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Maxl ::

Stvar sem rešil tako, da sem v BIOSu pri "Configure SATA as", namesto AHCI izbral IDE...:D. Sedaj se že nameščajo :). Hvala za pomoč! ;)

Maxl ::

Ker sem imel z namestitvijo in konfiguriranjem XPjev nemalo težav, sem se odločil za namestitev Windows 7. Postopek je izjemno preprost in hiter ter brez posebnih težav ;)! Sedaj vse deluje tako kot mora, saj je bilo možno namestiti vse gonilnike in ostale dodatke. Ob normalni uporabi je poraba RAMA okoli 500MB. Vsem, ki imate vgrajenega 2GB rama, priporočam, da si ga namestite :).

Postopek izdelave bootable USB ključka z Win7 pa najdete tukaj: http://kmwoley.com/blog/?p=345

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

valdo ::

Rabim pomoc ASUS 1005, tri dni uporabe, sesul mi ga je virus, kaj delat?Tisti protection sistem ki je gor namescen mi je vse zablokiral, Win so bili talijanski ta ko da itak nisem nic razumel ...
Kdo v MB mi lahko to resi, koliko denarja to velaj, mislim da vem koliko se naj placam komu da zadevo ozivi.

Lp
Lp

kmetek ::

JA NALOŽI še enkrat, je to problem? imaš recovery cd daš na usb in poženeš ...

valdo ::

nimam CD-ja, pa pravim da je vse v Italijanscini, tako da bi bilo treba povoziti z ANG
sam si tega ne upam, vem da ima ASUS gor nek namenski program ...
pa kamero skup spravit itd ...
Lp

Nocko ::

Hej ekipam, mi lahko kdo prosim pove, če ima 1008 model na izbiro 1024x768 compressed mode?

Odločam se za nakup malega prenostnika, sem DJ in vrtim s Seratotom, imam doma sicer Macbook Pro-ja, samo je prevelik in predrag, da bi mi ga polili....

Odločam se med nakupom 1005 ali 1008, je 1008 vreden teh dodatnih 100E?

Hvala za pomoč

jabe ::

če to misliš, da lahko v nastavitvah izbereš 1024x768 in potem malo poskrolaš gor pa dol za celo sliko, potem ja, 1008ha (in 1005 potem sigurno tudi) ima to.

Nocko ::

Nene, videl sem na youtubo tipa ko ima 1000ko in ko v hitrih gumbih izbira ločljivost.

Standardna je 1024x786 kot si ti napisal se moraš pomikat gor in dol.

Compress funkcija pa je to, da ti stisne ločljivost 1024x768 na 1024x600.

Kaj pa razlika med 1005 in 1008? Videl sem samo, da ne moreš sam menjat rama, ker je skrit pod tipkovnico.

jabe ::

ja, ima, sem pogledala. in sprobala.

tolar ::

ali je že možno dobiti Eee PC 1005HA-H pri nas, in kje?

__Devil__ ::

To tudi mene zanima.

sheldon ::

Mogoče kdo ve kako je z menjanjem rama pri 1008ha?

jabe ::

čist razstavit pa potem dat notri. navodile:
http://translate.google.com/translate?u...

Maxl ::

ali je že možno dobiti Eee PC 1005HA-H pri nas, in kje?


Jaz sem ga kupil pri Demise-Pc, gor so naloženi nemški windowsi, vendar se da brez problema gor naložiti (slovensko) Win7 ;).

sheldon ::

o madona! to pa je enga dela!

tolar ::

Maxl: katero baterijo pa ima 63Wh ali 49WH

Maxl ::

Moj ima 63Wh, ker sem dobil zamenjavo, ker so mi najprej poslali navaden 1005HA-M model. Prodajal pa naj bi tiste z 48Wh ;). Najbolje bo, da jih sam osebno povprašaš ;).

Kleemen ::

Bom kar tukaj vprašal, če ni kaj narobe...

Imam asusa eeepc 1000H, normalno original z 1gb rama in ko imam prižgan naprimer net (firefox ali pa explorer) in msn, pa ponavadi že ko imam samo net prižgan mi pri odpiranju strani malo štopa, pa tudi ko se pomikam gor pa dol po strani rahlo "blokira" oz. štopa. Mislim, da je to zaradi pomanjkanja rama, ali kakšno je vaše mnenje? Ima mogoče še kdo tak problem? Dvomim da bi bilo kaj z laptopom narobe, saj vse deluje normalno samo ta napaka. Aja pa ko imam naprimer samo baterijo, brez 220V deluje še bolj počasi, kot kadar je priklopljen v elektriko. Spet čudno, ali spet ram? Nameravam odstranit ram za 1gb ki je sedaj noter in vstavit 2gb rama, mislim da bi potem boljše delalo. Ali pač ne? Pomoč... Hvala!

Pyr0Beast ::

Premalo procesorske moči.

AA1 ima blazno lahek dostop do ramov, samo odvijačiš spodnjo ploščico in si že tam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kleemen ::

Premalo procesorske moči.

AA1 ima blazno lahek dostop do ramov, samo odvijačiš spodnjo ploščico in si že tam.


Glede dostopa in montaže vem, mi ni problem sem ga že mel na kosih, za menjavo rama pa samo 4 vijake odvijačiš kot si rekel, ram vn in novega noter, a bolj me zanima če potem ne bom imel več tega problema, ki sem ga zgoraj napisal. Ali mogoče res zaradi procesorja (Atom) a potem bi tale problemček morali imeti vsi uporabniki tega laptopa, kar pa ne verjamem, ali pač?

Kleemen ::

Torej?
Menjava rama da ali ne? S tem sigurno odpravljena težava, da ali ne? =)

Sicer pa če se ne motim pride ram na mimovrste okrog 25€, kar mi ni tak problem, seveda če bo razlika očitna, da ne mečem brezveze denarja proč.

__Devil__ ::

dodaj ram. če ne pomaga ponovno naloži windwose. če ne pomaga, neseš na servis, če še imaš garancijo. druga nimač kaj dosti.

Pyr0Beast ::

Npr. FF in Flash sta bila na Ubuntu Netbook glomazno počasna. Flash je nekako še sedaj. Da, zatika se ko scroolaš gor in dol, še posebno če je veliko grafičnih vsebin noter. Rahlo je treba potweakati FF, mu določiti uporabo več rama, odstraniti oglase in skripte ki se izvajajo na strani (no script) in potem je malce bolje.
Nekaj matra tudi CPU-governor, ki spreminja frekvenco z obremenitvijo. Če obremenitev niha ti pobere kar nekaj procesorske moči, ker mora CPU čakati za vsak prehod.

Drugo so pa driverji za grafiko, ti znajo delati težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kleemen ::

Npr. FF in Flash sta bila na Ubuntu Netbook glomazno počasna. Flash je nekako še sedaj. Da, zatika se ko scroolaš gor in dol, še posebno če je veliko grafičnih vsebin noter. Rahlo je treba potweakati FF, mu določiti uporabo več rama, odstraniti oglase in skripte ki se izvajajo na strani (no script) in potem je malce bolje.
Nekaj matra tudi CPU-governor, ki spreminja frekvenco z obremenitvijo. Če obremenitev niha ti pobere kar nekaj procesorske moči, ker mora CPU čakati za vsak prehod.

Drugo so pa driverji za grafiko, ti znajo delati težave.


Torej kot razumem po zgoraj napisanem, bi še dodaten gb rama rešil problem, glede na zgoraj napisano...
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10 inch mini prenosnik kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
699753 (3437) rokp
»

Asus Eee pc 1000H mnenje

Oddelek: Strojna oprema
201673 (1175) AnotherMe
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271539 (92097) MrStein
»

Najcenejši računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
746809 (5071) jinzo
»

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

Oddelek: Kaj kupiti
142069 (1825) tony1

Več podobnih tem