» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
44 / 45
»»

kmetek ::

a jaz prav vidim, da wechta sprašuje poceni netbook za 100€? še raje pa do 50€? a so ljudje sploh še normalni?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

joze67 ::

Oni dan sem v vitrini TTC videl par netbookov po ne vem, 120 ali 150€. Dovolj blizu.
Rabljene pa slpoh.

Priznajmo si, uporabna vrednost marsikatere teh igračk je bistveno manjša, kot se zdi.

koli99 ::

Kupujem netbook za dekle. Uporabljala bo 90% internet (facebook, forumi,...), ostalo igračkanje s Picasso pa kakšno serijo bo pogledala.

Kaj bi bilo aktualno za recimo 300-350 Eur?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

MrStein ::

Nima Windows.
(pa USB pogrešam)
Sicer kar OK. Če je študentka, lahko na univerzi licenco za Windows dobi zastonj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mirancar ::

vglavnem glej za celeron (kot je npr. ta Celeron 847) ali AMD-jev E procesor vsaj 1,7ghz+ (C70 odpade)

poleg tega glej da je 11 inch 1366*768

za ta denar nimaš kaj dosti posebne izbire :)

koli99 ::

Hvala za odgovore!

Nisem omejen ravno na SLO, tako da naročil bi najverjetneje z Nemčije. Sedaj ima ASUS eee Pc, star prb 4 leta in je tisti atomček res bogi, zato bi raje nekaj, s katerim se da normalno operirati. Kako pa je z menjavo HDD-ja pri teh mini prenosnikih? Imam namreč doma Intel 120GB SSD in bi ga vgradil vanj, če je le to dovolj enostavno...

Hayabusa ::

mirancar
V tem spodnjem razredu od amd jaz vidim samo fusion c-xx serijo.

koli99

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Eva1 ::

Pozdravljeni.

Prosila bi za pomoč pri izbiri modelov netbooka (iskala bom rabljene,upam, da je budget 200e dovolj :) ).
Moje želje:
1. ima wifi in prostor za sim kartico (3g)
2. da je dovolj zmogljiv za surfanje & word/excel (da hitro odpira in ne melje par sekund)
3. čim bolj vzdržljivo baterijo
4. da touch pad dovoljuje scrollanje

dodatni plusi: mat zaslon, majhna teža

Hvala za predloge!

LP
Eva

mirancar ::

http://www.comstrok.si/trgovina/prenosn...
http://www.comstrok.si/trgovina/prenosn...
http://www.comstrok.si/trgovina/prenosn...
od baterije mogoče ne pričakuj preveč, v opisu piše da dobiš 2 bateriji / priklopno postajo z cd/dvd
ne pozabi omenit da rabiš sim slot (za 3. explicitno piše da ga ima, za prva 2 nevem)
nujno vsaj 2gb ram !!
grafika je za kurac. procesorji bi moral biti OK glede hitrosti. mislim da imajo navadne diske, tko da lahko še nadgradiš na ssd disk, če boš kdaj imela več denarja in se ti bo zdelo vredno...

http://www.comstrok.si/trgovina/prenosn...
(ta je mal večji)

Eva1 ::

Hvala za predloge, ampak mi oblika prenosnikov ni všeč (razmerje stranic). Rabljene bom iskala preko ebaya in drugih tujih strani, tako da bi rabila bolj ustrezne modele, ki te stvari že vsebujejo..

MrStein ::

12 in 14 colci niso "netbook".
Vseeno poglej, če ne bi bil kaki 11 colec. Ker znajo pri malenksot večji ceni biti ful boljši (CPU, ekran, priključki...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Eva1 ::

No, saj iščem netbook, tam do 12 col max, bi pa vseeno rada, da se da kaj natipkat in prečekirat kakšno internetno stran (da ne rabiš ravno scrollat za par besed; čeprav je to odvisno tudi od resolucije)
Prosila bi, če me lahko usmerite v kakšno serijo prenosnikov, ki bi zadostovala mojim potrebam ali pa mi poveste, kateri so primerni modeli.

Hvala.

MrStein ::

Modeli s procesorjem Intel Atom, AMD C-60/70 so na meji uporabnosti.
AMD E2-1x00 je "nekje vmes", Intel Celeron/Pentium/Core pa so že druga pesem.

Fajn bi bilo, če bi kje lahko probala. Kaki znanec, ali pa razstavljeni primerki v trgovinah, mogoče...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Eva1 ::

hvala za nasvet, bom verjetno res mogla pogledat, kako se obnese kakšen procesor, ker so ta boljši ponavadi v 12 colskih netbookih (kolikor sem zdaj hitro prečekirala ebay)

mirancar ::

lahko pogledaš za 11,6 colske netbooke (lenovo X60/X61 ni glih netbook), vsi imajo resolucijo 1366*768 (torej samo več širine..)
mogoče recimo acer aspire 1410

sicer pa tisti lenovo x61 še zmeraj najbolje krije tvoje želje: matte ekran, sim slot za mobile internet, T7300 procesor je 100% dovolj zmogljiv..., baterija je sicer slabša ampak imaš 2 ... zaslon je pa tudi manjši samo v širino, višina te zna bolj omejevat kot širina
mogoče še tale: http://www.comstrok.si/trgovina/prenosn...

woman ::

mirancar, a ti reklamo za trgovino comstrok delaš? :O Tisto, kar nudijo/nudiš, res ni ne vem kaj ... Brez zamere.

Sama prodajam prenosnik (Lenovo 3000 N500 2.16 Ghz, 4 GB RAM), ker ga ne potrebujem in mi v glavnem (zelo malo rabljen, drugi računalnik) leži v omari ter kupujem rabljen netbook 10 ali 11 ", najraje Asus ali kaj takega, bolj zanesljivega. Želela bi malo boljši procesor, 2 GB rama in baterijo, ki bi držala dlje časa (6 celic?), vsekakor želim slovensko tipkovnico (ali vsaj nalepke). Skratka nekaj, kar lahko dam kar v malo večjo torbico.
Gledala sem že malo na Bolhi in ni mi jasno, kako ta mala "jajčka" od netbookov držijo tako visoko ceno? Moj prenosnik najbrž še za tretjino nakupne cene ne bo šel v promet ... ;(
Skratka fantje, lepo prosim za kakšen uporaben nasvet (budget do 250 evrov) in hvala v naprej. :)

mirancar ::

hm, načeloma nimam namena delat reklamo za comstrok ampak bolj izpostavt ta prave prenosnike kot alternativa netbook sranju, ki so se mi malo zameril, tko konkretno mam en atomN280 netbook, ki je za en kurac, in en AMD E-350 računalnik, ki je malo boljši ampak prav tako za en kurac
po drugi strani core2duo dela perkektno
zato ti bolj izpostavljam prenosnike, ki so bli nekoč dragi (2000€, vglavnem HP in Lenovo), sedaj pa jih prodajajo za drobiž
comstrok je pač eden od prodajalcev, ki jih mogoče nekaj ima, ker na bolhi je to težko najdet, lahko pa pogledaš še Ebay
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=...

če vztrajaš na pravem netbooku, potem pa
lahko greš na bolho iskat ustreznega asusa (nad asusom mam jaz same pluse, dobra tipkovnica, dobra baterija, ...)
ali pa fantje ti bodo predlagali da "dodaš malo več" in greš po novega Celeron 847 prenosnika
http://www.amazon.it/Asus-X201E-Netbook... (prvi rezultat iz "asus 847 netbook" na googlu)

Eva1 ::

Jaz sem potem kupila rabljen acer aspire one D257 (10,1 col, procesor Intel Atom N570, 2 GB rama, star 1 leto) za 170 evrov in sem z njim zadovoljna. Dela dovolj hitro za občasno uporabo (surfanje po internetu, MS office).
LP
Eva

woman ::

Hvala obema za odgovor. :)
Eva1, takega in za tak denar, kot si ga kupila ti, bi najbrž tudi jaz, saj ga tudi jaz potrebujem le za občasno rabo.

Tebi mirancar pa tole, če človek išče netbook, pomeni da takšnega tudi želi in ne pretpotopne IBM prenosnike, ki so povrhu vsega še težki kot cent. Sama imam kar dober prenosnik Lenovo, ki sicer dela bezhibno, a ga bom prodala, ker je pretežak za prenašanje, pa še potrebujem ne takšne mašine, če kam grem za nekaj dni, saj imam doma povsem soliden namizni računalnik. Pa tudi preprostejši smart phone nosim s seboj.
Iščem torej predvsem netbook z 2 GB RAM-a.

Zanima pa me, kaj mislite o netbookih Asus, Lenovo in Acer? Plusi in minusi? Mogoče pride v poštev še HP.

woman ::

Žal ne morem več popravljati zgornjega prispevka.
Želela sem le dodati, da v tujini ne nameravam kupovati, med drugim pa tudi želim slovensko tipkovnico.

polde66 ::

http://www.amazon.de/Lenovo-S205-Notebo...

Sam uporabljam tega, obstaja tudi novejši S206, ki pa nima mrežnega priključka ima pa druge ugodnosti kot je npr USB 3,0. pa mogoče novejša grafična kartica. Za ogled ful HD filmov visoke resolucije mi gre zadeva žez z navadnim clasic mediaplayerjem. Če pa gre ful HD žez pa ima zame osebno zadeva dovolj moči. Naročil sem ga iz tega naslova, dodal sem 12 eur za poštnino in mi je bil dobavljen v 2 dneh. Na tipkovnici sem nalepil šumnike in poinstaliral sistem. Dela u nulo.
polde

woman ::

Mini prenosnik, kot sem že povedala, potrebujem za občasno rabo, ko nisem doma, da pogledam pošto in malo pogledam po spletu, zaigram kakšno preprostejšo igrico ali pogledam poročila. Nič posebnega torej, vseeno želim 2 GB RAM-a.
Povedala sem tudi, da prodajam (ali menjam) Lenovo prenosnik. :)

grizl ::

Lastim si Lenovo x121 e, v garanciji (po 10 mesecih) mi je crknil HDD. Na servisu mi ga packajo že 1 mesec, pravijo, da je neka posebna zadeva, da ga morajo naročiti. Ali se komu sanja ali je to res, ker mi je počasi že vsega dovolj.č

rdecaluc ::

Hmm.. jst nameravam v svojega poknt notr en SSD slej ko prej :D, za enkrat pa še čisk nobenga problema, edin win8 je sranje gor xD, kr pol stvari noče delat pa Lenovo appsi :S

Disk sicer ni nč posebnega. Edino morda zato ker je 7 mm? Sicer pa 45dni je zakonski rok :D
Est modus in rebus. ,typos

grizl ::

rdecaluc, imaš prav, samo jasno mi ni, kako se lahlo tako "obirajo". Tudi če so HDD še enkrat testirali je to max. 1 dan, brez prisotnosti delavca in 5 min menjave;((

skodars ::

Živ,

je tudi meni na X121 po enem letu crkil disk ampak sem kar sam investiral pa zamenjal :)Gre pa ja za tanjšo različico diska ;)

LP

bircaboy ::

Skodars in rdecaluc, mislim da smo vsi trije nekje istočasno vzeli x121e iz Nemčije, tako se nekje spomnem iz te teme.
Pri meni se oglaša 2x na mesec trdi disk, verjetno bo tudi meni šel po gobe.
Čakam en 256GB SSD za pameten denar :).

rdecaluc ::

Pomoje da smo res. Torej je bolje da se pripravim ehhe. Ampak sem itak razmišljal da bi notri vrgel en SSD. 120GB je zame dovolj.

Aja kaj vama predvaja tekoče 1080p youtube.. men sam še 720p zmore. Sicer video ki ni v brskalniku šiba :D
Est modus in rebus. ,typos

woman ::

Kupila sem rabljen Lenovo ideapad S100 - Dual Core N570, a z le 1 GB RAM-a, ki bi ga želela nadgraditi na 2 GB.
Na spletu sem sicer našla kratka navodila, kako to narediti, a je bolj zapleteno kot pri ostalih Lenovo mini prenosnikih, kje moraš odviti samo dva vijaka in ne bi rada naredila kaj narobe.
Je v Ljubljani kakšen servis, kjer bi mi to naredili in me ne bi preveč "ogulili"? 8-). Da ne bomo delali reklame, prosim ZS.
Če bi delala sama, kje naj kupim RAM?

mirancar ::

rdecaluc je izjavil:

Pomoje da smo res. Torej je bolje da se pripravim ehhe. Ampak sem itak razmišljal da bi notri vrgel en SSD. 120GB je zame dovolj.

Aja kaj vama predvaja tekoče 1080p youtube.. men sam še 720p zmore. Sicer video ki ni v brskalniku šiba :D

no mojm E-350 je tko da na windows 7 dela vse brez problema, na windows 8 pa cpu 100%, youtube šteka (noben driver ne pomaga)

woman: ram kupiš na bolhi, če daš ven baterijo ne morš zajebat... glej po kakemu posnetku na youtube ("s100 ram replace")

woman ::

Hvala mirancar, ampak kaže, da v kakšni spletni trgovini ram ni dosti dražji, ima pa nekaj let garancije. :)

mirancar ::

pri spletni trgovini moraš plačat poštnino, tvoj ram je vreden 10 eur

woman ::

Seveda imaš tudi ti prav. ;) Ampak na Bolhi, če prodajalec ni iz istega mesta, moraš prav tako plačati poštnino skupaj s stroški odkupnine, lahko grem kar v kakšno trgovino in kupim.

Pa še vaše mnenje, bodo na Lenovo ideapad S100 - Dual Core N570, 2 GB RAM-a Windows 7 Home delali brez težav?

maxipin ::

Kar se tiče RAM-a ja, kar se tiče procesorja pa bi tudi moralo delati bp.

MrStein ::

Fajn bi bilo imeti neko "zavoro za CPU", da bi človek na svojem desktop PC lahko probal, kako bi se obnašal kaki Atom N570 ali Celeron, pred nakupom.

99% tak program že obstaja. :)

Mogoče Cpukiller
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Spisek podobnih programov: http://web.archive.org/web/200910270304...

Sicer ne zgoraj omenjeni namen. Imajo večinoma funkcijo "upočasni CPU na 40%", ne pa "upočasni na nivo Atom N470" (bi potreboval izklop nekaterih funckij dejanskega CPU, pa še kar natačno kalibrirano upočasnitev - projekt za kakega zdolgočasenega študenta :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

c0ck4m0u53 ::

Ojla!

Si mogoče kdo lasti Lenovo Thinkpad EDGE E130 oz Thinkpad X131e s procesorjem Intel Core i3-3227U. Predvsem me zanima zmogljivost procesorja pri predvajanju HD video vsebin, pri katerih gre video bitrate tudi do 15800 kbps.

rdecaluc ::

Si lahko s tem pomagaš? Klik
Est modus in rebus. ,typos

c0ck4m0u53 ::

Tole sem že gledal, bom pa vseen še mal pobrskal. Bi pa vseeno najraje videl, da bi na lastne oči preizkusil predvajanje recimo NHL tekme v HD (15,5 GB, 15800 kbps video bitrate), če se slučajno kaj zatika.

Karen ::

Pri nas imamo X121-ke z AMD fusion-i, mislim da tisti e300 ali podobno, E130 z i3 in E135 s tazadnjimi AMDji. Ko imajo gor zadnje gonilnike in s pravim predvajalnikom, recimo Xbmc, vsi predvajajo fullhd tekoče - nisem opazil razlike oz. da bi kateri zatikal video. Če naredim malce primerjave: po banchmarku v polknih 7 je najhitrejši i3, nato tanovi E135 (ozko grlo hitrost procesorja, grafika je pa če se prav spomnim celo boljša kot pri i3 po benchu), šele zatem pa x121e (jasno, najstarejši). Vsi imajo 4gb rama. V praksi med prvima dvema za vsakdanje delo ne vidiš razlike, video oba predvajata ok. i3 drži na bateriji kako uro manj kot AMD-ji, nekako kažejo dobrih 6 ur proti dobrih 7 ur. Avtonomija je povsod dobra sicer, 2 povprečna filma mirno pogledaš na baterijo, tistih 7 ur pa ob surfanju ali tipkanju worda tudi nekako znese čez 5 ur.

kmetek ::

LENOVO IDEATAB U310 W7 GS REF. 33,25/i3/4GB/500GB/SSD24/INTEL NBI1151 399,99
LENOVO IDEATAB U310 W7 B REF. 33,25/i3/4GB/500GB/SSD24/INTEL NBI1152 399,99
LENOVO IDEATAB U310 W7 CB REF. 33,25/i3/4GB/500GB/SSD24/INTEL NBI1153 399,99

MrStein ::

U310 je IdeaPad, ne IdeaTab
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c0ck4m0u53 ::

@Karen
Najlepša hvala za mnenje iz prve roke.

@Kmetek
13,3" mi je že prevelik, pa kolker gledam po nemškem amazonu ima zgolj 3 celično baterijo.

Bom še sestro pocukal za rokav, da pogleda, kakšen ima procesor v Sony vaio 13,3". Potem samo še poizkusim pognat kakšen video na njenem ter pogledam primerjavo benchmarkov med obema procesorjema, pa bom videl kje sem:D

lopov ::

@Karen -- kako z gretjem in glasnostjo? Poznam AMD, ne vem pa kako je z i3?

V uporabi imam prastari Dell Latitude X1 (2005 :P ) in je po vsem tem času super, le grafika je res slaba, za slike OK, za video nikakor in bi vzel kakšen rabljen X121e ali E130. O intlu nisem razmišljal, a če se ne greje je tudi opcija.

cyrone ::

Za daljše potovanje iščem netbook, velikosti 10-11 inčov, dvojedrni, ram 2gb, disk 160gb+, rabljen. Tam rang cca. 150 eur. Bolha ne najde nič, nemški ebay ni skoraj nič, angleški ebay - pa ne pošiljajo izven uk. Kakšen predlog?

Karen ::

@lopov: ni razlike pri nobenem od modelov. Nikjer ni nič hudo glasnega (tako da bi npr. motil ventilator - vse je komaj slišno, ni kakih ekscesov da bi zavrtel na polno vent, pa ugasnil itd.), segrevajo se pa tudi ne - vsaj ne tako da ga ne bi mogel povsem mirno imeti v naročju ko tipkaš. Skratka se X1 bolj greje:-). Vem, ker sem ga imel, pa je bil to zame zakon notebook - povsem pasivno hlajenje je imel, pa 12palčni 1280x800 je bila zakon ločljivost. Če bi bil jaz v Dell-u šef bi zahteval naj naredijo identičnega po velikosti, z update-anim procesorjem s pasivnim hlajenjem in malo manj kot pol tanjšega - aja, Dell Adamo ni njegov naslednik kar se mene tiče.
Jaz bi sicer vzel z AMD-jem.
Cyrone: po mojem jih imaš kolikor hočeš ki ustrezajo tvojim kriterijem. Jaz bi gledal 11palčnega z 1366x768 ločljivostjo, tisti 10palčni z 1024x600 so bolj tako-tako: nič pametnega se ne da na njih videt. Ampak to je samo moje mnenje - taka ločljivost je vsaj za moje potrebe povsem neuporabna, razen če rabiš za igračo - ampak potem lahko tudi 7palčnega Asusa 701 oz. naslednika vzameš, pa Andorida gor...

Redneck ::

C70 je na zalost presibak. Imam Acer A725 in bi bil OK, ker imam notri tudi SSD, samo je procesor res presibak. Tudi za net in odpiranje oken. Je malce prehudo ozko grlo, avtonomija pa pri 4 urah rabe tudi ni biser..

Skoda da Lenovo S10 3 ne podpira vec kot 2Gb rama. Bi bil rabljen potem se vedno boljsi kot vecina teh novih z procesorji do C70. Boljsa izdelava, vrhunska tipkovnica, 7-8 ur delovanja..

lopov ::

@Karen -- hvala za odgovor. Glede X1 in naslednikov se popolnoma strinjam! :)
««
44 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242936 (2765) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255548 (4870) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254164 (3655) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164128 (3661) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194442 (3796) MK99

Več podobnih tem