» »

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

Kje hudiča dobiti nettop s SSDjem?

tony1 ::

Ker so vsi naši uvozniki zarukani do amena, in dobavljajo samo nettope z winsi XP (in posledično navadnim trdim diskom), me zanima, če ima kdo kakšno idejo, kje dobiti en Asus EEE PC 1000, ki ima Atoma N270 1.6 GHz in (v verziji s Xandros Linuxom) lahko celo 40 GB SSD (8 GB na miniPCI-E kartici, 32 GB pa v 2,5 inčnem disku)?

Skratka, imel bi bilokakšen nettop, in ene 8 GB SSD bo več kot dovolj za moje potrebe... Štekam, da so takšni SSDji prej počasni kot ne, ampak mi je vseeno. Opažam namreč, da kišto v 80% primerov prižigam samo še za surfanje po netu, to pa lahko čisto lepo delam leže ko krava 8-)8-)

Zaželjena bi bila SLO trgovina, ampak tudi tujina pride v poštev ...

Hvala vsem za pomoč!

tony1 ::

In vse tiho je bilo... :'(

Nekateri pravijo, da ima Intel težave z dobavljanjem N270 procesorjev (s katerimi baje dela izgubo), ampak kakšno zvezo bi to imelo s SSDji? 8-O

Anyone have any advice?

5er--> ::

Zakaj bi imel počasen ssd, ki poleg vsega tudi porabi več kot navaden disk? (če predpostavljamo, da z njim ne boš skakal naokoli - tisto s kravami)

tony1 ::

Ne porabi več štroma, le trajanje baterije je približno isto kot pri navadnem disku :)

Zakaj bi ga imel? Ker se nič ne dere in ker je kul :)) In za srfanje bo itak dovolj hiter :)

Keyser Soze ::

Kupiš običen nettop.

Daš obstoječi disk "aus", ga začneš prodajat na Bolhi, vmes nabaviš en mediocre SSD z zmerno kapaciteto, delovanjem in ceno, si sčasoma povrenš del stroškov nakupa SSDja, in vmes uživaš kot krava na hitrejšem in boljšem SSDju, ki si morda celo zasluži naziv SSD.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

tony1: Nabavi si eno 8GB CF kartico hitrosti recimo od 120x dalje (dobiš že za manj kot 25EUR) ter adapter CF to ATA oziroma CF to SATA. Tako imam jaz na svojem laptopu in tudi doma na eni P4 mašini za srfanje po netu. Ko daš gor kakšen compressed file system ala SquashFS, zadeva dosega presenetljivo dobre rezultate v hitrosti branja (boot time). Dostopni časi so pa tako ali tako hitrejši od diskov.

Navkljub raznim testom in pravljicam, da je poraba večja kot pri hard diskih, mi baterija na laptopu s to varianto SSD-ja zdrži tudi do 45 minut dlje.

jype ::

Vaio P s 128GB SSDjem stane borih 1500 evrov, z davkom vred!

BlaY0 ::

1500EUR je po Križaniču (press) plača slovenskega bogataša... in se meni zdi veliko za računalnik.

tony1 ::

Keyer soze: Ja, verjetno bom res moral tako narediti... Sem se moral pa zelo potruditi, da sem našel 16 GB samsungov MLC za 75 EUR... Zakaj hudiča nihče več ne dela majhnih SSD diskov, ki bi bili poceni? Dobiš samo 32 GB za 120 EUR+...

Blayo: ja, te adapterje poznam in imam enega za navaden IDE... Ampak v mali kištici bi, kot praviš rabil SATA adapter, ki me bo koštal ene 20 EUR, pa 25 za CF card... Okej, dostopni časi, kaj pa branje in še posebej pisanje?

jype: ha, jaz ga bom sestavil za 22% te cene :D Tudi če bo imel glossy ekran :D

Blayo: pa še en problem, tele kištice imajo ponavadi Atome z Intelovim D945 chipsetom, in ta prvi SATA adapter, ki sem ga našel ima z njim težave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Keyser Soze ::

Poglej malček po Bolhi za SSDji.
OM, F, G!

BlaY0 ::

tony1: branje v povezavi s kakšnim compressed FS-jem sem ti že napisal da se lahko primerja z diskom. P4 se zboota od prižiganja do grafičnega načina v 30 sekundah (Ubuntu 8.10), od GRUB-a do grafičnega načina pa v 25 sekundah. Pisanje je pač tako hitro, kolikor ti podpira CF. Ne vem koliko pa spet ne boš pisal gor? Kar se tiče CF to SATA... evo ti dva, oba pod 10EUR:

http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

tony1 ::

Okej, potem bo tale (sicer bi imel rdečega), pa bom swapal za tisto, kar bom ceneje dobil...

http://www.mimovrste.com/artikel/275017...

Se bi ga dalo dobiti pri nas kje še ceneje? :)

tony1 ::

Poglej malček po Bolhi za SSDji.


Sem pogledal in največ kar je, je 32 GB za 80 eur, rabljen. Pa ga ne bom vzel, ker ima flash omejeno število pisanj na celice in ker imam s kupovanjem rabljenih diskov, khm, precej za en drek izkušnje... :D

Leks ::

1005HA za 299 EUR pri insert.
z SSD pa morebiti tale Lenovo s10e

tony1 ::

Evo, odločitev je, da bo Msi Wind (ker ima draft-N WLAN in mat zaslon) pravi:
http://gcomputers.net/product_info.php?...

Tele štacune sicer ne poznam, ampak so s promptnim odgovarjanjem na mail pustili dober vtis. Bomo videli. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DisplayPort-HDMI kabel

Oddelek: Kaj kupiti
63312 (2170) zavajon
»

kamera za cca. 100€

Oddelek: Zvok in slika
91046 (862) guljox
»

Kateri brežični gamepad kupiti.

Oddelek: Konzole
91041 (915) Mentalist
»

Xbox 360 Super Elite

Oddelek: Novice / Konzole
406850 (2737) LuGi
»

USB mrezna karta na kabel?

Oddelek: Strojna oprema
61278 (1168) Invictus

Več podobnih tem