» »

Petrol ultimax

Petrol ultimax

««
9 / 9
»
»»

krneki0001 ::

Relanium je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sorry, ampak enkrat sem o tem že pisal. Na avtu sem očistil tank in sem ga kompletno spraznil, opral in pobral ven kompletno vse smeti. Po tankanju na stari pumpi sem imel v tanku spet za en pokrovček od fruca smeti (sem moral spet očistit, ker je avto cukal).

Če misliš, da so bile vse te smeti v ceveh za gorivo, se motiš, ker sem vse prečistil, tako da so smeti moral priti od zunaj - torej samo s tankanjem, ker drugače je tank zaklenjen. Bili so pa koščki kovine, prah in še par smeti iz plastike.

Pri nekaterih avtih so kovinski ali alu opilki znak, da se poslavlja črpalka goriva (tista v tvojem tanku)
Zdaj pa gruntaj naprej.


Pri temu ne, ker je pumpa nova, filter tudi, šobe nove in napeljava očiščena, tako da je to prišlo edinole odzunaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matev ::

tankanje za 10eur je nepotrebno ustvarjanje gneče na pumpi in nepotrebno zapravljanje energije

saj razumem če je sila ... ne pa da je to vedno

Relanium ::

Soseda dela na črpalki, in pravi da majo tud paciente, ki pridejo 2x na dan tankat po 5€.

blackbfm ::

večji pacenti so tisti ki jih moti da nekdo tanka za 10e

Relanium ::

me osebno ne moti.
Ok moti me sam če se mi res mudi in je cela kolona.
Drugač mi pač gladko dol visi za njih.

blackbfm ::

bi dlje čaku če bi vsi tankal polno>:D

krneki0001 ::

blackbfm je izjavil:

bi dlje čaku če bi vsi tankal polno>:D


Nebi, ker bi potem bile pumpe bolj prazne.

Mene moti na pumpah to, da nekdo parkira na box za točenje goriva, potem gre pa not po škatlo cigaret in si še ogleduje kakšne cajtnge prodajajo na pumpi in pride po 15ih minutah ven.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Buggy ::


Mene moti na pumpah to, da nekdo parkira na box za točenje goriva, potem gre pa not po škatlo cigaret in si še ogleduje kakšne cajtnge prodajajo na pumpi in pride po 15ih minutah ven.


ja al pa pacienti, ki zaparkirajo mesto kjer se polni pnevmatike in doliva vodo. Za razliko od bebcev ,ki si jih omenil ti, teh bebcev sploh v blizini ni, da bu mu jih lahko par napel ;(

cordoba ::

Haha 10 eur je gužva na petrolu. Po kakšni logiki pa to? S pravi po tvoji logiki moram enkrat na mesec tankat, v trgovino kupiti za cel mesec, čene delam gužvo. Pejdi na sonce malo.
Napisal sem to, zato, ker se je očitno hitreje spraznil tank kot ponavadi. Ni moj avto, ne delam kalkulacij, koliko km sva naredila, koliko je bilo prej bencina itd. Vem pa, da 10 eur ni malo in glede na pritožbe druge osebe, sem sklepal, da bo nekaj na temu. Sam imam dizla in naredim za 10 eur, pol vožnje do zagreba, midva sva se pa vozila do domžal. Nevem kaj mislite, da ni mogoče, da števec laže?

Dr_M ::

Jest grem enkrat na mesec tankat, pa naredim vsak delovni dan cca 55k, pa se cez vikend nekaj. Se mi zdi skoda casa po 3x na teden na crpalki viset, pa drobiz tam puscat.

krneki0001 ::

cordoba je izjavil:

Haha 10 eur je gužva na petrolu. Po kakšni logiki pa to? S pravi po tvoji logiki moram enkrat na mesec tankat, v trgovino kupiti za cel mesec, čene delam gužvo. Pejdi na sonce malo.
Napisal sem to, zato, ker se je očitno hitreje spraznil tank kot ponavadi. Ni moj avto, ne delam kalkulacij, koliko km sva naredila, koliko je bilo prej bencina itd. Vem pa, da 10 eur ni malo in glede na pritožbe druge osebe, sem sklepal, da bo nekaj na temu. Sam imam dizla in naredim za 10 eur, pol vožnje do zagreba, midva sva se pa vozila do domžal. Nevem kaj mislite, da ni mogoče, da števec laže?


10 evrov je malo. To je 6 litrov benicna. Tok smo včasih v tomosove avtomatike točil, da smo se vozil potem naokoli. Natankaj 20 litrov pa se vozi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Castiel ::

cordoba je izjavil:

Haha 10 eur je gužva na petrolu. Po kakšni logiki pa to? S pravi po tvoji logiki moram enkrat na mesec tankat, v trgovino kupiti za cel mesec, čene delam gužvo. Pejdi na sonce malo.
Napisal sem to, zato, ker se je očitno hitreje spraznil tank kot ponavadi. Ni moj avto, ne delam kalkulacij, koliko km sva naredila, koliko je bilo prej bencina itd. Vem pa, da 10 eur ni malo in glede na pritožbe druge osebe, sem sklepal, da bo nekaj na temu. Sam imam dizla in naredim za 10 eur, pol vožnje do zagreba, midva sva se pa vozila do domžal. Nevem kaj mislite, da ni mogoče, da števec laže?



Ti imaš dizla, verjetno ti pokuri 5-6 litrov/100 km. Če tankaš za 10 eur lahko narediš torej tam med 100 in 120 km s tem.

Če ima ona bencinarja in porabo čisto povprečnih 7.5 litrov, lahko s 6 litri naredi manj kot 80 km po avtocesti, mestna vožnja do ljubljane verjetno še bistveno manj.

To je pa tudi vse, kar je na tem. Žal je gorivo vedno dražje.


ps.: in ja, ne boš verjel kako nepotrebno se zdi človeku, ki tanka 90 litrski tank v terencu videti nekoga, ki je tankal 6 litrov. Ampak kot sem rekel, vsi smo bili nekoč na taki poziciji, če drugače ne pa v študentskih letih!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

krneki0001 ::

Castiel, tudi v študentskih letih si natankal povhen tank in imel mir za cel mesec - vsaj jaz sem (pa je bil tank 78 litrov, samo je bila cena 34 tolarjev za liter bencina).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Castiel ::

krneki0001 je izjavil:

Castiel, tudi v študentskih letih si natankal povhen tank in imel mir za cel mesec - vsaj jaz sem (pa je bil tank 78 litrov, samo je bila cena 34 tolarjev za liter bencina).



To imaš sicer prav, vendar takrat so bile študentske plače katastrofalno nizke, smo v fabrkah garal za 300 tolarjev na uro, pa še to samo če smo imel srečo. Jaz se spomnim tudi samo 100 tolarjev na liter, pred tem sem bil premajhen da bi me zanimala cena goriva :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

šernk ::

Eh takrat se je pač tankalo za 2 jurja, pa te ni nihče postrani gledal. Vendar za 2 jurja si natankal polovico tanka, danes je spodnja meja ko se še splača tankat 20€ ampak res spodnja, da se sploh kam lahko premakneš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Relanium ::

Razen če maš moped, samo tam si z 10€ dober za kr neki časa.

RejZoR ::

Jezst tankam na polno in me pride ponavad tja do 80 EUR, odvisno s kolk "rezerve" grem tankat. Ponavad je to, ko mi range kaže še okoli 100km dosega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

RejZoR je izjavil:

Jezst tankam na polno in me pride ponavad tja do 80 EUR, odvisno s kolk "rezerve" grem tankat. Ponavad je to, ko mi range kaže še okoli 100km dosega...


Majhen tank :), jaz tankam ko se prižge lučka, pa izpod 90 evrov še nisem natankal v zadnje pol leta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

53L je po specifikacijah. Lahko bi šel na lučko, ki se mi ponavad prižge nekje pri 50-70km preostalega dosega, ampak je od tam naprej bolj kot ne loterija in imam raje več rezerve.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Hehe, jest ze dobri 2 leti tankam cez 100e dizla na tank, rekord neki cez 115e.

Double_J ::

Jz samo še s kolesom grem na pumpo, pa še to pride drago. Tisti sendviči...:D
Dve šivanki...

Matev ::

lede na pritožbe druge osebe, sem sklepal, da bo nekaj na temu.


zanimivo vzorčno posledično sklepanje

sem se spomnil tistega stavka o skoku čez okno če nekdo skoči pred teboj

dej no mal s svojo glavo razmišlji

cordoba ::

Bumbar, ker sem imel enako situacijo in sem tudi jaz klical. Eh sej brezveze sploh kej pisat, ker ste itaq sami "pametnjakoviči". Živite v pravljici, da vse štima, pa bo. :-D

Matev ::

Bumbar, ker sem imel enako situacijo in sem tudi jaz klical.


a sedaj je pa razum nekaj kar se demokratično izglasuje

ne... število, ovc še ne naredi pametne
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336371 (31494) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424631 (22067) krneki0001
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946821 (39794) edge540
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229080 (26944) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420597 (18062) gzibret

Več podobnih tem