» »

Optimalne nastavitve za eDonkey

Optimalne nastavitve za eDonkey

«
1
2

Avalonis ::

Sploh ne vem, če je to dovoljen topic in zaradi tega ga lahko moderator tudi zbriše...

...medtem bi bil pa hvaležen če mi nekdo pove optimalne nastavitve za eDonkey (Max Download/Upload, Connections) za povezavo ADSL preko SiOL-a.

Ziga Dolhar ::

Avalonis: topic je čist OK, dokler ne pride do bolj specifičnih stvari. Se pravi... "Kako nej naštimam eDonkeya, da mi bo čimhitrehe WarCraft 3 zdownloadal". :)

McHusch ::

Max Download/Upload nastimi na 22/5,5 je zlo vredu za ADSL sm jst ugotovil, ker ce povecas upload se ti linija totalno zasici, pa ti download pade na 10 ali pa se manj.

aja se to, a kdo slucajno ve ce se da okrog prnest ta 1/4 UL/DL nastavitev, ker na ADSL bi lahka slo do 64, sam hudic je pol UL, ker ti 16 UL vse pade v maloro

Ziga Dolhar ::

Če je upload vsaj 10, se ratio ne upotševa več: je dl 0 oz. neomejeno.

l33t ::

Za username uporabi eno brezvezno ekstremno dolgo številko, in obkljukaj še always stay connected. Če imaš ADSL nastavi upload na 10kb download pa na 0. Tako ti bo uploadal z 10 kb dol vlekel pa z maksimalno hitrostjo. Če nastaviš manj je ratio če se ne motim 1:5 (se pravi če natiš 4kb uploada ti bo dol vleklo največ 20kb).

pivmik ::

[b]McHusch:[/b] Ne trosi traparij.

OPTIMALNE NASTAVITVE:

-ne uporabljaj eDonkeyBota

-prvo kot prvo izbriši VSE strežnike iz seznama in dodaj te, ki so na tej strani:
http://ocbmaurice.dyns.net/pl/slist.pl
(serverje ki imajo manj kot 1000 uporabnikov ne dodat, za dodajanje klikna na serverje IP, ne na ime)

-upload naštimaj na 10KB/s, tudi 11KB/s lahko komot, ne pa več, ker nekaj KBjev mora ostat za download requeste

-download nastavi na 0 (neomejeno)

-username, kar napiši tvoj username na tem forumu pa bo :)

-connections, eni silijo v neskončnost s temi številkami. Connections nastavi, ne vem 450, ali max 500, zna pa se zgodit da pri downloadanju popularnih fajlov ne boš mogu surfat po internetu in sploh noben program v zvezi z internetom uporabljat. (jazst imam connections na 150 in downloadam zdaj z MAX hitrostjo)

-Downloadaj fajle ki so objavljeni na edonkey straneh in forumih(Sh*reReactor, F*leNexus,...). Samo tako boš lahko imel visoke hitrosti in še se boš zavaroval pred FAKE datotekami in virusi. Čimbolj se izogibaj uporabe Seacrha.

Cukerček: Corea eDonkey Server - 12000 USERS!!!
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

zakaj pa ne luafat EdonkeyBot lite .. ? Meni cisto dobro deluje z njim. Pa se sam skrbi za posodabljanje liste serverjev.

mirage ::

Na edonky sem našel crack, da imaš ratio 1/150 upload/download.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

||_^_|| ::

mirage: nemoreš samo jemat in nč dajat.

btw: za serverje uporabte http://www.ed2kutils.de.vu/

SDM ::

Zakaj se mi zdi da sem l33t-ov post že nekje zasledil? Mislim da je kopiran iz našega foruma!
Don't argue with an IDIOT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SDM ()

mirage ::

Saj sheram ponoči čez dan pa mam lag v multiplayer igrah če sheram.

l33t ::

SDM: ja, sem kopiral to besedilo ker je meni to pomagalo in sem mislil da bo tudi drugim. Nisem mislil nic slabega.:))

plavko61 ::

zakaj nekateri linki na spletnih straneh ne delajo? A nisem morda na pravem serverju?

McHusch ::

obstaja nek ed2k no valid link fixer za verzijo 0.61, zdi se mi>:D >:D da na shareactor.com

Mr.B ::

A ima Edonkey kakšne težave z XP-ji.
Jaz sem prenesel skrekan edonkey z W2k mašine na drugi računalnik , kjer je WinXP. Ponovno inštaleral,ter povozil , uporabil sem bot , itd.
Hotel sem testno postaviti ADSL , da vidim kasko kej to dol sisa pa nič malora ?
Sem povezan imam komplet plavo , ene par userjev ima kompletni fail , a meni že ene tri ure stoji na nuli ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gandalfar ::

ja to je cist normalno obnasanje za edonkya.. aja v WinXP si izklop firewall. Pa zakaj rabs screckan client? Sej offical cist dobr deluje?

Mr.B ::

Za Firewall (XP) je čisto vseeno , sedaj deluje tudi z njim.
V osnovi sem dokljukal Client for microsoft netwrk nd file and print sherih for MS.
Takrat je proradilo.

Je pa zanimivo da na W2K sicer na najetem vodu to ni treba , kot tudi server service je štoperan pa dela . Je pa res da je to w2k server ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bodom ::

- nastav username karkoli...nema veze...
- upload nastav max na 10kb, vecja cifra ti bo zadusila srfanje:D
- download pa na 0kb...da bo zmoglo tud na max.
ce nastavis drugace pa je ratio 1:4 (npr download 20/upload 5kb)
- max connections nastavi na 150 do 200...takoj mas download na maximum:D
- izogibaj se Edonkey bota

Mr.B: izklopi firewall:D

Mr.B ::

A ne me j.
Sedaj pa mi Edonkey izjavi sledeče :C:\Program Files\eDonkey2000\temp\1.part could not be moved to C:\Program Files\eDonkey2000\incoming\Clockstoppers.(2002).ViTE.ShareReactor.avi

Hec je v tem da mi je pa malo morje failov pa premaknil. Pa ne me j. Placa na disku imam pa ogromno ? Ma sej rpčno prenesem , ampak...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gandalfar ::

ne se sekirat.. na roko premakni zadevo

_Mortal_ ::

Kaj pomen VERBOSE pod options
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bodom ::

verbose pomeni to, da ti ednokey proba najdt cimvec source-ov...pac cimvec povezav kolkr jih lohk ti sprejmes. lohk tud do maksimuma:D
tm pod options pa nastavis max connections na 150 do 200 in upas da jih bo res tolk najdlo:D
LP

Eagle ::

Heh, fajn sem se namuco in sem naso crack za donkeya
ki naredi ratio iz 4:1 na 55:0.1 (kbps) >:D

Gandalfar ::

ja in zdej si car in oh in sploh .. kaj mas ti sploh od tega? Itaq sploh ne uporabljas BW. Zaradi takih *** (veliko grdih besed) pa imajo tudi drugi tezave z prenosom. In potem se bos tud ti cudu zakaj nic ne dobis.

Si predstavljas ce bi to vsi uporabljali ali pa zelo velika vecina. Nobeden ne bi nic dobil..

bodom ::

galdafar: prou mas...zarad takih kot je 'eagle' mamo pol mi drugi probleme z loudanjem...noce in noce kdaj potegnt, pa ce se na glavo postavis;(

eagle: drgac pa bi lohk bil fer do vseh...ce lohk ti loudas od njih, pol bi lohk tud ti pustu ostalim, da bi oni od tebe>:D

Eagle ::

Gandalfar:
ja in zdej si car in oh in sploh .. kaj mas ti sploh od tega? Itaq sploh ne uporabljas BW. Zaradi takih *** (veliko grdih besed) pa imajo tudi drugi tezave z prenosom. In potem se bos tud ti cudu zakaj nic ne dobis.

Haha !
Ce sem ze kaj pol sem frajer(ne pa neki car) :p
Drugac pa, se jaz pol coham po glavi glede na to
kaj si ti povedal, da meni uspeva mesecno dol potegnit
po 30GB stuffa prek sharereactor-a >:D

bodom ::

eagle: hehe, ajde pa bod frajer al karkoli ze...
glej, jst mam ADSL in s tem prizgan edonkey 3 tedne, pa sm do zdej potegnu dol ze enih 50GB:D
pa ratio mam down 0, up 10:D
in pol bos ti meni reku, da si car ker mas crack da mam ratio 1:55, jao jao:D :D
sam tolk ti lohk izdam...nastavitve so tisto in ne crack:D

Eagle ::

bodom:
galdafar: prou mas...zarad takih kot je 'eagle' mamo pol mi drugi probleme z loudanjem...noce in noce kdaj potegnt, pa ce se na glavo postavis

enkrat to drugic pa:
eagle: hehe, ajde pa bod frajer al karkoli ze...
glej, jst mam ADSL in s tem prizgan edonkey 3 tedne, pa sm do zdej potegnu dol ze enih 50GB

Kaj ti mislis da ludi padamo splanetov al kaj, lol

bodom ::

Eagle:
Kaj ti mislis da ludi padamo splanetov al kaj, lol


in kaj bi rad s tem povedal?8-O

Gandalfar ::

Eagle: vzames kalkulator pa si zracunas kolk lahko preneses na dan max. ce imas adsl stalno 100% zaseden. Pol pa poglej kolk casa rabis da preneses 50Gb. Sicer ni povedal kaksno povezavo v svet ima ampak recimo da ima dsl..

No potem se pa zamisli nad sabo in poskusaj naslednjic malo manj neumnosti pisat. Pa vseeno poskusi igrati po pravilih. Ce ti lahko od drugih dol vleces, potem daj del BWja tudi drugim. Kakor da ga rabis..

bodom ::

gandalfar: hvala, da me vsaj en razume:))

povezavo mam ADSL, sej sm napisu...sej pravm...enih 50GB je sigurno ze potegnlo v 3 tednih...ke po enih 3, 4 GB na 24h pa gre:D

Eagle ::

Gandalfar, spet si narobe razumel !
Tu ni potrebno nobenega calculatora ampak pamet.
Enkrat izjavi bodom, da zaradi takih ko sem jaz mu prek
edonkeya nobenega file-a dol ne stegne, drugac pa rece
da ma v treh tednih 50GB prenosa prek edonkeya
Kapis

bodom ::

eagle: hehe, ma bi rad mel prenos tolk ku jst a:D

itak da se obcasno pojavlja tud to kar pravis...sam to predvsem takrat, ko ma ksn fajl za koncat, pa ne najde source-a za nc..:(
drgac pa vlece kot mora:D
evo, trenutno zgleda takole...link

:D :D

zile ::

Men bo ta osu živce pobral :D. A se da kje prazne cdje za cca 50sit dobit, drugač bo ta mesec kriza :D.

Mr.B ::

Poinštalerajte si DZ meter , pa vam kaže reporte , koliko dol potegnete. Jaz sem imel od 12.7.2002 do dones zjutri 53.89GB dolpotegnenega , 15 GB pa gor potegnenega.
Imam nastavljen 100/10.
Imam pa kolega , ki ima 2Mbps najetega voda pa ga še nisem nažical da bi uporabil Edonkey.Kolk bi mel pa on download ?

Pokvarjeni rar , ace , in podobno.
Zadnje čase se mi dogaja da imam celi kup kompreseranih datotek z napako , in jih ne morem raztegniti. Se vam to kaj dogaja. Isti faili so pokvarjeni tako z bot-om kot tudi brez njega ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

zile ::

Bodi malo bolj specifičen. A to misliš tiste ki jih potegneš dol z oslom. Pod options odstrani kljukco za save corrupt files.
Če pa to velja za random zip fajle, pa odnavij mašino na default in potem probaj. Včasih je prenavita mašina vzrok za corrupt file v zip datotekah. Če pa imaš VIA čipset 133 ali 133a je pa možno da is fasal te fajle, ko si snemal ali pa prestavljal falje in medtem poslušal mp3 !!!
Isto je bil problem s pečenjem cdjev in poslušanjem glasbe preko LIVE soundblasterja hkrati. Zapečen cd je imel polno artefaktov, če si recimo snemal film.

Mr.B ::

Mašina ni navita. Ozeroma to se mi je začelo pojavljati na dveh mašinah. Na dveh lokacijah z različnima povezavama.
Seveda nimam odkljukanega save corrupt files , itd.
Zadeva se dogaja z in brez bot-a.
Težave so pri novejših failih. Sedaj vlečem dol en star rar pa bom videl kaj se dogaja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bodom ::

ej sam nek glede tega DU metra...sej dela...sam zakaj vcasih, ko odpiras kako veliko sliko na netu pokaze prenos 130 KB/s oz. 800 kb/s?
pa ADSL mam:D
LP

Tiger ::

Torej praviš, da se problem dogaja samo z rar datotekami? Kaj če bi ti zdownlodal najnovejši WinRAR. http://www.rarlabs.com/

BaRtMaN ::

bodom: men se tud pr DU Metru kr neke čudne vrednosti prikazujejo. Če primerjam D/U Osla in DUMa, ma DUM velik večji download! (največ sem pa mel na grafu ~200 kb/s)

teac ::

Zakaj pa je meni javlo danes, ko sem hoto zapečt ios fajl General Error ??? PA sem najprej probal zapečt z Nerotom, potem pa še z ISOBurnerjem, pa mi na nobnem ni zapeklo.
Pri downlovdu pa mi je enkrat napisalo ISO corupted at 19

Gandalfar ::

ce bi prebral .nfo bi videl da je to zanalsc. Iso je corruptan zaradi protipiratske zascite in je zanalsc puscen v taki obliki.

||_^_|| ::

ej kako se skine menja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

BaRtMaN ::

teac: Če ti napiše, da je najdu napako, ponovno downloada "pokvarjen del". Ne se bat. Sam zgleda da je res kej narobe blo pr prenosu. Upam, da maš ADSL. :D

Gandlfar: Ne teaca strašit! >:D

||_^_||: V mapi maš en html fajl, ki je uporabniški vmesnik. Nekaj časa sm ene skine gledal in spoznal, da je originalni najboljši. Verjem. Bom se pa potrudu in probov kakšen link skopat. Lahko pa tud Google uporabiš!
PS: linkov ni. Google awaits!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Mr.B ::

Dodajam sedaj nadaljevanje mojega prejšnega posta , ki je omenjal errorje.
Sedaj so se začele pojavljati posti tudi na forumih , kejr vi govorijo o težavah s pokvarjenimi datotekami.
Nazadnje se je meni zgodilo to da sem imel datoteko , ki bi morala biti velka cca 700 MB , pa je kazal še ne dokončano pri 1200MB , itd , ampak dela BP.

A je kdo začel dobivati iste težave z ISO , RAR , ACE , ZIP itd datotekami ??
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tejo ::

Težave s "kao" pokvarjenimi datotekami se pojavljajo v WinACE in starejših verzijah WinRAR, vsaj pri meni je bilo tako, zdej mam najnovejši WinRAR in mi vse "kao" pokvarjene fajle lepo odpakira. Pri ISO datotekah je pa ena fora, recimo pri peki ISO datoteke Nero javi General error ali pa ko zapeče določene mape ali datoteke niso berljive. Za rešitev tega problema pa je potrebno naložit WinISO in datoteko (bin, iso, img in podobno) odpakirat na trdi disk. :D Šele potem se to zapeče pravilno.

Mr.B ::

Pa povem sledeče :
WinRAR 2.9 ali 3.0 , nepomaga ,
Winzip 8 in 8.1 np
WinACE 2.11 NP , ne dela , ponavadi naredi samo strukturo imenikov in nič filov.
WInISO extraktam mpg file , ga hočem gledati z z pover DVD 4.0 np pokajoči zvok , sem pa tja kakšen kvadratek od slike.

Pa okej kaj ti točno uporabljaš za odzipanje teh failov , itd
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

||_^_|| ::

jst sm meu tut z enmu *.rar fajlom probleme.

LapD ::

Jst ma Undisker pa mi vse ISOte odpakira

LapD ::

Kolk je pa kej dobra hitrost za edonkey?
Men se giblje od 15 do 30kbs na ADSL.
A ni to malo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422657 (5941) Freakylion
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559498 (7968) Eru
»

Pomoc pri eDonkeyu 2000 PLS

Oddelek: Pomoč in nasveti
331541 (928) bodom
»

eDonkey na 128 kps - anketica

Oddelek: Omrežja in internet
111182 (852) cybermedo
»

edonkey speed

Oddelek: Omrežja in internet
191811 (1301) globoko grlo

Več podobnih tem