» »

Katera konfiguracija za strežnik?

Katera konfiguracija za strežnik?

urosbe ::

V podjetju kupujemo nov strežnik, na katerem bo operacijski sistem Windows Server 2003 R2, poganjal bo nekaj spletnih strani na IIS (ASP.NET, PHP), na njem bo mail strežnik in program za računovodstvo.

Ali bi bila naslednja konfiguracija ok:

HP ProLiant ML150 G3 (470064-472)
- IntelŸ XeonŸ Quad-Core E5310 (1.6 GHz, 1066 FSB, 80W, 2 x 4 MB)
- 1 GB (2x512 MB) PC2-5300 DDR2-667
- 160GB 1.5G SATA 3.5" HDD (max.6)
- SATA RAID Controller (0,1)
Podrobni podatki: http://www.mimovrste.com/artikel/141002...

Dodatno še:
- 1 GB RAM, torej skupno 2 GB.
- 160GB disk (torej 2x160GB ker bosta v RAID1)

Diski se mi zdijo sicer za današnje čase malo majhni, tako če bo možno, bi že v štartu vzel 2x320GB.

darkolord ::

Čist dovolj. Najbolj požrešne so baze in mail serverji (odvisno kerga maš), web ne rabi skoraj nič

Zgodovina sprememb…

urosbe ::

Do sedaj je bilo vse skupaj na eni linux kišti, ki poka po šivih (zelo stara konfiguracija). Obstaja za Windowse kakšen dober free mail server - ne potrebujemo ne vem kakšnih funkcionalnosti, pač pa vsak svoj mailbox.

jype ::

Za mail server priporočam novo Linux kišto. Komot jo laufaš v vmware na tem strežniku - je dovolj močan.

Imet to reč na Windows je... Nehvaležno, po mojih izkušnjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

preem ::

jp, se strinjam.

jaz bi dal notri še 2GB rama, in naložiš VMWare, 2 virtual mašine, eno windows za tist kar rabiš, mail strežnik pa na linux.

urosbe ::

V tem primeru bom res razmislil, vendar ne bi poganjal 2 virtual mašini, pač pa zgolj linux. Sistem Windows pa normalno poinštalirano z vsem potrebnim software-om. Kakšen namig, kateri mail server za linux uporabiti (brezplačen seveda)?

jype ::

Odvisno od potreb. Sam najpogosteje namestim postfix, dovecot-imap in po želji spletni vmesnik, horde/imp ali squirrelmail. Če imaš rad lepe integrirane rešitve je Zimbra opensource edition nemara boljša izbira - pa je tudi zastonj.

darkolord ::

Imet to reč na Windows je... Nehvaležno, po mojih izkušnjah.

Kvečjemu ne-brezplačno :)

alkoo ::

Zdravo!

Mene zanima če bi bil en star računalnik dovolj za strežnik preproste html spletne strani skupne velikosti približno 50MB (to je nekaj slik in teksta)? Računalnik je p2-266, 128MB ram, 20GB disk. Obenem bi mogel forwardirat povezavo še enemu računalniku, ki ni stalno vklopljen.
Pa še nekaj. Kateri os priporočate? Najbrž kakšno distribucijo linuxa brez grafičnega okolja?


Lp, Aleš

jinzo ::

Jaz sem uporabljal tak računalnik za še malo več dela, in je vedno bila problem povezava ne pa sam računalnik, torej če vse komponente delujejo ( predlagam memtest in badblocks, ko namestiš linux ) potem bi moralo delovati vredu.
Hm, jaz bi ti priporočal kak debian, je stabilen in dober distro, skoraj idealen za neveščega uporabnika, ki nebo rabil bleeding-edge softwera.

Mr.B ::

Free mail verzija je program : Mail Enable, pa še WEB mail ima opcijo
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strežnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
363341 (2269) levaky
»

Server ali močnejši PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509490 (8249) _Dejan_
»

Red Hat odlično v tretjem kvartalu

Oddelek: Novice / Rezultati
226344 (3700) techfreak :)
»

Matična plošča z dvema podnožjema za procesor...?!?

Oddelek: Kaj kupiti
131047 (1047) ender
»

Mail streznik!?

Oddelek: Programska oprema
5837 (740) simon

Več podobnih tem