» »

Navijanje Phenom II _955BE_

Navijanje Phenom II _955BE_

«
1
2 3

galu ::

Torej, zdaj sem dobil ta nov CPU... Naivjam zdaj komaj pol ure in sem opazil da ni ravno zlat primerek.:D
VCore sem mogel zvišat, ker drgač sploh ne gre nad 19x množiti. FSB za zdaj še nisem dotikal. Bom poskusil priti še do 4.1... :/

Matična je MSI 790FX-GD70. Grafa pa mi je crknila. V pon. ali tork dobim HD4890.
Tem so največ 45°C (trenutno 41 - Everest), pa mam tak komp prižgan že enkje pol ure. Mam pa seveda vodno...

P.S. Ni ravno šel do tja kamor sem hotel... :/

Ales320 ::

Pa sej to je ful lep dosežek, večina jih ne more priti do 4 GHz. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales320 ()

M-XXXX ::

4ghz je za AMD fenomenalen dosežek, 4.1 stable pa zelo težko oziroma ponavadi nedosegljive sanje... Za kaj več bi blo treba kar po Intlu posečt:D

galu ::

Jah, no, saj vem da je 4GHz dobr, ampak za vodo? Nwm no...


Za kaj več bi blo treba kar po Intlu posečt:D

Sej vem, ampak enkrat pa morm AMD-ja kupt.. Pa prišparat 200€..:P

DJ MartiNi ::

Kar teraj ga s Prime-om. Z napetostjo pa ne pretiravat. Jaz sem probal iti čez 1.5V pa je bilo samo še slabše.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

galu ::

No, sem ga obremenil z SuperPi. Dal 16M pa 32M, pa je oboje zdržal brez problemov. Lohk rečem da je stabilen.
Torej 4018 STABILE!
Sem prišel sicer tudi do 4080MHz, ampak sem dobil bluescreen po minuti v Windowsu...:(

Dejan99 ::

Probaj ga z Prime95, na super pi ni procesor nikol obremenjen na vse core 100%-

galu ::

LoL, en čuden problem (verjetn z miško(wtf)). Miška med primeom neha repondati.. To se je tudi z čist prejšnjim sistemom dogajal. Windows pa dela dalje, pa tipkovnica tut včasi še dela. xD
Verjetn je blo to da sem mel USB podaljške nameščene gor... Npr. fotru enkrat tipkovnica sploh ni delala, ker je mel iz PS2 na USB convertet prkopleno.

ok, zdaj ko sem to rešil, mi na 4GHz dela nekje 40 min pol pa crasha...



P.S. Zdaj sem "dobu" win7 64bit, bom ga zdej enkrat inštalirau pa potem dalje...

Ales320 ::

Za visok OC je bolj primeren 32bit OS.

galu ::

Itak mi Win7 zašteka ob bootu.;((

galu ::

Ok, ve kdo kje za kak bolj strokoven OC guide za to matično (ne sam FSB, multi pa Vcore)? Res bi rad prišel malo dlje kot 4GHz..:D

M-XXXX ::

Ok, ve kdo kje za kak bolj strokoven OC guide za to matično (ne sam FSB, multi pa Vcore)? Res bi rad prišel malo dlje kot 4GHz..:D

Rad bi ja... Kot sem rekel, že 4ghz je odličen dosežek za AMD...

galu ::

Pa mamo tu 4.1:D
Uspelo z tweakanjem RAM-a pa malo dviga voltaže. Do zdej je vse uspešno nardilo...:D Bom še probal SuperPi, Prime95 pa bo pomoje spodletel...

Dokaz :P





EDIT: SuperPi naredil 32M. Padel v drugem pogonu...


EDIT #2: Kot vsi vidite, je to procesor v rangu TWKR (lol):D... Ne rabim takega tak da... 300€ anyone?:))
KAR 11500€ ceneje kot tisti na Ebayu...:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Tarzan ::

Če ti Prime95 ne dela stabilno, potem nam to pomeni bore malo. ;)

galu ::

Če ti Prime95 ne dela stabilno, potem nam to pomeni bore malo. ;)


Zdaj sem uotovil da je to delal podaljšek od miške (mislim WTF?8-O). 4.1GHz moram še mal preštelat, 4GHz pa je PRime95 stabilno.

Pa lahko noč.:)

Baxxxter ::

Koliko časa pa? Pa kak screen bi bil dobrodošel ;)

galu ::

Koliko časa pa? Pa kak screen bi bil dobrodošel ;)


40 min (4.0GHz). -.-
Slikal bom ko bom na 1h ok? Bom še mal prešaltal vse skup. Ampak mislim da je problem toplota... Ker nimam ravno Top vode..:) Z Extreme radiatorjem bi bolje šlo.


EDIT: Točn, a ve kdo tisto nastavitev ki jo ma matična da ne doda tistega 1MHz na FSB? Nekdo na ST-ju je to omenjal pa se ne spomnil kje pa kdaj... :/ Baje da zelo pomaga pri stabilosti.
Sem še nov na AMD-ju.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Baxxxter ::

40 minut ni nič, tudi eno uro ni nič. Ko bo pa 8h+ pa bo že super ;((

galu ::

40 minut ni nič, tudi eno uro ni nič. Ko bo pa 8h+ pa bo že super ;((


To se ne bo zgodilo, ker se mi vse nad 1h ne da čakat.:P

DaVidQ ::

Potem pa s takim testom, nisi naredil praktično nič.

galu ::

Potem pa s takim testom, nisi naredil praktično nič.


Bom enkrat mogoče pustil čez noč pa potem zjutrej pogledal...
No, a ve kdo za tisto nastavitev za -1MHz na FSB????:|

x45 ::

Torej, zdaj sem dobil ta nov CPU... Naivjam zdaj komaj pol ure in sem opazil da ni ravno zlat primerek.:D
VCore sem mogel zvišat, ker drgač sploh ne gre nad 19x množiti. FSB za zdaj še nisem dotikal. Bom poskusil priti še do 4.1... :/

Matična je MSI 790FX-GD70. Grafa pa mi je crknila. V pon. ali tork dobim HD4890.
Tem so največ 45°C (trenutno 41 - Everest), pa mam tak komp prižgan že enkje pol ure. Mam pa seveda vodno...


P.S. Ni ravno šel do tja kamor sem hotel... :/




lepo navitje za začetek....
če boš pa koga drugega poslušal pa utegneš končati takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

Ah neeee, trol je znova prišel na forum.

TOP ::

Živel X45 in čez 14 dni bo pa pisal,zakaj se sistem sam od sebe ugaša,oziroma dobljeva blu skrine.

BALAST ::

x45 ni samo AMD fan, ampak celo AMD prokurist za Slovenijo.

Po mojem mnenju AMD phenom II ni napačen, ampak Intel i7 ga še vedno poseka skorajda v vsem, vendar je cena končnega računalnika vsaj 150€ višja.

x45 ::

Pa mamo tu 4.1:D
Uspelo z tweakanjem RAM-a pa malo dviga voltaže. Do zdej je vse uspešno nardilo...:D Bom še probal SuperPi, Prime95 pa bo pomoje spodletel...

Dokaz :P





EDIT: SuperPi naredil 32M. Padel v drugem pogonu...


EDIT #2: Kot vsi vidite, je to procesor v rangu TWKR (lol):D... Ne rabim takega tak da... 300€ anyone?:))
KAR 11500€ ceneje kot tisti na Ebayu...:P


probaj še base frekvenco ( FSB ) dvignit multi pa pusti na 18 oz 19....

galu ::

Pa mamo tu 4.1:D
Uspelo z tweakanjem RAM-a pa malo dviga voltaže. Do zdej je vse uspešno nardilo...:D Bom še probal SuperPi, Prime95 pa bo pomoje spodletel...

Dokaz :P





EDIT: SuperPi naredil 32M. Padel v drugem pogonu...


EDIT #2: Kot vsi vidite, je to procesor v rangu TWKR (lol):D... Ne rabim takega tak da... 300€ anyone?:))
KAR 11500€ ceneje kot tisti na Ebayu...:P


probaj še base frekvenco ( FSB ) dvignit multi pa pusti na 18 oz 19....



T- 10, 9, 8... 1, 0. We have BSOD!:D
Gre tam do 215MHz z OCDial, ampak dobim Blue screen. Največ lahko kakih 5MHz navijem za stabilno.. :/

TOP ::

Lepo ti je tole uspelo,ni kaj,ker na teh forumih pa z vodnim,mislim da si ti še najvišje prišel,ker le redki so ki kaj višje dosežejo.Večina komaj prileze do 3,8 stable,Škoda da se martraš,še kaj višje,ker tle je meja in se boš moral sprijaznit.

tiesto11 ::

4ghz je za AMD fenomenalen dosežek, 4.1 stable pa zelo težko oziroma ponavadi nedosegljive sanje... Za kaj več bi blo treba kar po Intlu posečt:D

Raje ne komentiraj kot pa da klatiš neumnosti.
Tale procesor so navili na 7 Ghz
http://www.tweaktown.com/news/12724/phe...

jest10 ::

Z vodo? Neeee.
No poizkusi znova

ninja007 ::

Kolk vam je pa kaj z zrakom uspelo stabilno navit ta procesor?

ninja007 ::

Prvič sem poskusil naviti svojega 955BE. Hladilnik = Mugen2
cpu vcore + 0.05V

Zaenkrat zgleda super 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ninja007 ()

_koki_ ::

Ja to za mene ni glih stabilno navitje, če prime95 ne gre skoz čez noč brez napak...
@DaChampR tebe bi pa lahk blo sram, da nateguješ folk pa prodajaš ta "nič boljši phenom 955" od vseh ostalih kot nekega hudega navijalskega za 250€, ki doseže 4ghz na vodi nestabilno...

dzinks63 ::

Proc x4 955BE nudi veliko. Najboljša varianta ga je poknat na poceni kompatibilno am2+ ploščo, kar z stoc hladilnikom in naviti koliko se pač da. Doseči se da cca 3,4 GHz, kar ni veliko, je pa dobrodošlo, če je popolnoma zastonj brez dodatnih vlaganj. Kupovati x4 955BE z namenom, da bi ga zelo navijal, se praktično ne splača. Kupiti moraš boljšo ploščo am3, ddr3 ram, po možnosti še boljši hladilnik, mogoče celo kvalitetnejši napajalnik in fino prevetreno ohišje, prirastek pri overclocku, pa niti ni nevem kaj. Večina so stabilno navili do 3,8GHz na zraku. Takšen vložek v overclock je najmanj 100€, pa vse do 200+€, kar pa ne opraviči izkoristka pri navijanju, katero je le za cca 0,4GHz večje od "normalnih komponent" z navijanjem. Če pa si kdo omisli vodno hlajenje in potem doseže cca 4GHz, pa prav tako ne opraviči še tega dodatnega vložka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

x45 ::

galu ::

Ja to za mene ni glih stabilno navitje, če prime95 ne gre skoz čez noč brez napak...
@DaChampR tebe bi pa lahk blo sram, da nateguješ folk pa prodajaš ta "nič boljši phenom 955" od vseh ostalih kot nekega hudega navijalskega za 250€, ki doseže 4ghz na vodi nestabilno...


Če se kaj zasluži, zakaj ne?;)
Jutri zjutraj ti pokažem 8h Prime95 Full FFT na 4GHz, ok?

jest10 ::

nekaJ NAVITIJ:

http://www.hwbot.org/hardware/processor...

Pa poglejmo navitja, kjer procesor vsaj malo zašvica in se vsaj pribljižno lahko vidi stabilnost(kar jasno CPU-Z ni)
SuperPi max za vodo 4213MHz, pri SuperPi 32m 4117MHz. prime 32m 4100MHz
To so max vrednosti, vse ostalo je slabše.

galu ::

Kaj mislite, a bi šlo enih 5+GHz z suhim ledom? Pa kolko je cena za KG, pa kje se dobi najbližje MS recimo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

x45 ::

Kaj mislite, a bi šlo enih 5+GHz z suhim ledom? Pa kolko je cena za KG, pa kje se dobi najbližje MS recimo..


potem kr na vodil oz dušik... dober primerek gre na 7200 mhz :)

galu ::

Kaj mislite, a bi šlo enih 5+GHz z suhim ledom? Pa kolko je cena za KG, pa kje se dobi najbližje MS recimo..


potem kr na vodil oz dušik... dober primerek gre na 7200 mhz :)


Ne ne gre. 7GHz so dosegli z helijem, ki je pa drag ko hudič. Dry ice ima -80°C na CPU-ju. LN2 pa.. Hmm, -150? Ampak je tudi dosti dražji. Suhi led bi npr. dobil zastonj iz bolnišnice / laboratorija.. 1l LN2 pa je 1€+. Potrošiš pa ga kar več l na uro. 10Kg leda pa 8-9 ur.

x45 ::

potem pa led... pa poročaj kako napreduješ

DaVidQ ::

Kaj mislite, a bi šlo enih 5+GHz z suhim ledom? Pa kolko je cena za KG, pa kje se dobi najbližje MS recimo..


potem kr na vodil oz dušik... dober primerek gre na 7200 mhz :)



Maš dokaz?!

galu ::

potem pa led... pa poročaj kako napreduješ


Ja, prvi korak je zbrati denar... -.-
Sej če prodam GTX295 Blok, dobim 80€, ampak problem je tudi da sem že staršema kr nekej dolžan, pa bo mal problema (kompliciranje, kao naj najprej dolg vrnem pa potem novo kupujem).:P

jest10 ::

Nima ga. En sam in še to vprašljiv, nepotrjen cpu-z posnetek

x45 ::

Kaj mislite, a bi šlo enih 5+GHz z suhim ledom? Pa kolko je cena za KG, pa kje se dobi najbližje MS recimo..


potem kr na vodil oz dušik... dober primerek gre na 7200 mhz :)



Maš dokaz?!


ne pošlušaj jesta ipd. ki samo svinja forum. dokaz je bil objavljen nekaj krat v temi ph II - prelistaj... Na finskem so navili čez 7200 mhz.... pa na you tubu je film ... linki pa tud na fudzili in še kje pod cpu.

Saj vsi vejo sam intelaši imajo ( namenoma ) 3 dnevni spomin...

x45 ::

nekaj našel sam to še ni ono:



DaVidQ ::

If you want to work, go for Intel, it doesn't crash and can save you money when working productive.

If you want to play, go for AMD, it doesn't matter that it crashes all day long because you do not lose money when gaming.

So Intel is for real man, AMD is for kiddies.



Tale komentar na nekem forumu se mi je zdel zanimiv. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaVidQ ()

x45 ::

If you want to work, go for Intel, it doesn't crash and can save you money when working productive.

If you want to play, go for AMD, it doesn't matter that it crashes all day long because you do not lose money when gaming.

So Intel is for real man, AMD is for kiddies.



Tale komentar na nekem forumu se mi je zdel zanimiv. :)


neumnost leta tole zgoraj.

EU komisija je naročila ogromno amd sistemov ker so ugotovili da so stabilnejši:P
:)

tud blo objavljeno v novicah in temi phenom II

TOP ::

Pa daj X45 nehaj s temi bolanimi filemčki.Kaj ne vidiš,da se vse okoli njih kadi,se skoraj ne vidijo med seboj.Kaj ti pomaga ta frekvenca,ker tega ne rabiš.In dajaš linke na kolk ga majo navitega v tujini.Poglej na kolk ga majo navitega v SLO,pa vidiš da pod vodo,ne more prilest čez 4.In na koncu kaj ti pomaga vodno,ko na zraku pride do 3,8 in kolk stane vodno.Preprosto se ne splača.ker ne pridobiš tolko,kot uložiš.Dachamper sedaj pa ga pusti na 4 ghz in tako nabijaj igre in vse ostalo,kot ponavadi delaš,pa boš videl če je stabilen.

DaVidQ ::

EU komisija je naročila ogromno amd sistemov ker so ugotovili da so stabilnejši:P
:)


Stabilnejši na čem, sub0? :P
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cpu overclock

Oddelek: Navijanje
446515 (1602) KTr1sk
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264274839 (35432) krneki0001
»

Navijanje AMD Phenom II 955BE (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
686155 (3715) Machiavelli
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726936 (14053) galu
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785358 (3757) Galaxy

Več podobnih tem