» »

stanovanjski kredit brez stalne zaposlitve

stanovanjski kredit brez stalne zaposlitve

1
2
»

krneki0001 ::

tu pa je izračun za okapijevo stanovanje za 135.000 evrov
Znesek kredita: 135.000,00 EUR
Število obrokov: 240
Začetna mesečna obveznost: 873,88 EUR

Datum izračuna kredita: 17.07.2009
Stroški odobritve: 175,26 EUR
Stroški zavarovanja 0,00 EUR
Interkalarne obresti: 264,12 EUR
Efektivna obrestna mera: 4,89%

Torej bi moral na mesec dajat vsaj 873 evrov. Ampak to samo prvih 6 mesecev, če bi šel evribor gor, bi se obrok tudi zvišal. (kolegici se je tako zvišal iz 340 na 560 evrov v treh letih, staršema pa iz 480 evrov na 640 evrov v petih letih). In si zamišljaj, da boš plačeval še 15 let, pa da se obrok vsake pol leta dvigne za 20 do 30 evrov.

Okapi ::

Okapi, kaj pomeni adaptirano?
Kaj ima to veze? Stanovanja na Rusjanovem trgu so odlična, ne potrebujejo še praktično nobene konkretne adaptacije, če jih niso ravno namerno razsuli. Zbrusiš in polakiraš parket, preštrihaš stene in okenske okvire in je videti kot novo.

Dobro vem, ker imam enega tam:P

O.

bluefish ::

Kaj ima to veze?
Za kupca precej.

Okapi ::

Število obrokov: 240

Lahko vzameš tudi na 30 let, potem pride obrok 705 € za 135.000 € kredita. Je sicer res, da je sedaj Euribor na 1% in bo šel po koncu krize gor, ne vem pa, kakšna posojila ima nebivedu v mislih, da so se obroki tako povečali.

Moje konkretne cifre so zelo drugačne. Pred 7 leti je bil pri 3,2% euriboru obrok 610 €, potem se je znižal na 585 € in potem v par korakih zvišal na maks. 624 € pri euriboru 4,7% in potem padel na zdajšnjih 589 €.

O.

Loki ::

kaj pa libor? ima kdo kaksne podatke?
I left my wallet in El Segundo

Valvoline ::

Če nimaš plače 1kE+ na mesec (torej velika večina folka) kredit za stanovanje enostavno pozabi.

Utk ::


Dream on.
Vprašanje za milion dolarjev...
Kaj se bo zgodilo k bojo naredil program,ki bo znal samodejno drugih programov ustvarjat ?

Bravo, najbolj butasta izjava kar sem jih prebral ta teden. Pa konkurenca sploh ni tako slaba na tem forumu. Torej se lahko vsi samo uležemo na hrbet in čakamo, ker itak bojo naredili programe in robote, ki bojo vse delali namesto nas. Ne vem zakaj potem sploh kdo dela v tovarni za 500 evrov, itak imajo ŽE robote, ki jih lahko nadomestijo.

Šimpanz ::

Jaz sem prodajal pol leta 60m2 veliko stanovanje v centru Ljubljane (Vodmat) preko treh agencij. Začetna cena je bila 150.000 eur pa sploh ni bilo nobenega ki bi ga prišel pogledat. Šele ko sem ceno spustil na 120.000 eur so se pričeli ogledi. Stanovanje je popolnoma opremljeno (telefon, centralna, plin, kabelska, optika na hodniku itd.). Aja pa stanovanje je bilo pred 5 leti ko sem se vselil popolnoma adaptirano (nova okna in vrata, zamenjana električna in vodovodna napeljava, pobrušen in polakiran parket).
Torej je trenutna tržna cena za tako stanovanje 110.000 do 120.000 eur, kar pa je meni premalo in sem ga nehal prodajati.

KandazaR ::

Torej je trenutna tržna cena za tako stanovanje 110.000 do 120.000 eur, kar pa je meni premalo in sem ga nehal prodajati.


Vidiš tu tiči problem. Ti bi rad precej zaslužil za stanovanje (2k€ na m^2 ti ni dovolj). In sedaj ko pač nisi dobil željene cene ga ne boš prodal ker se ti ne mudi (tako kot večini) in potem stanovanja ostajo prazna (pa ne trdim da je tvoje tudi). Verjetno bi vsi na tvojem mestu naredili isto (med drugim tudi sam). Se pravi čim ceneje kupit pa drago prodat. Pač taki smo ljudje.
P.S pa brez zamere če sem si sposodil tvoj primer da karikiram realno stanje.

Valvoline ::


Dream on.
Vprašanje za milion dolarjev...
Kaj se bo zgodilo k bojo naredil program,ki bo znal samodejno drugih programov ustvarjat ?

Bravo, najbolj butasta izjava kar sem jih prebral ta teden. Pa konkurenca sploh ni tako slaba na tem forumu. Torej se lahko vsi samo uležemo na hrbet in čakamo, ker itak bojo naredili programe in robote, ki bojo vse delali namesto nas. Ne vem zakaj potem sploh kdo dela v tovarni za 500 evrov, itak imajo ŽE robote, ki jih lahko nadomestijo.

Roboti že nadomeščajo folk,če vzamemo npr avtomobilsko industrijo vsako leto manj zaposlenih na račun robotizacije.Bomo pa vidl čez par let če je butasta izjava.Zapomni si kaj si napisal.

krneki0001 ::

Torej je trenutna tržna cena za tako stanovanje 110.000 do 120.000 eur, kar pa je meni premalo in sem ga nehal prodajati.


Vidiš tu tiči problem. Ti bi rad precej zaslužil za stanovanje (2k€ na m^2 ti ni dovolj). In sedaj ko pač nisi dobil željene cene ga ne boš prodal ker se ti ne mudi (tako kot večini) in potem stanovanja ostajo prazna (pa ne trdim da je tvoje tudi). Verjetno bi vsi na tvojem mestu naredili isto (med drugim tudi sam). Se pravi čim ceneje kupit pa drago prodat. Pač taki smo ljudje.
P.S pa brez zamere če sem si sposodil tvoj primer da karikiram realno stanje.


Sej se bo sesulo, pa bo dobil za tostanovanje 50.000 al pa še manj. In takrat si bodo mlade družine lažje privoščile stanovanja.

Samuel ::

ne bodo si.. ker bodo takrat povprečne plače 500€ ali še manj.

Utk ::


Roboti že nadomeščajo folk,če vzamemo npr avtomobilsko industrijo vsako leto manj zaposlenih na račun robotizacije.Bomo pa vidl čez par let če je butasta izjava.Zapomni si kaj si napisal.

Ni butasto to, da bo vse več robotov in programov, butasto je to, da se zato brez veze trudit. Ker itak nas bojo čez 20 let nadomestli roboti. Najboljše da vlečemo socialno podporo do takrat, a ne.
Čeprav, naredit program, ki bo delal programe, kar tako počez, je tudi teoretično, ne samo praktično, nemogoče. Dokazano. Če ne drugega, moraš dost natančno povedat kaj bi sploh rad od programa. In ne boš verjel, prav temu se reče programiranje. Število znakov, ki jih moraš za to napisat, se počasi zmanjšuje, pod neko mejo pa enostavno ne bo moglo it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

krneki0001 ::

ne bodo si.. ker bodo takrat povprečne plače 500€ ali še manj.


Plače bodo ostale tam kjer so, samo par bank bo šlo po gobe in skoraj vsa gradbena podjetja - razen tista, ki so že sedaj nakradla da imajo prevelike rezerve.

Okapi ::

in skoraj vsa gradbena podjetja
In stanovanja bo potem gradil kdo? Trg nepremičnin se pri nas ne more sesuti, ker je stanovanj premalo. Praznih stanovanj je bore malo, ljudi, ki ne bi mogli odplačevati kredita za svoje stanovanje, pa prav tako. Banke pri nas niso delile kreditov vsakemu, ki je prišel mimo, kot so to počele v ZDA. Tam se je trg sesul, ker so ljudje najemali kredite, ki si jih v resnici niso mogli privoščit.

Pri nas se večina stanovanj proda zato, ker se lastnik seli v večje oziroma gradi hišo. In potem ni opcija, da bi stanovanje prodal ceneje, ampak se pač ne preseli v večje.

Skratka, trg nepremičnin se pri nas ne bo sesul, le tako noro se cene ne bodo več višale, kot so se zadnjih 5-6 let.

O.

Šimpanz ::

Tudi jaz mislim da cene stanovanj ne bodo več padale (kolikor so lahko so že). Poznam kar nekaj gradbenih podjetij, ki so v velikih škripcih in bodo najbrž propadla (ali pa jih bodo kupili drugi).
Zaradi tega se bo tudi zmanjšalo število novogradenj, kar bo čez nekaj let spet dvignilo cene. Pa smo spet tam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109830 (62803) tommy300
»

Znižana stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20146646 (39166) solatko
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029164014 (133959) thramos
»

cene na nepremicnine.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016583 (13656) LeQuack

Več podobnih tem