» »

Davek na nestarševstvo

Davek na nestarševstvo

Utk ::

jype, v državni upravi bojo tako in tako zaposleni nesposobneži. Razlika je samo, kolk jim plačamo. Vsak, ki bi hotel tu kaj spremenit, bi letel. 150,000 volivcev in še par 100,000 njihovih bližnjih ne more nihče premagat. Na hitro ne, to bi morali delat počasi, in morda se celo res kaj premika...ampak kaj ko jim samo zvišujejo plače, zaposlujejo pa še zmeraj nesposobne. Pa ni samo problem, da nesposobne, ampak da jih zaposlujejo po vezah. Če je nekdo not po vezah, se mu pa itak j****. Mu itak nihče nič ne more niti noče. Tretje je to, da so vsi plačani enako, ne mislim po tem kolk naredijo, ampak glede ne položaj. Če manjka nekaj inšpektorjev, ki si res zaslužijo svojo plačo, jim jo naj dvignejo, ni pa zato treba dvignit nekim čisto tretjim, ki jih je že tako preveč.

jype ::

CrniE> jype, v državni upravi bojo tako in tako zaposleni nesposobneži

Ja ne, ne bodo.

CrniE> Vsak, ki bi hotel tu kaj spremenit, bi letel.

Ja, seveda.

CrniE> 150,000 volivcev in še par 100,000 njihovih bližnjih ne more nihče premagat.

Komot jih premaga, ampak v državni upravi ni zaposlenih toliko ljudi. V javnem sektorju jih je, ampak v javnem sektorju so tudi pogoji bolj zajebani.

CrniE> Mu itak nihče nič ne more niti noče.

Nehajte že enkrat otresat s takimi. Vse se da.

CrniE> Če manjka nekaj inšpektorjev, ki si res zaslužijo svojo plačo, jim jo naj dvignejo, ni pa zato treba dvignit nekim čisto tretjim, ki jih je že tako preveč.

Ma, vsem je treba hkrati dvignit plačo in zahteve, pa potem tiste, ki jih ne izpolnjujejo, tudi vržt na cesto.

Valvoline ::

Enostavna matematika.
100.000 parazitom znižat plače za 500e.(Saj več k minimalc itak si ne zaslužijo za opravljeno delo)
100.000x500x12 = 600mil evrov. ja glih za eno patrijo bo.
Z pošteno racionalizacijo,realne plače in odpuščanje v javnem sektorju se grem stavit da se lahko prišpara dobra milijarda evrov na leto !!

Super Sonic ::

"Sreča teb in tvoji družini,res lepo ste se znajdl če so 3 na proračunskem plačnem spisku. Svaka čast."

Sreča niti ne, ker se s tem folkom ne da pogovarjat o šihtu. Prav recimo tašča stoka in to tako zelo, da moram vedno od mize ko zančne lajnat. Kako mora revca vsak dan vstat, kako mora v sredo delat do petih! (v zameno gredo v petek ob treh domov) in to za ušivih 900€. Pa se ne zajebavam, tako je. Pri drugih dveh je zgodba malenkost drugačna, saj se oba zavedata, da imata srečo, da lahko delata v teh časih tam kjer delata. Pa tudi smilita se ne sama sebi v takšni meri, čeprav včasih res garajo in morajo celo podaljšat za 15 minut >:D .

Jype ima kar prav glede tega kako bi se to dalo odpraviti, vendar to ne bo šlo skozi. Predvsem to ni realno to pričakovat. Že če kateri vladi uspel naredit plačilni sistem v javni upravi, recimo, 70:30 (70 posto plače fiksne, ostalo na uspešnost) bi bil to megalomanski uspeh. In ja, dejansko se da vsako delo ovrednotiti po uspešnosti, četudi nekdo samo štempla in zlaga v kuverte papir.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

Valvoline> 100.000 parazitom znižat plače za 500e.

100k? To so vsi učitelji, vsi dohtarji, vsi sodniki in vsi policisti. In ti bi jim dal 500 na mesec? To bo super, že vidim, kako navdušeno bodo ti ljudje opravljali svoje delo (ki ga zdaj dejansko opravljajo zelo dobro, glede na plačilo, ki ga v povprečju prejmejo).

Valvoline> Z pošteno racionalizacijo,realne plače in odpuščanje v javnem sektorju se grem stavit da se lahko prišpara dobra milijarda evrov na leto !!

In kaj bo država s to miljardo? "Zagotovila plače delavcem?"

Valvoline ::

Valvoline> 100.000 parazitom znižat plače za 500e.

100k? To so vsi učitelji, vsi dohtarji, vsi sodniki in vsi policisti. In ti bi jim dal 500 na mesec? To bo super, že vidim, kako navdušeno bodo ti ljudje opravljali svoje delo (ki ga zdaj dejansko opravljajo zelo dobro, glede na plačilo, ki ga v povprečju prejmejo).

Valvoline> Z pošteno racionalizacijo,realne plače in odpuščanje v javnem sektorju se grem stavit da se lahko prišpara dobra milijarda evrov na leto !!

In kaj bo država s to miljardo? "Zagotovila plače delavcem?"

Seveda bo. Ker mi ne bojo polovico plače pobral,več keša bo za upokojence,za razvoj in infrastrukturo.
P.S. Tistemu ki plača ne bo pasala lahka gre mal gospodarstva povohat. aja malo morgen :)

jype ::

Valvoline> Seveda bo. Ker mi ne bojo polovico plače pobral,več keša bo za upokojence,za razvoj in infrastrukturo.

Mnogo si ti naivan. Vzel bodo nov kredit in kupil še enga Falcona, teb pa mal povišal trošarine, da ne bo državna blagajna tako prazna.

Pa tvoje pamže bo pisat učil nekdo, ki ne zna pravilno črkovati besede "povž".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

CrniE> jype, v državni upravi bojo tako in tako zaposleni nesposobneži

Ja ne, ne bodo.

Čez 50 let bomo imeli točno isti problem kot danes. In točno isti je bil pred 50 leti. Lahko bi blo drugač ja, ampak ne bo.


CrniE> Mu itak nihče nič ne more niti noče.

Nehajte že enkrat otresat s takimi. Vse se da.

Ne, tega se ne da. Samo poglej kdo so ljudje na položajih, ki bi lahko to naredili. Ne mislim samo ministrov, tudi nižje uradnike. To so ljudje, ki od zmeraj delajo v kakšni UE, občini, fakulteti, in so šli čez vsa napredovanja, ali pa ne, v glavnem, 30 let so v državni službi. Oni držijo skupaj. Birokrat birokratu ne izkluje oči. Tudi če se nek minister odloči kaj spremenit, pod sabo ima 1000 birokratov, ki držijo vse skupaj pod kontrolo. In kar naj poskusi zamenjat 1000 ljudi kar tako...tolk jih še Janša ni zamenjal, pa so ga skoraj iz kože dali.

Ma, vsem je treba hkrati dvignit plačo in zahteve, pa potem tiste, ki jih ne izpolnjujejo, tudi vržt na cesto.

Človeka vržt iz državne službe je praktično nemogoče. Tudi če ga bi kdo hotel. In ne vem zakaj ga bi hotel, če ga je vzel v službo, ker je njegov nečak, bratranc ali nekaj. Razen če zažge kakšno ministrstvo, pa še to težko. Bi blo zanimivo videt, kolk jih je ostalo brez službe v zadnjih 10 letih, ker niso dost delali.
Jaz se strinjam v vsem s tabo, da bi tako moralo bit, ampak ni, niti ne bo. Torej jim vsaj ne rabimo dat plač večjih kot v gospodarstvu, če ni kaj dost koristi od njih.

connel ::

+1 jype, karkoli drugega pričakovati je milo rečeno naivno,...
In da, presneto lahko se odpusti uradnika, celo direktorja ou se z lahkoto zamenja, kaj šele kakega nizkega uradnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

kmetek ::

Valvoline> 100.000 parazitom znižat plače za 500e.

100k? To so vsi učitelji, vsi dohtarji, vsi sodniki in vsi policisti. In ti bi jim dal 500 na mesec? To bo super, že vidim, kako navdušeno bodo ti ljudje opravljali svoje delo (ki ga zdaj dejansko opravljajo zelo dobro, glede na plačilo, ki ga v povprečju prejmejo).

Valvoline> Z pošteno racionalizacijo,realne plače in odpuščanje v javnem sektorju se grem stavit da se lahko prišpara dobra milijarda evrov na leto !!

In kaj bo država s to miljardo? "Zagotovila plače delavcem?"


Ceste, pokojnine, zdravstvo itd?

Utk ::

Posameznega direktorja se lahko zamenja, ampak bo drug dan na televiziji, zaradi politične zamenjave. Ampak to se še da. Nižjemu uradniku pa moraš najprej postavit merila, kolk mora naredit, potem dokazat, da tolk zmore naredit, in potem dokazat, da ne dela tolk. Prosim, da mi kdo pove, kolk je bilo takih odpustitev v zadnjih 10 letih.

jype ::

CrniE> Torej jim vsaj ne rabimo dat plač večjih kot v gospodarstvu, če ni kaj dost koristi od njih.

Ja, potem bo pa vedno tako, kot je zdaj (in zdaj ni dobro), ampak če bo še dolgo tako, bodo vsi sposobni (ki od države želijo kaj več kot zgolj vazelin, da nategovanje malo manj boli) odšli.

kmetek> Ceste, pokojnine, zdravstvo itd?

Zdravstvo? Ti bi zdravnikom zmanjšal plače, da bi več denarja ostalo za zdravstvo? Imaš vročino?

CrniE> Nižjemu uradniku pa moraš najprej postavit merila, kolk mora naredit, potem dokazat, da tolk zmore naredit, in potem dokazat, da ne dela tolk. Prosim, da mi kdo pove, kolk je bilo takih odpustitev v zadnjih 10 letih.

Vseeno mi je, tudi če ni bilo nobene. Naj se raje začnejo hitro dogajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Prave si volil za to. Not.

Valvoline ::

Posameznega direktorja se lahko zamenja, ampak bo drug dan na televiziji, zaradi politične zamenjave. Ampak to se še da. Nižjemu uradniku pa moraš najprej postavit merila, kolk mora naredit, potem dokazat, da tolk zmore naredit, in potem dokazat, da ne dela tolk. Prosim, da mi kdo pove, kolk je bilo takih odpustitev v zadnjih 10 letih.

0 v zadnjih 20 let ? :)

jype ::

CrniE> Prave si volil za to. Not.

Volil sem take, k delajo najmanj škode od vseh tistih, ki so kandidiral.

Valvoline ::

Lahka mi zastojn debatiramo in se pogovarjamo.
Ostaja dejstvo da smo najbl obdavčena država na celem planetu (katastrofa).Komi čakam da pride novi Adolf Hitler (ziher bo ker tako več ne gre)
prvi vzamem puško v rokah in grem v ilegalo.

http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Lahka mi zastojn debatiramo in se pogovarjamo.
Ostaja dejstvo da smo najbl obdavčena država na celem planetu (katastrofa).Komi čakam da pride novi Adolf Hitler (ziher bo ker tako več ne gre)
prvi vzamem puško v rokah in grem v ilegalo.

http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...

Kako to, da ni v članku pisne omembe Slovenije? Ni vredna omembe?

borchi ::

poleg tega, po nobenem drugem kriteriju nismo v tako uglednem društvu, samo poglejte prvih 10 držav... :D
l'jga

jype ::

Kok sem ponosen, da smo prvi :)

Če bi vsaj še javni sektor bil na nivoju teh držav!

username ::

jype > Kok sem ponosen, da smo prvi :)
Pol pa prostovoljno nakaži na DURS še dodatnih 10%-20% profita svoje firme, da ta epohalni rezultat zagotovo obdržimo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Pol pa prostovoljno nakaži na DURS še dodatnih 10%-20% profita svoje firme, da ta epohalni rezultat zagotovo obdržimo.

Which part of ":)" didn't you understand?

username ::

Saj moje izvajanje lahko vzameš kot nadaljevanje tvojega hecanja.

Je pa res, da glede na mnoga tvoja pisanja v preteklosti, sem sprva logično sklepal, da morda celo resno misliš...
Kar pomeni, da bi te moralo resno skrbeti. Zase.

Pa lepo nedeljo želim.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

jype ::

jype> Če bi vsaj še javni sektor bil na nivoju teh držav!

ni bila šala.

Valvoline ::

poleg tega, po nobenem drugem kriteriju nismo v tako uglednem društvu, samo poglejte prvih 10 držav... :D

Ja seveda,le da pr ostalih omenjenih razvitih državah dejansko še folk ima kaj koristi zarad visoke obdavčitve,socijalna varnost je na najvišjem možnem nivoju,socijalna podpora tudi po 1000e in več.Poskrbljeno za starejše,invalide,otroke.... na žalost naša ljuba Slovenija je daleč od tega.Ves proračun gre v žepih prepožrešne administracije.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ko berem kake kretenizme pišejo razna motorna olja, me res ima, da bi zapustil drzavno sluzbo in sel na boljso placo, krajsi delovni cas ipd. Sem imel to priloznost. Pa nisem sel, ker mislim, da lahko tu, kjer sem, dejansko nekaj pomembnega naredim. Ampak ko berem o 10.000 parazitov, ki jih hranijo razna motorna olja, si ne morem kaj, da se mi ne bi dvignila temperatura.

Aljaz1980 ::

perci se vsaj strinjas, da imamo prevec javnega sektorja, mislim predvsem uradnike?

perci ::

Tezko komentiram za druge organe. Lahko povem za nas, da smo kadrovsko zelo podhranjeni. Smo prakticno na tistem minimumu, ki ogroza izvajanje najosnovnejsih delovnih procesov.

Pri tem pa morate nekaj vedeti. V vsakem drzavnem organu je nekaj "parazitov", ki izkoriscajo moznosti, ki jim jih nudi zakonodaja in sodna praksa ter gledajo samo na to, kdaj bodo sli na malico in kdaj bodo odkljukali 8 ur. Tega je nekaj, vendar tega se ne mores znebiti, ker se ljudi iz drzavne uprave ne da odpuscat. In ker teh ljudi ne mores prevzgojiti, moras dobiti nove.

Ce bi vsi nasi delavci bili pridni in sposobni, bi potrebovali manj ljudi. Ker temu nikjer ni tako, jih potrebujemo več. Vendar morate vedt, da je procent takih ljudi relativno majhen. Cca 10% bi rekel tko čez palec. Nekje več, drugje manj. Lahko, da sem komu krivico naredil in se ze vnaprej opravicujem.

Valvoline ::

Ko berem kake kretenizme pišejo razna motorna olja, me res ima, da bi zapustil drzavno sluzbo in sel na boljso placo, krajsi delovni cas ipd. Sem imel to priloznost. Pa nisem sel, ker mislim, da lahko tu, kjer sem, dejansko nekaj pomembnega naredim. Ampak ko berem o 10.000 parazitov, ki jih hranijo razna motorna olja, si ne morem kaj, da se mi ne bi dvignila temperatura.

hahahahahahahaha....
Pa kaj še.... :) Resnično upam da boš enkrat sprobal tapravo kapitalistično ureditev :)

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kako pa kaj še... Jaz mam že zdaj boljšo plačo in krajši delovni čas, pa bi perci zlahka (kot diplomiran pravnik) delal manj časa za več denarja.

Valvoline ::

Kako pa kaj še... Jaz mam že zdaj boljšo plačo in krajši delovni čas, pa bi perci zlahka (kot diplomiran pravnik) delal manj časa za več denarja.

Khm...
Lahk pa tut na borzo konča z 200e podporo na mesec,tako k moja sestrična ki je tut diplomiani pravnik :)

jype ::

Valvoline> Lahk pa tut na borzo konča z 200e podporo na mesec,tako k moja sestrična ki je tut diplomiani pravnik :)

Ne morem si kaj, da ne bi rekel, da je popolnoma nesposobna. Če je diplomiran pravnik in ima opravljen pravosodni izpit, je najmanj, kar lahko stori, odprtje odvetniške pisarne.

Če se ji ne ljubi, potem pa naj pač živi od podpore, ane.

djordjevic ::

Tega sploh ne bom komentiral.

edit: Leti na diplomirano pravnico, ki živi od socialne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Moja izobrazba je tule pravzaprav cisto irelevantna. Gre za to, da jst VEM, da moje znanje(ne formalna izobrazba) in sposobnost resevanja problemov, sta cenjena. Dovolj, da si upam reči, da si zdajle s parimi telefonskimi klici lahko zrihtam par sluzb v privatnem sektorju.

Point je to, da si debil, če misliš, da so v državni upravi samo ljudje, ki jih drugje sploh ne bi vzeli. Ali, da vsi hodijo v sluzbo od od 7-15h. Ali, da vsi kar naprej kofetkajo in kadijo. To so posploševanja, ki so žaljiva do tistih, ki delajo dobro in veliko. In takih ni malo.

Valvoline ::

Valvoline> Lahk pa tut na borzo konča z 200e podporo na mesec,tako k moja sestrična ki je tut diplomiani pravnik :)

Ne morem si kaj, da ne bi rekel, da je popolnoma nesposobna. Če je diplomiran pravnik in ima opravljen pravosodni izpit, je najmanj, kar lahko stori, odprtje odvetniške pisarne.

Če se ji ne ljubi, potem pa naj pač živi od podpore, ane.

Ona in še stotine njej podobnih samo v MB območju :) Dejansko bomo v kratkem postal država z največ pravnikov in ekonomistov glede na število prebivalstva :) Vsak drugi diplomiranec-ntka je pravnik ali ekonomist. Nažalost vseh nas to pomeni nadaljni pritisk in povečanje števila državnih parazitov.

perci ::

Dej kakšno statistiko, da ne bomo ostali na nivoju, ki si ga začel (t. j. gostilniške debate).

Mipe ::

Ja, vsi bi bili zdravniki, odvetniki in ekonomisti, zdravniki gredo v tujino, kjer so boljše plače, odvetniki gredo za notarje in žanjejo oderuške pristojbine, ekonomisti pa na ulici delijo brezplačne časnike.

Valvoline ::

@perci me ne boš prepričal da ti državno ne paše in bi rad mal kapitalizma povohal.Ni varijante.
Drž se raje državnega stolčka,in ne trosi neumnosti.

perci ::

A boš dal statistiko al boš še naprej gobezdal v prazno?

Valvoline ::

Dej kakšno statistiko, da ne bomo ostali na nivoju, ki si ga začel (t. j. gostilniške debate).

Ne rabim,sestrična pove z prve roke,več k polovica diplomantov na pravnem faxu v MB je brez službe,in verjetn bo kar tako ostalo tudi v prihodnje.Ker je večina državno-parazitskih služb rezervirana za ljubljančane.

Valvoline ::

Hvala bogu,ker je 99% državnih služb in zaposlitve pr javnih(lopovskih) monopolistov tipa SŽ in RTS prav v Lj. Diskriminacija.
P.S. Popravek .... maksimalna centralizacija...

Zgodovina sprememb…

perci ::

Aja. Potem moramo tvoji sestrišni verjet. Ja no, pol je pa stvar jasna. Tko je, pa nič drugače.

perci ::

Hvala bogu,ker je 99% državnih služb in zaposlitve pr javnih(lopovskih) monopolistov tipa SŽ in RTS prav v Lj
RTS je mariborska firma.

Valvoline ::

Aja. Potem moramo tvoji sestrišni verjet. Ja no, pol je pa stvar jasna. Tko je, pa nič drugače.

Ok pol nam po pravici povej kolk je morebitnih kandidatov ki komaj čakajo da jima odstopiš svoj državni stolček(hipotetično,ker itak se to nikol ne bo zgodilo).... 1000 ? 10000 ?... :)

djordjevic ::

No, no, (obvious sarcasm notwithstanding), ne metat zdaj vseh v isti koš, Jure. ;)
Glede diplomantov pravne v MB pa samo to - nedolgo nazaj je bivši sošolec (dečko ima 27 let) naredil pravosodnega in že za časa faksa veliko delal (od brezplačne pravne pomoči do prave odvetniške pisarne) na svojem področju. Keč je samo v tem, da je dečko res priden in gara. Če nisi ameba, ki se ji zdi fino ob izobrazbi 7. stopnje vleč socialno, se spraviš DELAT!
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Hvala bogu,ker je 99% državnih služb in zaposlitve pr javnih(lopovskih) monopolistov tipa SŽ in RTS prav v Lj
RTS je mariborska firma.

Pardon,majhna napaka,itak veš ker je največji parazit v državi skupaj z SŽ.

jype ::

djordjevic> No, no, (obvious sarcasm notwithstanding), ne metat zdaj vseh v isti koš, Jure. ;)

Če sm pa jezn k si kr zmišljuje, baraba. Ste štajerci čist prima, mam tut pr vas precej svoje informacijske infrastrukture. Upam, da takihle železokrivcev ne spuščate zraven :P

Valvoline> Hvala bogu,ker je 99% državnih služb in zaposlitve pr javnih(lopovskih) monopolistov tipa SŽ in RTS prav v Lj. Diskriminacija.

Zakva majo pa pol vsi poštarski mopedi pa avtomobili mariborske registracije? Kdo je tle lopov, majke vam?

Aljaz1980 ::

jah ocitno, ker so avti v Mb cenejsi ko v Lj:P

Valvoline ::

Na žalost jaz pa glih Lj registracije opazim začuda.Še posebej dostavna vozila pošte.Sedež pošte je tut v Lj. Mogoče rabiš boljšo dioptrijo ? :)

jype ::

Valvoline> Sedež pošte je tut v Lj.

Azbukov?

http://www.posta.si/Namizje.aspx?tabid=...

djordjevic ::

Sedež pošte je tut v Lj.

Gugl ckrnjot? Po takem šusu v koleno bi se bilo najbolje skrit' v kak kot za teden dni.
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Preseljevanje in moralne dileme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911975 (9508) bluefish
»

Da bi delal do 65 leta in plačeval prispevke za pokojnino? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10936362 (34290) Tody
»

180€ na mesec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10210909 (6918) poweroff
»

Nimaš otrok... plačaj davek!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15611631 (8745) CaqKa

Več podobnih tem