» »

Davek na nestarševstvo

Davek na nestarševstvo

««
«
1 / 6
»»

PacificBlue ::

Križanič pravi:

.. da namerava Slovenija zagotoviti tudi demografske razmere za hitrejšo rast števila prebivalcev. Pri tem je izpostavil precejšnje ugodnosti za starše, davčne olajšave za otroke, in zato višje davke za tiste, ki nimajo otrok.
KLIK

Ob takih napovedih se kot nestarš lahko samo zgrozim. Kaj dejalo ti ljudje, niso normalni..Ne moreš "z" otroci trgovat, so ja sad ljubezni ne pa želje, da bom zaradi tega plačeval potem nižje davke in dobival razne ugodnosti. Obupno.

jype ::

Am. Sej maš že zdej višje davke če nimaš pamžov.

Kaj jamraš?

djordjevic ::

Mislim, da v Nemčiji davek takšne vrste že poznajo. Kar kajpak ne pomeni, da si kot nestarš izključno zato želim še kakšnega dodatnega davka. Če bi bil zloben, bi porekel, da za psa skrbim lepše kot kakšen starš za otroka, pa zato še ne zahtevam kakšnih posebnih pravic zase.

edit: Me je Jure malo prehitel - seveda že zdaj nimaš olajšave za otroka. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Jaz bom kupil enga otroka iz afrike. Bom plačal 1,20€ na mesec za posvojitev na daljavo in bom mel olajšave.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

djordjevic ::

Človek si sicer vpraša, kako natančno je brez otroka v večje breme družbi kot tisti, ki ga ima. Midva se za otroka recimo zavestno še nisva odločila. Imela ga bova, ko mu bova lahko omogočila vse, kar mu pritiče, pa še več. Moj cilj namreč ni štepati otrok z namenom, da jih živi država. Jebiga, parazit nisem. Nočem pa, da mi potem država v zahvalo zato prilepi davek.
No grave is deep enough to keep us in chains.

krneki0001 ::

Jaz bom kupil enga otroka iz afrike. Bom plačal 1,20€ na mesec za posvojitev na daljavo in bom mel olajšave.



A bi lahko zahteval za takega posvojenega otroka otroške doklade? Ker pol jih jaz 50 posvojim, plačujem zanje 60 evrov na mesec, od naše države pa zahtevam 10.000 evrov na mesec.

PacificBlue ::

Am. Sej maš že zdej višje davke če nimaš pamžov.

Kaj jamraš?


si ne želim še večjih, sicer pa tale zakon bi moral pasti na presoji ustavnosti, gre ja za poseg v svobodno odločanje posameznika. Počutim se diskreminiranega.Pa tudi Slovenija je že ena izmed najbolj obdavčenih držav na svetu, a nekaterim še to očitno ni dovolj..le kaj bo še sledilo, davek na to, ker diham bolj čisti zrak, kot tisti iz mesta, davek na to,ker z avtomobilom onesnažujem ozračje?..itd. Meni se zdi, to zelo neroden in napačen pristop k reševanu problematike. Sicer pa demografska slika Slovenije se izboljšuje, vedno več je rojenih otrok na leto, ne vem zakaj potem takšni davki..

Infinity ::

Človek si sicer vpraša, kako natančno je brez otroka v večje breme družbi kot tisti, ki ga ima...


zato je večje breme družbi, ker ga ko bo šel v pokoj njegov potomec nebo nadomestil, ker le tega ni. Načeloma se mi taka zakonodaja zdi v redu, saj družina z otroki težje preživi kot dva zakonca brez otrok, poleg tega pa se mi zdi, da se da s takimi ukrepi mal znižat starost populacije.

kixs ::

Sej ni panike... se bodo sem preselili razni Romuni, Turki, Albanci, Kitajci... imeli bodo veliko otrok in Slovenija bo prosperirala. :))

Ja. Davek na nestarsevstvo ze obstaja v dohodnini, pravtako se ti pozna pri placi.

Brane2 ::

Totalno debilno IMHO.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Binji ::

Am. Sej maš že zdej višje davke če nimaš pamžov.

Kaj jamraš?

Zato je vseeno, če plačaš še več? Ali kakšna je točno tvoja logika? Ker če je taka, potem ni ravno logična.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

KandazaR ::

Jaz pa vidim problem v določanju staroste meje. A bo to 25, 30, 35, 40.

MUC ::

Verjemi, da kar imaš olajšav, da hitro porabiš. Bi rekel, da se s to olajšavo ne moreš okoristiti.

zee ::

Totalno debilen davek...vreden Slovenije.

Drzava naj rajsi zagotovi vec olajsav za mlade druzine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

overlord_tm ::

Jest bi pa uvedu davek na brezposelnost. Pa bi pol usi zacel delat ...

Pa davek na svetlobo!

jype ::

Seveda je debilno. V ustavi celo piše, da je odločitev za otroke odločitev vsakega posameznika.

Nobenega pametnega razloga ni, zakaj ne bi raje spustili v državo ljudi iz območij, kjer jih je preveč in jim pustili naselitev pri nas, njihovo socialo, zdravstvo in izobraževanje pa itak lahko zaračunamo tistim, ki nimajo otrok, ker jim denar baje ostaja. Al pa morda otrok nimajo zato, ker si jih ne morejo privoščiti zaradi previsokih davkov?

mtosev ::

Sej ni panike... se bodo sem preselili razni Romuni, Turki, Albanci, Kitajci... imeli bodo veliko otrok in Slovenija bo prosperirala. :))

Ja. Davek na nestarsevstvo ze obstaja v dohodnini, pravtako se ti pozna pri placi.

zakaj bi uvazali ljudi ce mamo dovolj romov? oni imajo po 4-5 otrok. in se ze pri 16-18 "parijo":D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

Sprva naj zagotovijo pocen stanovanja ali brezplačna najemniška za mlade družine. Froci pridejo šele k se ta pogoj izpolni.

jype ::

mtosev> zakaj bi uvazali ljudi ce mamo dovolj romov?

Jaz nimam dovolj Romov. Še Ramov mi manjka!

blaz87 ::

Eh ne se sekirat. Edina stvar ki me tukaj moti je, da bodo spet CIGANI na dobrem. Tak ali tak se že gor pumpajo da se vse kadi, zdaj se bojo pa še bolj.

dzinks63 ::

Imaš po drugi strani kar nekaj poročenih, kateri se še kako trudijo in si želijo otroka, pa se jim ne uresničijo sanje iz takšnih ali drugačnih razlogov, sedaj bi naj bili še nagrajeni z davkom.

Brane2 ::

Kosovo se bo ponovilo tu, pa še kje drugje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

djordjevic ::

Človek si sicer vpraša, kako natančno je brez otroka v večje breme družbi kot tisti, ki ga ima...


zato je večje breme družbi, ker ga ko bo šel v pokoj njegov potomec nebo nadomestil, ker le tega ni. Načeloma se mi taka zakonodaja zdi v redu, saj družina z otroki težje preživi kot dva zakonca brez otrok, poleg tega pa se mi zdi, da se da s takimi ukrepi mal znižat starost populacije.

You gotta be f***** kidding me. Zato, ker so eni toliko nerazgledani/zarukani/brez razmisleka za tri dni naprej in si nakopljejo tri otroke, potem pa z ženo klepata za minimalca, morava z dekletom, ko si zagotoviva človeka vredno življenje (ali kaj več), obvezno plačati, ker kaj pa sva midva, ane, da se greva tak luksuz. Sicer pa, kot rečeno, nisem apriori proti otroku, celo želim si ga - but on my terms. Torej, ko bom imel življenje urejeno tako, da mi ne bo treba od ust trgati oziroma zategovati pasu, da bom otroku omogočil dostojno, udobno življenje. In ja, še enkrat ponavljam vprašanje. Kdo (na kratki/srednji rok) stane državo več? Par, ki lepo zasluži, plačuje prispevke in davke ter obenem nadpovprečno troši ter s tem še dodatno polni malho prek DDV-ja ali par, ki ima povprečno plačo, tri otroke, dobiva olajšave in otroške doklade, ima vsaj za 1-2 otroka zastonj vrtec, otroci v šoli pa zastonj malico ... Povej mi, kdo? In ne mi spet srat z razlago, da bodo zdaj pa očeta in mater nadomestili trije novi davkoplačevalci.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

blaz87> Tak ali tak se že gor pumpajo da se vse kadi, zdaj se bojo pa še bolj.

Pa se daj še ti.

Brane2> Kosovo se bo ponovilo tu, pa še kje drugje.

Če pa kleni avtohtoni prebivalci nočejo štepat pamžov.

Brane2 ::

Pa naj jih ne štepajo.

Who cares.

Tole z davki bo še bolj vzpodbudilo štepanje škartnih ljudi - v smislu izobrazbe itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Seveda. No, tisti, ki jim je že zdaj vseeno za lastne otroke, bodo imeli dodatno vzpodbudo, da jih delajo še več.

Odgovorni ljudje bodo še vedno imeli isto otrok kot prej.

imagodei ::

mtosev> "zakaj bi uvazali ljudi ce mamo dovolj romov? oni imajo po 4-5 otrok. in se ze pri 16-18 "parijo""

Ne bodi neokusen. Kdo smo tisti "mi", ki bi uvažali ljudi? Čistokrvni Slovenci? Al mogoče tudi tisti, ki so se priselili sem in se že "naturalizirali"?

Kako hitro pozabimo. Ne bodi neokusen.
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

Seveda. No, tisti, ki jim je že zdaj vseeno za lastne otroke, bodo imeli dodatno vzpodbudo, da jih delajo še več.

Odgovorni ljudje bodo še vedno imeli isto otrok kot prej.



Saj skrbijo me neodgovorni ljudje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

noraguta ::

komur ne paše nafukat vsaj 3 mulce naj pa gre ! v pariz , london , amsterdam! naj se vidi , da imam0 progresivno demografsko politiko! enega froca bomo poslali v "industrijo" , dva pa v birokracijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

WarpedGone ::

Totalno debilen davek...vreden Slovenije.
Drzava naj rajsi zagotovi vec olajsav za mlade druzine.

Lahko rečem samo LOL. Kako točno se prvo razlikuje od drugega? Razen v imenu?

Davek na vse in olajšava za nekatere == davek za nekatere
Zbogom in hvala za vse ribe

Valvoline ::

komur ne paše nafukat vsaj 3 mulce naj pa gre ! v pariz , london , amsterdam! naj se vidi , da imam0 progresivno demografsko politiko! enega froca bomo poslali v "industrijo" , dva pa v birokracijo.

hahahahaha :)

kmetek ::

Am. Sej maš že zdej višje davke če nimaš pamžov.

Kaj jamraš?


lol, spet ti.

Valvoline ::

lahka bi si kaj bl pametnega zmislil za povečanje rodnosti.Par mojih predlogov :)
-Vsaka ženska ki rodi 3 ali več otrok dobi avtomatsko državni šiht ali pokojnino da ne rabi več delat.
-Vsak mesec brezplačna državna loterija,privlačne nagrade tipa stanovanje v centru Lj ali MB,BMW x5 itn,seveda pravico do udeležbe imajo le starši z več k 3 otrok.
-Postavit pogoj za zaposlitev v javni upravi tako da vsak zaposlen tja mora skrbet za najmanj 2 otroka,v nasprotnem ven nagnat.
:)
Slaba stran,cigani bojo največ profitiral :)

Zgodovina sprememb…

jype ::

Valvoline> Slaba stran,cigani bojo največ profitiral :)

Zakaj je pa to slabo? Če največ delajo, naj dobijo tut največ plačan!

dba ::

djordjevic ma prav - otroka met, ko ga lahko preživljaš in mu nudiš kar je potrebno (kar se mene tiče je to takrat ko imaš sam končano izobrazbo, redni dohodek, rešen stanovanjski problem...)... pa recimo brane2 ma tudi prav - bo vse skupaj izgledalo kot film "idiocracy"?
In še moj zadnji pomislek vzpodbujamo starševstvo, hkrati pa nas bombadirajo z novicami o milijardah lačnih ljudi - predvsem zaradi prenaseljenosti neše zemlje! Razumem, da lahko slaba 2 milijona slovencev hitro izgineta v primerjavi z ostalimi, ampak je to pravi način, da ko nam primanjkuje dobrin, prostora, ko je zemlja že tako preobremenjena, jo bomo pa še bolj obrenili?

Pa kaj sploh pišem...

redo ::

Eh. Bolj preprosto prepovedat kontracepcijo.

dfajt ::


You gotta be f***** kidding me. Zato, ker so eni toliko nerazgledani/zarukani/brez razmisleka za tri dni naprej in si nakopljejo tri otroke, potem pa z ženo klepata za minimalca, morava z dekletom, ko si zagotoviva človeka vredno življenje (ali kaj več), obvezno plačati, ker kaj pa sva midva, ane, da se greva tak luksuz. Sicer pa, kot rečeno, nisem apriori proti otroku, celo želim si ga - but on my terms. Torej, ko bom imel življenje urejeno tako, da mi ne bo treba od ust trgati oziroma zategovati pasu, da bom otroku omogočil dostojno, udobno življenje. In ja, še enkrat ponavljam vprašanje. Kdo (na kratki/srednji rok) stane državo več? Par, ki lepo zasluži, plačuje prispevke in davke ter obenem nadpovprečno troši ter s tem še dodatno polni malho prek DDV-ja ali par, ki ima povprečno plačo, tri otroke, dobiva olajšave in otroške doklade, ima vsaj za 1-2 otroka zastonj vrtec, otroci v šoli pa zastonj malico ... Povej mi, kdo? In ne mi spet srat z razlago, da bodo zdaj pa očeta in mater nadomestili trije novi davkoplačevalci.


Midva z ženo imava malce nad povprečjem slovenske plače.
Vrtec plačujem skoraj maksimalno, malico v šoli tudi polno. Morda si mislil podpovprečne plače ali kaj?
Imam dva otroka in zanju dobim minimalni otroški dodatek, ki znaša okoli 30-40€ mesečno (ne me za besedo, ker ga prejema žena).
Tako da to o povprečni plači ne bo držalo vode.
Sicer pa je beseda o davkih in podobnih oblikah državnih bedarij. Mislim, da je bilo že ne vem kolikokrat dokazano, da represija ni ne vem kakšna oblika stimulacije, zato po mojem tudi v tem primeru ne bi (bo) obrodila nikakršnih sadov.
Za stimulacije (dodatke, bonitete, zastonj/poceni najemnine, subvencionirane kredite), pa je potrebno imeti denar. Naši pa raje nakupujejo Patrije...
Je že res, da rodnost rahlo raste (poudarek na rahlo), a treba se je zavedati, da je ta pozitivni prirastek posledica buma iz sedemdesetih in osemdesetih prejšnjega stoletja.
Konkreten problem se bo pojavil, ko bo prišla na svojo vrsto generacija rojena v začetku devetdesetih in bo prirodni prirastek strmo padel.
Je pa po mojem mnenju stvar vsakega posameznika, kdaj bo imel otroke, a čakati, da boš otroku lahko nudil vse in še več, je malce za lase privlečeno. Navsezadnje, kaj naj bi to sploh pomenilo: prvega PC pri šestih, skuter pri 16 ih, ferarija pri 18, vsako leto dopust na Bahamih...?
Največ, kar lahko otroku nudiš, si ti sam in tvoj čas, in če si pripravljen na to, je ravno pravi čas zanj.

mtosev ::

mtosev> "zakaj bi uvazali ljudi ce mamo dovolj romov? oni imajo po 4-5 otrok. in se ze pri 16-18 "parijo""

Ne bodi neokusen. Kdo smo tisti "mi", ki bi uvažali ljudi? Čistokrvni Slovenci? Al mogoče tudi tisti, ki so se priselili sem in se že "naturalizirali"?

Kako hitro pozabimo. Ne bodi neokusen.

kaj tebi ni jasno? mogoce fora a?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Zadnjič je neka futuristična oddaja o prehrani bila na TV. Tam so celo prikazali vizijo sistema kako boš plačal "davek" v prihodnosti pri zdravstvenem zavarovanju v odvisnosti od tega ali boš kupoval majonezo ali korenček za prehrano.

Ta davek v bistvu naj bo zaradi mene. Bo pač se delalo več otrok, da se mu izogneš. ;)

mtosev ::

Mamo pa dovolj romov kateri ze zdaj imajo prevec otrok. se kakih 25 "Strojan" druzin pa smo v dreku.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Icematxyz ::

Mamo pa dovolj romov kateri ze zdaj imajo prevec otrok. se kakih 25 "Strojan" druzin pa smo v dreku.


Ja saj zato pa bo ta davek fajn. Da ko boš zrel za to boš preprosto rekel da neboš plačeval davka pa raje imel otroke. 26 če bo treba.

Je pa sam koncept ki se skriva pod pojmom "davek" izrojen. Preproto nabije se davek na vse kaj se kdo spomni. Gremo si še mi zmisliti kaj še bi se dalo obdavčiti?

Število črk napisanih na slo-techu? Kam lahko vložim zahtevek? Sam bi morda dal davek na število neumnih člankov na naslovnici 24ur. Stran takoj propade. ;) Ali pa ona oddaja ko je na Kanalu A. Sploh je nebom opisoval ker vrjetno se ve katero mislim.

Zgodovina sprememb…

Infinity ::


You gotta be f***** kidding me. Zato, ker so eni toliko nerazgledani/zarukani/brez razmisleka za tri dni naprej in si nakopljejo tri otroke, potem pa z ženo klepata za minimalca, morava z dekletom, ko si zagotoviva človeka vredno življenje (ali kaj več), obvezno plačati, ker kaj pa sva midva, ane, da se greva tak luksuz. Sicer pa, kot rečeno, nisem apriori proti otroku, celo želim si ga - but on my terms. Torej, ko bom imel življenje urejeno tako, da mi ne bo treba od ust trgati oziroma zategovati pasu, da bom otroku omogočil dostojno, udobno življenje. In ja, še enkrat ponavljam vprašanje. Kdo (na kratki/srednji rok) stane državo več? Par, ki lepo zasluži, plačuje prispevke in davke ter obenem nadpovprečno troši ter s tem še dodatno polni malho prek DDV-ja ali par, ki ima povprečno plačo, tri otroke, dobiva olajšave in otroške doklade, ima vsaj za 1-2 otroka zastonj vrtec, otroci v šoli pa zastonj malico ... Povej mi, kdo? In ne mi spet srat z razlago, da bodo zdaj pa očeta in mater nadomestili trije novi davkoplačevalci.


Midva z ženo imava malce nad povprečjem slovenske plače.
Vrtec plačujem skoraj maksimalno, malico v šoli tudi polno. Morda si mislil podpovprečne plače ali kaj?
Imam dva otroka in zanju dobim minimalni otroški dodatek, ki znaša okoli 30-40€ mesečno (ne me za besedo, ker ga prejema žena).
Tako da to o povprečni plači ne bo držalo vode.
Sicer pa je beseda o davkih in podobnih oblikah državnih bedarij. Mislim, da je bilo že ne vem kolikokrat dokazano, da represija ni ne vem kakšna oblika stimulacije, zato po mojem tudi v tem primeru ne bi (bo) obrodila nikakršnih sadov.
Za stimulacije (dodatke, bonitete, zastonj/poceni najemnine, subvencionirane kredite), pa je potrebno imeti denar. Naši pa raje nakupujejo Patrije...
Je že res, da rodnost rahlo raste (poudarek na rahlo), a treba se je zavedati, da je ta pozitivni prirastek posledica buma iz sedemdesetih in osemdesetih prejšnjega stoletja.
Konkreten problem se bo pojavil, ko bo prišla na svojo vrsto generacija rojena v začetku devetdesetih in bo prirodni prirastek strmo padel.
Je pa po mojem mnenju stvar vsakega posameznika, kdaj bo imel otroke, a čakati, da boš otroku lahko nudil vse in še več, je malce za lase privlečeno. Navsezadnje, kaj naj bi to sploh pomenilo: prvega PC pri šestih, skuter pri 16 ih, ferarija pri 18, vsako leto dopust na Bahamih...?
Največ, kar lahko otroku nudiš, si ti sam in tvoj čas, in če si pripravljen na to, je ravno pravi čas zanj.


verjeto sem se prej preveč na grobo izrazil(djordjevicev komentar). To kar pa si dfajt povedou je čisto res. you took the words out of my mouth.

Valvoline ::

Še enkrat ponavljam....
-Postavit pogoj za zaposlitev v javni upravi tako da vsak zaposlen tja mora skrbet za najmanj 2 otroka,v nasprotnem ven nagnat.

Če bi se ta ukrep uvedel,sem prepričan da bi se rodnost krepko povečala. Državni paraziti itak majo najboljših pogojev kar se starševstva tiče. Fajna plače,fajn delovnik,dopust in bolniški kadar jim paše....

jype ::

Valvoline> Če bi se ta ukrep uvedel,sem prepričan da bi se rodnost krepko povečala

Ja, zelo. V upravo bi dobili še več nesposobnežev, ven bi šli pa vsi, ki so odločeni sami načrtovati družine. Big win!

Valvoline ::

Valvoline> Če bi se ta ukrep uvedel,sem prepričan da bi se rodnost krepko povečala

Ja, zelo. V upravo bi dobili še več nesposobnežev, ven bi šli pa vsi, ki so odločeni sami načrtovati družine. Big win!

Nesposobni so še zdaj,tako bomo vsaj imel parazite k bojo skrbel da se število nas *Janezev* ne bo zmanjšalo. :)

PrimozR ::

lahka bi si kaj bl pametnega zmislil za povečanje rodnosti.Par mojih predlogov :)
-Vsaka ženska ki rodi 3 ali več otrok dobi avtomatsko državni šiht ali pokojnino da ne rabi več delat.
-Vsak mesec brezplačna državna loterija,privlačne nagrade tipa stanovanje v centru Lj ali MB,BMW x5 itn,seveda pravico do udeležbe imajo le starši z več k 3 otrok.
-Postavit pogoj za zaposlitev v javni upravi tako da vsak zaposlen tja mora skrbet za najmanj 2 otroka,v nasprotnem ven nagnat.
:)
Slaba stran,cigani bojo največ profitiral :)

Ja, itak, in imamo v upravi za to delo popolnoma nesposoben folk. Kinda like now.

kaj tebi ni jasno? mogoce fora a?

kaj tebi ni jasno? Mogoče se ne vidi da je 'fora'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

djordjevic ::

Dfajt je na koncu povsem lepo povzel zadevo: kdaj se odločiš za otroka (če se), je stvar vsakega posameznika. Tako bi konec koncev tudi moralo biti - brez takšnih ali drugačnih dodatnih 'spodbud'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brane2 ::

Edini način za odpravo tega in še kakšnega drugega problema je OPTIMIZACIJA države.

Tole je vse "par-nepar" iz začetka osemdesetih.

Samo še Milko PLaninc rabimo kot dežurnega krivca...
On the journey of life, I chose the psycho path.

djordjevic ::

Mimogrede, kmetek - malo se pomiri. Sej vem, da je ful moderno in priljubljeno pizdit čez cigane - zunanjega sovražnika v vsako slovensko družino press - ampak bi šel kar stavit, da davkoplačevalce tudi povprečni slovenski lopovi, ki pridno delajo na črno, stanejo enako, če ne še več.
No grave is deep enough to keep us in chains.

NorK ::

Naj uvedejo še to, da je višina pokojnine odvisna od števila zaposlenih potomcev. :D
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Preseljevanje in moralne dileme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911937 (9470) bluefish
»

Da bi delal do 65 leta in plačeval prispevke za pokojnino? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10936359 (34287) Tody
»

180€ na mesec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10210907 (6916) poweroff
»

Nimaš otrok... plačaj davek!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15611627 (8741) CaqKa

Več podobnih tem