» »

Da bi delal do 65 leta in plačeval prispevke za pokojnino?

Da bi delal do 65 leta in plačeval prispevke za pokojnino?

1
2
3

djordjevic ::

Zato narediš vse, kar je v tvoji moči, da si sam svoj šef. In se teraš še bolj press.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Super Sonic> Oboji naj bi sicer delali enako dolgo, ampak ker ženske živijo dalj časa, se mi zdi smotrno, da bi tudi one delale 5 let do smrti - tako kot mi, moški.

Ženske fizično delajo več kot moški, vsaj tiste, ki si drznejo imeti otroke.

djordjevic> In se teraš še bolj press.

To kar drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

Vse? In koliko, če nataliteta pada?

opeter ::

Vse? In koliko, če nataliteta pada?


In po tvojem kdo vodi doma gospodinjstvo, kuha, pere? Še vedno so ženske v večjem številu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aston_11 ::

V sodobnih gospodinjstvih par dela vse. Redki so tisti, da bi ženska delala vse. Preživeto.

jype ::

Aston_11> Vse? In koliko, če nataliteta pada?

No, zaradi mene komot tudi rečeš, da morajo ženske delat dlje kot moški, ker v povprečju dlje živijo - ampak na nataliteto bo to slabo vplivalo.

Pa nataliteta _ne pada_.

Aston_11 ::

Meni je sicer vseeno, koliko časa delajo. Zaenkrat me moti, da bomo vsi preveč glede na to, da nas sleparijo še z nekim penzijonom, ko bomo, če bomo nehali delati in nam na to vižo pobirajo solde.

jype ::

To se reši tako, da se bolj učinkovito dela - država dobi več soldov za današnje penzije, ti pa več soldov, ki jih lahko ponucaš za sedanjost in prihodnost.

Okapi ::

bodo morali biti živi naši potomci
To je velika zabloda. Nima veze, koliko potomcev bomo imeli, ampak koliko delovnih mest. Za naše penzije bodo lahko delali tudi Bosanci.

ampak na nataliteto bo to slabo vplivalo.
In sicer kako? Ker babice ne bodo imele časa čuvati vnučkov?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Daliborg ::

Ma je***š pokojnino!! Clovek je narejen da dela! Raje bi danes ta denar trosil kot pa placeval prispevke.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jype ::

Okapi> In sicer kako? Ker babice ne bodo imele časa čuvati vnučkov?

Ker se za otroke ljudje odločajo izrazito čustveno in predvsem takrat, ko so druge prioritete že izpolnili. Karierizem te reči obrača na glavo. Sicer sam ne mislim, da je kaj narobe, če se ne odločiš za otroke, ali pa če se odločiš, da jih ne boš imel iz kakršnegakoli že razloga, da bi pa država ljudi, ki se odločijo za naraščaj kar ovirala (in dolga delovna doba za ženske po moje to je), se mi pa zdi narobe.

Okapi ::

Kako lahko daljša delovna doba kakorkoli ovira odločitev za otroka? Ženske imajo otroke v vsakem primeru v času, ko še nimajo dovolj delovnih let za penzijo. A misliš, da katera nima otroka, ali ima kakšnega manj, ker bo šla v penzijo šele čez 30 in ne čez 20 let od takrat, ko se še lahko odloča za otroka?

O.

jype ::

Okapi> A misliš, da katera nima otroka, ali ima kakšnega manj, ker bo šla v penzijo šele čez 30 in ne čez 20 let od takrat, ko se še lahko odloča za otroka?

Vem, da nekaj časa po prvem rojstvu temeljito razmisli, če bo imela še kakšnega, tudi v luči tega, kako vidi svojo socialno varnost v prihodnosti.

Okapi ::

Ja, prav res - ko se 30 let stara ženska odloča za otroka, gre preračunavati, a bo v penziji čez 25 ali čez 30 let.

O.

jype ::

Jah, jaz ne vem kolk mladih mamic ti poznaš, ampak _vse_, ki jih jaz poznam, so bodisi dovolj finančno sposobne, da investirajo za svojo bodočo pokojnino poleg vseh prispevkov državi, bodisi tarnajo, da ne vejo, kako bodo imele še kakšnega otroka, ko gre sociala vedno na slabše.

Okapi ::

Samo v veliki večini primerov je to neka splošna jamrarija, ki nima čisto nič zveze s tem, kdaj bo šla v penzijo, ampak kvečjemu koliko ima trenutno plače.

O.

jype ::

Okapi> Samo v veliki večini primerov je to neka splošna jamrarija, ki nima čisto nič zveze s tem, kdaj bo šla v penzijo, ampak kvečjemu koliko ima trenutno plače.

Ja, imaš prav, beseda "ovira" je neustrezna. Je le eden od dražljajev, ki ti pravi, da ne met otrok, ker pojma nimaš, kako bo.

Čeprav bi, kar se mene tiče, ravno ženske, ki jih skrbi prihodnost, morale imeti več otrok, da bi ti skupaj zaslužili dovolj za višji standard njihove mame :)

Domacica ::

Denar = dolg.

Super Sonic ::

"Ženske fizično delajo več kot moški, vsaj tiste, ki si drznejo imeti otroke."

Ha, ha. Ne.

Moderne žensko hočjo Stooke voziček, Aptamil (da si joške ne pokvar), dojenčke vozjo na razvojno, zvečer pa žurat (familija pazi otroke). Toliko o tem.

Tiste, ki niso moderne, pa od zgoraj naštetega samo dojijo, vse ostalo ostane isto.

Jaz bi jim zabil delo do 5 leta pred smrtjo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

Super Sonic> Moderne žensko hočjo Stooke voziček, Aptamil (da si joške ne pokvar), dojenčke vozjo na razvojno, zvečer pa žurat (familija pazi otroke). Toliko o tem.

Slabe si si našu.

Super Sonic> Tiste, ki niso moderne, pa od zgoraj naštetega samo dojijo, vse ostalo ostane isto.
Super Sonic> Jaz bi jim zabil delo do 5 leta pred smrtjo.

Jaz pa ne, ampak seveda se jaz ne družim s kurami.

username ::

Od brezdelja imajo ljudje hude psihološke težave.
Upal bi si špekulirati, da izvor psiholoških težav v takih primerih ni neposredno v brezdelju, ampak v manjših finančnih prihodkih (oziroma ker jih nima več).

V širšem krogu prijateljev sme slišal za par, ki je po prednikih podedoval precej nepremičnin in drugega premoženja, zato ne on ne ona ne hodita v službo, temveč živita zgolj od oddajanja nepremičnin in drugih finančnih donosov. Namesto s šihtom se ukvarjata z vzgojo svojih otrok in s potepanji po svetu... o kakšnih psiholoških težavah ne duha ne sluha.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> o kakšnih psiholoških težavah ne duha ne sluha.

Take reči niso javne.

Super Sonic ::

"Slabe si si našu."

Pomoje da ne.

"Jaz pa ne, ampak seveda se jaz ne družim s kurami."

To ti samo misliš (ali upaš).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

Super Sonic> To ti samo misliš (ali upaš).

Morda se ti to zdi, ker jaz nisem to, čemur strokovno rečemo pretentious asshole.

Super Sonic ::

Pri določenih zadevah si še zelo zelen. To je res.

Boš že videl kako in kaj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

krneki0001 ::

Od brezdelja imajo ljudje hude psihološke težave.
Upal bi si špekulirati, da izvor psiholoških težav v takih primerih ni neposredno v brezdelju, ampak v manjših finančnih prihodkih (oziroma ker jih nima več).

V širšem krogu prijateljev sme slišal za par, ki je po prednikih podedoval precej nepremičnin in drugega premoženja, zato ne on ne ona ne hodita v službo, temveč živita zgolj od oddajanja nepremičnin in drugih finančnih donosov. Namesto s šihtom se ukvarjata z vzgojo svojih otrok in s potepanji po svetu... o kakšnih psiholoških težavah ne duha ne sluha.


No jaz poznam tudi tak par, ki je s terencem hodil naokoli po svetu, živel pa od podedovanih nepremičnin. Ko je pa zmanjkalo nepremičnin (sta jih prodala za draga potovanja), sta pa kar naenkrat primorana v službo hodit. Tipček se je celo hvalil, da ni še nikoli nič delal. Danes pa gara ko črna živina in ima kr zelo velike prsihološke težave.

username ::

No jaz poznam tudi tak par, ki je s terencem hodil naokoli po svetu, živel pa od podedovanih nepremičnin. Ko je pa zmanjkalo nepremičnin (sta jih prodala za draga potovanja), sta pa kar naenkrat primorana v službo hodit. Tipček se je celo hvalil, da ni še nikoli nič delal. Danes pa gara ko črna živina in ima kr zelo velike prsihološke težave.
No evo. Dokler je bil denar, ni bilo psiholoških težav.

Sedaj pa ima delo (nima brezdelja in ne denarja), pa naenkrat težave... tako kot mnogi drugi delovni ljudje.

Še enkrat: brezdelje IMO nikakor ne povzroča psiholoških težav, če so zagotovljeni spodobni prihodki (avtomatski). Pa itak verjetno človek ne sedi na riti ves čas, ampak se s čim ukvarja, vendar bolj ljubiteljsko (torej brez vsakdanjega stresa, kot ga poznajo mnogi zaposleni). Tako kot tvoj primer.

Sicer je bila strategija para v tvojem primeru bolj slaba - nepremičnin se načeloma ne prodaja za potovanja, temveč od njih pobiraš prihodek od najemnin (pustimo ob strani trenutno specifično situacijo nepremičninskega trga) in živiš (ter uživaš) iz tega vira.

Če pa imaš dovolj premoženja, da ti zagotavlja določen dohodek (ne da bi načenjal osnovno premoženje), si lahko načeloma za vedno preskrbljen.
In gotovo imaš ob takem pametno postavljenem življenju manj šans za psihološke težave kot nekdo, ki mora vsak dan garati za preživetje.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> In gotovo imaš ob takem pametno postavljenem življenju manj šans za psihološke težave kot nekdo, ki mora vsak dan garati za preživetje.

To ni nobeno brezdelje.

Obstaja mnogo ljudi, ki imajo neomejeno denarja, pa bi lahko "uživali v brezdelju", pa ne gre.

Seveda to ni omejeno na bogate, le da se pri njih prej in pogosteje pojavi.

Tudi ne pravim, da tisti, ki garajo nimajo psiholoških težav - imajo pa praviloma precej drugačne.

Avenger ::

Huh, na nekaj pa malo pozabljamo. Tam goraj je nekdo omenil, da naj bi tudi ženske delale do pet let pred smrtjo, skratka enakopravnost in to - pa da itak ni težko delati, če rad delaš. Dejstvo pa je, da 20 letnik fizično in umsko funkcionira čisto drugače od 64 letnika, saj za tega odpadejo vsi fizični poklici, vsi poklici s ponavljajočimi gibi, ali poklici kjer je potrebna hitrost in spretnost. Verjamem pa tudi, da starejši težko umsko konkurirajo mlajšim, vsaj kar se hitrosti tiče, da sprejemanja novih tehnologij in vgrajevanja le teh v obstoječo prakso niti ne omenjam. Tudi če ta dejstva NE držijo za določenega posameznika, bo stigma vedno ostala in bodo starejši VEDNO težje zaposljivi. Torej, če ne bomo imeli 65 letnih upokojencev, bomo imeli pa 65 letne brezposelne, a ni potem praktično vseeno?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kopernik ::

Jaz si predstavljam, da pri 60-ih letih ne bi ravno nosili vreč krompirja, temveč kakšna lažja dela. Človek je lahko tudi takrat koristen, zakaj bi ležal doma in se praskal po riti ? Seveda bi bila po vsej verjetnosti nižja plača, krajši delovnik in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

c00L3r ::

Eni se razburjate, da boste mogli delat do 65 leta? Če ste zdaj stari okrog 30 ali pa manj, se ne boste upokojili pri 65 letih. Ko boste stari 65, se bo meja dvignila vsaj na 70, če ne še več. Kar je logična posledica tega, da ljudje vedno dlje živimo. Ne morete pričakovat, da boste dobivali pokojnino 30 let, za 40 let dela.

Tody ::

Avenger seveda ni isto. Rečeš mu lej tuki maš x časa socialno podoporo potem se pa sam znajdi.

krneki0001 ::

Denar ne osvobaja, ampak pomirja pa, če ga imaš.

Pšenični ::

"Jaz si predstavljam, da pri 60-ih letih ne bi ravno nosili vreč krompirja, temveč kakšna lažja dela. Človek je lahko tudi takrat koristen, zakaj bi ležal doma in se praskal po riti ? Seveda bi bila po vsej verjetnosti nižja plača, krajši delovnik in podobno."

Jaz bi pri 60 letih raje ležal kje na hrvaški obali in se praskal po riti, če bi se že.....Boli mene k... za državo kjer skoraj vsi kradejo tako ali pa tako in njene davke.....

Da bi delal folk npr. v industriji do 65 ne verjamem, ker se mi to ne zdi normalno. Je pa treba ženske spravit delat do 70 leta in čez, ker živijo deset let dalj kot mi. Pa bo denarja dovolj za vse. Če imajo poln gobec enakopravnosti potem naj pa še prejemajo penzijo toliko časa kot moški. To se pravi 5 let. No mogoče kakšno leto čez. Včasih tud razmišljam, da so morda ženske krive, da moški živimo toliko manj od njih. Morda zato ker nam povzročijo toliko srčnih težav, morda zato ker so včasih tečne, ane to tud pusti posledice.heh,heh

jetam ::

"Ženske fizično delajo več kot moški, vsaj tiste, ki si drznejo imeti otroke."

Ha, ha. Ne.

Moderne žensko hočjo Stooke voziček, Aptamil (da si joške ne pokvar), dojenčke vozjo na razvojno, zvečer pa žurat (familija pazi otroke). Toliko o tem.

Tiste, ki niso moderne, pa od zgoraj naštetega samo dojijo, vse ostalo ostane isto.

Jaz bi jim zabil delo do 5 leta pred smrtjo.


Ti moras zivet pa za visoko ograjo. A te sploh kaj spustijo ven ali ti samo govorijo pravljice o zunanjem svetu. In kako to, da ti dovolijo internet pri teh letih?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

jype ::

telbanc> Včasih tud razmišljam, da so morda ženske krive, da moški živimo toliko manj od njih

To pa rad verjamem! Glede na to kakšne neumnosti se ti podijo po glavi, ta sploh ni toliko far out.

Pšenični ::

"Denar ne osvobaja, ampak pomirja pa, če ga imaš."

V teh časih itak.

"To pa rad verjamem! Glede na to kakšne neumnosti se ti podijo po glavi, ta sploh ni toliko far out."

No, kar pomiri se, ni potrebno iti na nož že pri prvi žogi ane. Sam debatiramo če se ne motim, ni treba tojk najedat. In če pogledamo zgodovino, heh, so najbolj čudne teorije včasih postale najbolj verjetne.

Sicer pa Jure, verjetno tvoji homoseksualci živijo dlje, ker nimajo teh skrbi.

jype ::

Nobenga homoseksualca nimam... Kje jih pa ti kupiš?

Tody ::

Fresh out of it ;)

Stvar je v tem da, pač v 45 delovne dobe se vsega prenaješ... In ironija je da potem ko nehaš delat šele prideš do tega da boš mogel nekaj delat za preživet :D

Pšenični ::

"Nobenga homoseksualca nimam... Kje jih pa ti kupiš?"

Spet začenjaš. Pričakoval sem kakšno poglobljeno analizo o tem, kako homoseksualci živijo dlje kot heteroseksualci in tako bolj obremenjujejo naš proračun. Ker pač nimajo doma babe, ki bi jih sekirala, ampak je pri njih doma le sreča, blagostanje in razumevanje. Morda na njihovo življensko dobo vpliva nekoliko le spoznanje da nikoli ne bodo mogli posvajati otrok. Res žalostno.

Za podaljšanje delovne dobe oziroma čas upokojitve na 65 let ne najdem nobenega pravega razloga. Strinjam se s tem, kar je napisal nekdo pred mano, da je najbolj žalostno to, da nato ugotoviš da boš moral še dalati. Medtem, ko tej generaciji zdaj tega ni potrebno, saj dobijo večje penzijone kot delavci plače. Leta 1990 smo imeli 360.000 penzionerjev sedaj jih imamo 560.000. Razlog je tukaj. Zakaj ni keša. Ker so vse živo spravili v penzion.

opeter ::

Medtem, ko tej generaciji zdaj tega ni potrebno, saj dobijo večje penzijone kot delavci plače. Leta 1990 smo imeli 360.000 penzionerjev sedaj jih imamo 560.000. Razlog je tukaj. Zakaj ni keša. Ker so vse živo spravili v penzion.


560.000 upokojencev imamo? 8-O

Kaj, ali se je število prebivalcev povzpelo na tri milijone, ali kaj?
Koliko pa je aktivno zaposlenih, torej prijavljenih (v smislu, da plačujejo prispevke itn.)? Kje se dobijo/vidijo ti podatki?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kopernik ::

www.stat.si

Če se ne motim (tako po spominu), imamo nekje blizu 900 tisoč delovno aktivnih prebivalcev.

EDIT: Tale graf pravi 859 tisoč za letošnji junij. Lahko uporabiš tudi tole tabelo za drugo obdobje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Mr.B ::

Sedaj si pa zamisli, za koga dela Karl, oziroma stranka Desus, ko dobi komaj cca 10% na volitvah, dobila pa bi jih komot 30%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borchi ::

za koga?
l'jga

jype ::

Nosoroga!

Mr.B ::

Ali pa SLS. Hm koliko kmetov je v Sloveniji ?

PS: Mislim kmetov z zemljo, ne kmetov ko debilov:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borchi ::

ah, ja...

sem vedno mislu, da na volitvah ne moreš zbrat več glasoh kot imaš potencialnih volilcev. obratno zlahkoto.

(Mr.B on form again!)
l'jga

Mr.B ::

borchi :D Karl je ko stranka upokojencev. Hm koliko volilnega telesa v % predstavlja 560.000 oboževalcev. Hm pa ne reči, da je to v % kot je lansko leto na volitvah Desus zbral skupaj. Kar naenkrat smo se Državljani Slovenije krepko namnožili :)).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borchi ::

ne bi ti zastopu, če bi ti narisal...
l'jga

Mr.B ::

Ah jebi ga desnih liberalcev, nikoli nisem razumel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v pokoj s prihranki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10817834 (11613) Mato989
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116835 (15433) connel
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811738 (10276) jalovec09
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319771 (17409) lexios
»

Premalo let delovne dobe - kaj se zgodi?

Oddelek: Problemi človeštva
4918782 (17589) amigo_no1

Več podobnih tem