» »

Omejitev prenosa z ruterjem

Omejitev prenosa z ruterjem

Magician ::

Zadeva je sledeča. Imam router znamke TP-LINK. Prijatelj kateri stanuje v bližini si je nabavil access point preko katerega pridobiva moj signal za internet preko routerja.

Zanima me ali mu lahko nastavim omejitev prenosa (download/upload) za njegov access point preko routerja ?

Ko imam prenosa download 4Mbit bi mu rad omejil dostop na 1Mbit.

Hvala za pomoč.

bluefish ::

QOS, če router to podpira. Če ne, potem poglej, če router omogoča namestitev DD-WRT ali Tomato firmwarea.

enxtip ::

Večina Tp Link ima 8MB flash pomnilnika in naj ne bi bilo dovolj.
Tako da dvomim da ti bo delal ddwrt in če podpira sploh.

Sicer pa če ti "krade" internet, si ga zavaruj. Če ne pa lahko v nastavitvah ruterja banaš oziroma mu prekineš povezavo. Povej rajši kakšen ruter imaš, da vemo vsaj o čemu se gre in če se da upgrade firmwareja naredit.

KoMar- ::

8 MB flash pomnilnika je VELIKO. Verjetno si hotel reči 2 MB. Ampak ni nobenega neuradnega firmwarea za TP-linke... kolikor denarja, toliko muzke... Prijatelju reči, naj si namesti NetLimiter, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

jan01 ::

netlimiter pa ga bo stal 2x 15$. ALi pa si mislil, da ga naj kje ukrade?!

Magician ::

Imam router TP-LINK TL-WR642G.

Prijatelj mi ne krade interneta, ampak sem mu sam dovolil dostop in mu dal geslo. Ni mi pa res všeč, da ima poln prenos, zaradi česar bi mu rad to tudi omejil.

Aha, kjer pa dobim ta firmware TOMATO s katerim bom lahko kasneje prenos omejil ?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magician ()

jan01 ::

Ne gre ta na tvoj router(zakaj sploh kdo kupi take routerje?!). Prodaj in kupi nekaj od teh: buffalo whr-hp-g54, linksys wrt54gL, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

KoMar- ::

1. Kje? Greš na Google in napišeš Tomato firmware. Ne boš verjel, kaj je prvi zadetek.
2. Potem si prebereš seznam podprtih routerjev in vidiš, da TP-Linka ni na seznamu in spet smo pri Netlimiterju...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4126 127 128 129 )

Oddelek: Kaj kupiti
64121253924 (2645) Vesoljc
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813170204 (35097) hojnikb
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366583 (4896) maremare
»

Ojačanje WIFI signala z dodatnim routerjem?

Oddelek: Omrežja in internet
134577 (4386) amacar
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713008 (9606) Pyr0Beast

Več podobnih tem