» »

wi-fi podaljšanje dometa ?

wi-fi podaljšanje dometa ?

gregor ::

Dober dan

Na morju v apartmaju kjer letujemo wi-fi vleče samo na rob parcele, torej ko se premaknem z notebookom do mize signal ni več dovolj močan in povezava pade.
Kaj lahko storim, obstajajo kakšne zunanje antene ki jih preko lan, usb...priklopim na prenosnik oz lahko morda uporabim kakšen router npr wrt54gl.

Iščem seveda čim bolj poceni varianto. Zgornji router že imam.
Hvala
LP

enxtip ::

Z omenjenim routerjem lahko narediš repeater. Z eno anteno ti sprejema signal z drugo pa ti oddaja.
Lahko pa ti tudi brezžično sprejema in preko kabla pošilja naprej.
Seveda z drugim firmware-jem.

bluefish ::

če se ne motim je možno temu routerju zamenjati tudi anteno. Lahko pa poskusiš naložiti dd-wrt ali tomato in tam povišati izhodno moč - seveda s tem ni za pretiravati zaradi povečanega šuma.

TEDY ::

Če še nisi, najdi kakšem costum firmware, kjer lahko povečaš moč oddajanja, lahko pa poskusiš še s tem
link

gregor ::

zanimivo, torej lahko router uporabim za sprejem in oddajanje, kateri firmware mi to omogoča, sedaj imam gor tomato, kako to nastavim?
je pa problem pri routerju v tem da moram potem še kabel vleči na rob parcele, pa še sence ni..

je še kakšna alternativa, zunanja antena... za router oz direkt za prenosnik

hvala

mat3 ::

Lahko si nabaviš Alfa USB Wlan adapter 500mW, ki ga priklopiš na prenosnik in tako povežaš doseg prenosnika. Na to Alfo pa prav tako lahko priklopiš različne antene in še dodatno optimiziraš domet.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

gregor ::

kaj to misliš tole (drugi od zgoraj navzdol)

http://shop.wlan-sat.com/?p=hard_w2
samo to sem našel v slo tgovinah

to je kar drago...kaj pa antena + kabel direkt v notebook

lp

enxtip ::

Prenosniki nimajo brežičnih mrežnih kartic z zunanjim izhodom temveč imajo vgrajene.
Če bi naredil po tvojem principu, torej antena + kabel v prenosnik boš potreboval usb wireless ključ z snemljivo anteno, katero seveda zamenjaš z eno močnejšo. (npr. dipolno 9db)

blackbfm ::

zanimivo, torej lahko router uporabim za sprejem in oddajanje, kateri firmware mi to omogoča, sedaj imam gor tomato, kako to nastavim?


S tomatom ne boš moral narest repeaterja. Lahko sicer narediš wireless client ampak moraš pol svoje računalnike priklopit na kabel. Bedna omejitev ampak ok. Če rabiš vse brezžično uporabi DD-WRT, samo tam je malo težje nastavit, ampak ko dela potem dela.

trnvpeti ::

tomato podpira wds!

Spajky ::

...Iščem seveda čim bolj poceni varianto...

Na ruterju na katerega se priklučuješ, nastavi Tx Mode na B-only in prvo višjo brzino od iNet priključka fixno ! Na prenosniku enako, če se da! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gregor ::

kaj sedaj tomato podpira da ena antena prejema in druga oddaja?

sicer tudi dd-wrt ni problem naložit... morda kdo ve kako se nastavi to v tomato ali dd-wrt
so kje na netu kakšna podrobna navodila...

hvala
lp

blackbfm ::

kaj sedaj tomato podpira da ena antena prejema in druga oddaja?


WDS ja, ampak to deluje v primeru da povezuješ 2 ali več TOMATO routerjev. Za povezavo na nek xy router moraš uporabit wireless client, ampak potem moraš biti ti na kablu.

Za konfiguracijo DDWRT glej tole (repeater bridge)
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Li...

gregor ::

z dd-wrt še nisem delal ...

katero izmed teh treh variant moram potem uporabit:

1Repeater Bridge - A wireless repeater with DHCP & NAT disabled, clients on same subnet as host AP.
2Universal Wireless Repeater
3Repeater - A wireless repeater with DHCP & NAT enabled, clients on different subnet from host AP

da torej ena natena sprejema in druga oddaja.....
hvala
lp

blackbfm ::

Repeater bridge. Poglej si reference image in nastavi router lepo po korakih (secondary moraš gledat)

kumer ::

kaj ta "repeater bridge" res omogoča sprejem "public wireless signala" na eno anteno in oddajanje dalje z drugo do notebooka, če pač notebook ne vleče ...
je to že kdo sprobal, ker berem ta navodila pa precej dolgaaa
lp

knap ::

kaj res ni kakšne bolj poceni variante kot tale
Alfa USB Wlan adapter 500mW + dodatna antena

lp

gregor ::

sem se odločil da vzamem

Klient 0-2km Alfa USB z Panel13 5m RSMA
Klient 0-2km Alfa USB z Yagi16 5m RSMA
http://shop.wlan-sat.com/?p=complet10

zadnje ali predzadnje na zgornjem linku, sedaj me samo zanima kakšna je razlika med yagi in panel anteno, kaj je bolje , kakšne so razlike v delovanju /sprejemu

hvala
lp

enxtip ::

Ni velike razlike. Ponavadi se uporablja yagico za povezovanje oz. kot sprejemno anteno. Panelco pa za oddajno anteno. (Čeprav vsaka lahko sprejema in oddaja) V kolikor ti lovi na robu parcele kot si omenil bi po mojem veliko ugodneje prišel če bi kupil en navaden usb wireless adapter 200mW ter na njega montiral omni 360° 9db in bi ti lovilo kar dober signal. Če pa želiš malo več zapraviti pa lahko vzameš kakšno zunanjo anteno in povežeš z ruterjem.

p.s. Kabel H155 ki se uporablja pri povezovanju ima 0,5db/m izgube, tako da pri 5m kabla dobiš nekje 2,5db izgube ter nekaj malega ima konektor. Še najboljše da prilimaš yagico 16db kot pa panelco 13db če boš že izbral kaj od teh dveh.

gregor ::

hvala,
vzel sem
Orient NETUS Panel 13dBi z 10m in RSMA
Alfa USB key 54G Hi-Power 200mW z RSMA

skupaj 73 eur

sicer pa je od točke kje mi je notebook še potegnil do mize kjer bi ga imel cca 25-30 m .. tako da upam da z zgornjo kombinacijo mi bo uspelo :)

lp

enxtip ::

Ahja to je že malo večja sprememba 25-30m do točke signala.
Po mojem bo delovalo, vendar zunanje antene se ne obnesejo preveč dobro znotraj stavb. (izjemoma panel antene naj bi lepše "prebile" ovire,...drevesa...itd.)
Sam sem testiral panel 24db preko prenosnika in mi je lovilo prav dober signal s sosednjo hišo (36Mb). Na strehi pa je lovilo ruterje v dometu 4km. (hitrost je varirala med 1Mb-5,5Mb/s) odvisno od omrežja, kar je bilo izjemno.
Uglavnem poročaj ko prejmeš anteno, ter kako je s signalom. :-D

Spajky ::

Mislim, da bi ti uspelo tudi samo z Alfa USB key Draft MIMO 11N in tapravo konzervo - Universal UsbKeY 1-5GHz directional 5-10dBi Can-Antenna :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

enxtip ::

Potem bi pa s konzervo naokoli hodil:D
Čeprav so kar dobre za lovljenje signala, saj usmerijo sprejem v eno stran in tako izboljšajo domet.
Ali pa kakšen kornet je tudi dober.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enxtip ()

gregor ::

zanimivo 8-O

danes dobim in poročam kako se obnese doma, primerjava notebook napram zunanja antena + usb
na morju pa bom zapičil kol v zemljo in jo gor dal, ali pa bom kakšno drugo varianto uporabil , če bo delalo pa poročam prihodnji teden

morda kdo ve koliko mora biti premer nosilca?

zanima pa me tudi kakšne znamka je sploh ta orient netus...ker google ne najde nič pametnega, gre to za domačo proizvodnjo?

lp

boysta ::

Ojačevalec Vi Fi si narediš sam ali ga kupiš ali če gre za par metrov napetost dvigneš z mankajočim uporom ali dodanim konenzatorjem pa še anteno daš večjo gor..Možnosti je več :P

gregor ::

zadevo sem sprobal ma morju

najprej sem porabil precej časa da sem zadel pravo lokacijo, antena je delovala v zelo ozkem področju, že par centimetrov levo ali desno je signal precej padel
na koncu sem dosegel z to zunanjo anteno cca 65% signal, z samim notebookom mi je letos linija padala kar pomeni da so od lani do letos očitno nekaj spremenili in je bil signal slabši..

lp

enxtip ::

Lahko da je še kakšno brezžično omrežje ki deluje na istem kanalu in prihaja do motenj, zato je posledično tudi signal manjši.

gregor ::

ja, še kakšnih 5 drugih omrežij se je prikazovalo samo so bila vsa zaklenjena
samo 1 je bilo public :(

sem pa uporabljal vistumbler za merjenje moči signala, zelo uporaben program , še posebej graf funkcija

lp

blaz87 ::

Meni je Windsurfer občutno izboljšal stanje. Slabih 30% je bilo dovolj.

http://www.freeantennas.com/projects/te...

Lep pozdrav!

blackbfm ::

ja, še kakšnih 5 drugih omrežij se je prikazovalo samo so bila vsa zaklenjena


Potegni si z neta backtrack live cd pa preberi si kakšen tutorial o wep/wpa omrežjih:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516317 (2672) Senitel
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302500 (1920) Cifix63
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173530 (3087) mat xxl
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011781 (9635) Pyr0Beast
»

Deljenje internetne povezave 250m daleč

Oddelek: Omrežja in internet
232725 (1571) Pyr0Beast

Več podobnih tem