» »

Prilagoditev na kontaktne leče?

Prilagoditev na kontaktne leče?

1
2
»

puda ::

Machete je izjavil:

To da rabiš veliko silo oz da se leča nalepi na oko ni ok!! Leča mora po zrklju plavati, nikakor ne sme biti nalepljen. To pomeni da je slabe kakovosti, da je stara, predolgo v očesu ali pa ni v ustrezni tekočini shranjena. Pa še ena drobna finta, ko date leče ven iz tovarniškeg pakiranja jo sperite ali malo namakajte v obični shranjevalni tekočini. Ta tovarniški 'konzervans' ni ok za direkt v oko, mene tudi moti, če je ne sperem prej.


Ali pa da jo maš cel dan noter pa se ne nalepi ampak "zavakumira" tako da se še zmeraj premika.

thramos ::

Da začetnik rabi 20 minut za vstavljanje oz. odstranjevanje je povsem normalno. Da ugotoviš par prijemov in trikov (recimo da prst, s katerim držiš lečo ne sme biti preveč moker, da se leča lažje odlepi) in ukrotiš refleks pač traja nekaj časa. V nekaj mesecih gre v parih sekundah.

bambam20 ::

Tody je izjavil:

Rupsi če ti nisi mel težav to ne pomeni da jih noben ne bo imel.

Uč rabi nekaj časa da se prilagodi na tukej, prav tako ti more bit poznan občutek in ga potem avtomatično ignoriraš, nekateri so bolj občutljiv nekateri manj. Po 22 minutah je oko razdraženo zato je tudi občutek toliko večji. Na začetku pomaga da si oko stalno vlažimo z kakimi kaplicami, da se oko hitreje umiri.

Če ti čez kak teden ne bo bolje potem je res bolje da poskusiš z drugimi lečami. Orodja za dajat ven leče se izogibaj se boš prej poškodoval kot kaj drugega. Če leča ne gre ven si samo zmoči mal oči z vodo in bodo šle dol če nimaš kaplic.



Kakšen tujek? leče v očesu , če je pravilna bazna krivina leče sploh ne čutiš. če lečo čutiš je nekaj narobe. ali imaš suhe oči, kar je velika verjetnost ampak se tega velika večina ne zaveda in potem uporabljajo dodatno za vlaženje očesa kapljice oz. umetne solze.

Oko ob nošenju leč ne sme biti razdraženo , rdeče.. to je znak za draženje. s tem se jaz ne bi zafrkaval, ker to lahko vodi v resnešje zaplete. Leče lahko povzročijo draženje, drgnjenje površine, posledično pride do infekcije itd...

Vidim, da pod uporabo leč ni samoumnevno, da ob vstavitvi leče ne čutimo nič, občutek nošenja je prijeten in nimamo znakov razdraženega očesa :).

Ravno tako se leča , če je oko dovolj navlaženo ne prime tako močno na zrklo, da je ne bi bilo moćno enostavno z enim potegom odstranit. V primeru, da se leča sprime na površino očesa je v veliki meri kriva močna izsušenost očesa.

Pa še en napačen nasvet. leče in voda ne gredo skupaj. še več. Ni priporočljivo spiranje leč z vodo, pač pa z posebej namensko tekočino za vlaženje in spiranje leč.

Ampak ok. Zgleda, da sem takšen samo jaz.

puda ::

In kaj imajo vsi ti problemi, ki si jih naštel, s problemi vstavljanja leč?

P.S. Jaz sem mel podobne problemu na začetku, sedaj pa brez problema lečo dam notri sredi morja ko plavam s tem, da jo očistim v ustih...(Ja ekstrem ampak primer, da ni to nek postopek za v laboratorij)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puda ()

Machete ::

bambam20 je izjavil:


Pa še en napačen nasvet. leče in voda ne gredo skupaj. še več. Ni priporočljivo spiranje leč z vodo, pač pa z posebej namensko tekočino za vlaženje in spiranje leč.


Površno bereš. Nikakor leče spirati z vodo, je bilo rečeno, in ne kontra.

bambam20 ::

Machete je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Pa še en napačen nasvet. leče in voda ne gredo skupaj. še več. Ni priporočljivo spiranje leč z vodo, pač pa z posebej namensko tekočino za vlaženje in spiranje leč.


Površno bereš. Nikakor leče spirati z vodo, je bilo rečeno, in ne kontra.


To ni res. lečo lahko spereš v sili tudi z vodo. A bo zdaj šlo. Tok "koristnih" nasvetov, kot jih tukaj preberem za uporabo in varno ravnanje leč še nisem nikjer.

Machete ::

Lahko jo spereš tudi s pljunkom ali acetonom, samo priporočljivo pa ni ane.
Ja lahko jo z vodo če je sila, bolje kot nič, ne pa če imaš pri roki tekočino.
Kateri nasveti pa po tvoje ne držijo? Zjasni se.

Tody ::

rupsi31 ,glede na to da si pojedel veliko žlico pameti že za zajtrk... Rekel sem da si zmočiš uč, zato da se leča odlepi, ker se ti je posušila po 16 urah nošenja, ne pa da jih spiraš z vodo. In da razbijemo mit, voda ne naredi čisto NIČ lečam, prav tako ne naredi nič če si jo špricneš v oči, to je ista voda s katero se tuširaš. Vode se ne uporablja za shranjevanje leč, ker bi se gor lahko nabral vodni kamen, poleg tega se potem leče še dezifikcirajo in stem podaljšo dobo delovanja, ker se znebiš malce oblog ki se gor dajo med nošenjem.

Bolj ko paziš na higieno manj možnosti je da si nakoplješ kako okužbo, če pa boš kdaj z neopranimi rokami dal lečo notr te pa tud ne bo pobral.

slitkx ::

Jemanje ven.
Levo oko po 10 minutah, potlej mau pauze, iz desnega očesa nato po cca 3 minutah. Z zanimivo tehniko, ki je povsem kontra vsem na internetu in slišanim.

puda ::

Leva roka drži zgornjo veko, desna roka pa sredinec spodnja veka, palec in kazalec stisneta lečo in potegneta ven. Seveda je to težje če si začetnik in ti uč trza na dotik.

PacificBlue ::

Jaz imam tudi svojo tehniko za jemanja lečk iz očesa, noter pač klasično, saj nimaš kaj. Samo ven si jih dam, ko sedim za mizo. Ker umivalnika in sifona ne mislim več razdirat, ker mi je padla iz prsta nekam v tri krasne.

slitkx ::

Ko sem jo dajal iz desnega očesa, ki ga težje rihtam (levičar), sem priprl oči ter očitno s tem nagrbančil lečo.

bananchy ::

slitkx je izjavil:

Ima kdo kako od teh zadev?: http://goo.gl/xX8nEA

Okulistka mi je rekla, da pripomoček za odstranjevanje ne obstaja.
Potlej pa sem na http://coopervision.com/about-contacts/... na dnu strani naletel na "If you continue having trouble removing your contacts, talk to your eye doctor. He or she may recommend contact lens removal tools that can help make the process easier. These are usually small suction tools or soft-tipped tweezers that help lift the lens."

V čem je point, da se mi je zlagala?



Jst uporabljam tole zadevo http://www.moje-lece.si/aplikator-za-ko...
na začetku mi ni šlo. po kakšnem tednu sm se pa navadila :)
Priporočam če imaš težave z odstranjevanjem in vstavljanjem leč.

slitkx ::

bananchy, pa je res treba menjati po max. 1 mesecu? Ker se mi zdi čudno, saj tega nimaš v očesu.
Če pa spereš v topli vodi, bi se pa tudi moralo razkužiti.

bananchy ::

slitkx je izjavil:

bananchy, pa je res treba menjati po max. 1 mesecu? Ker se mi zdi čudno, saj tega nimaš v očesu.
Če pa spereš v topli vodi, bi se pa tudi moralo razkužiti.


Jaz sem aplikator dobila gratis, ker sem opravila nakup nad 55evrov in sem si aplikator izbrala za darilo.
naslednji nakup sem jih kupila tri pa za darilo izbrala raje tekočino za leče :)

menjam jih na ene 2 meseca. na koliko časa jih boš ti menjal se boš ti odločil ;)

itak ga pa sperem vsak dan

bambam20 ::

puda je izjavil:

Leva roka drži zgornjo veko, desna roka pa sredinec spodnja veka, palec in kazalec stisneta lečo in potegneta ven. Seveda je to težje če si začetnik in ti uč trza na dotik.


Tole je pravilno opisan postopek jemanja leče iz očesa. Enako velja za začetnike ali za tiste, ki že imamo dolgoletno prakso.

slitkx ::

Je dezinfekcijska tekočina za leče primerna tudi za navlažitev očesa?

BigWhale ::

slitkx je izjavil:

Je dezinfekcijska tekočina za leče primerna tudi za navlažitev očesa?


Prej ne kot ja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398289439 (1274) TheTrick
»

Očala za izboljšanje vida

Oddelek: Loža
3714937 (13887) roginc
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921751 (15908) Bananovec
»

Barvne leče za v oči?

Oddelek: Loža
366971 (6068) r5r
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213182 (10948) RobyRob

Več podobnih tem