» »

Prilagoditev na kontaktne leče?

Prilagoditev na kontaktne leče?

«
1
2

forplan ::

Pozdravljeni imam eno vprašanje za uporabnike kontaktnih leč.
Zanima me, kako ste se na začetku privadili na vstavljanje leč, kajti meni delajo neverjetne probleme, imam mehke leče in sicer dobrre 3 dni. Na začetku mi je optik pokazal in mi je še kr šlo sm vstavil parkrat sicer pol ure za obe leči, ko pa sem prišel domov pa mi nikakor ne gre več potrebujem po 1,5 ure da spravim obe not;(8-O

Če imate kakšen nasvet ali mogoče način pa mi prosim napišite.

Glede obratnega postopka pa je tako da mi še kr gre in sicer slabih 10min za obe8-)
da se strinjam

ivanuscha ::

Jst jih mam v pol minute notr. Daš lečo na konico kazalca tako da je pravilno izbočena, z drugimi prsti(ali drugo roko) si veko dol potegneš in nacentriraš lečo na zenico. To je vse. Pa pred ogledalom moraš bit.

DamijanD ::

Ma notr/ven se že navadiš... (meni osebno ven predstavlja večji problem)
Problem je kako oči prepričat, da se ne izsušijo preveč in podobno...

ivanuscha ::

Ni mi jasno zakaj vam jih ven vzet predstavlja problem. Zgrabiš jo s palcem in kazalcem in je v sekundi zuni.

KoMar- ::

Jah na začetku gre nekaterim pač težje od rok. Predvsem, ko si daješ notri leče, ni treba, da se povsem prilegajo - glavno, da so na očesu - potem samo pomižikneš parkrat počasi in se leča usede...

DimmniBurek ::

NAjvečji problem je to da oči niso navajene da jih tikaš. Jaz si lahko kadarkoli s prstom pipam po očeh, včasih sem pa tudi jaz rabil 10min za si dat leče v oči. Zdej pa rabim 20s za obe.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Ziga Dolhar ::

Praksa, praksa. Jaz sem rabil priblizno dva tedna, da sem se 'navadil', in pol leta, da sem jih zobvladal brez ogledala.

Zna bit pa na zacetku (psiholosko) mucno, me je obcasno pripravlo do joka :-).

Tko da, nic se ne mudi.
https://dolhar.si/

luky ::

Zanima me zakaj jih imaš, tu mislim za blizu ali daleč..... laično vprašanje...

lp.
luky!

forplan ::

Delam, delam na praksi ampak se mi zdi da je zmeram slabši! Ne vem kako naj pripravim oko do tega da nebi pomižiknalo ko se dokaknem z leče, ker potem se zapre in potistne stran lečo.

luky: Leče imam za daleč in sicer kar visoko dioptrijo -7 in -9 + nekaj celindra
da se strinjam

alexa-lol ::

vaja dela mojstra
na zacetku sem rabil tudi po 1 uro, potem sem prisel na 15s, zdaj pa ne rabim nic vec ker nosim ocala

feryz ::

Jaz sem jih probal dat gor enkrat samkrat v življenju. Naslednji dan sem poklical okulista in v roku enega tedna sem videl kot sokol, brez kakršnihkoli leč ali očal. Edina slaba stvar je, da te olajšajo kakih 1000 € po komadu.

`DoC ::

Jah z lečami gre pa samo z vajo. Jst sem na začetku potreboval eno uro za ENO oko, zdaj to štejemo v milisekundah. Je pa odvisno tudi to, kakšno tekočino zanje uporabljaš, upam lahko samo, da je to RENU al pa kej brez peroksida ;).

Lp DoC
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Ziga Dolhar ::

Glede tekočin ... sem imel zelo redno izkušnjo, da me je po 5 minutah nošenja pričelo kr "skelet" oz. bolet v uču. RENU tekočina!

Nato sem enkrat kupil "Optifree" [Alcon]. Mnogo boljša, nežna, v bistvu mi da tak "pomirjujoč" občutek na uču kot one umetne solze. Pa, sej ne da zganjam reklamo, tudi leča mi hitreje "preskoči" s prsta na uč s to tekočino.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Delam, delam na praksi ampak se mi zdi da je zmeram slabši! Ne vem kako naj pripravim oko do tega da nebi pomižiknalo ko se dokaknem z leče, ker potem se zapre in potistne stran lečo.

luky: Leče imam za daleč in sicer kar visoko dioptrijo -7 in -9 + nekaj celindra


Meni je okulist rekel naj treniram doma pred speglom. Kr s prstom se dotikam ocesa, kot bi si dajal leco not, samo brez lece.

To delas ene par dni, pa se znebis tega refleksa zapiranja ocesa. :)

dejanslo ::

Za boj pred izsušitvijo so super kapljice, ki se za par evrov dobijo v vsaki lekarni. Fajn jih je zmeraj imet s sabo, saj ponavadi nosimo leče kar dolgo, uporabljamo računalnike, se kdaj prekrokani zbudimo nekje, kjer pač ni nobene posodice za leče, etc.. Jaz imam RENU že od začetka, pa nisem imel nikoli težav..

Operacija bi pa vsekakor bila super ja :) Nič več zamegljenih jutranjih pogledov, brezskrbno kopanje, očala samo še za styling.. huh..
There`s More Than One Way To Do It

Tody ::

ja samo za ene ni mogoča :) Jest bi dal 2000 eurov takoj... :S

gzibret ::

Pozdrav vsem

Jaz bi pa vprašal, kako se obnesejo leče in alergija. Imam alergijo na prah, in me občasno srbijo oči. A se jih da praskat in mencat z lečo notri?
Vse je za neki dobr!

alexa-lol ::

da se ampak imas potem se bolj rdece oci

tsh2 ::

Delam, delam na praksi ampak se mi zdi da je zmeram slabši! Ne vem kako naj pripravim oko do tega da nebi pomižiknalo ko se dokaknem z leče, ker potem se zapre in potistne stran lečo.


veke razširi s prsti pa ne boš sploh mogel mežikati. za desno oko je takle postopek: lečo postaviš na kazalec desne roke. ne sme biti preveč mokra, ker se ne bo hotela odlepiti od prsta in iti v oko. s sredincem desne roke vlečeš dol spodnjo veko, s sredincem leve roke pa vlečeš gor zgornjo veko. gledaš se v ogledalo.

meni je bilo za dajati ven večji problem, dokler nisem ugotovil zelo dobrega postopka, s katerim lečo dam ven v pol minute. če gdo rabi lahko opišem tudi postopek za dajat vn.

Tody ::

K sem mel pol trde leče sem samo uč potegnu na "kitajčka" pa so same padle ven :) bom vidu kako bo z mehkimi :)

DimmniBurek ::

Za ven je najbolje imeti suhe prste in potem jo s kazalcem in palcem skupaj stisneš, da se zguba na pol.
There Is No Stronger Drug Than Reality

forplan ::

Mislim da mi gre z vstavljanje vedno bolje sem že malo pod 1uro:)

Imam pa še eno vprašanje imel sem leče sedaj prvič dalj časa not okoli 5ur ni veliko ampak imel sem jih šele 3x not in po kakšnih 3 urah mi je začel malo se vid megliti in tudi potem ko sem dal ven se je še malo poznalo pa me zanima če je to normalno na začetku?
da se strinjam

slitkx ::

Obujena tema. Ja ja ja. :)

Skratka, dobro uro sem bil pri okulistki, ki je vidno (čeprav je skušala prikriti) obolevala, ko mi ni in ni šlo. J'b't ga, evolucija je poskrbela, da se oči ne (do)tikaš. Enkrat sem z zgornjo veko lečo izstrelil na špegu pred sabo ...

Nekaj dni bo za vadt, pol pa upam, da bo bolje. Čeprav, imam občutek, da bi mi šlo s tršimi lažje. Te mehke se tok mečkajo, da pop...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

bobby ::

Jaz sem tudi imel težave na uvajanju na očesni kliniki, ene 2 uri sem se matral pa popizditis dobival. Potem pride pa en 6 letni mulc na uvajanje in če je on lahko v pol ure zadevo obvladal,.. Sem si mislu mater meni vola, če ne bom jst tole tud,..
No pa je šlo, zdej pa klik klak in je urejeno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bambam20 ::

slitkx je izjavil:

Obujena tema. Ja ja ja. :)

Skratka, dobro uro sem bil pri okulistki, ki je vidno (čeprav je skušala prikriti) obolevala, ko mi ni in ni šlo. J'b't ga, evolucija je poskrbela, da se oči ne (do)tikaš. Enkrat sem z zgornjo veko lečo izstrelil na špegu pred sabo ...

Nekaj dni bo za vadt, pol pa upam, da bo bolje. Čeprav, imam občutek, da bi mi šlo s tršimi lažje. Te mehke se tok mečkajo, da pop...


Izredno se mečkajo samo dnevne, ki so samo za enkratno uporabo ( vsakič nov par leč )... 14 dnevne, mesečne ali letne niso problematične.

slitkx ::

Testne, ki mi jih v prvo ni uspelo spraviti na oko, so mesečne. Jutri bom znova probal. Deformirala oz. zmečkala v drugo stran se mi je ob praktično vsakem dotiku. Mehke PureVision, 55% vode.

Me pa še nekaj zanima. Dajete leče gor s kazalcem pravokotno na veke ali vzporedno z njimi. Pa vam je lažje z glavo navzdol in prstom navzgor ali v običajni drži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

vilonja ::

Jaz pravim, da tukaj ni pravila. Vsakemu drugače paše. Ko se boš navadil bo enako, kakor bi štunfe gor dajal.

Tody ::

Jaz sem bil tud pri štorastih, pač pomembno je da si odpreš uč, si potegneš obe strani dol, potem imaš več kot zadosti prostora, če pri tem pogledaš še gor ne boš imel reflexa da bi moral zaprt uč in lahko prisloniš lečeo na uč, potem se pa itak sama naravna.

puda ::

Edino pravilo je da gledaš v lečo oz naravnost, ker če boš uč premikal gor dol levo desno boš falil cel uč in se dotaknil tripalnic ter refleksno zapru. Nč skrbet se boš navadu potem pa ti ne bo noben problem leče v 1 minuti 5x not pa vn dat ker te bo žulila zaradi predolge uporabe ali pa smeti na leči:D

Machete ::

Tudi zrklo se mora malo navaditi na dotik prstov/leče, ker na začetku je občutljivo.
Čez nekaj časa pa boš videl, kot pravijo tik tak. Popolnoma pijan v popolni temi jih boš po nekaj časa dal ven in not zlahka. Edino pazi ko jih boš pijan dajal ven, zmeraj poglej, če je res v lončku. Jaz sem jih polno tako že zafural, ker sem bil 100% da je šla lepo v lonček, še preveril sem, no pa je bila zjutraj nekje okoli lijaka posušena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

bambam20 ::

Machete je izjavil:

Popolnoma pijan v popolni temi jih boš po nekaj časa dal ven in not zlahka.


Resno. To sam ti počneš. Ostali to počnemo pri svetlobi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

puda ::

Za vn dajt pa res ne rabš svetlobe.

Machete ::

bambam20 je izjavil:

Machete je izjavil:

Popolnoma pijan v popolni temi jih boš po nekaj časa dal ven in not zlahka.


Resno. To sam ti počneš. Ostali to počnemo pri svetlobi.


Koliko pa vas je, da v množini govoriš :)
Če je treba se da. Noben problem. Je blo pa to bolj v najstniških letih. Festivali v šotorih, žurke do jutra itd.. :D Telefona pa al ni bilo ali pa itak ni imel flash light aplikacij kot sedaj. Baterijske svetilke pa itak da ne pakiraš ko greš srat komedije v temno noč :D

slitkx ::

Danes je uspelo po 22 minutah - 15 minut za desno in 7 minut za levo oko.
Da dol dat pa ene 10 minut, ker sem nekaj časa bolj kot ne božal zrklo ...

Je manjši glavobol normalen?

Machete ::

To niso normalne reakcije. Lahko da jih pač ne boš prenašal, poznam dva taka primera ko so po nekajtedenskem mučenju in provi raznih znamk obupali. Glavobol si verjetno naobe opisal. Lahko te rukne ker je velika razlika kot gledanje skozi očala samo efekt dobrega vida, kakor se že smešno sliši, podobno kot bi si dal očala z premočno dioptrijo, ampak dlje kot nekaj minut ne bi smelo trajat. Glede časa pa nevem kaj te muči da tako dolgo rabiš. Kaj je sploh problem? Če se ti ne vsede lepo not ko jo položiš potem bi blo za provat kake deuge firme. Jaz imam zeiss že leta in so mi prfekt. Če te peče je lahko čudna tekočina za shranjevanje, ker ene te lahko malo dražijo, ene ne..spet za provat. Pa upam da jih ne spiraš z vodo, ker potem gredo res slabo v oko..

slitkx ::

Glavobol oz. podobno občutenje je trajal(o) dobro uro.

Danes leče prvič nosim, ker v ponedeljek ni šlo; nisem vedel, kako se lotiti. Danes sta bili zrkli manj občutljivi, a je bilo še nekaj težav, ker se leče navkljub konkretnemu dotiku niso takoj "zalimale" na zrklo. Zdele me nič ne peče niti ne boli, so se mi pa zunaj LED napisi malo bleščali (razpršena svetloba).
Ne, ne bom spiral z navadno vodo. Sem že nabavil tekočino za spiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Lonsarg ::

Jaz sem bil dvakrat na uvajanju, ker prvič ni ratalo po eni uri spravit leče notri pa je blo že vse rdeče.

Drugič mi je uspelo v 30 minutah in ko so bile enkrat notri jih nisem čutil, kot da jih ne bi imel.

Če mene moti leča to pomeni bodisi delno zasušen delček leče(v tem primeru ponavai izgine moteč filing, ker se rata nazaj mehka, če le ni bila res ornh posušena), bodisi kaka smet ujeta pod njo, bodisi stara leča.

slitkx ::

Ima kdo kako od teh zadev?: http://goo.gl/xX8nEA

Okulistka mi je rekla, da pripomoček za odstranjevanje ne obstaja.
Potlej pa sem na http://coopervision.com/about-contacts/... na dnu strani naletel na "If you continue having trouble removing your contacts, talk to your eye doctor. He or she may recommend contact lens removal tools that can help make the process easier. These are usually small suction tools or soft-tipped tweezers that help lift the lens."

V čem je point, da se mi je zlagala?

bambam20 ::

slitkx je izjavil:

Danes je uspelo po 22 minutah - 15 minut za desno in 7 minut za levo oko.
Da dol dat pa ene 10 minut, ker sem nekaj časa bolj kot ne božal zrklo ...

Je manjši glavobol normalen?



Glavobol ni normalen v nobenem primeru.


Mislim, da za tebe niso leče, če si jih vstavljaš 22 minut? za vstavitev ene leče se potrebuje par sekund do recimo 2 minute, če si malo bolj neroden na začetku.

Da vzmaeš lečko iz očesa pa treja 2-3 sekunde, da jo primeš malce stisneš in vzameš ven.

ne ve. To kar ti pišeš spada pod rubriko " saj ne morem verjet"

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

slitkx ::

Po enem dnevu ne bom obupal. In glede na to, da sem bral o mnogih, ki so tudi na začetku imeli toliko težav, potlej to je normalno. Btw, lečo sem videl se premikati, a žal ne dovolj, da bi jo lahko zagrabil.
Pa kar se tiče vstavljanja, v ponedeljek (ko jih še nisem imel pri sebi), pač nisem vedel, kako bi zagrabil. Takrat mi okulistka NI POKAZALA pravilne tehnike. Samo dala mi je leče in rekla, naj vadim. Šele potlej sem se v torek doma navajal občutka dotika zrkla. Toliko o tem. Zato se zadrži trapastih opazk.

Če greš lahko korak dalje, pa odgovori na vprašanje, ki sem ga zastavil glede pripomočkov za odstranjevanje. Obstajajo z namenom. In ne, kdor jih uporablja, ni nenormalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

bambam20 ::

Takšne težave kot jih imaš ti niso normalne. Tole potem samo potrjuje, da ti sploh niso pokazali pravilne tehnike in bi jaz na tvojem mestu došel drugam, da ti to pokažejo kako se da lečka v oko in iz njega. Vstavitev lečke v oko je par sekund. Odstranitev pa ravno tao sekundo ali dve.

Bom menda ja vedel, saj sem uporabljal leče.

Lonsarg ::

No, težave so normalne, glavobol pač ne...

Jaz prvi mesec se mi je parkrat zgodilo da nism mogel leče ven dati, dvakrat sem obupal in šel spat z njimi. Enako nisem uspel notri dati po pol ure po enem tednu in sem moral gdaj na faks z očali.

Tak da ne problemi z vstavljanjem so normalni, sam ko je enkrat notri te ne sme motit, oziroma mogoče čisto malenkost.

bambam20 ::

Lonsarg je izjavil:

No, težave so normalne, glavobol pač ne...

Jaz prvi mesec se mi je parkrat zgodilo da nism mogel leče ven dati,


Presuha očesna površina. pa se še zavedate ne .

bambam20 ::

bambam20 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

No, težave so normalne, glavobol pač ne...

Jaz prvi mesec se mi je parkrat zgodilo da nism mogel leče ven dati,


Presuha očesna površina. pa se še zavedate ne .




vse to kar vidva opisujeta ni nič normalnega pri uporabi in nošenju leč.

puda ::

Začetni poskusi vstavljanja in odstranjevanja so čisto normalni največji problem maš verjetno zaradi reflexa pri dotiku očesa, ki pa bo z vajo izginil in se boš brez problema lahko s prstom dotikal očesa. Glede glavobola je pa verjetno nova dioptrija, katere nisi navajen in nastane tudi pri novih očalih.

bambam20 ::

puda je izjavil:

Začetni poskusi vstavljanja in odstranjevanja so čisto normalni največji problem maš verjetno zaradi reflexa pri dotiku očesa, ki pa bo z vajo izginil in se boš brez problema lahko s prstom dotikal očesa. Glede glavobola je pa verjetno nova dioptrija, katere nisi navajen in nastane tudi pri novih očalih.


problem reflexa očesa je tukaj lahko prisoten. Sam ga nimam , vsaj ne v teh extremih, kot se tukaj opisujejo. Da , se leče ne bi dalo vzeti ven iz očesa pa se mi zdi smešno.

Če je pri novi dioptriji pri soten glavobol to vsekakor ni normalno. Nosim očala in to ne od včeraj in če se pojavi glavobol je posledica napačne dioptrije.

Ravno pri očeh in stvarmi okoli je potrebno biti zelo paljiv.

če vas čevelj žuli, ga verjetno ne boste nosili, da se noga navadi, pač pa boste ukrepali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

BigWhale ::

slitkx je izjavil:

Danes je uspelo po 22 minutah - 15 minut za desno in 7 minut za levo oko.
Da dol dat pa ene 10 minut, ker sem nekaj časa bolj kot ne božal zrklo ...

Je manjši glavobol normalen?


Glava te boli zaradi stresa. :>

puda ::

bambam20 je izjavil:

puda je izjavil:

Začetni poskusi vstavljanja in odstranjevanja so čisto normalni največji problem maš verjetno zaradi reflexa pri dotiku očesa, ki pa bo z vajo izginil in se boš brez problema lahko s prstom dotikal očesa. Glede glavobola je pa verjetno nova dioptrija, katere nisi navajen in nastane tudi pri novih očalih.


problem reflexa očesa je tukaj lahko prisoten. Sam ga nimam , vsaj ne v teh extremih, kot se tukaj opisujejo. Da , se leče ne bi dalo vzeti ven iz očesa pa se mi zdi smešno.

Če je pri novi dioptriji pri soten glavobol to vsekakor ni normalno. Nosim očala in to ne od včeraj in če se pojavi glavobol je posledica napačne dioptrije.

Ravno pri očeh in stvarmi okoli je potrebno biti zelo paljiv.

če vas čevelj žuli, ga verjetno ne boste nosili, da se noga navadi, pač pa boste ukrepali.


Seveda je prisoten, saj je ravno začel uporabljati leče. Jaz sem imel na začetku prav tako podobne težave, sedaj nimam nobenih problemov, ker sem se navadil. Prav tako so bile težave pri jemanju leče ven, ker če leča lepo sede se lahko kar močno prime očesa in je potrebna relativno velika sila, da jo izvlečeš in ker ima problem z refleksom je to veliko težje.

Glede glavobola, ko sem jaz pred leti menjal dioptrijska očala na športna očala z dioptrijo sem bil opozorjen, da zaradi nove dioptrije(ker se je spremenila) in zaradi nove krivine očal zna priti do glavobola ali vrtoglavice, ker še nisi navajen. Zato sklepam, da je mogoče pri njem podobna težava, prav tako pa je možno da zaradi dolgotrajnega napenjanja v ogledalo ter možnost močne luči lahko povzročita glavobol.

Machete ::

To da rabiš veliko silo oz da se leča nalepi na oko ni ok!! Leča mora po zrklju plavati, nikakor ne sme biti nalepljen. To pomeni da je slabe kakovosti, da je stara, predolgo v očesu ali pa ni v ustrezni tekočini shranjena. Pa še ena drobna finta, ko date leče ven iz tovarniškeg pakiranja jo sperite ali malo namakajte v obični shranjevalni tekočini. Ta tovarniški 'konzervans' ni ok za direkt v oko, mene tudi moti, če je ne sperem prej.

Tody ::

Rupsi če ti nisi mel težav to ne pomeni da jih noben ne bo imel.

Uč rabi nekaj časa da se prilagodi na tukej, prav tako ti more bit poznan občutek in ga potem avtomatično ignoriraš, nekateri so bolj občutljiv nekateri manj. Po 22 minutah je oko razdraženo zato je tudi občutek toliko večji. Na začetku pomaga da si oko stalno vlažimo z kakimi kaplicami, da se oko hitreje umiri.

Če ti čez kak teden ne bo bolje potem je res bolje da poskusiš z drugimi lečami. Orodja za dajat ven leče se izogibaj se boš prej poškodoval kot kaj drugega. Če leča ne gre ven si samo zmoči mal oči z vodo in bodo šle dol če nimaš kaplic.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398289415 (1250) TheTrick
»

Očala za izboljšanje vida

Oddelek: Loža
3714937 (13887) roginc
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921750 (15907) Bananovec
»

Barvne leče za v oči?

Oddelek: Loža
366971 (6068) r5r
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213182 (10948) RobyRob

Več podobnih tem