» »

Kakšne so vaše izkušnje z SiOL trojčkom (telefonija, televizija, internet)?

Kakšne so vaše izkušnje z SiOL trojčkom (telefonija, televizija, internet)?

tehnik11 ::

prosim za odgovore na to temo (če imate siol trojček)

sam nisem ravno zadovoljen s trojčkom in res je,da bi bile lahko strokovne informacije na klicnih centrih in spletnih mestih za tako ceno boljše. glede serviserjev pa itak.... dol:|
  • spremenil: tehnik11 ()

šernk ::

sam bi šel čim dlje od njih če bi le imel možnost, vendar sem 100% da bi telekom kaj zajebaval in bi ostal brez interneta če prekinem z njimi.

sedaj so pa še podražali banda hudičeva ;(

podpora je na ničli, klicni center javi napako na teren...pride k meni domov in reče...saj dela če se bo še pojavljalo nazaj prijavite napako. to da tehnik na klicnem centru trdi eno, tehnik v mojem okolišu pa drugo je pa spet too much...vsak mi pove drugačne informacije. če imaš srečo naletiš na klicnem centru na usposobljeno osebo ki dejansko kaj ve, v večini primerov se pa javi napako le naprej in lokalni tehniki so katastrofa od katastrofe.

v petih obiskih na domu pa niso zrihtali nič...sam pa sem s kratkim iskanjem po googlu dobil 3 ideje kaj bi se lahko storilo za stabilnejšo povezavo, oni pa ne vedo nič o tem...toliko kot jih plačujem bi pričakoval večjo profesionalnost iz njihove strani
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

antireal ::

šernk za kakšen problem pa gre pri tebi? Velikokrat so ljudje sami krivi za porazno delovanje in potem pljuvajo čez ponudnike.

tehnik11 v osnovi je siol boljši ponudnik storitev v sloveniji, obstaja pa veliko ljudi ki ne marajo preteklega monopola druzbe. Za ceno pa mislim da če mal bolj podrobno pogledas je se vedno zelo ugoden.

šernk ::

povej mi kako bi lahko bil kriv sam da modem izgublja sinhronizacijo? in to tudi po več ur dnevno. skoraj vsak dan...? naj omenim da linija ponavadi takrat niti ni obremenjena..TV izklopljen, vsi računalniki v hiši izklopljeni ali pa le en dela in to le za brskanje po netu in msn...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

antireal ::

Hišna inštalacija? Mogoče 100+ torrentov na 1x incl. vuze itd...

Predstavlej si da bi vsem ljudem prekinjal vsak dan povezavo. Se ti ne zdi da bi bil to mal večji problem:]?

Alpa si nvem kolk KM stran od centrale in še tist mpeg4 komi lavfa na meji tko da ob vsakem nihanju zgubi sinhro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

šernk ::

rekel sem da večinoma niti računalnik ni vžgan kaj šele torrent? torrenta nisem imel zagnanega že pol leta vsaj doma. in ja kar slišim naokoli je to VEČJI problem, poznam vsaj 3 osebe ki imajo isti problem in smo vsi na drugih področjih.
dopovej mojemu očetu ki pride ob 6 zvečer domov in dela fizično cel dan in ko prižge TV mu ne dela...verjemi da je zelo vesel!


mpeg4? to je rekel lokalni tehnik ja...vendar je bil nato po klicu v LJ tehnik tam skoraj ogorčen da zakaj mpeg4 če ni potreben. oddaljenost od centrale je 2km vendar da je to krivo spet trdi le lokalni tehnik ki se mu nič ne da verjetno... linija omogoča 12Mb...če tv porabi 7+1Mb za net je to šele 8Mb/s...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zelodko ::

Samo Trojčka ne! Šprintajte stran od Siolovih storitev, ker so poden... Na TV se ti prikazujejo kvadratki, v telefonu odmeva kot v najbolj akustični dvorani (dobesedno slišiš vse, kar poveš sekundo pred tem...), o internetu pa raje ne zgubljam besed.

Tehnična pomoč na številki 0801000 je nična, ker te tisti nesposobni osebki poskušajo prepričati, da je gotovo nekaj narobe s tvojim računalnikom, pa čeprav si 100% da je tvoj komp popolnoma v redu.

Tehnična pomoč je tudi nestrokovna (nimajo pojma niti o najosnovnejših nastavitvah, kaj šele če je narobe kaj bolj kompliciranega... - edina rešitev je da sam brskaš dokler ne najdeš napake). Pa vedno imajo ene težave z omrežjem, ki jih kao uspešno rešujejo...

Ne nasedejte njihovi lepi spletni strani in "sexi" virtualni asistentki Tii, ampak raje poiščite kaj drugega.

Mogoče tale moj post zveni zelo resno in pretirano ter škodoželjno do Siola, vendar verjemite, da je to, kar pišem, le blaga oblika težav s Siolom.

zee ::

Pri nas Siolov trojcek dela. Slika na TV tu pa tam zasteka, ampak se da prezivet.

Kdor ima pa tezavo s stabilnostjo povezave pa naj si pregleda domaco telefonsko napeljavo - razlog za tezavo je ponavadi tam: bodisi predolg telefonski kabel od omarice do modema, bodisi "stukan" telefonski kabel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tehnik11 ::

lej če nasplošno pogledaš na odgovore na to temo vidš da je večina odgovorov negativnih. (do siol trojčka) drugače pa je že bolj tžko da bi kr vsi mel predolge kable od modema do komunikatorja.

mogoče maš pa bliz do kakšne centralne postaje

šernk ::

ja saj imaš pozitivno mnenje dokler ti vse deluje lepo in prav...vendar potem pa za vsako stvar ki ne dela dobesedno izgubljaš živce, tedne, morda celo mesece, ker so očitno vsi brez idej
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BALAST ::

Ne moreš na podlagi parih odgovorov posploševat.
Na Siol trojčeh se lahko tudi testno priključiš za en mesec in potem šele podpišeš ali ne.

Pri nas smo zadovoljni bolj kot sosedje, ki imajo T2 trio. Smo pa vsi na bakrenih paricah, 3,5Km oddaljeni od centrale in je sihronizacije 12MB, tako da nimam pripomb. Telefonski servis je res malce počasen, ampak če si prijavil napako je prišel serviser že čez 2 dni in vse poštimal.

Kar me edino moti je povečan časovni zamik (ping lag), ker pred trojčkom smo imeli sami internet in je bil 22ms do Lj, sedaj z trojčkom pa je 36, to je zame pomembno ker igram rad FPS igre, pri katerih je pomemben hiter refleks.

tehnik11 ::

pri nas je blo isto. najprej je vse lepo delal potem pa kar naenkrat neki čez 3 mesce vse se ustavlo. glupo je , da k je nevihta se ob vsakmu blisku na tv pojavjo tisti blesavi kvadratki.

zanimivost: moj bratranc je razbiu računalnik, ker je meu siol in je bil internet tako zelo počasen.

Na Siol trojčeh se lahko tudi testno priključiš za en mesec in potem šele podpišeš ali ne.


ja sej mi smo tako naredili sam sej po enemu mescu še vse u redu dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tehnik11 ()

zee ::

Na oko bi rekel, da sem 1km od centrale.

Kar sem hotel povedat, je, da naj ljudje pregledajo domaco napeljavo, ki se je nekdaj postavljala bolj po domace ("sej telefon pa dela..."), brez nobene misli na prihodnost.

Samo to.

DISCLAIMER:
a) Nisem zaposlen ali kakorkoli povezan s Siolom.
b) Tudi sam bi rade volje presedlal na cenejsega ponudnika, pa zaradi aneksa ne morem.
c) Verjamem, da sele ko razcistis morebitn razloge za ne-delovanje pri sebi, lahko povsem upraviceno utrujas tenhikom na Siolu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

šernk ::

c) Verjamem, da sele ko razcistis morebitn razloge za ne-delovanje pri sebi, lahko povsem upraviceno utrujas tenhikom na Siolu.


konec koncev...pa ali niso oni med temi ki bi morali to povedati? o slabi napeljavi po hiši kljub temu da je bil že najmanj 5x tehnik doma za isto stvar, nisem slišal še nič iz njegove strani. spet torej nesposobnost tehnikov, če moram jaz misliti namesto njih

edit: naj mi da svojo plačo in kontaktne številke njihovih "mojstrov" pa bom to uredil sam namesto njega, vendar podpirati jih pa ne mislim. pa z "mojstri" ne mislim tistih na 080...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

antireal ::

šernk če bi lahko uredil bi že, zato ne napihuj.

tehnik11 svetujem ti da takrat ko so strele naprave izključiš!:] o razbijanju računalnika pa je njegova stvar.

Pri vsakem operaterju prihaja do določenih problemov tako da ne moreš reči kdo je dober kdo ne. Glede na ponudbe ki je na trgu, pa je siol daleč pred vsemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

Karen ::

Jaz sem bil 3 leta nazaj predaleč od centrale za trojčka. Naročil samo internet 10mb, prišele telekomovc (amisov internet sicer) in mi ob priklopu rekel da 10mbit ni stabilna linija in mi priklopil 4mbit. Pa še to je dol metalo. Po ene 15 urgencah me je poklical telekomovc, mi napel da naj zmanjšam na 2mbit in bo ok. No, po tistem klicu mi je zgleda v centrali zamenjal profil in od tedaj (pol leta) dela ko šus.
Sosed je naročil 3 mesece nazaj trojčka (20m od mene) in ga dobil!!! Sicer baje tudi občasno sneži. Sedaj tudi sam malce razmišljam o trojčku (imam najdražjo kombinacijo: telefon, ki ga moram imeti zaradi interneta (nerazvezan dostop), internet, lastovka... Če bi bil ziher da bo trojček delal kot je treba bi mesečno prihranil cca. 8-10€, na leto je to 100€.

Matheeew ::

Jaz imam trojčka na VDSL in dela tako kot treba. Razdalja od centrale ja pa 300m :)

ToniT ::

Še moja izkušnja:
ADSL imam od l.2003, ko sem se preselil na novo lokacijo. Vse je bilo narejeno v času, za kateregea smo se dogovorili (potegnili so mi dodaten kabel, postavili eno štango in vse skupaj priklopili na datum in ob uri, za katero smo se dogovorili. Takrat sem moral imeti še ISDN. Trio paket sem vzel takoj, ko je bilo to mogoče - leta 2004. Razvezan dostop sem vzel leta 2005 - takrat še ni bilo možno prenesti stare številke, zato sem zamenjal tel. številko - imel sem še možnost izbire "lepe" tel. številke.
Televizija mi je prvih šest mesecev štekala itd. Po šestih mesecih pregovarjanj klicarjenja itd. smo zadevo uredili in od takrat dela vse brez problema. Imam odprto linijo za dve televiziji. Okvare odpravijo takoj (v roku ene ure do dveh ur) ali pa najkasneje drugi dan. Ko mi je crknil moj modem (takrat smo še morali kupiti modem), so mi ga zamenjali in prenesli lastništvo modema na Siol naslednje jutro po okvari.
Cene mi sicer niso všeč, vendar pa vse deluje zanesljivo in brez problema. Če poslušam horror zgodbe o T-2 na našem koncu, še dolgo ne mislim menjati ponudnika. O kabelskem ponudniku pa ne bi izgubljal besed. Od centrale pa sem oddaljen cca 1800 m.

MarkookraM ::

Imam SIOL trojček na jugu Maribora že kakšnih 5 mesecev. Internet preko optike leti brez problema (kar dosti nucam povezave in prenos podatkov). Za telefon nebi vedel ker jaz lenoba še nisem prekinil klasične z Telekomom. TV pa res včasih izgubi povezavo in imam črn ekran, ampak to ZELO redko. Edino nastavljanje glasnosti mi je crknilo na komunikatoju (TV dekoderju).

viktor#1 ::

Ej vsakemu svetujem naj se oddalji od SIOLa čimhitreje in čimbolj.
Stari komunikator je dela še kar OK novi dokler si lahko izbiral star HMI je bil še kar za silo, Sedaj po tehničnem unapređenju pa je stvar počasna, zmrzne večkrat na dan (Antireal tebi v pojasnilo: zadeva crkne sredi oddaje - pa ne mi reč, da se inštalacija pokvari sredi oddaje drugi dan zjutraj pa je kar sama od sebe OK), včasih pomaga če frkaš priključni kabel, včasih dobiš okrnjeno povezavo včasih pa nič.

Tale SIOL je še za kremenčkove preslab!

brez-imenko ::

Heh se opravičujem tehnik11 ker nisem imel ravno trojčka pa venda sem imel dvojčka telefonijo in internet 1M pa moram rečt da so bile težave že praktično s prvim dnem ko ssmo ga dobili. Najprej zaradi slabe opreme (Sagem jajčka), potem ko mi je tega strela skurila pa probleme na liniji. Zmeraj mi je vrgavalo ven tehnična služba se pa je skoraj zmeraj sklicevala na to da je problem ali v centrali ali v modemu. Nakoncu, ko se je iztekla pogodba za Siol, ker mi je bilo zadosti, sem začel sitnariti Amisu naj mi omogoči uporabo in naj z njimi sklenem pogodbo. No zadevo mi je nakoncu uspelo podpisati vendar samo za internet(še tam se je bilo nekaj časa treba pogajati). Uglavnem, ko sem ga dobil 4M linijo se je šele poznalo kako mi linijo sesiplje. Inteernet je bil praktično mrtu neuporaben. No klicaril sem na tehnično od Amisa vendar sem zato potreboval bistveno manj klicev kot za Siol. Približno pol meseca sem bil brez intrneta vmes so mi tehniki po moji prošnji poslali navodila za testiranje linije kjer zajema download namišljenih datotek ter kaj moram vpisati v ukazni poziv zadeva je pokazala da vsaj v ukaznem pozivu da se paketki izgubljajo to sem javil tehnikom naprej in zadeva se je potem rešila. Po domače povedano jebal ga je drog oddaljen kakih 150 m od mene v katerih je bila neka žička presmojena in je posledišno imela slab stik. No to se je potem dobro odrazilo ko sem lahko primerjal 1M linijo z 4M linijo. No upam da ti je dalo kaj misliti o tehnikih na Siolu in na Amisu in boš lažje premislil.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Pesimist ::

Leta 2002 sem dobil ADSL in spreminjal hitrosti vse od 512-8Mbit, max kar je slo na moji razdalji. Nekje 2.8-3.2KM. Tvja nisem nikdar imel na ADSLu. Internet je vedno delal kot sus z stabilno linijo. Se ne spomnim da bi bili kdaj kaksni vecji oz resnejsi problemi, zdaj pa trio optika in tudi deluje vse tiptop. Problemi z IPTV? Nic vec kot ostali ponudniki. Vsakemu mocno odsvetujem T-2 ker tam celo razmislajo o dnevnem avtomatskem resetu njihove super duper opreme. Njihov neuradni forum je poln graj in oni vse odgovornost odvracajo na druge sej pri njih vedno vse dela. Taksnega ponudnika si ne zeli ker nezna nic popravit in se samo izgovarja. To da je njihova tema na neuradnem forumu o kockanjuTVja mlajsa in vecja od siolove menda govori zase, saj imajo manjso stevilo uporabnikov in vecje stevilo problemov, ce ze hocete govoriti o neki statistiki odgovorv v tem topicu. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

20sdfj093f ::

Jaz sem na T-2 preko bakra z internetom 10Mbps, 5x IPTV in 3x IP telefon pa prvič slišim za kakšne dnevne resete opreme, saj mi vse storitve delujejo brezhibno. :| In če se je kdaj zgodila kakšna tehnična napaka, so jo vedno popravili.

Po drugi strani sem imel od začetka SiOL ADSL (pred T-2) in prav tako nisem imel nobenih napak, če pa je že prišlo do kakšnih motenj, so mi jih prav tako takoj odpravili (npr. težave z ISDN, ki je bil takrat obvezen).

Morda je pa problem v infrastrukturi in uporabniku, in ne toliko v ponudniku?
LPd

PS: mislim da so teme o nedelovanju in težavah prisotne tako na SiOL kot na T-2 forumih.

333333 ::

Meni je ob prehodu na trojček paket ni delal tv (kjub temu da je modem bil namešen oz zamenjan z strani siola) in sem moral nest na servis 1. modem, 2. komunikator ko po zamenjavi teh 2 komponent ni bilo efekta... so po 10 dneh visenja po ENO URO na dan z 0801000 ugotovili da so pozabli vklopit multicasting v centrali in da zato zadeva ni delala. Od takrat naprej T-2 dela ko šuš, 1x je linija padla serviser je bil drugi dan na lokaciji in porihtal zadeve, kar pa za siol ne morem rect, tak da stran od siola razen če ni optika.. to jim dela bp, vsaj neki :)
Spiritual

T-h-o-r ::

mi imamo samo siolov internet že kar dolgo (ker drugega pri nas ni), pa je že s tem dovolj težav, ker ti siolovci nikdar ne znajo kaj pametnega pomagat :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

šernk ::

težit težit težit je rešitev :D

začuda so meni sedaj celo zrihtali stabilno povezavo v 14 dnevih nisem imel sedaj niti 1 težave še...prej pa 3x na dan. tako da zgleda da se vse da, vprašanje je le ali so oni preleni ali pa je 99% zaposlenih nesposobnih in moraš naleteti na pravega da ti zrihta...

ker drugič zapored sem uspel zrihtati po kakšnem mesecu dni vsakodnevnega teženja
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

lennchma ::

Koliko ljudi poznam, ki imajo siol, toliko se jih tudi pritožuje (redni izpadi TV in telefona, popačena slika na določenih programih, slaba odzivnost tehnikov, itd..). Sam imam pri Amisu in sem po dveh letih, še vedno zadovoljen.

Wox ::

Imam Siol trojček na optiki. Brez problemov že več kot eno leto - morda en ali dva krajša izpada. Edino streame na IPTV jim ne bi blo treba prekodirat. Sicer se pa nekaj dela na tem.
Commodore 64

lennchma ::

Imam Siol trojček na optiki. Brez problemov že več kot eno leto - morda en ali dva krajša izpada. Edino streame na IPTV jim ne bi blo treba prekodirat. Sicer se pa nekaj dela na tem.


Na optiki se tudi meni zdi, da je boljše. ADSL pri siol-u pa ne štima.

Pesimist ::

Jah normalno da je optika cisto drugacen monster. Pri optiki lahko samo na ISP strani prihaja do problemov oz izjemoma na narocniski ce modem crkne. Drugih vmesnih tezav kot na bakru pa nemore bit ce ti sosed nena glih kabla pregrizne. Internet dela solidno. Odzivni casi so fenomenalni, download/upload hitrosti rock solid(To trdim tudi za ADSL sej nisem nikdar imel problemov z pasovno sirino med leti 2003-2008) Kaj vec se pa tak neda rect za internet del.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

blackmack ::

Sm mel Siol 5 let. Katastrofa. Sprva samo internet. Včasih je delalo kot da si na 56k liniji. Oni buhtli na HD pa te na vsak način probajo prepričat, da je pr njih vse v redu, da mora bit napaka pr ted. Pol smo vzeli 2x TV. To je še veselje. Kockanje slike ob večerih, praznikih in podobnih dnevih. Katastrofa. Pride tehnik - Linija je čista, ne mormo nič naret. Na srečo sm mel aminota in stari vmesnik, ker če bi mel sagema pa to kar čujem da se dogaja, bi se mi speljalo.

No pred več kot pol leta pa smo dobli T-2 pr nas. Od začetka malo problemi, ker sm mel samo 512k uploada pa ko sm dal torrente upload na ful mi je začela tv kockat.Smo pol omejili na 4/256, pa njihov tehnik je prišo spoje na liniji spopucat pa zalotat. Ful fajn dečko, ki je naredo delo, ki bi ga mogli telekomovci. Samo tem se itak ne da. No pred par mesci smo vzeli brezčasni paket intenet se je povečal na 8/256. Pred mescom pa so nadgradili firmware modemov, pa se dosti lepše postavljajo na liniji. Tak sm pa dobo hitrost 10/1 + 2tv + tel za 42€. Kockarije na tv ni. Strela mi je tud skurla port na modemu, pa mi ga je že drugi dan tehnik menjal.

Cool T-2

No pa še pubece na foromu morm pohvalit. Se kr trudijo za nas, pa upoštevajo želje. 8-) NN!

Zgodovina sprememb…

Katar-ina ::

Siol trojček na optiki po mojih izkušnjah deluje dobro! upam, da ne bom prehitro pohvalila! Zelo moteč pa je odnos do strank! preden so nam priklopili vse je trejalo točno en mesec! datum montaže in prikoopa je bil določen vendar je prišlo do neke zamude in je bilo vse prestavljeno! na koncu je bila krivda seveda na naši strani da smo prepozno poslali vlogo za prenos številke it telekomovega omrežja v siol. Čeprav je bilo rečeno v prvih pogovorih, da se s tem ne mudi!!!!! dobro. se pošlje vloga, 2x, ker se je prva nekako izgubila! ????
potem končno pride nekdo po 10dnevih od prvotnega dneva, ki je bil planiran za montažo in po vsaj 10 telefonskih klicih. pri tem, da je potrebno poudarit, da se je skoraj vsakič javil nekdo drug in povedal nekaj retjega, kje je problem in kako naj se to reši. na koncu se je ena gospa oz gospodična zavzela in zadeva je stekla. televizija in internet delujeta. telefon naj bi se priklopil naknadno. mine 14dni in telefon še vedno deluje, št. je v telekomovem omrežju in ne duha ne sluha od siola kdaj naj bi se zgodil prenos. in ponovno klic na 080. se javi gospodič, mi pove, da če jaz to želim potem mora dati vlogo za prenos št. ??? mu rahlo že znervirana povem, da je bila vloga že poslala in da so mi potrdili, da so jo prejeli. on išče. po skoraj 10 minutah poslušanja glasbe v telefonu končno najde vlogo in se mi opraviči, da se je očitno nekje zalomilo in bo poskušal zadevo čim prej urediti. super. se lepo poslovim v upanju, da se bo nekaj res uredilo.
mine vikend... me v ponedeljek zjutraj res kliče 080 št vendar, ker nekako nimamo vedno telefona pri sebi in ne čakamo samo na klic se nisem uspela javit. saj najbrž bo kdor je klical poklical še enkrat. potem se popoldne odločim, da bom pa jaz poklicala in povprašala kaj se zdaj dogaja. in res. dobim osorno gospo, ki me vpraša, da kaj sploh hočem od nje, da kdor me je klical me bo že poklical in da ona tukaj nima nobenih podatkov. kličem na onformacije in ne dobim informacij, ker jih gospa nima???? in za finale mi še razloži, da pa nekateri obdržijo linijo zaradi alarma ali kaj vem jaz zaradi česa. in da moj paket nima veze s tem. poči mi film. naročim trojček!!!!! telefon, internet in tv in ona meni da pč to nima veze da št. je v telekomu. najbolje, da plačujem naročnino dvema ponudnikoma!!!!!!!!!!!!!
ko sej jo opozorila, da nima pravega odnosa in da se tako ne pogovarja s strankami ter jo vprašala kako ji je ime in njen priimek mi je odločila slušalko, ker sem ji menda grozila?!?!

ni to odnos. sam vendar plačujemo in potem se počutiš kot največji bedak, ker se te podajajo po telefonu in noben nič ne ve!!!
kot da bi bilo vse skupaj zastonj in jih je potrebno prosit skoraj na kolenih da se zadeva uredi!
najbolj ironično od vsega pa je da se je zataknilo pri vlogi za prenos številke, vloga je bila takoj priporočeno poslana in prejeta takoj naslednji dan telefon je pa še vedno v omrežju telekom!!!!!
neoranizirano popolnoma. in skoraj po 1 mesecu pogovarjanja in pregovarjanja pa razumljivo, da vsakemu normalnemu še tako strpnemu človeku poči film!!!!
žal mi je da smo se odločili za siol samo drugi ponudniki nam zaradi slabega signala niso mogli ponuditi dveh televizij, siol pa in tako smo se odločili za njih.
NA ŽALOST!
so tudi prijazni ljudje, ki delajo tam samo je pa tudi res veliko takih, ki so nesramni, osorni in potem v tvoji prisotnosti sodelavcu oz sodelavki rečejo, poglej kako se dere...
kar je preveč je pa res preveč. zato svetujem vsem, ki da naj izberejo drugega ponudnika če le lahko.

se opravičujem za morebitne pravopisne napake in lep pozdrav.

šernk ::

no da še sam napišem zaključek zgodbe, po praktično več kot letu dni konstantnih prijav iz moje strani o nedelovanju, so spomladi nadgradili centralo (sedaj imajo lahko praktično vsi v vasi DSL, prej smo imeli le trije) poleg tega, pa še napeljali nov kabel do vasi, tako da imam od centrale do hiše sedaj le še dobrih 100m starega kabla, vse ostalo je pa bilo zamenjano v zadnjih 3 letih.

posledica? vsaj 7 mesecev sedaj brez enega samega (zaznanega) padca sinhronizacije, delata pa 2 TVja popolnoma tekoče. po 3 letih problemov so lahko rečem zadevo končno zrihtali.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

srus ::

Iz katere vasi pa si? Destrnika? Kje blizu Ljubljane? Za katere pa ste volili, da so vam šli kable menjat?

Živim v tretjem največjem slovenskem mestu, 1000 m zračne in 1800 m bakrene linije od Telekomove centrale in lahko o dveh TV na bakru le sanjam.

Kurzweil ::

Siol je z naskokom najboljši ponudnik kar se moje regije tiče, edini ki ponuja optiko, izpad sem doživel samo enkrat ko je bilo hudo neurje, omrežje še mlado in verjeli ali ne neozemljeno, takrat je strela naredila svoje - sam sem bil med večjimi nergači kar se telekoma/siola (monopol) tiče, in če bi bilo kaj narobe bi z veseljem pokomentiral AMPAK NI :)

Kot je nekdo pred mano rekel premnogokrat je uporabnik kriv za slabo delovanje,...

Bi pa rad slišal od ljudi kaj je tako hudičevo narobe pri njih kar se Siola tiče, in o podpori nebi, ker še nevem kdaj sem nazadnje slišal da bi kdo hvalil podporo kogarkoli - navsezadnje so tisto 13 prase oz. filter pri ponudnikih - največ poslušajo in so najmanj krivi! Je pa od regije do regije odvisno koliko se vlaga v kvalitetna infrastruktura, če občina kot najpomembnejši faktor neda nič na to se nemorejo dogajati čudeži, v kolikor je občini to v interesu je lahko že javni wireless boljši od polovice ponidnikov cord omrežja...

Na kratko jaz sem zadovoljen!

šernk ::

srus je izjavil:

Iz katere vasi pa si? Destrnika? Kje blizu Ljubljane? Za katere pa ste volili, da so vam šli kable menjat?

Živim v tretjem največjem slovenskem mestu, 1000 m zračne in 1800 m bakrene linije od Telekomove centrale in lahko o dveh TV na bakru le sanjam.


daleč stran od mest, primorska...kanal ob soči, pol pa še ena manjša vasica v okolici. od kar so na MPEG4 kodiranju je na bakru možen prenos 3 TVjev hkrati, tako, da če nisi pred kratkim preverjal vprašaj spet.

Volitve pa nimajo pomoje tu nikakršne veze, ker je bilo vse skupaj izvedeno zelo potihem, kakšna 2 meseca mi je linija stala brez padcev, potem pa ko grem s kolesom, zagledam nove štange in star kabel na tleh in mi oče pove, da to so pa že vsaj 1 mesc nazaj delal, kot pravim od takrat ene težave nisem imel več, pa še drugi sosedje se lahko na DSL priključijo, kar do sedaj ni bilo mogoče.

osebno sem jim pa 3 leta zaradi sinhronizacije stalno težil (sam sebi sem že šel na živce, vendar da si od 11 do 13 ure brez interneta VSAK dan, je bilo pa prehudo), ker če se sami niso mogli odločit ali sem predaleč ali ne, pol je logično bilo, da je nekje nekaj narobe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Senitel ::

Kurzweil je izjavil:

Siol je z naskokom najboljši ponudnik kar se moje regije tiče, edini ki ponuja optiko,

Tudi tisti, ki so zadeli kakšen miljon € na loteriji ali kazinoju, zanimivo, nimajo veliko povedat čez igre na srečo.

ToniT ::

Siol je z naskokom najboljši ponudnik kar se moje regije tiče, edini ki ponuja optiko, izpad sem doživel samo enkrat ko je bilo hudo neurje, omrežje še mlado in verjeli ali ne neozemljeno, takrat je strela naredila svoje -


Zakaj bi bila optika ozemljena?

kreki ::

Najbrž je mislil naprave v hiši, da niso bile ozemljene. Če pa je mislil na optični kabel pa nima pojma.
Sam sem na siolu že od daljnega leta 1997 in sem imel samo parkrat težave ki niso omembe vredne.
Priklopljen na šštrom.

bdoxx ::

men 2x na dan točno ob istem cajtu zmanka neta oz prekine povezavo za 1s (prvič nekje 18.58min drugič pa neki ponoči okol 3h, postaja rahlo nadležno,
zanimovo pa je tudi to da se ta čas (ko zmanka neta) sprinja na vsake par mescov :D.

Kurzweil ::

kreki je izjavil:

Najbrž je mislil naprave v hiši, da niso bile ozemljene. Če pa je mislil na optični kabel pa nima pojma.
Sam sem na siolu že od daljnega leta 1997 in sem imel samo parkrat težave ki niso omembe vredne.


Šlo je za glavno centralo, ki se pri nas nahaja na sedežu Pošte, vsekakor ne gre za kable ;((

BladE_ ::

5.1. 2011 so mi priklopili trojčka(dodal sem samo telefon) in od takrat mi tako kot @maticko 2-3x dnevno vrže internet ven. Prej v šestih sem imel podoben samo enkrat. Upam, da se bo napaka odpravila...

fosil ::

Siol ti na vsakih 24 ur zamenja ip in takrat te vrže dol.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561325 (150) permit
»

Amis na podeželju-primestju

Oddelek: Pomoč in nasveti
171556 (1040) krneki0001
»

Najbolši internet v sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559279 (6711) slovenček
»

Siol ADSL ali T-2

Oddelek: Omrežja in internet
381983 (1293) svecka
»

Trojček - SIOL

Oddelek: Omrežja in internet
366376 (4371) Wofk

Več podobnih tem