» »

Trojček - SIOL

Trojček - SIOL

Slovencelj ::

Pozdravljeni!

Razmišljam, da bi si uredil internetni TV preko SIOLovega trojčka.
Ali so kakšne pomanjkljivosti internetne televizije?
Preko iste povezave bi uporabljal tudi internet in downloadal.
Ali bo gledanje TV-ja motilo internetno povezavo in moj download?

Kakšne izkušnje imate s paketom TRIO?

Hvala za pomoč in lp

Destructor ::

Js sm ravno včeri dobu to in je kr vredu. Sicer še ne vem odgovorov nas tvoja vprašanja ampak dozdej se mi zdi odlično za 30€

Okapi ::

Če imaš optiko, se IMHO v trojčku bolj kot Siolovo internetno TV splača vzeti Siolovo kabelsko TV.

Internetna tv ima nekaj pomanjkljivosti - slabša slika, počasnejše preklapljanje med kanali, uporabljati moraš siolov daljinec ...
OK, ima tudi nekaj prednosti (recimo snemanje na siolovem strežniku, več programov ...), ampak po mojem ne odtehtajo slabosti.

O.

333333 ::

Nekaj časa nazaj je prišel mojster priklopit trio paket. Internet je delal bp kar pa se tiče TVja pa sploh ni blo slike. No potem pride mojster od TELEKOMA še 1x premeri vse (mene takrat ni bilo doma bil je oče) in reče zadeva more delat če vam dela internet mora TV tud... (samo čudno da ni sprobal TVja oz pokazal kak dela) pol mi je ze malo dopizdlo pa sem klical 10 dni na telefonu visel po eno uro na dan ko sem prišel iz službe... nesel na servis modem in komunikator (kar seveda ni odpravilo napake) no in pol 10 dan ob 11 zvečer se posveti mudelu da so pozabli vklopit multicasting na centrali in da zato zadeva ne dela. Takrat se je moje sodelovanje z Siolom zaključlo ker se jih po domače povedano j*** za stranke ali pa vložijo premalo denarja da bi kader malo bolj izobrazli da bi recimo vsaj vedel kaj mora kam priklopit itd... al pa da bi recimo preverli za multicasting preden rečejo ja ziher je modem nesite to na servis... itd. Od takrat naprej imam T2 pa dela ko ŠUS. V enem letu mi je 1x prekinlo linijo tako da sem moral v enem letu poklicat na njihovo podporo samo 1x in je bilo nasl dan zrihtano. Tak da če ni optika SIOLA ne. :)
Spiritual

Slovencelj ::

Hvala za komentarje.
Sam pa imam prijatelja, ki ima blazno slabe izkušnje s telefonom pri T-2. Slabo dela, odmeva... Se kaj takšnega tudi tebi dogaja, poe_T?

hvala še enkrat in lp

J3RZ ::

Jaz tudi razmišljam da bi si to omislu. Me pa tudi zanima če moti internetno povezavo zelo (optika 20/20), glede na to da bi imel 3 televizije priklopljene (večino časa v uporabi ena, ali pa dbe občasno).

tilenn ::

Na optiki 3 televizije ne motijo interneta, saj je sinhronizacija modema vsaj 100/100 ali več. Pravzaprav je tako velika, da sploh ni napisana- če greš pogledat na modem, piše samo v smislu on/off.

333333 ::

Telefon dela ok, ostalo pa tudi.
Spiritual

moowy123 ::

Jaz imam pa tudi nekaj začetniških težav ... Včeraj so nam zmontirali siol trio in me sedaj zanima kako bi jaz lahko TV signal tudi preko modema ( recimo po žici ali wireless ) do računalnika pripeljal ? TV komunikator imam speljan preko mrežnega kabla na (trenutno siolov) modem/ruter. Imam originalni ruter od siola in pa tudi linksys wrt54-gl, kateri mi je do sedaj odlično služil.

Pesimist ::

Siolova optika je dosti bolsa od vseh ostalih kakot tudi ADSL,VDSL2. Tam ko televizije pri T2 nemores met vec, sevedno lahko mas Siolovo. Kar po njej. Razne slabe izkusnje zgoraj so pa izjeme tak da ne daj nic na njih sej se dogajajo tako na T2, amis, triera kot na vseh ostalih providerih. Siol pac ma najvec strank zato je glas na forumu najmocnejsi. Kaki cudez. Je pa najkvalitetnejsi provider v sloveniji, vedno bil in vedno bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

perci ::

Je pa najkvalitetnejsi provider v sloveniji, vedno bil in vedno bo.
A si Bigwhaleu kristalno kuglo ukradel, da vidiš v prihodnost?

Sicer pa jst kot naročnik siolove optike, lahko povem, da je slika slabsa od kabelske. In seveda slabsa od T-2jeve televizije (prek vdsl).

Prej sem imel siolovo kabelsko in je bila slika OK, zdej ko je pa digitalna prek optike, je pa slabsa.

Nima pa to neposredne zveze z optiko. Optika kot taka dela super. Na racunalniku lahko gledas žnj število kanalov naenkrat. Sam se probal ene 10 in je delalo BP. Skratka, problem je v samem izvoru slike.

Je pa res, da to stanovanje, kjer je optika, oddajam, tako da ze ene pol leta nisem spremljal kvalitete televizije - lahko, da se je kaj spremenilo.

Volk| ::

POzdravljeni
Slika prek siol tv je ok. Jo imam sam.
 SLIKA1

SLIKA1



 SLIKA2

SLIKA2


toliko samo malo za okus:)

Imam pa drug problem. Imam staro gorenje tv ki ima samo 1x scart. Ta edini scart je ze zaseden z tvout iz grafične kartice da lahko gledam filme na tv z racunalnika. Rabil pa bi se en scart zaradi tv komunikatorja. Trenutno se imam siol kabelsko na tv(antena), torej nimam priklopljen komunikator; na računalniku pa tako gledam/snemam lahko prek vlc-ja. Vendar kabelsko bom odjavil ker se mi zdi nesmiselno plačevat dvojni signal.
Ena možnost je nakup novega tv-ja ki ima 2x scart ali pa vsaj kaki HDMI vhod. Ampak nakup tv zaradi tega?! Stari čist ok dela.
Druga opcija je da vedno menjavam zadaj scart. Ta možnost mi tudi ni všeč.
Nekaj so mi poznane možnosti da imas "dva v eno". Torej da bi imel dva scarta ki se zdruzita v enega. Toda ne poznam delovanja. Je potrebno pol vseeno kako preklapljat ali kako to gre. Bi bil hvaležen komu če mi pove iz izkušenj. Tv je malo pretežak da bi to vedno premikal, tako da ideje dobrodosle!
Lahko pa objavim TRR za zbiranje sredstev za nakup novega TV-ja:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

mijav7 ::

Verjetno potrebuješ nekaj takšnega.

http://www.mimovrste.com/artikel/231001...

lp, m1llkaaa

Volk| ::

To vem da se to dobi. Zanima me ce moram se tu kaj sam pol preklapljat ali sam prepozna signal.
Malo dvomim..kako pa ve kateri signal jaz hocem met gor.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

AngelOfDeath ::

@Volk| saj tv komunikator ima 2 scarta. Enega pelješ na tv v drugega pa signal iz računalnika. Ko komunikator vgasneš se na TV pojavi slika iz računalnika.

Kar se pa tiče kvalitete tv signala na Siolu je pa obupna. Na CRT še nekako gre na LCD/Plazmi pa verjetno ni za gledat.

Je pa pol še drugo vprašanje. Gledat 60 programov v super sliki ali pa 110 v slabši...
edit: Slovnica

durrenmatt ::

moja varianta: crt philips 72cm cineos + 150 kanalov na t2

Volk| ::

Hehe, točno da ima dva scarta. Tega pa se nisem niti spomnil da bi to sprobal. Hvala ti! Mas v dobrem pir;)
Glede slike na LCD...tiste slike ki jih vidis zgoraj so narete na racunalniku prek Aditeye(printscreen). Mislim da je slika zelo dobra. Jaz nimam pripomb. Ce sem prej imel tv kartico zdaj pa imam prek Aditeye, se ne more primerjat slika zdaj in prej. Je zdaj veliko, veliko boljsa. Tudi če kaj posnamem je veliko bolj odličen posnetek. Sicer pa slike govorijo dovolj zgovorno. Naj vsak sam presodi.

Kako se pa vidi na plazmi pa zal ne vem ker je nimam.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Ted ::

Eno je slika na majhnem monitorju/TV-ju, drugo pa slika na 40+ plazmi. Tam je res bolj kot ne youtube.
Mah...

tilenn ::


Druga opcija je da vedno menjavam zadaj scart. Ta možnost mi tudi ni všeč.
Nekaj so mi poznane možnosti da imas "dva v eno". Torej da bi imel dva scarta ki se zdruzita v enega. Toda ne poznam delovanja. Je potrebno pol vseeno kako preklapljat ali kako to gre. Bi bil hvaležen komu če mi pove iz izkušenj. Tv je malo pretežak da bi to vedno premikal, tako da ideje dobrodosle!
Lahko pa objavim TRR za zbiranje sredstev za nakup novega TV-ja:D


Siolov komunikator je kot nalašč za tole zadevo! Zadaj imaš 2 scarta - zgornji je za oddajanje slike za siol tv, spodnji pa za posredovanje signala. Ko imaš komunikator izklopljen (stand-by), imaš na tv signal od drugega scarta, ko pa je prižgan, je na njem signal od prvega scarta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilenn ()

Volk| ::

Jap, sem ze uredil in dela kot treba.
Hvala za nasvete.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

eales ::

Živjo

Imam nekaj vprašanj v zvezi s siolovim trojčkom. Sedaj imam ADSL 1024/256 in pa ISDN. Ali je mogoče, da odjavim ISDN in še vedno obdržim obe številki v hiši. Slišal sem namreč, da je to mogoče. Zanima me tudi, ali mi bodo na trojčku delali telefoni, ki sem jih dobil zraven isdn-ja, ali jih je treba zamenjati? To je zaenkrat use :D

matter ::

Živjo

Imam nekaj vprašanj v zvezi s siolovim trojčkom. Sedaj imam ADSL 1024/256 in pa ISDN. Ali je mogoče, da odjavim ISDN in še vedno obdržim obe številki v hiši. Slišal sem namreč, da je to mogoče. Zanima me tudi, ali mi bodo na trojčku delali telefoni, ki sem jih dobil zraven isdn-ja, ali jih je treba zamenjati? To je zaenkrat use :D


Številki lahko preneseš. Pazi da si natisneš obrazec pri prijavi in pošlješ na Siol (je vse v navodilih).
Obstoječih telefonov pa ne moreš uporabljati, ker so ISDN, ti pa moraš kupiti analogne. So poceni in da, na analognem dela prikaz številke klicočega.

lp,
Grem basket pa bom neloke metal

Veron ::

Sam imam 37" LCD in sioltv pa ni neki, da bi se pritoževal ali pa reku, da je podobno Youtubu, pretiravate.

Denis15 ::

Jaz mam SIOL TROJČEK 1MB/s 256KB/s pa me zanima, ker bomo zdaj šli na 4MB/s 512KB/s če bo to kaj motilo sliko oz. kaj drugega
xD

Strumf ::

Samo v opozorilo: SIOL je začel VSILJEVATI vmesnik SIOL TV PLUS, ki pa nima najosnovnejše funkcije: nastavitev vrstnega reda programov po želji. Nima niti drugih rubrik, razen priljubljene, kjer prav tako ne gre spreminjati vrstnega reda programov. Zato pa lahko igrate igrice na TV ter plačujete za "Video on demand". Zaenkrat so vsilili ta vmesnik na področju Murske Sobote in Nove Gorice, ostali še sledijo. Že leto dni "intenzivno" delajo na tem, da se bi vrstni red programov dal nastavljati po želji, ampak naročniki ne moremo dočakati rezultatov.

P.S. Trenutna razporeditev programov pa seveda nima nobene logike...

Volk| ::

Samo v opozorilo: SIOL je začel VSILJEVATI vmesnik SIOL TV PLUS, ki pa nima najosnovnejše funkcije: nastavitev vrstnega reda programov po želji. Nima niti drugih rubrik, razen priljubljene, kjer prav tako ne gre spreminjati vrstnega reda programov. Zato pa lahko igrate igrice na TV ter plačujete za "Video on demand". Zaenkrat so vsilili ta vmesnik na področju Murske Sobote in Nove Gorice, ostali še sledijo. Že leto dni "intenzivno" delajo na tem, da se bi vrstni red programov dal nastavljati po želji, ampak naročniki ne moremo dočakati rezultatov.

P.S. Trenutna razporeditev programov pa seveda nima nobene logike...



Vsak lahko brezplačno poskuša siol tv 2 meseca. Komu ne paše lahko vrne opremo brez stroškov, tako da mi ni jasno zakaj se nekateri bunijo, če jim ne paše. Pač rečeš, da ti ni všeč in greš h konkurenci.
Če si pa programe ne znaš nastavi v priljubljenih...to pa ni kriv siol ampak sam, ker pač ne znaš.
Jaz imam siol trojček na optiki. Dela ko urica! Ne bi si mogel boljše želet.
(zdaj pa glejte kako me bo Horny "napadel" ):D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Strumf ::

Nisem napadalen, hehe.

Tisti ki so na poizkusnem paketu seveda lahko gredo drugam, kaj pa ostali, ki smo vezani? Jaz že nisem podpisal pogodbe za to, kar mi sedaj ponujajo. Za mene sta tipki P+ in P- na daljincu zato, da se sprehodim po programih, ki me zanimajo in si jih zato nastavim po želji. Do sedaj je to delovalo kot urica, slika je dosti boljša, kot sem jo imel prej na navadni kabelski. Problem je ta, da ne morem pobegniti k konkurenci, ker sem doma na vasi in nimam možnosti za drugega ponudnika. Nazaj na slabšo navadno kabelsko pa ne grem, ker tam je snežilo non stop.

@Volk: ker me je ta + vmesnik totalno razočaral, se nisem sploh poglabljal v nastavljanje priljubljenih. Poizkušal sem shraniti 4, ampak nikjer nisem opazil, kako bi lahko spremenil vrstni red med njimi. Če se to da, mi prosim podrobneje opiši, ti bom zelo hvaležen. Seveda me priljubljeni zanimajo samo, če se dajo spreminjati programi z P+ in P- (kot navadna televizija, ki jo poznamo že dolga leta). Dobra stran tega +vmesnika pa je, da ne dela nič počasneje kot je prej navaden (edino nalaga se 10 sekund, ko prižgeš STB)

kihc ::

Ma ja, ne dela počasneje, my ass.

(Vsaj pri nas) se med kanali preklaplja opazno počasneje, da sporeda oddaj niti ne omenjam, kjer zadeva lagga da je praktično nemogoče hitro kaj najdit.

Poleg tega, ko sedaj hočeš pogledat info od kanala (tipka i na daljincu), rabi 3 sekunde da prikaže uro ter kaj trenutno na sporedu.

VOD je pa še kar zakon, se da kar nekaj filmov zastonj pogledat ker so skoz sedaj neke akcije. Je pa res, da je izbira filmov čisto v riti.

Nevem kako da se SiOL ne angažira in zakupi kakšno dobro nadaljevanko in jo da na VOD. Sam bi recimo rajši dal 10 € SiOLu da lahko eno sezono enkrat lepo v miru pogledam, kot pa 20€ za DVD kolekcijo, ki jo bom najbrž pravtako enkrat pogledal, potem se bo pa prah nabiral na škatlah.
x

Volk| ::

Nisem se zaje**** s priljubljenimi ampak punca je v 2 minutah pogruntala, kako se doda v priljubjene in poklice pol zeljeno(brez navodil), tako da ni neka umetnost. Je pa pol cist enostavno brskat...po željenem vrstem redu. Preberite malo navodila!
Tako da ne razumem zakaj taki problem ker ne mores glavne programe nastavit.
jaz osebno, tiste programe kere gledam vem na pamet cifre, torej pac odtipkas. Če pa ne ves kaj bi gledal pa gres tako skozi po vrsti.
V čem je torej problem?!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Strumf ::

Bom pregledal, če je možno spreminjati vrstni red med priljubljenimi. Problem je v tem, da sem imel približno 40 programov, ki sem jih gledal lepo po vrsti, sedaj pa so razmetano vsepovprek. Pred TV se hočem sprostit, ne pa premišljevati, kje so moji kanali. Če pa grem listat tistih čez 100 kanalov, se mi pa začne daljinec smilit...

Zakaj SIOL ni najprej porihtal zadeve do konca, pa potem poslal na trg?

HunterMan ::

Problem Siol+ je počasnost. Glih včeraj sem bil pri eni kolegici, ki ima lahko samo Siol+(starega novi naročniki ne dobijo). Ženske so se pogovarjale o pomembnih rečeh(obleke,kaj je kira rekla,...), jaz sem pa malo gledal televizijo. Ker ima + drugače razporejene programe, sem hotel pogledat spisek programov, ki pa ne dela. Začnem malo prestavljat programe, in glej ga zlomka, če hočem videt kaj je se trenutno predvaja, morem čakat 3s, da se pokaže. Da ne govorim, kak dolgo moreš čakat na spored ali opis. Katastrofa!

demon#666 ::

Bom kr to temo izkoristu (mogoče mal off-toppic). Naročil sem siolov trojček (paket dobim 9.4.), te dni pa mi je crknil TV (sony ctr 72 cm) :'(, pa me zanima, če bi blo boljš kupit spet ctr (kak boljši) al kakšen lcd.

Hvala za odgovore

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

BALAST ::

Nov CRT se ne splaca kupovat, ker je res preštorast, vzami raje 32" oz 81Cm LCD tv, pa ne se obremenjevat z Full HD, ker prek 99% TV postaj še ni preklopila.
nekateri pravijo da je Philips 32" odličen za 380€.

Wofk ::

Živjo

Imam nekaj vprašanj v zvezi s siolovim trojčkom. Sedaj imam ADSL 1024/256 in pa ISDN. Ali je mogoče, da odjavim ISDN in še vedno obdržim obe številki v hiši. Slišal sem namreč, da je to mogoče. Zanima me tudi, ali mi bodo na trojčku delali telefoni, ki sem jih dobil zraven isdn-ja, ali jih je treba zamenjati? To je zaenkrat use :D


Številki lahko preneseš. Pazi da si natisneš obrazec pri prijavi in pošlješ na Siol (je vse v navodilih).
Obstoječih telefonov pa ne moreš uporabljati, ker so ISDN, ti pa moraš kupiti analogne. So poceni in da, na analognem dela prikaz številke klicočega.

lp,

Na tem mestu bi še jaz nekaj vprašal. Tudi mi smo doma preklopili iz ADSL 1024/256 in ISDN telefonije na Siolov trio paket in prenesli obe telefonski številki, vendar pa v paketu dobiš le en IP aparat, stara ISDN aparata pa ne prideta več v upoštev. Zdaj pa obstajata dve možnosti: -ali nakup še enega IP aparata,
-nakup vmesnika Patton, na katere lahko priklopiš ISDN aparata in stvar še vedno poteka prek IP telefonije.

Torej, kaj se bolj splača? ISDN aparatov se mi zdi škoda zavreči, po drugi strani pa je nov IP aparat poceni(okoli 40€), vmesnik pa baje precej dražji.

Kaj menite?
Naj omenim še, da stvar zaenkrat poteka še na stari infrastrukturi, se pa bo to v obdobju enega leta kmalu spremenilo, ker bo telekom položil optiko.

Sehnsucht ::

Kupiš čisto navaden PSTN brezžični telefon za okoli 30 EUR

joze67 ::

Imaš težavo, ki jo lahko rešiš ali s starimi super ISDN telefoni in vložkom precej nad 40 €, ali novim telefonom za 40 € ... mislim, da je očitno, kje/na kateri strani je škoda.

Wofk ::

Tudi meni se zdi to najboljša opcija, želel sem še vaše mnenje. Še nekaj me zanima-drugi aparat se priklopi tudi na usmerjevalnik in je potem druga stacionarna številka avtomatsko vezana nanj ali je treba narediti še kaj?

Hvala lepa za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšne so vaše izkušnje z SiOL trojčkom (telefonija, televizija, internet)?

Oddelek: Omrežja in internet
425181 (3714) fosil
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227952 (23652) Dami
»

ADSL TV @ SiOL (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
65956359 (16683) dinozaver7
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349403 (7381) Mare2
»

Siol TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164396 (3907) AaBoy

Več podobnih tem