» »

Amis na podeželju-primestju

Amis na podeželju-primestju

Goran's Blog ::

Pozdravljeni.

Zanima me tisti kateri živite na podeželju oziroma v primestju kakšne izkušnje imate z amisom?
Jaz živim na podeželju in trenutno imam Siol vendar nameravan k Amisu od centrale sem pa odaljen 3.3Km.
Izkušnje? Če vam gre modem pošlejo po pošti ali kako imajo urejeno? Če so kakšne napake sklepam ker od telekoma kabel itd da pridejo oni popravlajti?

Lp

Hayabusa ::

Logiraj se na siol modem in poglej številke linije (SN margin, line attenuation, outut power), s koliko se ti sedaj poveže.

https://slo-tech.com/forum/t551488/p386...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

krneki0001 ::

Sem na obrobju ljubljane, na stari centrali in najbrž še 10 let ne bomo imeli optike, ampak amis mi dela 10/1 brez problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

eric_cartman ::

Tudi jaz. Okolica Domžal. Centrala oddaljena 2,3 km, povezavo imam 10/1. Dela mi izredno lepo, v letu in pol ne vem če mi je dvakrat vn vrglo net.

Downloada mam ponavadi okoli 950 kb/s ali pa 1 mega. Upload pride na okoli 94 kb/s.

Trkam vendar sem zaenkrat zelo zadovoljen z Amisom. Pred tem sem imel 5 let Siol trojčka. Bilo je katastrofalno.

dzinks63 ::

Imam trojček na bakru, net do 10/1, če je super linija dela z 900kb/s+. S strani amisa nobenih problemov, le včasih telekom kaj popravlja in so izpadi, toda to je redko, 2-3x na leto za kakšno h. Pokličeš na amis in se odzovejo na klic in ti povedo za problem, ko pa kličem telekom, pa ne šljivijo 5 posto na nobeno cifro, se nihče ne oglasi, razen gospoda na centrali, kateri te potem veže in zopet nič.

Goran's Blog ::

To so številke modema sedaj:
Equipment Vendor IskraTEL
Product Sinope568+ Home Gateway
Hardware type X5568 Annex B / Solos 461x CSP v1.0
Chipset Version No E.25.41.61 B
Broadband Port Enabled
Downstream Line Rate 11866 kbps
Upstream Line Rate 1024 kbps
LAN IP Address 192.168.1.1
Default Gateway automatically set
Primary DNS Server 193.189.177.55
Secondary DNS Server 193.189.160.23
Firmware Version 5.2.2-3.30-E.25.41.61
MAC Address 00:01:38:D1:E6:D8
Identification Number 000138D1E6D8
System Up Time 09:02:53s
Voice


Zadnje čase imam probleme s TV-jem prej nikoli zato mislim na prestop.

Hayabusa ::

Downstream Line Rate 11866 kbps
Upstream Line Rate 1024 kbps

Poveže se ti 10/1, torej ne nekak otako tudi pri Amisu.

Številk o SN margin, line attenuation, output power ni nikjer mogoče videti na modemu?

...:TOMI:... ::

Jaz sem tudi oddaljen toliko kot ti, pa mi amis dela s 4-5 Mbit. Dobro parico imaš...

Glede menjave kabla od omarice (ali iz škatle na podstrešju) do modema... Če pravilno zamenjaš kabel, to pomeni, da je kabel v enem kosu, brez vtičnic, brez raznih drugih delilnikov in filtrov. Meni se je poznalo več kot 1 Mbit in mnogo bolj stabilna povezava.

Preden menjaš operaterja, popravi to.
Tomi

Goran's Blog ::

Ne številk o SN margin itd jih ni.
Glede kabla sem že razmišljal za menjavo da!

KTr1sk ::

imel sem Siol,T2, Tuštelekom in zdaj Amis trojček, na razdalji (1,5km zračne linije, kabel pa je sigurno čez 2km) in dela 10/768 tako kot mora, ter ko je TV prižgan dela 8/768, tako da sem zadovoljen, oz vsi so mi delovali predhodni ponudniki, edino Tuštelekom je TV občasno kockal, tukaj pri Amisu pa ne opazim kockanja...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Grega_K ::

Bil sem naročnik SiOL storitev, potem sem šel na Amis in se nato vrnil na SiOL.

V kolikor nisi na Amisovi centrali, bodo za popravila aktivirali Telekomove tehnike, ki pa ne bodo tako hitri, kot bi bili, če bi šlo za naročnika njihovih storitev (lastne izkušnje).

Glede televizijskih storitev je SiOL v vodstvu z napravami Box, Amisovi TV komunikatorji so počasni, zastareli, pa tudi vizualni izgled vmesnika ni pretirano sodoben.

Glede internetnih storitev (ne-optičnih) pa je pri Amisu (neodvisno od lokacije) malce nižji ping, saj je pri SiOLu le-ta nastavljen višje zaradi (predvidenega) boljšega delovanja storitev televizije.

Imam 10/1 povezavo in mi več ali manj enako prekinja pri vseh preizkušenih ponudnikih storitev; za to je pač kriva preobremenjena in zastarela centrala v mojem kraju.
Treba se je zavedati, da je pri SiOLu možno spreminjati več nastavitev in si jih poljubno prilagajati (tako v servisnih straneh, kot v tudi nastavitvah modemov). Je pa pri Amisu tehnična podpora bolj prijazna, a manj tehnično podkovana.

Vse pa je dejansko odvisno od lokacije.

Znanec, ki živi v mestu in ima SiOL optični internet, je že peto leto naročnik njihovih storitev in je do sedaj le enkrat menjal modem, meni pa povezavo pogosto prekinja, namesto 10/1 imam (in sem imel) večino časa precej nižjo hitrost. Zaradi različnih okvar (neznana napaka, udar strele) so mi zamenjali že vsaj ducat modemov. Plačujem pa ravno toliko.
Lp

krneki0001 ::

Dokler sem bil na Tušu, se mi je dogajalo, da me je v pol ure 3x vrglo z neta. Potem sem klical in klical, pa se ni nič zgodilo. Ko sem ponorel in spremljal linijo z logerjem in za vsak izpad sem zahteval zmanjšan račun za toliko in toliko %, ker nisem mogel dostopat do neta, so prišli tehniki, zamenjal modem, na centrali so se potrudili in kar naenkrat je bila linija čista, in je delovala tako kot mora (imel sem net 4Mb/512k, konektan sem bil pa vsaj 6Mb/1Mb, da se nisem pritoževal.
Potem je amis prevzel tuš in smo na amisu. Za 2 evra manj na mesec (sedaj pol leta 10 evrov manj(33%) imam 10/1 linijo brez enega izpada. Odkar sem priklopil njihov modem je bil 2x resetiran, ker so nalagal novo verzijo firmwera, to je pa vse. Zadeva deluje optimalno in brez problemov.

Ampak bilo je pa treba vsaj pol leta težit z vsaj 10 klici na dan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

d4vid ::

Živjo!

Zanima me, če se da navaden Amis trojčkek (10/786, 60 TV programov, telefon, 38€) nadgradit upload, in kakšne so kaj cene in do koliko se da nadgradit?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Goran's Blog ::

Pomoje se uplouda ne da nadgradit,razen če nimaš mžnosti VSDL-ja, optika...

...:TOMI:... ::

@nenivedu: ali si spremenil paket in vzel amisovega? Nisi obdržal tuš ekvivalent paketa?
Tomi

krneki0001 ::

Ja, spremenil sem paket in vzel amisovega. Pa še 33% popusta so mi dali za prvih 8 mesecev, ob tem, da imam 150% večjo hitrost kot prej pri tušu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

...:TOMI:... ::

Aha, jaz sem imel trojčka 10/1 že pri tušu in se mi niti slučajno ne izplača menjati.
Tomi

krneki0001 ::

aha, jaz TV-ja sploh nimam, ga ne rabim, ker ni časa za gledat. Tisti čas se raje otroku posvetim, kot da bi se pred TV usedel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159537 (11404) kixs
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294549 (3308) Veron
»

Internet ne dela

Oddelek: Loža
182720 (2298) mirancar
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253834 (42393) Senitel
»

Problem s hitrostjo povezave - AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
61027 (960) zelodko

Več podobnih tem