» »

Nove pocenitve Radeonov HD 4800

Nove pocenitve Radeonov HD 4800

X-Bit Labs - Ta teden je AMD napovedal, da bo še tretjič znižal cene svojih grafičnih kartic serije Radeon HD 4800. Kot so dejali, ne gre za dramatičen spust, a upajo, da bo zadosten, da bo izboljšal njihov konkurenčnost na trgu. Radeon HD 4850 512 MB bo po novem stal 109 dolarjev, gigabajtna različica 119 dolarjev, Radeon HD 4870 512 MB med 125 in 175 dolarji, Radeon HD 4870 1 GB od 159 dolarjev, medtem ko se bo cena za Radeon HD 4790 1 GB pričela pri 220 dolarjih. Radeon HD 4830, 4870 X2 in 4850 X2 za zdaj nimata najavljenih pocenitev. V ZDA se nove cene pri spletnih proizvajalcih že poznajo, medtem ko jih v Evropi pričakujemo s standardnim zamikom nekaj tednov.

46 komentarjev

Dr_M ::

4790?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ciklamen ::

Super, zdaj upam da bo še cena za 4870 1GB še kaj padla pri nas, pa nabavim comp :)
- End of the Post ->

Hkavsc ::

pomoje da je napaka...4890 je mišlen...

__Devil__ ::

upam da še na 4890 pade za kaki 30 EUR dol :P

legiceeu ::

ati-ju gre pa kar lepo=):)
le tako naprej

Vanadium ::

Hm...Mogoce pa pucajo zaloge pa se pripravlajo na izid 5xxx kartic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

ivanuscha ::

Standardni zamik nekaj tednov je samo v Sloveniji! V Nemčiji se praktično takoj pozna, mal čekirite Geizhals. Samo v Slo. so take barabe, da na tak način odirajo kupce...

akasa ::

HAHA Jst sm dau za 4870 1gb 130€ 8-)8-)

ttommy ::

http://www.mimovrste.com/artikel/263004...

In kakšna ja ta kalkulacija:138.21 evra znese koliko dolarjev....?
Gamer

Ciklamen ::

ttommy, genau 193.618389$ ;)
- End of the Post ->

eee ::

Nateg lol

Dr_M ::

Na geizhalsu dobis za tak denar 4870 1GB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ttommy ::

In v naši vrli deželi kjer zaslužimo precej manj kot v drugih državah imamo to čast,da plačamo precej več kot drugje....Zdaj pa potegnite kalkulacijo koliko procentov dražje pride pri nas......v Ameriki 109 dolarjev,pri nas pa 193 dolarjev.
WTF??!!
Gamer

Ciklamen ::

Torej, če pogledamo, HD4780 1Gb dobiš za 115€ (159$)?

Uber poceni :P
- End of the Post ->

M-XXXX ::

Torej, če pogledamo, HD4780 1Gb dobiš za 115€ (159$)?

Uber poceni :P

Ne ne! Če pogledamo bi morali dobiti 4780 1GB za 115€. Dobili jo bomo pa za 150+.

Smackus ::

Kdo ve kva je zdej s tisto TSMC štalo... je r870 še zmer Q1 2010?

Ciklamen ::

M-XXXX, verjetno ne bo dražja od 150, po moje bo nekje 140-150, več ne (115 je realno ogromno premalo za naše dobavitelje)...
- End of the Post ->

legiceeu ::

Torej, če pogledamo, HD4780 1Gb dobiš za 115€ (159$)?

Uber poceni :P

Ne ne! Če pogledamo bi morali dobiti 4780 1GB za 115€. Dobili jo bomo pa za 150+.

to ni teorije da bomo dobili po taki blesavi ceni:P
samo kaj češ....treba je počakat da evga začne delat ati-jeve grafične in pol bomo imeli svetovno in neomejeno garancijo,tako da bomo lahko naročili via amerika oz. kjerkoli in bo bilo vse fino fajn...pa tudi če bo cena zasoljena:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legiceeu ()

djordjevic ::

In v naši vrli deželi kjer zaslužimo precej manj kot v drugih državah imamo to čast,da plačamo precej več kot drugje....Zdaj pa potegnite kalkulacijo koliko procentov dražje pride pri nas......v Ameriki 109 dolarjev,pri nas pa 193 dolarjev.
WTF??!!

Potem pa se kojci loti uvoza, daj na stran za dajatve in glej, da ti bo še kaj ostalo, da tega ne boš počel zastonj. Nato pa mi hitro javi maloprodajno ceno. Zmenjeno?
No grave is deep enough to keep us in chains.

ttommy ::

Pri naročilu 50.000 kartic??
Gamer

M-XXXX ::

Pri naročilu 50.000 kartic??

Me like it: 4870 za vsakega dvajsetega Slovenca>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

nekikr ::

109$ je cena brez davka, dodaj ga zraven, pa razlika ne bo več tako velika.

Vsem, ki mislijo, kako ogromno veliko zaslužijo slovenski uvozniki pri grafičnih karticah pa predlagam, da res odprejo svojo distribucijsko firmo. Sigurno bodo ponudili te kartice 20-30% ceneje od ostalih ;)

kmetek ::

Standardni zamik nekaj tednov je samo v Sloveniji! V Nemčiji se praktično takoj pozna, mal čekirite Geizhals. Samo v Slo. so take barabe, da na tak način odirajo kupce...


kdo nateguje koga? če je visoka nabavna, kaj boš prodajal z minusom? pizda nateguje nas vlada, lokali, gostilne, prodajalne to nategujejo ne pa prodajalci rač. opreme, kjer so marže tok nizke, da se skoraj že ne splača met.

FireSnake ::

In v naši vrli deželi kjer zaslužimo precej manj kot v drugih državah imamo to čast,da plačamo precej več kot drugje....Zdaj pa potegnite kalkulacijo koliko procentov dražje pride pri nas......v Ameriki 109 dolarjev,pri nas pa 193 dolarjev.
WTF??!!

Potem pa se kojci loti uvoza, daj na stran za dajatve in glej, da ti bo še kaj ostalo, da tega ne boš počel zastonj. Nato pa mi hitro javi maloprodajno ceno. Zmenjeno?


Ne klobasaj, zakaj pa imajo lahko severni sosedje dosti nizje cene? Pa bi si upal trditi, da imajo vecje najemnine za prostore, kot pri nas.

Zakaj se pocenitve pri severnih sosedih poznajo skorajda takoj, pri nas pa traja en mesec?

Odgovor je samo eden; pozresnost nasih trgovcev ne pozna meja!


EDIT: pozabil pred dodati; ljubitelji zelenega tabora, recite; "Hvala AMD" ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

kmetek ::

avstrija 8mio, slo 2.
uvoznik gor torej 4x več naroči, dobi nižjo ceno, zaščito proti padcu cen itd.

"Odgovor je samo eden; pozresnost nasih trgovcev ne pozna meja!" Ne v računalništvu, mišek moj.

Raje se deri v gostilni, lokalu, frizerski salon, prodajalni tekstila, obutve, trgovina s hrano(čeprav so cene OK zadnje čase) itd.
Tam ti je normalno, da preplačaš izdelek 2-3x? Kava s smetano 1,5€, realno nekje 20-30 centov max. Pivo 2,5€, grosistična 80-85centov itd.
In potem jamraš pri 10-15% maržah računalništva? Gimme a break.

blackmack ::

10-15% :)) . Zadnje čase delamo z maržami 2-3%. Zdaj pa vprašanje zakaj majo že uvozniki tako visoke cene. Al si sami konkretno nabijejo maržo, al pa se naberejo dajatve državi. Zadnje čase tak drugega več ne delamo kot plačujemo in vzdržujemo to golazen.

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

"Odgovor je samo eden; pozresnost nasih trgovcev ne pozna meja!"

U bistvu je takole: Odgovor je samo eden; debilnost nasih uporabnikov ne pozna meja!

nekikr ::

Kot uvoznik za Powercolor in Gainward ti lahko povem, da marža znaša osupljivih in bajnih 5,8% (od Januarja 2009 do vključno danes). Je to res tako ogromno?

kmetek ::

zgleda da za nekatere.

Baltazar-x ::

5.8% marže?, Pol se ti pa skor bolj splača jit k sosedom iskat, boš mel lahko večje marže.........

BoLhCa ::

Kako je vse preprosto ane ? Greš k sosedom, kupiš in imaš 35-40% marže ane? Jej :)

FireSnake ::

Da ne boste pocrkali, no. Res ste si booogi.

Ce kaj sovrazim, potem nevedne trgovce, katerim je vseeno, ali prodajajo opeko ali racunalnisko opremo, ker tako ali tako o obojem nimajo pojma (primer; zlati casi AMDja, trgovci pa na veliko forsirali pente 4).

Severni sosedi imajo res vec prebivalcev, kot je neka brihta ugotovil, imajo pa tudi dosti vec trgovin s to robo.

Se glede stevilk; lahko tukajle jamrate in navrzete neke cifre, in mi naj verjamemo? Kdo mi lahko potrdi, da je temu res tako? Ker, mesetarjem jaz ne zaupam!

Pa se nekaj; zakaj hudica pri nas traja vec kot mesec, da se zadeve pocenijo? Odgovora ne rabim, ker ga poznam.

Pol je tu se zastarela oprema, ki je na policah .... ko vcasih to gledam to se clovek lahko samo kriza.

Pa se tista: "SAMO tolko pa tolko %" ....... smeh!

EDIT: in, kot so nekateri ze svetovali; potem je bolje, da gres k sosedom iskat, bo vecji profit!

BoLhCa: ti pa samo pššššššš, ti debili ti rezejo kruh!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Dr_M ::

Visoke marze imajo uvozniki ala Avtera...
Ostali "one man band" uvozniki, pa imajo zelo nizke marze. To je dejstvo.

Recimo konkretno sem se zanimal za HP LP2475w. Najprej sem uprasal kolega, ki dela v comshopu, za koliko mi ga on lahko proda. In je bla najnizja mozna cena, ki bi mi jo lahko dal, precej visja, kot od nekaterih trgovcev pri nas. Problem je bil pa v tem, da jim avtera proda ta monitor ze po visji ceni, kot jo imajo ponekod.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

FireSnake lahko bi bil malo bolj zaupljiv. Ne delam v nobeni trgovini, vendar kar dobro vem kako stvari stojijo in marže so res minimalne. Žalostno vendar je tako...

Pa se nekaj; zakaj hudica pri nas traja vec kot mesec, da se zadeve pocenijo?

Ne pretiravaj, se pa zamik pozna. To pa zato, ker je nova cena šele pri novi pošiljki in preden stara ni prodana, se novih pač ne naroči.

t3hn0 ::

SAPPHIRE HD 4730 lands in Europe

Following the successful launch of the world’s first 40nm Graphics processor, the HD4770, SAPPHIRE Technology, the leading manufacturer and worldwide supplier of AMD/ATI based graphics solutions is now shipping the SAPPHIRE HD 4730 - a powerful midrange graphics card that will appeal to enthusiasts on a budget.
Like SAPPHIRE’s high end graphics cards, the new HD 4730 uses the latest GDDR5 memory and the powerful graphics architectures from the ATI division of AMD, incorporating multi-purpose stream processing units, integrated memory management architecture and on-chip hardware video decoding.

SAPPHIRE HD 4730 has 640 stream processors – twice as many as previous generation mid-range cards - and core clock speed of 750MHz - faster than competing products - together with 512MB of GDDR5 memory with a 128-bit interface clocked at 900MHz (3600MHz effective). The SAPPHIRE HD 4730 delivers excellent performance for gaming or image rendering at a competitive price point.

Like the previous generation, SAPPHIRE HD 4730 supports DirectX10.1 for enhanced rendering performance and special lighting effects now being implemented in the latest games. The SAPPHIRE HD 4730 series uses the PCI-Express Gen2 interface, and features connectors for CrossFireX bridge cables, allowing two cards to be used together on a CrossFireX compatible mainboard for higher graphics performance. The SAPPHIRE HD 4730 uses a conventional two slot fan assisted cooler optimized for low noise and offers dual-link DVI, VGA and HDMI ports on the bracket, allowing a choice of two displays to be used without adaptors.

SAPPHIRE graphics cards in the HD 4000 series incorporate the latest ATI Avivo™ HD Technology for enhanced Video display. They feature a new generation of built in hardware UVD (Unified Video decoder) considerably reducing CPU load and delivering smooth decoding of Blu-ray™ and HD DVD content for both VC-1 and H.264 codecs, as well as Mpeg files. Integrated upscaling technology delivers the best quality DVD video images. With the latest drivers, the SAPPHIRE HD 4730 also offers ATI Stream processing for the acceleration of video transcoding and other supported applications.

SAPPHIRE HD 4000 series graphics cards are Microsoft Windows Vista™ Premium certified and supported by the ATI Catalyst® suite of software, ensuring customers have ongoing access to software updates for performance, stability and added features.
____________
Source: Emailed Press Release.
^.^

Zheegec ::

Ce kaj sovrazim, potem nevedne trgovce, katerim je vseeno, ali prodajajo opeko ali racunalnisko opremo, ker tako ali tako o obojem nimajo pojma (primer; zlati casi AMDja, trgovci pa na veliko forsirali pente 4)Mogoče ker je bilo več povpraševanja po tem? Temu se reče marketing, kar Intel obvlada. Če vprašaš 100 povprečnih kupcev v navadni "retail" trgovini ali Big Bang ali je AMD sranje in pa potem še ali je Intel sranje, boš dobil odgovor, da je AMD sranje, Intel pa odličen - čeprav razloga zakaj ne bo vedel nihče povedati. Tako pač to gre. In če je povpraševanje po Intel, potem pač to prodajaš. Kaj več uvoznikov ne zanima, potem se pa ti v svojem lastnem postu sprašuješ, zakaj je stara roba na policah - ker je trgovina naročila neko dobro zadevo, po kateri pa potem ni bilo povpraševanja je dostikrat vzrok

Severni sosedi imajo res vec prebivalcev, kot je neka brihta ugotovil, imajo pa tudi dosti vec trgovin s to robo. Seveda jih imajo, pa tudi višje plače in najbrž tudi več prodanih artiklov na prebivalca. Vse to niža cene, sploh če je malo uvoznikov. Potem imaš tudi nižje stroške servisa (tudi za to je potrebno poskrbeti, mimogrede), če je količina višja - gledano relativno seveda

Se glede stevilk; lahko tukajle jamrate in navrzete neke cifre, in mi naj verjamemo? Kdo mi lahko potrdi, da je temu res tako? Ker, mesetarjem jaz ne zaupam!
Skoraj vsakdo, ki se ukvarja s tem. Komu pa zaupaš, nekomu ki pravi, da zdeve uvaža, ali tebi ki nimaš pojma o tem?
Pa se nekaj; zakaj hudica pri nas traja vec kot mesec, da se zadeve pocenijo? Odgovora ne rabim, ker ga poznam.
Ga ne poznaš - zato, ker se ALI naroča po "forecastih", ALI pa se preprosto mora nabrati neka količina kartic za naročilo, da se ti sploh splača naročati in dobiš novo nabavno ceno. Price-protectiona pa ne dobiš povsod "kar tako malo".

Pol je tu se zastarela oprema, ki je na policah .... ko vcasih to gledam to se clovek lahko samo kriza.
Je pač ne kupiš, kaj je tukaj težava? Je že bila previsoka cena in premalo povpraševanja. Ti imaš tudi kdaj mleko v hladilniku, kateremu je danes potekel rok? Lahko se samo križam...
Pa se tista: "SAMO tolko pa tolko %" ....... smeh!
Kaj je s tem mišljeno
EDIT: in, kot so nekateri ze svetovali; potem je bolje, da gres k sosedom iskat, bo vecji profit!
Izvoli, pa potem prodajaj naprej, kaj še čakaš?!
BoLhCa: ti pa samo pššššššš, ti debili ti rezejo kruh!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FireSnake ::

ALIEn3001: lahko recem le; ce macki stopis na rep, zacvili. Sem vam pac malo nastavil ogledalo.

Glede AMD zlatih casov, ne mi govorit o povprasevanju, ker nisem bil samo v eni trgovini (govorimo o "tistih" casih), kjer so mi rekli, da pac AMD nima za burek. To nakazuje na NEVEDNOST mesetarjev. Ne ti meni ponudba povprasevanje - tipicno trgovsko, spet bi rad dejstvo ovil v nekaj drugega in mi to prodal - why am I even surprised? ;)


Prodajat pa ne mislim, ker se za inzinirja spodobi, da dela v industriji ;)

Ah, ja, da ne pozabim; celo tukaj, na slo-techu, je bil clanek, ko so v razlicne trgovine klicali "nevedni studenti" in so rabli racunalo za pisanje seminarskih - to, kar so jim ponujali je bilo skorajda grozljivo (celo licencni word, kot, da open office ne obstaja). Aha, to me zopet opomni, zakaj ne zaupam mesetarjem tvojega kova.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

nekikr ::

FireSnake: za tako sposobnega in vsevednega človeka kot si nedvomno ti, se ne spodobi da dela v industriji ampak da izkoristi svoj polni potencial. Ker očitno poznaš zgoraj omenjeno industrijo bolje kot kdorkoli v Sloveniji in imaš prijeme, ki bi ti zagotovili uspeh je edina logična izbira prihodnosti zate to, da odpreš distribucijsko podjetje in s tem dokažeš vsem nam, navadnim brezveznikom, da si nam superioren s svojo taktiko pri prodaji.

Potem pa, ko padeš na realna tla in občutiš kako težko prigaran kruh jemo, se zaposli v svoji ljubi industriji ali še bolje v javni upravi in se najej lahko zasluženega kruha.

batista bomb ::

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dzinks63 ::

Zgleda, da le nismo toliko za tujino, kot se govori. Tudi tole ni od muh: HD4670, zadeva je interesantna celo za triple cf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Zheegec ::

FireSnake - pa ti kar dosti več cviliš, kot ostali tukaj. Še vedno čakamo, kako bo ime tvojemu podjetju.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FireSnake ::

No, tole je bilo za predvidevat, da bo tako!

Ko zmanjka argumentov, zacnes z nizkimi udarci (celo na drzavno upravo smo presaltali, doh).

Ni me treba silit v mesetarjenje, ker tega za zivo glavo ne bi pocel! Se vec; v industriji nekaj naredimo, da to lahko prodamo/prodajo. Vi ne naredite nic, ampak samo tujo stvar postavite na polico - zato mi je cisto udobno tu, kjer sem, kjer je dejansko treba nekaj ustvariti, da prezivis ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Zheegec ::

In zakaj potem komentiraš področje, katerega ne poznaš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FireSnake ::

Zato, ker ga fojtram! In imam, na konc koncev tudi ustavno, pravico do tega pocetja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nekikr ::

Na žalost ja, lahko vsak cepec govori kar mu paše, brez kakršnegakoli dokaza ali vsaj osnovnega znanja o dani temi. Na žalost je tako. Na srečo pa je vseeno dovolj ljudi, ki take kot si očitno ti prepoznajo na kilometre in se jim izogibajo kolikor se le da. Nadutežev, ki mislijo da vejo vse, je že tako preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI HD 5770 1GB

Oddelek: Kaj kupiti
414854 (2378) g. Oden
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559170 (23408) Galaxy
»

Katero grafično kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
332035 (1408) Krimi
»

kateri procesor in grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
252318 (1932) Meizu
»

katreo grafično-maximalno 200e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314634 (13223) -ninja-91-

Več podobnih tem