» »

katreo grafično-maximalno 200e

katreo grafično-maximalno 200e

«
1
2

amda ::

Nabavil bi novo grafično,v mislih imam 9800gtx + oc 512mb. Zanima me katera je boljša ta ali hd 4870 1gb?
Pa kje kupiti najcenejšo-mislim trgovino ali splet?
Grafična bo namenjena strogo za igre!

Predlogi za serijo 260,280.... me ne zanimajo.
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

Pdove05 ::

Jaz bi reko 4870 1gb.

Pdove05 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

-ninja-91- ::

koliko velik monitor pa imaš?

amda ::

koliko velik monitor pa imaš?

Hmm a je to pomebno? Sicer imam 19.5 analogni,vmislih pa imam novega lcd 19.

Pdove05 ::

Ja kolk velik monitor mas je zelo pomembno!

bluefish ::

potem ti 1GB GDDR ne koristi preveč. Pravzaprav sta še te kartici overkill za tistih 1280x1024.

Pdove05 ::

S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

Pdove05 ::

Pa za 19'col sklepam da resolucija 1280/1060 ali kaj podobnega bi bla dovolj: http://www.elektronika.si/product_info....

alexa-lol ::

raje kupi HD 4850 za 120€ (mail oglasi) tistih 80€ pa investiraj v 22" ekran..bo bolje
+ to menda veš da če maš švoh procesor ti tut 4870 X2 ne pomaga kej dost

moj primer mam AMD Athlon X2 64 4800+ in HD 4850 pa imama pri GTA IV benchmarku 20FPS, streetraces (ce se ne motim) ima pa C2D 7400 navit pa ima 45FPS. Tukaj se lepo vidi kako lahko procesor bremza grafično :)

amda ::

http://www.elektronika.si/product_info.... Majo verjetno najcenejso.

Ja samo ta ima 512mb ne pa 1gb

Steinkauz ::

Ne rabiš 1gb

amda ::

raje kupi HD 4850 za 120€ (mail oglasi) tistih 80€ pa investiraj v 22" ekran..bo bolje
+ to menda veš da če maš švoh procesor ti tut 4870 X2 ne pomaga kej dost

moj primer mam AMD Athlon X2 64 4800+ in HD 4850 pa imama pri GTA IV benchmarku 20FPS, streetraces (ce se ne motim) ima pa C2D 7400 navit pa ima 45FPS. Tukaj se lepo vidi kako lahko procesor bremza grafično :)

Tkole za grafično imam namenjeno 200e za monitor se še nisem odločil katerega 19 ali 22,kar se pa procesorja tiče je pa tako zamenjal bom za najbolšega kar mi plata ponuja. Moja plata je gigabyte ga-m51gm-s2g za amd am2 procesorje. Vse to bom zamenjal najkasneje do koneca naslednjega tedna.

alexa-lol ::

amd so slabi :(

amda ::

Še vedno katera je boljša 9800 gtx + oc ali hd 4870 ?

kmetek ::

4870 itaq.

amda ::

4870 itaq.

Hmm zakaj je ta boljša? Testi kažejo drugače!

http://translate.google.si/translate?hl...

Steinkauz ::

Zakaj bi prevajal iz angleščine :|

amda ::

Zakaj bi prevajal iz angleščine :|

Drži se teme,ali pa je to preeč zate?

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

amda ::

A je kakšen link ki dokazuje da je hd 4870 hitrejša od 9800gtx + oc ali obratno?

legice ::

 test 1

test 1


 tukaj kaže,da je že 4850 boljša od 9800 gtx tako da...

tukaj kaže,da je že 4850 boljša od 9800 gtx tako da...


 no comment

no comment

:)
upam da pomaga
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

deadbeef ::

ja še napiš kdaj so bli te testi narejeni pa katero verzijo gonilnikov so uporabljal.

Revenant ::

ja še napiš kdaj so bli te testi narejeni pa katero verzijo gonilnikov so uporabljal.

Pa katero miško.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

legice ::

ja še napiš kdaj so bli te testi narejeni pa katero verzijo gonilnikov so uporabljal.

meni se zdi, da so driverji še najmanjši problem,...tudi če bi pridobila 9800 gtx 10% več na novejših gonilnikih,bi še zmeraj bilo premalo.
in te testi vem da so bili že dolgo časa nazaj narejeni,vendar je,če se prav spomnim,takrat že zdavnaj bila 4850 in 4870 in sta bili že v prednosti.
p.s. 9800 in 8800 sta skoraj isti, in dobro vemo,koliko je stara 8 serija
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

amda ::

Glejte jas vem da je hd 4870 v 3d marku hitrejša,celo hd 4850 je hitrejša od 9800 gtx + oc.

Tudi v nekaterih igrah.Samo ali ne veste kakšna je razlika med 9800gtx,9800gtx + in med 9800gtx + oc?
hd 4850 je hitrejša od 9800gtx ne pa od 9800gtx +.Kot vem jas verjetno tudi vi je 9800 gtx + odgovor (ali poravek za kartico hd 4850) Stem je geforce pridobil nazaj svoj tržni delež.

Iz zelo zaneslivih virov sem izvedel (dva bivša sošolca ki imata sedaj računalniški servis),da v praksi je 9800gtx + oc boljši in hitrejši celo od hd 4870 seveda v IGRAH.

Zanima me pa če ima gdo 9800gtx + oc ali hd 4870 in kaj mislijo ali je nasprota hitrejša?
Pa še to hd 4870 je nekje 20 do 30 evrov dražja.

Dam vam še eno primerjavo tale kartica (poglejte link) je hitrejša od vseh 9800 gtx + oc samo je pa cena toliko večja (cena je v linku) tako da za ta denar se že dobi gtx260

http://www.demise.si/product_info.php/c...

Tako da za 200e se vsebolj nagibam k 9800gtx + oc ,če pa me gdo resnično prepriča da je hd 4870 boljša vzamem njo, samo ne to iz linka (263e) je preveč no saj tudi ostale niso kaj bolj poceni ali pač?

Vsem ki ste mi do sedaj pomagali se iskreno zahvaljujem. LP.

amda ::

 test 1

test 1


 tukaj kaže,da je že 4850 boljša od 9800 gtx tako da...

tukaj kaže,da je že 4850 boljša od 9800 gtx tako da...


 no comment

no comment

:)
upam da pomaga

Hmm tukaj testi res kažejo katera je hitrejša samo pokaži se teste z manjšo resolucijo(naprimer 1600..ali1200
ne pa samo 1900 kajti vsi vemo da radeon je zelo močan pri visoki ločljivosti.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rdecaluc ::

Lej če ti je tooook fensi tale 9800gtx + .. potem si jo pa nabavi. Res ne vidm razloga, da bi te morali prepričevat v drugo.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Meizu ::

Sam sm mel HD4870 sam da je bla 512mb verzija in ti iz prve roke zagotavljam, da 9800gtx+ pa četudi je extra ultra super slim OCx75 edition, ne more dohajat HD4870 na bilokakšni resoluciji. Človek še GTX260 ni kos HD4870, ampak je potrebno pripeljati ven GTX216 cores, da ji komaj konkurira. Best buy grafa če mene vprašaš še posebej zdaj, ko so se cene toliko spustile.

Oziroma - dve 4850 v CF imaš poln kufer vsega za kr eno krepko dobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

legice ::

 test 1

test 1


 tukaj kaže,da je že 4850 boljša od 9800 gtx tako da...

tukaj kaže,da je že 4850 boljša od 9800 gtx tako da...


 no comment

no comment

:)
upam da pomaga

Hmm tukaj testi res kažejo katera je hitrejša samo pokaži se teste z manjšo resolucijo(naprimer 1600..ali1200
ne pa samo 1900 kajti vsi vemo da radeon je zelo močan pri visoki ločljivosti.

vem da so resolucije velike,ampak nobeden ne dela testov na manjših ločljivostih.sej meni bi tudi prav prišli,samo se jih ne najde:P
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Meizu ::

Manjše ločljivosti so odvisne od procesorja.

amda ::

Manjše ločljivosti so odvisne od procesorja.


Hmm kaj si pa ti s tem mislil? Koliko jaz vem to ne drži ,oziroma kateri procesor si mislil? Če si mislil grafičnega potem niti to ne drži oziroma pripomore nekje 2.7% k večji hitrosti pri visoki resoluciji pa še to samo pri radeonu.

Sicer pa tu ne govorimo o tem ampak sem komentiral zgornje teste ki govori da ni testov z manjšo resolucijo.
Kajti gdo pa igra igre pri resoluciji 1900 x.... za nas gamerje je bolj pomebna resolucija 1600 ali 1280..!
Vemo pa da radeon pri niski resoluciji zaostaja za geforcem (1280..)
Če pa si mislil procesor na matični je pa popolni nesmisel saj ta nima nobene veze z resolucijo.

Torej kaj si ti mislil?

Meizu ::

Procesor ali CPU, je pomemben pri nižjih resolucijah, saj bolj zmogljivega kot imaš in višjo frekvenco kot maš, boljše bo delalo na nizkih resolucijah. Pri visokih resolucijah (1920+, delno tudi 1680) pa daje limit GPU. Na nizkih resolucijah večinoma daje limit procesor ali CPU.

amda ::

Sam sm mel HD4870 sam da je bla 512mb verzija in ti iz prve roke zagotavljam, da 9800gtx+ pa četudi je extra ultra super slim OCx75 edition, ne more dohajat HD4870 na bilokakšni resoluciji. Človek še GTX260 ni kos HD4870, ampak je potrebno pripeljati ven GTX216 cores, da ji komaj konkurira. Best buy grafa če mene vprašaš še posebej zdaj, ko so se cene toliko spustile.

Oziroma - dve 4850 v CF imaš poln kufer vsega za kr eno krepko dobo.


Recimo da ti verjamem , toda kaj pravis na te teste (glej link) ki v teh igrah BIOSHOCK, CRYSIS, QUAKE WARS, HALF LIFE2,TOMB RAIDER LEGEND MASS EFECT, COH... je 9800gtx + oc hirejša od hd 4870?

http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

Torej kaj je sedaj res ali kumu naj verjamem testam ali tebi?

Tukaj testi lepo kažejo da je v večini teh iger 9800... hitrejša pri niski resoluciji ponekod pa tudi pri visoki.

Mi lahko to razložiš?

BuBBle.D ::

Poglej malo teste na drugih straneh. Radeon 4870 je dosti hitrejša grafa od 9800GTX+ o tem sploh ni debate.
Kot že rečeno, konkurenca 4870 je GTX260 core216, ki je rahlo hitrejša od radeona, rahlo. 9800GTX+, ki pa je last-gen grafa pa se sploh nima kaj z 4870 primerjat.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmxkmx ::

Sam sm mel HD4870 sam da je bla 512mb verzija in ti iz prve roke zagotavljam, da 9800gtx+ pa četudi je extra ultra super slim OCx75 edition, ne more dohajat HD4870 na bilokakšni resoluciji. Človek še GTX260 ni kos HD4870, ampak je potrebno pripeljati ven GTX216 cores, da ji komaj konkurira. Best buy grafa če mene vprašaš še posebej zdaj, ko so se cene toliko spustile.

Oziroma - dve 4850 v CF imaš poln kufer vsega za kr eno krepko dobo.



Recimo da ti verjamem , toda kaj pravis na te teste (glej link) ki v teh igrah BIOSHOCK, CRYSIS, QUAKE WARS, HALF LIFE2,TOMB RAIDER LEGEND MASS EFECT, COH... je 9800gtx + oc hirejša od hd 4870?

http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

Torej kaj je sedaj res ali kumu naj verjamem testam ali tebi?

Tukaj testi lepo kažejo da je v večini teh iger 9800... hitrejša pri niski resoluciji ponekod pa tudi pri visoki.

Mi lahko to razložiš?


A v Bioshocku pomeni pri vseh igrah al kaj? Poglej malo teste drugih špilov kjer je z HD4850 enaka.

amda ::

Sam sm mel HD4870 sam da je bla 512mb verzija in ti iz prve roke zagotavljam, da 9800gtx+ pa četudi je extra ultra super slim OCx75 edition, ne more dohajat HD4870 na bilokakšni resoluciji. Človek še GTX260 ni kos HD4870, ampak je potrebno pripeljati ven GTX216 cores, da ji komaj konkurira. Best buy grafa če mene vprašaš še posebej zdaj, ko so se cene toliko spustile.

Oziroma - dve 4850 v CF imaš poln kufer vsega za kr eno krepko dobo.



Recimo da ti verjamem , toda kaj pravis na te teste (glej link) ki v teh igrah BIOSHOCK, CRYSIS, QUAKE WARS, HALF LIFE2,TOMB RAIDER LEGEND MASS EFECT, COH... je 9800gtx + oc hirejša od hd 4870?

http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

Torej kaj je sedaj res ali kumu naj verjamem testam ali tebi?

Tukaj testi lepo kažejo da je v večini teh iger 9800... hitrejša pri niski resoluciji ponekod pa tudi pri visoki.

Mi lahko to razložiš?


A v Bioshocku pomeni pri vseh igrah al kaj? Poglej malo teste drugih špilov kjer je z HD4850 enaka.


HMM če bi pogledal link bi videl da v nekateri igrah je tudi hd 4850 hitrejša od 9800gtx + oc.
Jas pa sem samo odgovoril temu ki pravi da 9800gtx + oc nemore slediti v nobeni resoluciji radeonu hd 4870, sicer pa poglej sam kaj je napisal.
Vem pa da je 4870 boljša samo koliko v % kajti je okoli 40e dražja!!!!
Nekatere celo za 80e ,tako da se zamislimo ali se potem ne splača bolje kupiti gtx260 (seveda to ki je hitrejša)za enak denar + - 20e.

Vem tudi to da hd 4830 cf (tukaj mislim dve) hitrejša od 4870 ter gtx260 pa še cenejši sta kot hd 4870 ,samo tukaj pa so problemi z draverji v nekaterih igrah.

Če pa bi bilo denarja dovolj bi pa bilo dobro imeti gtx295+ samo sem pač omejen na 200e +- 20.

Torej kaj sedaj?

glaš ::

Ti pa kompliciraš, kupi 4870, lahko kasneje nadgradiš še z eno v crossfire in maš za precej časa mir. Če boš sedaj kupil 2x 4830, ti bo nekako zmanjkalo možnosti za nadgradnjo in boš moral čez čas menjat obe grafe .

Hexx ::

jurica ::

Mene pa zanima, ali je ati 4850 1Gb primerna za 22" oz 24" lcd?

bluefish ::

se bom malo vrinil v to temo.

Kdaj lahko pričakujemo kakšne novosti oz. so se že pojavile kakšne napovedi?
Malo me mika zamenjava moje 6600GT, čeprav neke hude nuje ni.

Mitja358 ::

se bom malo vrinil v to temo.

Kdaj lahko pričakujemo kakšne novosti oz. so se že pojavile kakšne napovedi?
Malo me mika zamenjava moje 6600GT, čeprav neke hude nuje ni.

Ja aprila oz. konec marca bo amd osvežil grafične na 40nm.

bluefish ::

pa nVidia? Verjetno bo glede na sedanje izkušnje kmalu sledila s svojim top grafičnimi, kaj uporabnega pa lahko torej pričakujemo do poletja, ko se bodo tudi cene malo ohladile. Realnost pa je verjetno nekje v jeseni ali zimi.

amda ::

http://www.mimovrste.com/artikel/263005...
poglej to


Sem pa cena je mal visoka, poglej to je boljša ter cenejša.

http://www.elektronika.si/product_info....

amda ::

se bom malo vrinil v to temo.

Kdaj lahko pričakujemo kakšne novosti oz. so se že pojavile kakšne napovedi?
Malo me mika zamenjava moje 6600GT, čeprav neke hude nuje ni.


Se pravi da imava enak problem samo da jaz imam sedaj 7600gt, pa se nemorem odločiti kaj kupiti za 200e + - 20
kaj je res najolje za ta denar?

Napovedpa je tako kot so že nekateri omenili.

amda ::

Mene pa zanima, ali je ati 4850 1Gb primerna za 22" oz 24" lcd?

Seveda je, samo se postavlja vprašanje kaj za koga pomeni " primerna" je pa vsekakor res da v 22"ali"24" bo delovala bolje kot 98000gtx + v večini iger.

jan01 ::

@amda nepomembni testi s starimi driverji!

M-XXXX ::

amda počasi boš moral sprejet da 9800 serija ne more niti pod razno konkurirat 4850/4870. 9800GTX+ OC je mogoče tam tam z 4850, v večina primerov počasnejša, z 4870 pa niti pod razno!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nvidia 9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544899 (3878) tilinho20
»

Katera grafična kartica je najboljša??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6213044 (11885) RuskiSnajper
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743993 (19487) Music Man
»

Best buy grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676720 (4274) Volta
»

Kdaj v Sloveniji Nvidia 9800 GTX+ in price drop Nvidia grafičnih kartic?

Oddelek: Strojna oprema
142108 (1813) Vuli

Več podobnih tem